dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 54 z 1568
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 31360
  1. #1061
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    To nie tak, oni nic nie napisali o współczynniku k (niech klient myśli,
    że zgodny z zapytaniem) podali za to parametry 9,3/10/4 i tu pojawiły
    się moje wątpliwości (wiadomo czlowiek szkolony na postach pchelka )
    A co powiesz na to jak firma podaje 4/18/4 to tez wspolczynnik k=1,1
    czy jeszcze lepszy. Czy firmy (np. Adpol,Gebauer) maja jakies certyfikaty
    na szyby? A co z argonem ktory jest w srodku? Kto to sprawdzi ze on tam
    naprawde jest? Czy argon nie ulatnia sie po jakim czasie i wtedy szyba
    z k=1,1 staje sie np. k=1,3 ? Niektore firmy wypelniaja szyby zespolone
    kryptonem, co Ty na to?

  2. #1062
    xxxx
    Guest
    xxxx

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę o wypowiedzenie się na temat firmy Milewski. Czy ktoś jest zadowolony z zakupu ich okien? A może już dawno powinibyli zbankrutowaź,jeśli rzeczywiście nikt ich okien nie kupuje.

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Nieazalogowana anna99:

    W Warszawie polecem solidną firmę ORTIS produkującą na GEALANIE. Chyba na CHełmżyńskiej. Mozna znaleźć namiary na stronie www.gealan.com.pl w dziale kontakt/producenci okien w rejonie WARSZAWY.

    Pozdrawiam
    anna99
    Dzięki !!!!
    Mam jeszcze tylko jedną wątpliwość jeśli chodzi o Gelana.... profil czterokomorowy nie ma zamkniętego profila (przynajmniej ten który mnie pokazano ) ... na czym maja się trzymać okucia antywłamaniowe ????

  4. #1064
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Wszyscy piszą 1,1 bo jakby napisali 1,3 czy 1,2 to by wypadli z rynku. Te 1,1 to jakiś fetysz, cudowny środek, brylant, skarb jakiś. Tak na marginesie te 1,1 to tak naprawdę jest 1,3. W okien to żadna różnica.
    Należy to olać 1,1 czy 1,3 - w oknie różnica będzie 0,01.
    krog ten od okien drewnianych co mówi że się w okna drewniane nawiewników nie wstawia to się chyba pomylił z profesją [jakiś popapraniec]. Nawiewniki wstawia się w każde okno - umożliwiają wentylację pomieszczeń. Sa np. firmy VENTAIR z Krakowa czy AERECO z Poznania. Mają aprobaty i badania. W sprawie mikrowczepów - nie ma ich w zewnętrznych warstwach ram [są sklejane z trzech desek] jak okna mają być malowane z widocznym rysunkiem drewna.
    W aprobacie na okna drewniane nie ma przede wszystkiem:
    - okien i drzwi balkonowych z drewna meranti a tylko sosna {świerk}
    - szyb zespolonych 1,1 a tylko 2,6
    - szyb 4/16/4 a tylko 4/12/4 i dwukomorowe
    - okien fix [nieotwieranych]
    Jak więc GEBAUER mówi że produkuje okna według tej aprobaty to są to okna przestarzałe technologicznie.
    Na szyby powinien być certyfikat na znak bezpieczeństwa B.
    U okien liczy się najprościej:
    Uokna = [Uramy x powierzchnia ramy + U szyby x powierzchnia szyby] dzielone przez powierzchnia okna.

  5. #1065

    Domyślnie

    Pchełku
    a co z okuciami w czterokomorowym Gelanie !!! ???

  6. #1066
    Pasikon
    Guest
    Pasikon

    Domyślnie Okna PCV

    Chciałbym się upewnić... Potrzebuję wymienić okna w mieszkaniu w bloku. Białe PCV. Na razie najlepszą ofertę względem kryterium jakość/cena, jaką znalazłem, to okna OKFENS ELEGANCE - 4 komorowe o zaokrąglonych kształtach (4 okna 1435x1465 + 1 okno 1735x1765 + 1 drzwi balkonowe 2195x865 to kwota 3700 zł + montaż autoryzowany ok. 1000).
    Podpowiedzcie, czy to dobre okna i czy to dobra cena i czy znacie lepsze oferty na Śląsku? - okolice Czechowic-Dziedzic. Cóż, zmuszony jestem do dobrego przemyślenia zakupu, szczególnie względem ceny.
    Nie ukrywam, że liczę na słowo pchełka...

  7. #1067
    Guest

    Domyślnie

    Tu z Pchelkiem bym się nie zgodził. Jeżeli szyba ma 10 a 16 mm przerwy to w pewnych okolicznościach odstep pomiędzy szybami w centralnej części może się zmniejszyć. Jeżeli na wstepie jest 10 mm to w najniekorzystniejszej sytuacji moze to być nawet 0mm.
    Pomiedzy szybami zespolonymi szczelnie zamknięte jest powietrze atmosferyczne lub dla poprawienia współczynnika mieszanina powietrza i gazu argonu lub kryptonu. Aby szyba zespolona spełniała swoja rolę musi być idealnie szczelna, a powietrze (z argonem czy bez) w niej zamknięte suche. Uzyskuje się to poprzez stosowanie specjalnego pochłaniacza wilgoci umieszczonego w aluminiowych ramkach dystansowych. To oznacza że gdyby była nieszczelność napływajace do szyby wilgotne powietrze szybko zlikwidowałoby możliwości pochłaniacza do wychwycenia wilgoci i to uwidoczniłoby się wykroploną parą wodną wewnątrz pakietu szybowego.
    Oczywiście po kilkudziesieciu latach nastąpi wymiana powietrza ("nieszczelność" samego szkła) zawartego pomiedzy szybami i szybę trzeba będzie wymienić.

  8. #1068
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalenka
    Pchełku
    a co z okuciami w czterokomorowym Gelanie !!! ???
    To że profil nie jest zamkniety w ramie to jeszcze nic strasznego. Na sztywność wzmocnienia profilu stalowego wpływa nie tylko czy jest zamkniety czy nie, ale również z jakiej grubości blachy jest wykonanie i od wymiarów zewnetrznych, od ilości zagięć blachy. Są systemy z otwartym wzmocnieniem w ramie tak ułożonym że jest możliwość zamocowania zaczepów do stali, są systemy z zamknietym wzmocnieniem w ramie a i tak zaczepy mocowane są tylko do pcv.
    Jak duże okno można zrobić decyduje wzmocnienie zastosowane w skrzydle a nie w ramie, a tam jest ono zawsze otwarte (patrz gr blachy, wymiary zewnetrzne, ilość zagięć)

  9. #1069

    Domyślnie

    tak to prawda ale wydaje mi się (z tego co czytałam do tej pory na tym wątku), że mocowanie okucia antywłamaniowego do PCV jest bezsensowne gdyż cyt. okucie wychodzi jak z masła.... Podobają mi się okna Gelan tym bardziej, że cenowo nie wychodzi aż tak tragicznie i mają aprobatę na kolor. Tylko ten jeden szczegół nie daje mi spać

  10. #1070
    Guest

    Domyślnie

    Coś za coś

  11. #1071

    Domyślnie

    Firma Sylwan koło Widawy powiat Sieradz. Dokładnych danych nie pamiętam. Bardzo dobre okna drewniane. Ich okna są między innymi w budynku Rady Ministrów w W-wie i w Belwederze. Mają zresztą przedstawicielstwo w W-wie.
    darkus

  12. #1072
    Pasikon
    Guest
    Pasikon

    Domyślnie

    Czy mogę się przypomnieć raz jeszcze? Mój problem sformułowałem 6 postów wyżej. Czy warto zakupić okna Okfensu? Jak z trwałością tych okien i odbarwianiem? Czy to dobry profil?
    Przy okazji... znacie firmę Eurocolor z Pyskowic? Czy robią dobre okna?

  13. #1073
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    :U okien liczy się najprościej:
    Uokna = [Uramy x powierzchnia ramy + U szyby x powierzchnia szyby] dzielone przez powierzchnia okna.
    Wychodząc z takiego założenia obliczania współczynnika przenikania ciepła mamy dla okna 034 (1465x1435 R+RU):

    powierzchnia szyby 1,35 m2
    powierzchnia profilu 0,8 m2
    U1s szyby=1,1 W/m2K
    U2s szyby=1,3 W/m2K
    Up3 profila 3komorowego=1,6 W/m2K
    Up5 profila 5komorowego=1,3 W/m2K

    U okna 3komorowego:
    U=1,28 szyba 1,1
    U=1,41 szyba 1,3

    U okna 5komorowego
    U=1,17 szyba 1,1
    U=1,30 szyba 1,3

    Czy to dużo czy mało niech każdy sam oceni, zakładając że okna wstawia sie na lat kilkadziesiąt.

  14. #1074

    Domyślnie

    huraaaa
    jest przedstawiciel filmy Goran w Warszawie
    ul. Wałbrzyska 11/127 A
    549-92-82

  15. #1075
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Gościu z godziny 10 33 - o jakiej nieszczelności mówisz?
    Nieszczelności szyby w którą napływać może powietrze?? Taka szyba to nie szyba to bubel - szyby są hermetycznie klejone i powietrze w nie nie wpływa Szyby nie mają nieszczelności. Czy może chodzi o nieszczelności okna - jeśli tak to jest to totalne nieporozumienie - nieszczelność okna nie ma żadnego wpływu na szczelność szyby. A szyb z ramką 10 mm to chyba nikt w Polsce nie produkuje.
    Do pasikon. W poniedziałek dam Ci adres do firmy OKFENS do Czeladzi - ale tylko na priwa, więc na mój priv podaj mi swój adres. Może coś utargujesz??????????
    Pchelek[/list][/list]

  16. #1076

    Domyślnie

    ha !!!!! i jeszcze lepszy numer !!!
    oni okno czterokomorowe robią w pełnym profilu !!!!!!!!!!!!!!!
    a Pani która odebrała telefon była po prostu przemiła
    Pchełku ...Goran to chyba naprawdę dobra firma !!!!!

  17. #1077

    Domyślnie

    Do Magdalenki:
    Można zamówić wzmocnienie z blachy zamknięte i wtedy okucia montowane są do wzmocnienia.
    popieram, że Gealan jest dobry. Zanim zmówisz w przedstawicielstwie Gorana z Lublina porównaj ceny w Ortisie. Goran jest jednym z droższych producentów na Gealanie.

    pozdrawiam

  18. #1078

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    Do Magdalenki:
    Można zamówić wzmocnienie z blachy zamknięte i wtedy okucia montowane są do wzmocnienia.
    popieram, że Gealan jest dobry. Zanim zmówisz w przedstawicielstwie Gorana z Lublina porównaj ceny w Ortisie. Goran jest jednym z droższych producentów na Gealanie.

    pozdrawiam
    ))
    tak zrobie

  19. #1079

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalenka
    ha !!!!! i jeszcze lepszy numer !!!
    oni okno czterokomorowe robią w pełnym profilu !!!!!!!!!!!!!!!
    a Pani która odebrała telefon była po prostu przemiła
    Pchełku ...Goran to chyba naprawdę dobra firma !!!!!
    przepraszam jak to rozumiesz - czterokomorowe w pelnym profilu ????
    a Pani z ktora rozmawialas bedzie zawsze mila jak zamawiasz u niej okna,
    powod jest prozaiczny od sprzedanych okien ma prowizje 2-3% wiec niech ci opusci te 2-3% i bedzie jeszcze milej dla ciebie

  20. #1080
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Gościu z godziny 10 33 - o jakiej nieszczelności mówisz?
    Nieszczelności szyby w którą napływać może powietrze?? Taka szyba to nie szyba to bubel - szyby są hermetycznie klejone i powietrze w nie nie wpływa Szyby nie mają nieszczelności. Czy może chodzi o nieszczelności okna - jeśli tak to jest to totalne nieporozumienie - nieszczelność okna nie ma żadnego wpływu na szczelność szyby. A szyb z ramką 10 mm to chyba nikt w Polsce nie produkuje.
    Pchelek[/list][/list]
    Wg producentów szyb trwałość szyby zespolonej wynosi ok 30-40 lat. To oznacza że gaz zamknięty w szybie ulegnie takiej wymianie, że absorben wilgoci zastosowany w ramce aluminiowej nie będzie juz w stanie wiecej wilgoci pochłonąć !
    Możesz mi powiedzieć którędy ta wymiana gazu nastapi???

    Gdyby nikt nia produkował z ramka 10 mm to takie ramki nie byłyby dostepne na rynku a są!

    Do Magdalenki.
    Wzmocnienie zamkniete w ramie wcale nie oznacza że zaczepy antywyważeniowe będą mocowane do wzmocnienia stalowego. Zależy to od tego czy producent okuć takie rozwiazanie zastosował do danego systemu okiennego.

Strona 54 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony