dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 150 z 1568
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 31360
  1. #2981

    Domyślnie

    Dobrze Panowie kliny to mostki dystansowe (waszym zdaniem)

    Pozostawmy to bez komentarza, będę wdzięczny jak rzeczywiście będziecie rozsyłać te opracowania montażowe. Klient przeczyta, dowie się jak ma być naprawdę i co jak się nazywa.

    Pozdrawiam

  2. #2982
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Lukrecjo droga - nie jest to podrasowane. To typowa szyba i lepszej nie szukaj.

  3. #2983

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Lukrecjo droga - nie jest to podrasowane. To typowa szyba i lepszej nie szukaj.
    oki, dziękuję i całuję!!

  4. #2984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał BUSZUJACY W OKNACH
    Dobrze Panowie kliny to mostki dystansowe (waszym zdaniem)


    Moze Szanowny Pan Buszujacy przyblizy nam nazewnictwo?Bo poki co jaks do porozumienia nie mozemy dojsc
    Co to jest? mostek dystansowy? Klin? Meteoryt Tunguski? A moze Pamela Anderson (jesli ona to gdzie te...... )?Hmmm......????
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #2985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fidox w wątku o domach pasywnych
    właśnie wróvciłem z targów budowlanych -rozmawiałem z wszystkimi o wszystkim co związane z energooszczędnością i pojawiły się dla mnie jako laika wątpliwości
    1. okna
    plastikowe - po około 15 lutach tworzą się mikropory, wypatrzają się i są do wymiany, dodatkowo są one cięższe od drewninych i szybciej psują (zużywają się zawiasy)
    drewniane lepsze z tą różnicą że po 6 latach należy malować
    szyby - ponoć po kilku latach tracą swą szczelność i nie ma się 1,1 lecz 1,3 lub więcej - po prostu się rozszczelniają dodatkowo szyba po np 40 latach "spływa w dół" polega to na tym że pos swoim ciężarem naprężeń termicznych itp po tak długim okresie u góry szyba jest o x mm cieńsza

    cena okien 1,1 jest 2 x mniejsza niż 0,7 pytanie jest czy nie lepiej kupić 1,1 a po 15 latach wymienić na standard jaki będzie obowiązywał 0,3
    Czy to na pewno były targi budowlane

  6. #2986

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał BUSZUJACY W OKNACH
    Dobrze Panowie kliny to mostki dystansowe (waszym zdaniem)


    Moze Szanowny Pan Buszujacy przyblizy nam nazewnictwo?Bo poki co jaks do porozumienia nie mozemy dojsc
    Co to jest? mostek dystansowy? Klin? Meteoryt Tunguski? A moze Pamela Anderson (jesli ona to gdzie te...... )?Hmmm......????
    Dołączam się do prośby Jareko.
    Co to są te klocki, mostki, kliny dystansowe, montażowe. Na czym polegają różnice (oprócz nazwy)

  7. #2987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Gość - dziekuje za wsparcie
    To co Fidox napisal znow mi na jakies "rewelacje" sponsorowane wyglada - za rok minie moim oknom 15 lat i jeszcze okna bede mial tylko 25? a pozniej szyba zniknie gdyz "splynie"
    A juz za rok okna mi sie nagle wypacza gdyz korniki od plastiku mi w nich jakies mikropory wyzra i z racji ciezaru (cholerka - moi ludzie zawsze przeklinali drewniane wlasnie z racji ciezaru ) zawiasow wlasciwei nie powinienem miec ?
    Hmmmmmmm.............. zalamac sie idzie
    Ciekawe to byly targi Ciekawe gdzie? Hmmm......
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #2988

    Domyślnie

    Cytat Napisał joola
    Zamówiłam dzisiaj okienka z montażem(chociaż kusisz Jareko oj kusisz )i jeśli będą tak samo ładne jak te z wystawy, to będą piękne.Pchełku a nie "znęcałeś" się przez przypadek nad okienkami z mahoniu?
    Pozdrawiam
    Pchełek może się nie znęcał, ale mnie się to jakoś udaje (albo i nie) od 6 lat i jak do tej pory okna mahoniowe górą. Jeżeli idzie o jakośc to the windows Urzędowskiego are the best.
    Jolciu moja rada (oprócz zbyt szybkiego ulegania czarowi Jareko ) to załatw sobie porządny montaż a oglądanie świata przez pryzmat przerobionego krzemu będzie jedynie przyjemnością .

    Pozdr Budek

  9. #2989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    budek Qurka wodna, wszyscy mówią, że okna super ale straszą montażem. Pytałam sprzedawcę jakich mają montażystów, to stwierdził, że... oczywiście najlepszych Pytałam męża co by powiedział gdyby okna montował nam fachowiec z Warszawy, a on stwierdził, że teraz to już chyba przesadziłam (zazdrośnik jeden )Na szczęście mam znajomych, którzy pracują w branży okniarskiej i obiecali pomoc z tym nieszczęsnym montażem
    Pozdrawiam

  10. #2990
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Wtrąciłam swoje trzy słowa pod tematem okna drewniane czy w okleinie i po tym, jak zostałam zrugana przez Pchelek(spoko ), a także po przeczytaniu tych wielu. wielu stron [poszłam i sprawdziłam do salonu firmy Partner, producenta okien z PCV i drewna. Nie wiem, co to za producent i ile są warte jego okna, ale powiedziano mi, że przy dużej ilości okien na elewacji południowej i zachodniej - a ja tak mam, powinnam zdecydowanie wybrac okna drewniane, bo plastiki (kolor złoty dąb) bardzo się ponoć nagrzewają i potem aż słychać, jak pracują.
    poważny ten Gość, czy mnie nabierał?(ja i tak wybiorę drewniane, ale chciałabym wiedzieć, czy firma jest kompetentna, bo u nas wiele domów ma ich stolarkę?)
    Pozdrawiam niezmordowanych fachowców

  11. #2991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Joola - kuszenie najprzyjemniejsze jest - pozniej niestety nie jest tak rozowo
    Jesli przeczytalas wszystkie nasze "wypociny" (kiedys ktos nazwal porady w tym watku) to wlasciwie chyba kazdego montazyste przeszkolisz zanim zacznie a jak juz bedzie dzialal to na raczki patrzac kazdy blad wychwycisz
    Spoko - nie bedzie tak zle - ale przypilnowac nieznanych warto
    Szkoda - juz myslalem ze chalupke twa ujrze....w oczka twe zajrze ..... dlon na powitanie ucaluje ..... (ja starej daty ) kusicielko mila
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #2992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mimilapin z jednym mial racje - nagrzewaja sie - i co z tego? Konstrukcja okien do tego ciaglego ruchu - raz wieksze, raz mniejsze by znow wiekszym sie stac - jest do tego przystosowana i uzywanie tgo argumentu by odrzucic PVC jest naginaniem faktow (moim zdaniem) A jak bys miala tych okien mniej to juz PVC byloby OK?
    Ale zosatwmy to Skoro masz tylu sasiadow majacych okna tej firmy - dlaczego ich nie zapytasz? Pozbieraj opinie i zamiawiaj jesli tylko wszystko zaslyszane jest OK
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #2993
    Guest

    Domyślnie

    dzięki, też mi się tak wydawało.
    Co do zamawiania, to u mnie jeszcze do okien daleko

  14. #2994
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    O mikroporach to słyszalem - ale w oknach drewnianych - jak je żrą owady. Widziałem nawet takie okna.
    Ale żeby szyby spływały!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Chyba do Wisły!!!!!!!!!!!!!!
    mimilapin - ja Cię zrugałem to sorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrry
    Ale czasami jestem nadpobudliwy.

  15. #2995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pchelek - nie tylko ty nadpobudliwy jestes Za swoje zbyt ostre reakcje przy okazji przeprosic chcialem - ale staram sie panowac nad emocjami (tylko czasem jakos mi nie wychodzi )
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #2996
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    dlaczego nic się nie dzieje ? Czyżby nikt nie miał już problemów ze stolarką otworową ?

  17. #2997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie - na to wyglada
    okienka poszly juz spac i mam tylko nadzieje, ze nie jest to sen zimowy jak u niedzwiadkow
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #2998

    Domyślnie

    Mam pytanie do Loży Doradców :

    Przekopanie się przez 50 stron tego wątku to sztuka nie lada - ale staram się i robię
    sobie notatki. Jednak chciałbym zasięgnąć opinii o 2 producentach bo na razie nic nie znalazłem:

    Norma 2000 z profilem Thyssen 5 komorowym półzlicowanym
    czy może OknoPlus na profilu OvalPlus?
    No chyba że jest jeszcze ktoś godny uwagi w Częstochowie...

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  19. #2999

    Domyślnie

    Ja co prawda jestem dopiero na etapie pozwolenia na budowe... a moze juz??? Ale mamy takie sobie jedno "okienne" marzenie... chcielibysmy miec wyjscie na taras z duzymi, rozsuwanymi drzwiami. Slyszalam, ze musza to byc drzwi z tzw. odstawka. Naprawde jestem totalnym laikiem. w ogole zaczyna mnie przerazac perspektywa budowy... Czy moglibyscie mi jakos doradzic? Jakie firmy robia takie drzwi? Czy dobrze w takiej firmie zamowic wtedy kompleksowo wszystkie okna?

    Z gory dziekuje za wszystkie rady

    Olena

    PS. a tak w ogole to chcialabym sie cieplutko przywitac ze wszystkimi forumowiczami

  20. #3000
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olena
    Ja co prawda jestem dopiero na etapie pozwolenia na budowe... a moze juz??? Ale mamy takie sobie jedno "okienne" marzenie... chcielibysmy miec wyjscie na taras z duzymi, rozsuwanymi drzwiami. Slyszalam, ze musza to byc drzwi z tzw. odstawka. Naprawde jestem totalnym laikiem. w ogole zaczyna mnie przerazac perspektywa budowy... Czy moglibyscie mi jakos doradzic? Jakie firmy robia takie drzwi? Czy dobrze w takiej firmie zamowic wtedy kompleksowo wszystkie okna?

    Z gory dziekuje za wszystkie rady

    Olena

    PS. a tak w ogole to chcialabym sie cieplutko przywitac ze wszystkimi forumowiczami
    Największy otwór drzwiowy z jakim się spotkałem w swojej karierze to ok.
    6000mm na 2500mm. Został on zabudowany tzw. suwanką bez progową czyli drzwiami przesuwnymi z mahoń meranti gdzie skrzydło miało szerokości ok. 3000mm. Koszty bardzo wysokie ale efekt powalający na kolana - coś pięknego.

    Osobiscie jestem zwolennikiem jak największych (o ile to technicznie i ESTETYCZNIE ma sens) przeszkleń w budynkach mieszkalych.

    Pozdrawiam




Strona 150 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony