dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 593 z 1568
Pokaż wyniki od 11.841 do 11.860 z 31350
  1. #11841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: okna

    Cytat Napisał jarek73
    Witam czy ktoś z Was ma zamontowane okna drewniane z Stollara?
    czy warto je montwać? Mam wycenę tych okien i okien Urzedowskiego w podobnym standarcie. różnica 4tyś zł. Czy warto dopłacać? czy może odpuścić i kupić w cenie okien Stollar okna MS ?
    Z trzech wymienionych firm wybrałbym MS. Stollara mam w mieszkaniu kupionym niedawno i rewelacji nie ma. Szczególnie położenie silikonu (do tego bezbarwnego do stosunkowo ciemnych okien!) jest bardzo kiepskie (widoczne miejsca gdzie silikon nie wypełnił prawidłowo przestrzeni między szybą a ramą, "gluty", itp.
    Tak samo okna "U" nie grzeszą rewelacyjnie położonym silikonem...

    Wiem, że zaraz finlandia weźmie w obronę silikon "U"

  2. #11842
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    a ja powiem inaczej - jak zawsze pod prąd

    Pokażcie mi okna gdzie ukazane tu łączenie listew trzyszybowych wygląda tak ślicznie i dokładnie?
    Weźcie pod uwagę przy jakim zoomie zostało wykonane zdjęcie, jakiej wielkości realnie może być ta szczelina - o,1 mm? Listwa w Aluplasie ma ok 15/15 mm
    Inwestorze, zrób inne, wraz z suwmiarką by inni, co już tu tak ostro się wypowiadali mogli ocenić skale
    Wiesz.... odpowiednie ustawienie aparatu może z Pigmeja zrobić Guliwera
    Nie broń Jareko partactwa! Listwy przyszybowe powinny być docinane z lekkim nadwymiarem i wtedy połączenie jest idealne a tu już przy nowych oknach widać szczelinę. Już sobie wyobrażam jak będzie to wyglądało po budowie jak się tam gips i farba dostanie...

  3. #11843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtek nie bronie partactwa bo dla mnie to co widze partactwem nie jest. Moze nawet okazac sie ze listwa docieta jest idealnie i wystarczy ja odpiac i zapiac na nowo.
    Poza tym nawet listwa przycięta z nadmiarem nie zawsze ułoży się idealnie by nie było widać szczeliny - a taka szczelina to g... a nie szczelina - pamiętaj o skali - przyszybówka ma 15 mm
    Wystarczy ze pila była lekko stępiona by ciecie nie było idealne i taka szparka powstać może. Ile ona ma? Sadze ze nawet kartka papieru się tam nie wciśnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #11844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie Re: okna

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał jarek73
    Witam czy ktoś z Was ma zamontowane okna drewniane z Stollara?
    czy warto je montwać? Mam wycenę tych okien i okien Urzedowskiego w podobnym standarcie. różnica 4tyś zł. Czy warto dopłacać? czy może odpuścić i kupić w cenie okien Stollar okna MS ?
    Z trzech wymienionych firm wybrałbym MS. Stollara mam w mieszkaniu kupionym niedawno i rewelacji nie ma. Szczególnie położenie silikonu (do tego bezbarwnego do stosunkowo ciemnych okien!) jest bardzo kiepskie (widoczne miejsca gdzie silikon nie wypełnił prawidłowo przestrzeni między szybą a ramą, "gluty", itp.
    Tak samo okna "U" nie grzeszą rewelacyjnie położonym silikonem...

    Wiem, że zaraz finlandia weźmie w obronę silikon "U"
    Wojtek, mniejszą czcionką się nie dało zrobić tego dopisku?
    Pewnie że wezmę, bo uważam że nie masz racji. Zostalo mi na ekspozycji okno drewniane Stollara i od trzech lat próbuję je sprzedać. Może ktoś chce? Nawet ze stojakiem. Nie przekonał mnie Stollar - żeby nie powiedzieć - zniechęcił. Właściwie to nie Stollar, a dawne Euro Okno które go kupiło.
    Sorry że tak w środku dyskusji uzupełniam wypowiedź - ale musiałem pogadać z Klientem.
    Trudno wyciągać wnioski o kładzeniu silikonu na podstawie obserwacji pojedyńczych okien, szczególnie kiedy jest to praca ręczna i zawsze może być różny efekt. I zawsze podkreślam - kto tego sam nie robił - nie powinien krytykować.
    To podobnie jak ze spasowaniem listew które tu są dyskutowane - kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.
    Dla mnie silikon Urzędowskiego jest ok. Najbrzydszy punkt - "wąsy" przy okapniku - nie są już wykonywane - właśnie ze względu na wątpliwą estetykę.
    I tyle. Bronić nie myślę, ale na zarzuty nie fair lub odnoszące się do nieaktualnych spraw - zawsze odpowiadam.

  5. #11845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Poza tym nawet listwa przycięta z nadmiarem nie zawsze ułoży się idealnie by nie było widać szczeliny - a taka szczelina to g... a nie szczelina - pamiętaj o skali - przyszybówka ma 15 mm
    Listwy przycięte z nadwymiarem nigdy nie będą miały szczeliny. Mogą się co najwyżej nie zejść dokładnie w płaszczyźnie ale do "naprawy" tego wystarczy młotek gumowy.
    Cytat Napisał jareko
    Wystarczy ze pila była lekko stępiona by ciecie nie było idealne i taka szparka powstać może. Ile ona ma? Sadze ze nawet kartka papieru się tam nie wciśnie
    Stępiona piła powodowała by postrzępienie krawędzi a nie nietrzymanie wymiarów. Szczelina ma pewnie około 0,5mm co wystarczy by nazbierało się tam sporo "syfu" budowlanego.
    Poza tym nie wierzę, że firma Jezierski toleruje takie szczeliny?

  6. #11846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a kto to w ogole mówi o firmie Jezierski? mowimy o listwach przyszybowych a ukazane okna nie sa od Jezierskiego - to tak celem wyjasnienia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #11847

    Domyślnie

    jareko już tak cię męczę to jeszcze pytanko jak uważasz co lepsze na taras szer.300cm na 240 cm okna suwane 2 , czy otwierane 3.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  8. #11848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    lepiej zamurować lub dać fix Po co Ci tyle okien?
    A na serio - nie wiem. Po prostu nie wiem. Wszystko zależy od kasy i podejścia.
    Mieszkając w swoim domu zauważyłem ze z balkonu dwuskrzydłowego nie korzystałem z drugiego skrzydła ani razu - sadze ze większość z Was podobnie
    HKS (uchylno-przesuwne) kosztuje więcej i mozna by zrobić to jako podział na pół

    A dla siebie zrobiłbym ten otwór z podziałem na trzy gdzie po bokach fixy a w środku jedno skrzydło otwierane
    Wszak na taras się wychodzi po to by na nim być a szlajać się co chwila tu i tam mając otwarte oba skrzydła - do komunikacji wystarczy prześwit 80 cm - jak w drzwiach do pokoi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #11849

    Domyślnie

    No dokładnie tak i jeszcze jest temat że te 2 nie zajmują miejsca w salonie po otwarciu
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  10. #11850
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Względy komunikacyjne i praktyczne są wg mnie OK dla zwykłych balkonów,
    przesuwnki mają czasem lepsze właściwości estetyczne i statyczne, ale ich główna "zaleta" to przede wszystkim prestiż.. - o ile ktoś nie ma go dość

  11. #11851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    a kto to w ogole mówi o firmie Jezierski? mowimy o listwach przyszybowych a ukazane okna nie sa od Jezierskiego - to tak celem wyjasnienia
    Oczywiście, że to nie są okna Jezierskiego bo to nie ten profil. Zastanowiło mnie tylko, że to właśnie ty bronisz takiego wykonania kiedy sprzedawane przez ciebie okna (właśnie firmy Jezierski) są ponoć jednymi z najlepszych na rynku
    Chyba powinniśmy porównywać z najlepszymi a nie z byle czym?

  12. #11852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie sa ponoc tylko sa najlepszymi na rynku hi hi hi - to tylko chwila zalamania marketingowego
    nie to miałem na celu - zwróciłem tylko uwage ze nawet przy dobrze przcietych listwach, z odpowiednim zapasem, takie szczeliny rzędu 0,1 - 0,3mm mogą sie pojawic i nie stanowia one zadnego powodu do dyskredytowania całego okna a tu juz dokladny opisc ogromnej usterki sie pojawial
    zadna tam usterka i tyle
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #11853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    szczeliny rzędu 0,1 - 0,3mm mogą sie pojawic i nie stanowia one zadnego powodu do dyskredytowania całego okna
    A kto twierdzi, że całe okno jest beee? Wystarczy wymienić jedną albo dwie listewki za parę EUR i będzie jak nówka sztuka nieśmigana

  14. #11854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie Re: OKNA BUDVAR czy VEKA

    Cytat Napisał Holysz82
    Witam,

    Mam dylemat i mało czasu na jego rozwiązanie:

    Jestem an etapie kupna okien wybór padł na dwie firmy BUDVAR i VEKA.

    Wycena obu firm różni się nieznacznie, ale najbardziej zależy mi nie na cenie (w granicach rozsądku) ale na jakości.
    Czy ktoś z użytkowników może miał doświadczenia z którymś z producentów.

    Okna PCV VEKA SWINGLINE 5 kom

    Budvar Top-Glas 4/16Ar/4 UltraU=1,0

    Będę wdzięczny z a pomoc. Pozdrawiam
    Masz trudny wybór bo:
    Budwar wg mnie jest firmą która zamiast robić porządne okna to najlepiej potrafi starszyć ludzi potencjalnym ołowiem, przetworzonym plastikiem, czy też niewgrzewanym słupkiem.
    A Veka to nie okna - to tylko profil i to całkiem przyzwoity. A wazniejszy jest tu jeszcze producent i montazysta.

  15. #11855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ... nówka sztuka nieśmigana
    poddaje sie nówka sztuka nieśmigana nie zniesie polemiki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #11856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rybkaplum3

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Dostałam gazetkę z oknoplastu i tam jest w promocji profil rubin plus 70 mm z pakietem 3 szybowym.Szyba 0,7. W wycenie mam 4/12/4/12/4 ale zastanawiam sie czy profil 70 mm z pakietem 3 szybowym nie jest za wąski?Daja na te okna niby 7 lat gwarancji... Okna jakie posiadam maja wysokości i szerokości 1100x945,2040x1600 z ruchomym słupkiem ,bez poprzeczki,1120x900,830x570,1630x1400,1600x1530. Czy przy takim profilu i cięzaże szyb przy moich oknach nie bedzie problemu ze sprawnym działaniem okuć? Dodam, ze okna sa do remontowanego domu (40 letniego).Robimy kapitalna odnowę całości... Prosze pomóżcie bo mózg mi już napuchł...

    Pozdrawiam

  17. #11857

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    nie sa ponoc tylko sa najlepszymi na rynku hi hi hi - to tylko chwila zalamania marketingowego
    nie to miałem na celu - zwróciłem tylko uwage ze nawet przy dobrze przcietych listwach, z odpowiednim zapasem, takie szczeliny rzędu 0,1 - 0,3mm mogą sie pojawic i nie stanowia one zadnego powodu do dyskredytowania całego okna a tu juz dokladny opisc ogromnej usterki sie pojawial
    zadna tam usterka i tyle
    Jaki bełkot marketingowy.
    Są tak samo dobre jak okna conajmniej kilkudziesięciu innych producentów.
    Jareko powinieneś poprośić o honoralium prezesa, odwalasz kawał dobrej roboty marketingowej i to bez żadnych kosztów.

  18. #11858
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybkaplum3
    Witam. Dostałam gazetkę z oknoplastu i tam jest w promocji profil rubin plus 70 mm z pakietem 3 szybowym.Szyba 0,7. W wycenie mam 4/12/4/12/4 ale zastanawiam sie czy profil 70 mm z pakietem 3 szybowym nie jest za wąski?Daja na te okna niby 7 lat gwarancji... Okna jakie posiadam maja wysokości i szerokości 1100x945,2040x1600 z ruchomym słupkiem ,bez poprzeczki,1120x900,830x570,1630x1400,1600x1530. Czy przy takim profilu i cięzaże szyb przy moich oknach nie bedzie problemu ze sprawnym działaniem okuć? Dodam, ze okna sa do remontowanego domu (40 letniego).Robimy kapitalna odnowę całości... Prosze pomóżcie bo mózg mi już napuchł...

    Pozdrawiam
    Jakby się to nie nazywało to te Oknoplastowe Platynowe, Orionowe, Awansowe, Konceptowe i Rubinowe okna są jakąś tam mutacją kształtowników Veka Perfectline,w złożeniach różnią się miedzy sobą jedynie konstrukcją skrzydeł. A dla klienta z opuchniętym mózgiem pewnie i ceną. Jedna szyba więcej przy tych wymiarach okien to pikuś. Marketing Oknoplastu powoli sięga bruku i robi się antykonsumencki.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  19. #11859
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    taka szczelinka to nie szczelinka - pewno kat ciecia byl nie 45o a 45,00001 i wyszlo - o drobiazgi sie czepiacie - ponadto listwa sie zeschla pewno bo ogrzewanie w domu dziala a cieli listwy w produkcyjnej hali
    Ktos tam dokonal sztuki nie lada i pozenil w tych oknach dwa rozne profile - aluplast i brugmann - ze mu sie udalo ???

  20. #11860

    Domyślnie

    Szczelina jest bardzo mała.
    Nie dawała mi spokoju ponieważ zastanawiałem się czy nie będzie miała jakiegoś wpływu na szczelność i izolacyjność okna.
    Domyślam się już ,że obawy były niepotrzebne i bezzasadne ,ale to dlatego ,że tak naprawdę nie wiem jak takie okno jest uszczelnione na styku szyby ze skrzydłem.


    Pchełek, ja tam się nie znam ,ale:

    (...) ponadto listwa sie zeschla pewno bo ogrzewanie w domu dziala a cieli listwy w produkcyjnej hali(...)
    to jest dom w trakcie budowy i nie ma jeszcze w nim instalacji CO

    (...)
    Ktos tam dokonal sztuki nie lada i pozenil w tych oknach dwa rozne profile - aluplast i brugmann - ze mu sie udalo ???
    profil brugmanna ma 73mm ,a aluplast 70mm - przy moim czepianiu się szczegółów zauważyłbym taką różnicę zanim jeszcze samochód wjechałby na działkę , nie mówiąc już o zamontowanych oknach

Strona 593 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony