dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 381 z 1568
Pokaż wyniki od 7.601 do 7.620 z 31350
  1. #7601
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wszystkie półprodukty t.j profil, okucie (stal), wzmocnienie (stal), szkło, pensje pracowników idą w górę i będą szły dynamicznie w najbliższych latach.
    Powody są dwa:
    koniunktura w budownictwie w całej UE ( niskie stopy kredytowe )
    i drugi powód to -
    niestety, ale producenci wspomnianych półproduktów znajdują się w rękach koncernów zachodnich i de facto nie ma polskiej riposty.
    W zasadzie to wszystkie bazowe biznesy są w rękach zachodnich akcjonariuszy - cementownie, huty, cegielnie etc..

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #7602

    Domyślnie

    witam,

    czy da radę jakimś hakiem albo innym ustrojstwem przesunąć grzybki jak sie ma okucia WK2 albo WK1 (znaczy się takie pełne) ale nie ma klamki.

    Wczoraj na budowie stwierdziliśmy że jakiś *$@#*$!@&# porysował nam drzwi balkonowe ( a jakże, gdzieżby indziej) i zniknęła mi drabina z działki.
    Zastanawiam się teraz czy wróci z tą drabiną i będzie włazić przez dach okna dachowe albo okna na piętrze czy da sobie spokój, bo nie mam klamek na górę żeby je do okien przykręcić. Na dole miałam to przykręciłam, klamki są z przyciskiem, szyba P2 .

    Mogę spać spokojnie czy już jestem w plecy o to co zwinie z budowy?

    pozdr
    Dorota

  3. #7603
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zaloz klamki - bez nich nie ma znaczenia czy Wk czy standard - mozna okucia z zewnatrz przesunac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #7604

    Domyślnie

    dzięki jareko,

    klamki już wczoraj zamontowaliśmy, na razie nie widać dalszej działalności złodzieja.

    a drabinę na szczęście wziął mój cieśla a nie złodziejaszek, ale myśli miałam już czarne...

  5. #7605

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    to ja rowniez pozwole sobie zadac pytanko...
    Niedawno otrzymalem od mojego architekta rzut parteru i - jak chyba kazdy - staram sie zwrocic uwage na najkosztowniejsze elementy jego wizji...
    W salonie mam jedno przeszklenie - wlasciwie sciane okien.... dlugosc 6m, wysokosc 2m. Z rysunku wynika, ze na brzegach maja byc dwa okna balkonowe 90/200, caly srodek fix (dzielony na 3 czesci, srodkowa ma chyba 2,5x2m).
    Czy to bedzie bardzo droga zabawa?
    Tak jak mowie, nie chce robic wycen on-line, chce tylko wiedziec rzad wielkosci wydatku na takie cos.... szyba p4 najlepiej, te balkonowe na brzegach wk2...

    Kazda podpowiedz mile widziana!
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  6. #7606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    "Na wejście" wizja architekta przekreśla zastosowanie elementów typowych . Wysokość 2m nie jest typowa dla balkonów.
    Ogólnie cały element to nie będzie majątek ani duży procent kosztów całej budowy. Ciekawe tylko jaką masz wysokość pomieszczeń, że balkony mają tylko 2m wysokości?

  7. #7607

    Domyślnie

    No tak - i tu moja pomyłka - zasugerowałem sie wysokościa drzwi balkonowych..na wizualizacji zewnętrznej widać jeszcze nad nimi ''okienko'' - wiec całość ma pewnie 2,3m ?wysokości - wysokość pomieszczeń 2.8m, z tym ze pokój dzienny bedzie z antresola, wiec tu znow wyzej...

    Pozdrawiam!
    -K-
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  8. #7608

    Domyślnie

    aaaaaa dziś zauważyłam że przy robieniu wylewek kawałkiem zachodzi ona (jakieś 2mm) na profil plastikowych drzwi balkonowych! czy tak może być?! będzie się coś złego z tymi drzwiami działo?! czy wylewka nie powinna się konczyć gdzieś na tej listwie "podparapetowej"? help!!!

  9. #7609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    No tak - i tu moja pomyłka - zasugerowałem sie wysokościa drzwi balkonowych..na wizualizacji zewnętrznej widać jeszcze nad nimi ''okienko'' - wiec całość ma pewnie 2,3m ?wysokości - wysokość pomieszczeń 2.8m, z tym ze pokój dzienny bedzie z antresola, wiec tu znow wyzej...

    Pozdrawiam!
    -K-
    Piękne, panoramiczne przeszklenie. Nie żałuj pieniędzy jak by co Zastanów się i poproś architekta o wizualizację bez zbędnych podziałów. Moi znajomi mają olbrzymie przeszklenie i wygląda to rewela z zewnątrz i wewnątrz. Zastanów się nad dolną szerokością panoramy na wysokości 20 cm nad poziomem 0 albo też licującej z poziomem 0. Podejrzyj taką konstrukcję gdzieś a może się skusisz.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #7610
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agaga29

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    WHITEMAG

    Architekt troszkę przesadził z wielkością srodkowego przeszklenia wewnętrzna szyba 4 mm nie moze mieć wymiarów 2,5m na 2m nie miesci się w normach a nie ma sensu dawac od srodka klejonki bo to przedroży i podniesie znacznie ciężar okna. Proponuję podział : 90 - 120- 180-90 Będzie to wyglądało efektownie i da sie zastosować typowy wkład P4/14/4 lub P4/10/4 choć ten drugi będzie "zimniejszy" takie przeszklenie będzie wymagało zastosowabnia łączników "kość " których nie moge ci w tej chwili wycenić natomiast sama stolarka to ok 6000,00 zł dla porównania to samo z szybami zwykłymi to jakieć 3600,00 no ale temat cen szyb jest tu szeroko omawiany
    TO TYLKO OKNO

  11. #7611
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agaga29

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ups uciekł mi jeden wymiar oczywiscie podział miał byc :
    90 - 120 - 180 - 120 - 90 boki rozwiero uchylne reszta stałe szklenie w ramie
    TO TYLKO OKNO

  12. #7612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie musi byc od razu od srodka klejonka
    tak duze witryny sa wykonalne ale.... ale czasem potrafia pod wlasnym ciezarem pekac i w takiej sytuacji wymiana szyby to dosc pokazny koszt
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #7613

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za rady! Tak jak mowie, na razie garbie sie przed rzutami i zastanawiam.... Wiem, ze wizja architekta jest czasami trudno wykonalna. Staralem sie znalezc na forum informacje na temat duzych przeszklen... architekt sugerowal rowniez rozwiazanie przytoczone przez Charliego - okno licujace z poziomem zero. Mimo studiowania forum nie znalazlem potrzebnych informacji...
    Takze wszelkie pomysly na dziure - 6,2m x 2,3-2,4m? mile widziane!!!
    Dziekuje i pozdrawiam!!!
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  14. #7614
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mada60005

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam szukam dobrej firmy która robi okna z okilic Poznanania. ( w miare taniej)

  15. #7615

    Domyślnie

    Cześć

    Może ktoś mi jeszcze namiesza w głowie, spać nie mogę .

    Co wybrać
    Okna z P4 i WK2. Schuco z U 1.0 (szkło) za 22k zł, czy REHAU z U 1,3 za 14k?
    A może zostawić WK2, ale szyby zwykłe i problem U znika. Okna (ramy) nie wypchną, jak zbiją szybę to będzie huk i pewnie mnie śpiącego nie wyniosą .

    pozdrawiam
    filipek
    Budowa to ciągła walka - zwłaszcza z samym sobą.

  16. #7616

    Domyślnie

    Jak długo po montażu można obciąć piankę montażową i wstępnie zakryć zaprawą, że by nie wyjęli mi okien?

  17. #7617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał filipek
    A może zostawić WK2, ale szyby zwykłe i problem U znika.
    Jak dla mnie pomysł bez sensu. Jeżeli zwykła szyba to wystarczy WK1. Zabezpieczenie jest tak dobre jak jego najsłabszy punkt...
    Co do cen:
    Czy to te same rozmiary okien w tym samym kolorze, oba z WK2 + P4 i porównywalnymi profilami a różnica jest wyłączenie w w grubości ramki dystansowej? Jeżeli tak to albo ktoś jest tu cholernie drogi albo ktoś robi za darmo...

  18. #7618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    filipek
    jesli Rehau od Waclawka - producent wart polecenia. Jesli Rehau z Luk Serwisu - zaaaaapomnij chyba ze za rok chcesz okna wymianiac (to najblizsi Ciebie producenci)
    Jak napisal bwojtek - albo idziesz w zabezpieczenie chalupy albo nie - polsrodki - czyli okucia antywlamaniowe przy szybie standard - czy na odwrot - to wywalanie kasy w bloto
    to jakbys do ferrari wstawil silnik od malucha
    a swoja droga roznica w cenie zbyt duza i wczytaj sie dokladnie w obie oferty - musza sie roznic szczegolami i to dosc zaczacymi dla ceny koncowej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #7619

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    filipek
    a swoja droga roznica w cenie zbyt duza i wczytaj sie dokladnie w obie oferty - musza sie roznic szczegolami i to dosc zaczacymi dla ceny koncowej
    Dzięki za podpowiedź. Ta druga cena tak niska, bo załatwiana przez układy służbowo-towarzyskie mojej żony . Skłaniam się do opcji tańszej.

    pozdr
    filipek
    Budowa to ciągła walka - zwłaszcza z samym sobą.

  20. #7620
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agaga29

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Jak długo po montażu można obciąć piankę montażową i wstępnie zakryć zaprawą, że by nie wyjęli mi okien?

    zależy jak sprytnych masz złodzieji okna moga ci wymontowac na drugi dzien albo i po miesiącu
    TO TYLKO OKNO

Strona 381 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony