dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 390 z 1568
Pokaż wyniki od 7.781 do 7.800 z 31350
  1. #7781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar daber1980
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    decco to po prostu pomyka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!
    Dzieki, wielkie, to juz mysle ze wybor zaweze do Schuco i Rehau, czyli 3 firmy - jeszcze raz dziex
    Nasz dziennik
    Komentarze do naszego dziennika (mile widziane )

  2. #7782

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    decco to po prostu pomyka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!
    Pchelku to oczywisty żart z Twojej strony.
    Pozdrawiam

  3. #7783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar daber1980
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatko
    Pchelku to oczywisty żart z Twojej strony.
    Pozdrawiam
    a niby dlaczego ? ja biore sobie to na powaznie
    Nasz dziennik
    Komentarze do naszego dziennika (mile widziane )

  4. #7784
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    ...........Na ile orientacyjnie szacujecie koszt wykonania takich okien przy zastosowaniu bardzo dobrych materialów i grubych szyb o których wspomnieliście? Chodzi mi o całkowicie orientacyjną kwotę (2 tys czy 10tys ) do kosztorysu.

    Pzdr,
    TS
    Zdecydowanie bliżej dychy,a nawet ponad - w zależności od materiału...

  5. #7785

    Domyślnie

    Skoro jest "na tapecie" temat suwanek, to ja się podepnę. Mam do "przeszklenia" otwór 420x220cm. Chciałbym uzyskać tam możliwie największe (za rozsądne pieniądze) drzwi suwane, ale jednocześnie chciałbym mieć możliwość otwarcia pozostałych fragmentów (zdaję sobie sprawę, że to już nie suwane, a normalnie rozwierne). Pytanie brzmi, czy to jest w ogóle wykonalne, czy też pomysł jest zwyczajnie porojony? Przyznam że nie planuję normalnie używać tych rozwiernych fragmentów, mają one służyć jedynie jako awaryjny dostęp do rolety (tu nie mam wątpliwości - to już na pewno pomysł chory ). Roleta ma być tym oknie zabudowana, z rewizją kasety między oknem a roletą, co może powodować poważne problemy w przypadku jakichkolwiek kłopotów z działaniem rolety....
    Jeśli to nie osiągalne, to czy da się na tak duże okno znaleźć inną kasetę do rolet z rewizją na zewnątrz budynku (nie chcę rewizji w salonie)?
    Zdaję sobie sprawę, że pytania dość nietypowe jak na ten wątek, ale może jednak ktoś ma jakieś sugestie?

  6. #7786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc
    ... czy da się na tak duże okno znaleźć inną kasetę do rolet z rewizją na zewnątrz budynku (nie chcę rewizji w salonie)?
    Integro podzielone na dwie lub trzy rolety w jednej skrzynce
    tak sie robi - za szeroko by byla jedna roleta - nikt Ci takiej z gwarancja nie zrobi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7787

    Domyślnie

    Chcemy z żoną, żeby były to okna przesuwane, bo takie naszym zdaniem lepiej się sprawdzą w naszym przypadku. Chodzi nam o coś takiego:


    Czyli jest to wykonalne i będzie się sprawdzać, czy też może mam myslec o innym rozwiązaniu? Zamiast dwóch okien przesuwanych na przykład 3 każde po 120 x 230cm?

    Pzdr,
    TS
    to na zdjęciu to drewno,
    cena około 10 tys. pln,
    pewnie bliżej 13 tys,
    montaż drożeje ,okna też,

  8. #7788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertas
    ...to na zdjęciu to drewno,
    cena około 10 tys. pln,
    pewnie bliżej 13 tys,
    montaż drożeje ,okna też,
    plus za kilka lat wymiana elementów jezdnych gdyż o wycieraniu obuwia nikt nie pamięta i nie stosuje zalecanych chodników przed oknem zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz lub wręcz nie jest o tym informowany
    Im bardziej po macoszemu będziemy podchodzić do elementów jezdnych tym szybciej odmówią posluszenstwa
    wszystko drożeje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #7789

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał ravbc
    ... czy da się na tak duże okno znaleźć inną kasetę do rolet z rewizją na zewnątrz budynku (nie chcę rewizji w salonie)?
    Integro podzielone na dwie lub trzy rolety w jednej skrzynce
    tak sie robi - za szeroko by byla jedna roleta - nikt Ci takiej z gwarancja nie zrobi
    Niestety to też jest problematyczne. Po pierwsze, podział na 3 rolety jest niemożliwy, bo każda roleta wymaga odrobiny miejsca na napęd (nie ważne czy ręczny, czy mechaniczny). Po drugie skrzynki integro nie zmieszczą mi się w warstwie ocieplenia, albo jeśli je tam wepchnę (maks szerokość skrzynki to wtedy 15cm) nie zmieszczą odpowiednio dużej rolety.
    2 rolety są akceptowalne. Daje się to wykonać, ale nie na skrzynkach typu integro. Jak na razie jedyne rozwiązanie dające mi prawie to co chcę, to skrzynki Beck+Heun system RokaTherm RG. Niestety tam rewizja jest przez otwór na roletę (między prowadnica rolety, a oknem), dlatego też szukam pomysłu jak zapewnić sobie dostęp do niej w przypadku zacięcia się rolety.

    Co do szerokości rolety, to znalazłem też firmy, które robią rolety o dopuszczalnych wymiarach nawet ponad 4,2 choć są to już wtedy pancerze wypełnione żywicą.

  10. #7790

    Domyślnie

    Cytat Napisał semir
    zamawiamy okna urzędowski galux 88 drewniane u=1,0 rama u= 1,3

    gwarancja 5 lat,nast.malowanie po 5 latach,pozdrawiam
    hmmm, mnie w urzędowskim powiedzieli: co roku mleczko do konserwacji i co 3 lata lakierowanie

    pytałem o galux oro...
    deRoot

  11. #7791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravbc
    ... skrzynki integro nie zmieszczą mi się w warstwie ocieplenia, albo jeśli je tam wepchnę (maks szerokość skrzynki to wtedy 15cm) nie zmieszczą odpowiednio dużej rolety.
    2 rolety są akceptowalne. Daje się to wykonać, ale nie na skrzynkach typu integro. ..
    dwie rolety 210/220 spokojnie w jednej skrzynce zmieścisz
    miejsce na napęd...chyba nie zamierzasz robic napędu ręcznego ale jeśli tak to tez nie jest problem - po obu stronach mechanizmy korbowe (z racji ciężaru rolety tylko to lub silnik realnie sie nadaje)
    a co do wystającej skrzynki..... faktycznie dla pancerza 37mm i wieszaki z blokada (realnie inne te szajs nad szajsy) skrzynka winna mieć 180 mm ale można z tym tez zawalczyć - jeśli ten balkon jest na malej ścianie i podobnie jak na zdjęciu nie stanowi to dużej powierzchni to co Ci sie stanie jeśli te ścianę ocieplisz 20 cm styropianu zamiast 15? No powiedz - co?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #7792

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał ravbc
    ... skrzynki integro nie zmieszczą mi się w warstwie ocieplenia, albo jeśli je tam wepchnę (maks szerokość skrzynki to wtedy 15cm) nie zmieszczą odpowiednio dużej rolety.
    2 rolety są akceptowalne. Daje się to wykonać, ale nie na skrzynkach typu integro. ..
    dwie rolety 210/220 spokojnie w jednej skrzynce zmieścisz
    Rozumiem w związku z tym, że przesuwkę 210x220 także da się wykonać (najlepiej PVC, szkoloną pakietem 3-szybowym)?

    Cytat Napisał jareko
    miejsce na napęd...chyba nie zamierzasz robic napędu ręcznego ale jeśli tak to tez nie jest problem - po obu stronach mechanizmy korbowe (z racji ciężaru rolety tylko to lub silnik realnie sie nadaje)
    Do napędu mam nadzieję użyć silników, ale jeśli chodzi o wymagane dodatkowe miejsce to jest to zdaje się ten gorszy przypadek. Choć przy podziale na dwie rolety, to i tak nie ma znaczenia, jeśli tylko przciwległe "nienapędzane" końce wałka rolety można zamontować tuż obok siebie.

    Cytat Napisał jareko
    a co do wystającej skrzynki..... faktycznie dla pancerza 37mm i wieszaki z blokada (realnie inne te szajs nad szajsy) skrzynka winna mieć 180 mm ale można z tym tez zawalczyć - jeśli ten balkon jest na malej ścianie i podobnie jak na zdjęciu nie stanowi to dużej powierzchni to co Ci sie stanie jeśli te ścianę ocieplisz 20 cm styropianu zamiast 15? No powiedz - co?
    Rzecz w tym, że ja tą ścianę mam zamiar ocieplić 20cm styropianu
    Tyle że te drzwi tarasowe chcę zamontować choć częściowo wysunięte poza powierzchnię muru (czyli częściowo w warstwie ocieplenia - chyba że to jednak zły pomysł?). Dodatkowo roleta przecież też nie przychodzi na styk do okna - choć kilka milimetrów zajmuje prowadnica. No i wreszcie muszę tą skrzynkę okleić choć 2cm grubości paskiem styropianu, bo inaczej tynk mi z niej spadnie (a już na pewno popęka).
    pozostaje jeszcze problem jak to okno i kasetę prawidłowo zamontować, tak aby było to sztywne, a jednocześnie nie stanowiło zbyt wielkiej "wyrwy" w ociepleniu budynku...

  13. #7793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    o silniki sie nie martw - wszak dwie rolety w jednej skrzynce i tak maja w polowie (w Twoim wypadku) dodatkowa, obustronna prowadnice
    mocowanie rolety integro jest najlepsze z możliwych dla pracy samego okna - tu możesz sie tej szerokości nie obawiać
    jeśli skrzynka ma mieć 18 cm to proponowałbym to naproze cofnąć o 2 cm względem lica muru do środka by miedzy nadprozem a skrzynka wsadzić 2 cm STYRODURU, okno wtedy będzie w licu sciany, wysuwanie go na zewnatrz w warstwe ocieplenia to sztuka dla sztuki nic realnie nie zmieniająca w tym miejscu jesli chodzi o wspolczynniki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #7794

    Domyślnie

    Po monterach okien została mi nierozwiązana sprawa umocowania okien tarasowych od dołu.
    Oczywiście jest to standardowy przypadek 20 cm wolnej przestrzeni pod oknem - na izolacje wylewki i inne tam - inaczej myślałem bo mi mówili a inaczej ma być alle
    wymyśliłem coś takiego - od wewnątrz przykręcone do chudziaka wzmocnione kątowniki stalowe [4 sztuki na 1,8 okna] które były by skręcone [przewiercona na wylot i skręcona] z listwą montażową okna
    okna Jezierskiego na profilu schuco

    i pytanie czy mocowanie listwy montażowej do profilu jest na tyle mocne że będzie trzymało okno ?? - okno ciężkie ze 100 kilo
    czy wywalić listwę montażową i kątowniki skręcić z wygiętymi pod kątem 90 kotwami

    pod oknem, metodą forumowicza Janzara, podmurowanie z ytonga na szerokość profilu i zaizolowanie

    Qba

  15. #7795

  16. #7796

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    o czywiście widziałem !!! ale
    tak pięknie wymurowałem osobiście ścianke pod oknem, że niechcąc jej rozwalać wymyśliłem kontowniki !!!

    ale czy listwa wytrzyma ??

    Qba

  17. #7797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jak rozumiem pozniej pojdzie i tak wylewka?
    sama listwa obciazenie w dol spokojnie wytrzyma
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #7798
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar hubhert
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Trafiłem na ten wątek poszukując pomocy w wyborze okien. Może ktos mógłby mi polecić solidna firmę z Lublina. Poszukuję białych okien z PCV. Mam kilka wycen, nie różnia się bardzo cenowo, po za oknami z Sokółk, które sa z montarzem niemal 2x droższe od pozostałych ofert. Podobno solidny jest Oknodom z ul. Łęczyńskiej, ale ich oferty jesczze nie mam. Z tych co mam ciekawie wygladają oferty firm Atos z ul. Choiny i Renoma z ul. Głebokiej, tym bardziej, ze oferuja także drzwi i bramy garażowe, a zalezy mi, zeby zamknąć dom jednego dnia. Czy ktos ma jakies doswiadczenia z wymienionymi firmami lub może polecić inną?

  19. #7799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Najpierw się przywitam bo to mój pierwszy post na forum pomimo mojego dłuższego już stażu "oglądacza" i "czytacza".

    Witam wszystkich forumowiczów

    Mam pytanko do znawców. Czy to otworu okiennego (ściana 3W) o wymiarach (szer x wys) 1545mm x 1175mm mogę zamontować okno standardowe 1465 x 1135? Wysokość jest jeszcze do regulacji bo będę robił podmurówkę.

    Wyczytałem, że pianki może być max 30mm na stronę. Czy przekroczenie tego do 40 mm to duży błąd?

  20. #7800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    niestety - powinieneś zamówić okna mierzone do swych otworow a nie na sile pchać typowke
    w scianie 3W 40mm na stronę to o wiele ze dużo
    do sciany 3W okna wymierza sie inaczej
    poza tym okno masz za wysokie do otworu - nie podłożysz parapetu wewnętrznego pod okno - co jest standardowym i najlepszym sposobem jego montażu a sam parapet spełnia role podparcia dla okna co w scianie 3W jest bardzo wazne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 390 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony