dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1452 z 1568
Pokaż wyniki od 29.021 do 29.040 z 31350
  1. #29021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    filip188 podane ceny to kwoty netto, brutto, same okna, czy już z montażem? Ile masz okien i jakie typy?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #29022
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    filip188

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Brutto z montazem cieplym
    Okna:
    szt, szer, wysokosc
    5 x 700x2300
    2x 1200x600
    3x 1800x1300
    1x 1000x2300
    1x 2500(1250 x2) x 2350 Produkt HST
    1x 5000(2500x2) x 2350 Produkt HST

  3. #29023
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    filip188

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ceny sa podobne, poza 1 wyborem. Chodzi glownie o to ktory produkt jest najlepszy?

  4. #29024

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip188 Zobacz post
    Ceny sa podobne, poza 1 wyborem. Chodzi glownie o to ktory produkt jest najlepszy?
    Co rozumiesz pod pojęciem "najlepszy"
    Bo z tonu wypowiedzi wygląda na to, że cena jest chyba kryterium wyboru a nie parametry i wyposażenie okien

  5. #29025
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    filip188

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jesli wyslalem 4 oferty i 3 z tych ofert sa w podobnej cenie to raczej cena nie jest kryterium.
    Najlepszy znaczy najlepszy

  6. #29026
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    filip188

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    W takim razie ponawiam pytanie, które okna wybrac?

  7. #29027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip188 Zobacz post
    W takim razie ponawiam pytanie, które okna wybrac?
    Oczekujesz prostej odpowiedzi. Ale udzielenie takiej może być odebrane przez naszą konkurencję jako promocja własnych wyborów.
    Ja jednak zaryzykuję narażając się na utratę wiarygodności.
    Nr 2 i 4. W przypadku Vetrexu bardziej porównywalny do Winergetica będzie profil V82.
    Nr 1 odrzuciłbym ze względu na najtańsze komponenty. Dlaczego nie nr 3? Bo bardzo nieładnie reklamują się na forach - nawet tu było mnóstwo postów w których spamerzy udają zadowolonych klientów.. Co prawda nr 2 też ma swoje grzeszki w tym zakresie i w sztuczny sposób podgrzewają dyskusje w swoich tematach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #29028
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Witam
    czy na forum jest jakis wątek gdzie mozna wrzucic zapytanie ofertowe na okna do domu tj wymiary, ilsoc i mniej wiecej specyfikację a użykownicy (przedstawiciele firm) wysylaja oferty? Potrzebuje dość szybko wycenić komplet okien do domu wraz z montażem. Lokalizacja - Górny Sląsk.
    Chyba ze polecicie jakieś firmy, userów do ktorych można napisać bezpośrednio ?

  9. #29029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Się przyłączam, gdyby jakiś forumowicz chciał się pokusić o wycenę okien, to proszę o PW.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #29030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie ma na tym forum takiego tematu, bo zwyczajowo nie robimy tu ofert. Jak uważacie że powinien być - załóżcie odpowiedni, chociaż wątpię czy będzie bardzo popularny. Co innego na oknonecie - tam się będą bić o Wasze oferty.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #29031
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar hoo8a
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Przepiórów
    Kod pocztowy
    27-570
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witam ,
    mam w projekcie 4 fixy 2500x3600 oraz jedno okno balkonowe rozsuwane 2500x3600 oraz jeszcze jeden fix 2000x3600
    domyslam sie ,ze aluminiowa stolarka bedzie odpowiednia do tego rozmiaru okien
    generalnie mam zaplanowanych 5 duzych przeszklen na ogrod strona zachodnia(nie ma innej mozliwosci)
    w domu ma byc tez rekuperacja
    chcialbym sie dowiedziec jaki profil bedzie najlepszy ewentualnie jaka firme polecacie do realizacji (budzet 40k)
    dziekuje i pozdrawiam

  12. #29032
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip188 Zobacz post
    W takim razie ponawiam pytanie, które okna wybrac?
    jak to jakie ???




    przeciez to proste Vetrex V82

    wez te na ktore ja sie zdecydowałem po wielu przymiarkach.. w tym po przymiarce do okien Schueko (czy jak to sie tma pisze - egal)... u nas bedą te...

    http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v82.html

    i tyle w temacie

  13. #29033
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    jak to jakie ???
    przeciez to proste Vetrex V82
    wez te na ktore ja sie zdecydowałem po wielu przymiarkach.. w tym po przymiarce do okien Schueko (czy jak to sie tma pisze - egal)... u nas bedą te...
    http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v82.html
    i tyle w temacie
    Nie przemawiają do mnie.-jak wszyscy chwalą-wietrzę podstęp
    Jakie parametry całego okna Uw ?.Pozostałe Ug,Lt,g ?

    Panowie i Panie ,mam wielką prośbę.Czy ktoś może doradzić czy profile Schuco SI82 CLASSIC
    Uw: 0,75,SunEnergy+ Ug=0,5; Lt=74%; g=53% są warte swojej ceny?Czy spiszą się poprawnie na dużych 3700mm x 2300mm przeszkleniach od południowej strony?Czy jest lepszy profil,na którym wraz z szyba można uzyskać lepsze parametry przegrody/wytrzymałości ,statyki?
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze okien.
    Pozdrawiam.

  14. #29034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak już jesteśmy przy "oknach Schueco" to mam pytanie:
    - SI82, balkon 86x220 w kolorze, zamontowany w bloku (nisko, głębokie zadaszenie). Przy montażu było lekko krzywe skrzydło, ale działało. Zima pokazała większe ugięcie i przewiewy. Kilka prób regulacji i rozpychania na szybie nie dało rezultatu. Serwis wymienił skrzydło. Tej zimy problem powrócił. Z niedowierzaniem sprawdziłem poziomicą ościeżnicę - bo to może na niej coś się stało - stoi jak trzeba..
    Co może być przyczyną?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #29035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie przemawiają do mnie.-jak wszyscy chwalą-wietrzę podstęp
    Jakie parametry całego okna Uw ?.Pozostałe Ug,Lt,g ?

    Panowie i Panie ,mam wielką prośbę.Czy ktoś może doradzić czy profile Schuco SI82 CLASSIC
    Uw: 0,75,SunEnergy+ Ug=0,5; Lt=74%; g=53% są warte swojej ceny?Czy spiszą się poprawnie na dużych 3700mm x 2300mm przeszkleniach od południowej strony?Czy jest lepszy profil,na którym wraz z szyba można uzyskać lepsze parametry przegrody/wytrzymałości ,statyki?
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze okien.
    Pozdrawiam.


    pytasz o paramaetry okna.... dziwne.... przeciez parametry okna - wspołczynnik UW dla OKNA jest zależny miedzy innymi od wielkości okna tzn od jego wymiarów.


    I dla okien o roznych wymiarach ten wpsolczynnik jest po prostu inny.


    Podstep możesz wietrzyć ale z takim podjesciem to w wypowiedzi kazdego uzytkownika na tym forum bedziesz wietrzył podstep.. nawet gdyby dana osoba uzywala okna marki "X" od lat to cos czuje ze dla ciebie ta osoba tez bedzie pewnie traktowana jako jakis dystrybutor tych wlasnie okien.



    W miesiacach listopad i grudzień 2015 mając w zamyśle zakup okien przed postawieniem SSO kontaktowałem sie z dystrybutorami firm Oknoplast, Oknoplus, awilux. MS, Vetrex, Dako, z firmą Kapica produkującą pkna Schuecko (w tym okna w profilu o ktory pytasz SI 82 Classic) i firmą Śląskie Okna i jeszcze jedną albo dwiema ktorych nazw juz nie pamietam.


    Znając wymiary stolarki budowlanej domu ktorego buydowe zaczynam na wiosne wyslalem do tych firm zapytanie o przedstawienie oferty sprzedawanych przezz te firmy okien. W zabytaniu głowny nacisk połozony był na energooszczędność.

    Moje zapytanie obejmowało okna i parametry opisane w tym wątku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7027150

    Otrzymałem od tych firm (sprzedawców) odpowiedzi z ofertami,. Co ciekawe tylko firma Kapica (a wiec producent okien o które pytasz w ostatnim wątku) nie byla w stanie przedstawic wspolczynnika U dla okien o wymiarach ktore mnie ointeresowały tłumacząc to iz nie maja takiego programu. Moim skromnym zdaniem takie tłumaczenie jest delikatnie mowiąc żenujące.
    W zamiam za to przesali mi parametry okna referencyjnego ktore to parametry dla mnie nie miały KOMPLETNIE ŻADNEGO ZNACZENIA. Cos mi sie wydaje ze w swoim wątku takze przytaczasz paramtery dla okna referencyjnego.

    Mając na uwadze proporcję paramterów, a wiec jakości, możliwych funkcji, do ceny. Podjąłem decyzje iz w domku ktorego budowę zaczynam na wiosne beðą okna firmy Vetrex przytoczone powyżej.



    A ty jak chcesz to dalej wietrz podstęp pytajac o parametry całkego okna UW bez podania wymiaróe tego okna.



    Poza tym pytając o to czy dane okno jest warte sowjej ceny tez troche bądzisz.. nie podajac jakie okno i jaka to cena.. oraz nie porównując tego okna z innymi firmami...
    Tez kiedys byłem napalony na Schuecko (czy jak to sie tam pisze) ale dizeki rozmowom z kilkoma doswiadczonymi osobami na tym forum oraz po tym jak sie dowiedzialem ze jeden z tak zwanych "Premium Partnerów" firmy Schuecko (patrz https://www.schueco.com/web/premiump...ium_partner_pl
    nie jest w stanie podac wspolczynnika U dla okna o podanych wymiarach tłuamcząc to brakiem jakiegos programu zainteresowanie oknami o tym profilu szybko minęło.


    Rada:zrob sobie zestawienie swojje stolarki (wymiary) określ co dla ciebie jest istotne (np czy cena czy energooszczednosc czy wyglad czy moda) określ jakiedodatkowe funkcje mamiec twoje okno, jakie dodatkowe bajery jaki kolor, czy jednostronny czy dwystronny i wyslij do kilku firmn sprzedajacyh okna rzonych marek. Poczekaj na odpowiedz.. zrob sobie tabelke i wybierz to ktore ci bedize najbardizej odpowiadalo..


    nikt ci nie doradzi jakie okna wybrac nie wiedzac jakie paramtery sa dla ciebie istotne.. a moze chcesz miec okna drewniane albo aluminowe a nie PCV?
    to wiesz ty i jak na razie tylko ty..



    Pozdrav




    PS A wracając do Twojego pytania..... jezeli chcesz podesle ci parametery mojej stolarki z oferty firmy Vetrex wraz ze wszystkimi paramterami o ktore pytasz.
    Oprocz mozliwosci nacieszenia oka wielością cyferek i liczb nie sądze by te parametry do czegos jesze były Ci potrzebne. Jeżeli chcesz - daj znac.
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 14-01-2016 o 11:08

  16. #29036
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak już jesteśmy przy "oknach Schueco" to mam pytanie:
    - SI82, balkon 86x220 w kolorze, zamontowany w bloku (nisko, głębokie zadaszenie). Przy montażu było lekko krzywe skrzydło, ale działało. Zima pokazała większe ugięcie i przewiewy. .
    Co może być przyczyną?
    Nie musiałem przeczytać całego wątku,aby wiedzieć co odpiszesz ,Mógłbym zaczekać jeszcze,ale i tak wiem jakie okna za kilka postów zaproponujesz
    Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem
    Raczej coś w stylu karolka 75 z wątku o drzwiach Wikęd.Mniej więcej tak:
    Mam,używam,zepsuło się to i to,nie kupiłbym/kupiłbym.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 14-01-2016 o 12:59

  17. #29037
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Wink

    TwojPan


    zauwaz ze to co napisał finalndia to nie była - moim zdaniem - odpowiedź na Twoje pytania ale on sam takze o cos zapytał...
    no chyba ze słowa "to mam pytanie" traktujemy jako udzielenie odpowiedzi..


    Pozdrav

    PS to jak? chcesz te moje parametry okien ?
    PS2 na tym forum są uzytkownicy zadowoleni z okien Schucko. Tego jestem pewien..
    Jednak cytując klasyka... nawet najwspanialsze, najdroższe okna moga być spierd... przez niewłasciwy ich montaż. Molżna by tu pisac wiele ... w tym poruszyc kwestie garazowych producentów okien.. ale o tym znajdziesz duzo info w innych watkach.

    PS 3. przeczytalem wiele postów uzytkownika finlandia.. sam kiedys toczyłem z nim zażarte dyskusje wlasnie w temacie okiem Schuko i wiesz.... nigdy nie napisal mi wprost tego jakie okna mogłby zaproponować. Skoro wiesz jakie okna finalndia zaproponuje to miło będzie gdy wyprzedzająco podzielisz sie z użytkownikami ta wiedza. No chyba że nie wiesz (a coś mi mówi, że tak własnie jest)

    Aha i jeszcze jedno..
    TO http://forum.muratordom.pl/showthrea...-o-tych-oknach
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 14-01-2016 o 13:11

  18. #29038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    pytasz o paramaetry okna.... dziwne.... przeciez parametry okna - wspołczynnik UW dla OKNA jest zależny miedzy innymi od wielkości okna tzn od jego wymiarów.

    .
    Rozumiem że 1m2 ściany ma inny współczynnik U niż 20m2 tej ściany. Gdybyś napisał że Uw zależy od Ug i Uf oraz w głównej mierze od czynnika ludzkiego to mógłbym się zgodzić.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #29039
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    pytasz o paramaetry okna.... dziwne.... przeciez parametry okna - wspołczynnik UW dla OKNA jest zależny miedzy innymi od wielkości okna tzn od jego wymiarów.
    I dla okien o roznych wymiarach ten wpsolczynnik jest po prostu inny.
    Myślałem sobie,że na takim wątku,to chyba jasne?Podałem wymiary okna i parametry.Oczekiwałem odpowiedzi kogoś,kto ma zbliżone wymiary okna i poda informację,że uzyskał lepsze parametry w innej konfiguracji profil/szyba.


    Podstep możesz wietrzyć ale z takim podjesciem to w wypowiedzi kazdego uzytkownika na tym forum bedziesz wietrzył podstep.. nawet gdyby dana osoba uzywala okna marki "X" od lat to cos czuje ze dla ciebie ta osoba tez bedzie pewnie traktowana jako jakis dystrybutor tych wlasnie okien.


    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    wydaje ze w swoim wątku takze przytaczasz paramtery dla okna referencyjnego.
    Nie ,pochodzą z oferty przedstawiciela Awilux z Oleśnicy.

    A to co piszesz,używając nazwy Schuco,jest bardzo niesprawiedliwe.zawinił przedstawiciel,a nie firma produkująca profile.ja dostałem koplet info.od przedstawiciela awilux z małego miasta.
    dzięki,pozdrawiam.
    [/QUOTE]

  20. #29040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Wink

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Rozumiem że 1m2 ściany ma inny współczynnik U niż 20m2 tej ściany. Gdybyś napisał że Uw zależy od Ug i Uf oraz w głównej mierze od czynnika ludzkiego to mógłbym się zgodzić.


    jessuu chłopie o czym ty bredzisz...

    jaka ściana ???


    ja twierdze ze wspilczynik U dla całego okna zalezy miedzy innymi od wielkosci tego okna. Gdyby tak nie było wszpolczynnik U dla okna o dowolnej wielkosci byłby rowny wspolczynnikowi U okna referncyjnego a tak nie jest, bo fizycznie byc nie może.


    PS http://oknotest.pl/poradnik-okienny-...pla_okna_z_pcv w przytocoznym wzorze (nie)stety czynnik ludzki nie został uwzgledniony... chyba pora zmienic metodyke obliczania...

    PS 2 poproś kogos by ci wyjasnił znaczenie słow "między innymi"

    PS 3 skoro już sie trzymany tego od czego w głownej mierze zalezy wspolczynnik Uw to zwróć łaskawie uwagę (we wzorze) ze głownym czynnikiem jest to co jest okreslone literką A, a tym czymś jest......

    PS 4 nie wiem jak jest w porzuszonej przez ciebie kwestii ściany.. nie za bardzo interesuuje mnie ta tematyka. Poza tym to wątek poswięcony stolace okiennej
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 14-01-2016 o 13:51

Strona 1452 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony