dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 266 z 1568
Pokaż wyniki od 5.301 do 5.320 z 31350
  1. #5301
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał mlk
    .... który profil 3komorowy na szerokość 70mm?....
    Chocby Gealan czy Roplasto
    Wymienione profile trzykomorowe będące w powszechnym uzytku nie maja 70 mm głębokości zabudowy: Gealan- 62 mm, Roplasto 7001- 68 mm. Chyba, że jakieś wersje specjalne
    Znane mi trzykomorówki o takiej głębokości to: Bruegmann- 73 mm i Deceuenick Zendow.
    ...i to on jest dostepny w identycznym wymiarze zewnetrznym majac trzy komory wewnatrz zamiast 5. Suwmiarka nawet nie odroznisz 5 czy 3 komorowego 7001
    Niestety Gealana zdjec nie mam ale sytuacja jest podobna
    Napisałem wyżej-Roplasto 68 mm !! Wklejona rama 5 k- to nr 210704 i jej odpowiednik -rama 3 k- 211005( której tu nie ma)- obie po 68 mm- z zewnatrz prawie takie same.
    Sa to wersje odchudzone, w normalnych (10 mm wyższych) również są takowe zjawisko wystepuje. Suwmiarka nie odróznisz , ale jak sie człek dobrze przyjrzy to wychwyci różnicę ... Podobnie jak veką Soft- i Eurolinem

  2. #5302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    suwmiarka nie mierzylem i o te 2mm spierac sie nie bede ale w rence trzymalem oba - mozna kit wciskac klientom ze ho ho ho
    Placi za 5 dostaje 3 - to jest biznes
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #5303

    Domyślnie Producenci okien z opolszczyzny ?

    Czytam i czytam i czytam, dużo się od was dowiedziałem i dzięki za to, ale bardzo mało na forum znalazłem informacji na temat wartych polecenia producentów okien z opolszczyzny. Mam wyceny na okna od firm Filplast (veka), Różański (aluplast), Drewnoplast (veka), Euro-okno (brugmann), Pamax (thyssen i aluplast), ale tylko na temat Filplastu i Pamax-u miałem jakieś opinie od znajomych, reszty nie znam. I tu moje pytanie czy któryś z tych producentów jest wart uwagi, czy może jeszcze jakiś inny ? Zgodnie z waszymi radami szukam producenta okien z moich okolic. To pytanie chyba do Pchelka, ale proszę innych jeśli mogą również o jakieś rady do tego tematu.

  4. #5304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Producenci okien z opolszczyzny ?

    Cytat Napisał arek_alderan
    .... miałem jakieś opinie od znajomych, reszty nie znam. I tu moje pytanie czy któryś z tych producentów jest wart uwagi, czy może jeszcze jakiś inny ? ....
    Witaj. I chyba na tym powinienes bazowac. Znajomi i przyjaciele najszybciej moga przekazac Ci informacje o producencie zwlaszcza ze teraz tak naprawde nie sposob przewidziec ktory jest dobry ktory zly. Tylko Ci co na stale z ktoryms wspolpracuja moga go polecic lub nie.
    Np. polecam Ci z reka na sercu w Aluplascie Adamsa z Mragowa - moze ma tam swojego dealera? Nie wiem
    Ale najlepiej popytaj znajomych na swoim terenie - podatki z Twego zakupu zasila kase Twojego miasta czy regionu a to chyba wazne
    Pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5305

    Domyślnie

    A jaka jest Wasza opinia o oknach trójkomorowych na profilu 60 mm REHAU? Producent to IZOTERM z Pszczyny
    Jestem tu nowy - jak zreszta widać no i szukam dobrych okien

  6. #5306
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pskorek

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Producent okien ALUX- Puławy

    Czy ktoœ ma jakieœ doœwiadczenia zwišzane z tš firmš??
    Proszę o wszelkie informacje[/quote]

  7. #5307

    Domyślnie

    witam!

    Jareko - czy mógłbyś mi odszyfrować co się kryje pod określeniem "Roto AW2"?
    Thyssen Polimer LORD to coś przyzwoitego?
    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #5308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    AW2? pierwsze slysze
    Czort wie co to jest chyba ze swobodna Tworczosc dealera
    mnie na pierwszy rzut oka kojarzy sie niby ta:
    Antywlamaniowe 2
    teraz tylko czy odczytac to jako "WK-2" czy tez "antywlamaniowe 2 grzybki"
    NIe wiem, naprawde nie wiem co to za oznaczenie

    Co do Thysena hmmm.....powinny Twoje okna wyjsc w nim drozsze od posiadanej przez Ciebie ofery konkurentow o jakies 7-9%. Przypomnij sobie, jesli mozesz, co napisalem nie raz tutaj - nie zawsze trzeba brac okna z "zapasem" a przy Twoich wymiarach spokojnie na tamta oferte mozesz przystac zwlaszcza ze firme masz polecana przez swoich znajomych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #5309

    Domyślnie

    jareko
    NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    ponieważ, widze że znasz się na oknach mam do Ciebie pytanko:
    1. Które profile Twoim zdanie sa lepsze - Rehau czy Veka?
    2.Jaka jest Twoja opinia o oknach trójkomorowych na profilu 60 mm REHAU? Producent to IZOTERM z Pszczyny - spotkałeś sie juz z ta firmą - u nas jest dość popularna
    3. A znasz może firme Alumplast z Bielska -Białej produkuje okna na profilach Veka

  10. #5310

    Domyślnie

    A czy może mi ktoś uświadomić jak sprawdzić czy okno jest 5 czy 3 komorowe, bo pojęcia nie mam które otworki to komory

  11. #5311
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolia
    A czy może mi ktoś uświadomić jak sprawdzić czy okno jest 5 czy 3 komorowe, bo pojęcia nie mam które otworki to komory
    To wiedze, ze jestem podobnym laikiem

  12. #5312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał BT
    ..1. Które profile Twoim zdanie sa lepsze - Rehau czy Veka?
    2.Jaka jest Twoja opinia o oknach trójkomorowych na profilu 60 mm REHAU? Producent to IZOTERM z Pszczyny - spotkałeś sie juz z ta firmą - u nas jest dość popularna
    3. A znasz może firme Alumplast z Bielska -Białej produkuje okna na profilach Veka
    Kazdy profil jest dobry jesli wyrob koncowy jest wykonany poprawnie i trzyma narzucone przez systemodawce gabaryty.
    Nie sposob znac wszystkich producentow - co nie raz tutaj mowilem. Znam kilku z kilku tysiecy bedacych na rynku - raptem kilku i to w swoim tylko regionie. Z jednym wyjatkiem moi dostawcy jak i ja zasilamy podatkami swoje gminy

    Hmmm....liczba komor w trojkacie wystawowym czy oknie gotowym?
    W tym drugim tylko poprzez porownanie wymiarow z przekrojem (dokumentacja) lub niszczaca metoda przeciecia okna.
    W tym pierwszyl komory liczy sie od "zewnatrz" do "wewnatrz" (czy odwrotnie) w jednej linii. Profile tych komor maja o wiele wiecej, ale istotne sa jakby 'plasterki" jakie tworza komory na drodze ciepla/zimna z jednej strony na druga
    Chyba latwo mozna zauwazyc to na wyzej ukazanych profilach - 6001 to trzykomorowka zas 7001 piecio
    No i jeszcze jedno - trzykkomorowki maja szerokkosc okolo 60mm zas 5 - ok. 70mm
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #5313
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Mam zestawieniw szystkich systemow ze stanem na koniec roku 2004 [przez rok przybylo kilka rozwiazan - musialbym uzupelnic]. Ale to zestawienie zawiera 68 systemow z rysunkami i krotkim opisem. Kto chce niech pisze - podesle.
    Rozroznienie systemow "na zewnątrz" bez rozcinania profila - jest praktycznie niemozliwe - chociaz kazdy z systemow ma pewne charakterystyczne roznice - czasami ninimalne.
    Izoterm z Pszczyny to firma godna polecenia - ale jak juz brac to okna z profili 5-komorowych - sa w takiej samej cenie.
    Z daleka trzeba omijać ROPLASTO 6002.

  14. #5314

    Domyślnie

    Mam ogromny dylemat, muszę wybrać okna do domu, ale po przeczytaniu informacji z forum jestem już kompletnie zdezorientowana. Mąż chce 5-cio komorowego thyssena z BUDVARU, a ja mam chęć na
    5-cio komorowego salamandra ze STAN - MALU z Łodzi. BUDVAR jest znany, natomiast nic nie słyszałam o STAN - MAL. Proszę o pomoc w wyborze.

  15. #5315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Mam zestawieniw szystkich systemow ze stanem na koniec roku 2004 .... Ale to zestawienie zawiera 68 systemow z rysunkami i krotkim opisem. .....
    wraz z numerami aprobat przekroje mozna sobie zobaczyc na http://www.jar-eko.home.pl/Aprobaty_techniczne.htm
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #5316
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał renwoj
    Mam ogromny dylemat, muszę wybrać okna do domu, ale po przeczytaniu informacji z forum jestem już kompletnie zdezorientowana. Mąż chce 5-cio komorowego thyssena z BUDVARU, a ja mam chęć na
    5-cio komorowego salamandra ze STAN - MALU z Łodzi. BUDVAR jest znany, natomiast nic nie słyszałam o STAN - MAL. Proszę o pomoc w wyborze.
    Cześć - nie polecam Ci firmy STAN-MAL z Aleksandrowa Łódzkiego z powodu kiepskiej jakości, która bierze się moim zdaniem z braku nadzoru na hali fabrycznej a poczęści z braku kompetencji pracowników (duża rotacja wśród załogi). Profil SALAMNDER to wyższa półka.
    BUDVAR to profesjonaliści w całym tego słowa znaczeniu. Są też inne firmy, którymi możesz się zainteresować o wysokiej jakości i kompetencjach np. IZOPLAST, PRODIMEX EAST, OKNOSTYL, LANKO.
    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #5317

    Domyślnie

    Charlie !
    Dziękuję za opinię, tak czułam ,że może to być mina, bo zrobili mi zadziwiająco niską wycenę. Dali mi lepszą ofertę niż BUDVAR, a jak sam napisałeś i ja też o tym wiem, Salamander to wyższa półka.

  18. #5318

    Domyślnie

    Wystąpiłem o wyceny zestawu okien do kilku firm. I teraz spływają oferty. Nie ukrywam, że chciałbym przede wszystkim kierować się ceną, stąd następujące założenia:

    1. Wybieram najprostsze profile danej marki (a więc przeważnie 3 komorowe).
    2. Interesuje mnie montaż, a więc firma pracująca w okolicach Warszawy.

    I mam teraz kłopot. Spływają oferty okien o profilach: Aluplast, VEKA. KBE, Salamander, Thyssen. Nie chciałbym popełnić błędu, że wezmę okna niewiele tańsze, ale gorsze od tych niewiele droższych. Jaki powinien być "ranking" profili? Wiem z tego forum, że "na dole" jest Aluplast, na "górze" Salamander i Thyssen. Czy mylę się?

    No i jeszcze te okna w jednostronnym kolorze. Który z prostych profili "pasuje" do koloru, a jaki nie?

  19. #5319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Witaj
    Nie wiem na jakiej podstawie i jakimi kryteriami sie kierowales ten "ranking" tu podajac - ale pal szec - nie bede sie spieral
    tatko powie Ci ze najlepszy jest DECEUNINCK ZENDOW 3000 ja ze Salamander czy Schuco inny dorzuci Thysena czy Aluplasta
    Tak naprawde nie sposob zrobic "rankingu" profili no bo jakie mialoby byc kryterium oceny?
    Obrot? Tu wszystkich bije na glowe Aluplast majacy we wladaniu ponad 30% rynku okiennego w Polsce
    Cena? Hmmm.....tu nie istotny jest profil tylko producent i co z tego materialu w g... zamienic moze - mowimy oczywiscie o cenie jak najnizszej
    Estetyka? Sa gusta i gusciki
    Statyka? W 90% wypadkow kazdy profil sie nadaje - roznice zaczynaja "wylazic" przy gabarytach
    A juz na pytanie "No i jeszcze te okna w jednostronnym kolorze. Który z prostych profili "pasuje" do koloru, a jaki nie? "naprawde nie sposob odpowiedziec gdyz nie wiem co autor mial na mysli
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #5320

    Domyślnie okna

    lukas0259 pozwól że nie zgodzę się z Tobą i nie umieszczę Aluplasta na dole a Thysena na górze. Wg mnie top listy to Deceunick Zendow i Salamander, na dole umieścił bym Rehau i Veka. Nie będę tutaj udowadniał dlaczego. Takie są moje doświadczenia, zwłaszcza po doświadczeniach tej zimy.
    Względy wizualne kształtów i kolorów przemiawiają za systemami o zaokrąglonych kształtach.
    Pozdrawiam

Strona 266 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony