dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 6 z 1568
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 31357
  1. #101
    Guest

    Domyślnie

    pewnie cos uslyszszysz, ale beda one i tak tendencyjne

    Anonimowy

  2. #102
    Guest

    Domyślnie

    Ja tez chciałbym sie dowiedziec o tym ALUPLASCIE

    Pozdrawiam

    Marek

  3. #103

    Domyślnie

    Ja kupilem HUMDREX (www.humdrex.com.pl/). Na razie moge polecic. Ladnie wykonane w sensownej cenie.

  4. #104
    Guest

    Domyślnie

    james brown to chyba jakiś nawiedzony ekolog co zwalcza PVC i inne sztuczne - niech uważa bo komputer to też tworzywa i może się zatruć przez dotyk, niech też uważa na długopisy, dyskietki i tym podobne. Olejcie go forumowicze to panikarz.
    Co do Aluplastu - to dobry system.
    Zasada jest taka, że każde okna z PVC są wzmacniane stalowymi profilami uszywniającymi. W przypadku okien kolorowych [foliowanych, kekstrudowanych - to taka zewnętrzna warstwa co jest kolorowa lub lakierowanych] musi być ono usztywniane [w przypadku dużych wymiarów] ]usztywnieniami o większych przekrojach.
    Folia jest bardzo trwała i nie ulega zarysowaniu. Jest w profil wtopiona więc nie grozi jej oderwanie - można takie okna myć spokojnie. Folia nie blaknie i nie rozsycha się [w przeciwieństwie do drewna.
    Co do aprobaty - okna muszą mieć aprobatę techniczną ITB żeby na podstawie tej aprobaty można byłow wydać certyfikat lub deklarację zgodności z wydaną aprobatą. Certyfikat lub deklaracja to dokument dopuszczający wyrób do obrotu i stosowania.
    Aluplast nie ma takiej aprobaty na okna kolorowe ale to jest wyłącznie "wada" z prawnego punktu widzenia. System Aluplast jest dobry i możesz go spokojnie zamówić. Szczególnie, że ten złoty dąb wygląda rewelacyjnie. trzy komory czy sześć - te drugie są cieplejsze no i znacznie szersze co daje lepszą sztywność [jest to bardzo ważne] - zamów te okna Aluplast 6000 "złoty dąb"
    Nie logujęsię [w drodze wyjątku] bo ten james brown mi cuchnie defetyzmem i znowu mogę mieć kłopoty. Ale wiecie kto zacz.
    P.S. Jak można takiego muzyka brać sobie za ksywkę. James Brown nie był nawiedzonym ekologiem i nie był .......

  5. #105
    Guest

    Domyślnie

    Moze nie jest taki nawiedzony jak byc chcial.
    Kuzyn zwozi z Niemiec uzywane okna plastikowe do Polski i je sprzedaje po pare zlotych, Niemcy wymieniaja je na drewno.
    Niedaleko mnie znajduje sie fabryka okien drewnianych DZIADEK,
    wysyla ona jak slyszalem ok 75% produkcji na eksport na zachod,

    Co by nie mowic, okna plastikowe, choc sam mam w domu 7 sztuk,
    sprzedaja sie u nas dobrze, bo nas nie stac na dobrej klasy drewniane,
    Moje sa co prawda w kolorze jasnego debu, ale jest to tylko zdjecie naklejone czy wtopione w rame.

    Darek

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jest to specjalna fofia grubości 0,3 mm z nadrukiem rysunku drewna [wielowarstwowa ze specjalną folią odbijającą promieniowane słoneczne co zmniejsza nagrzewanie].
    Folia jest wprasowywana na gorąco na klej w profil - nie da się jej oderwać.
    Ten kuzyn to drań - te okna z odpadów to skandal - zawierają kadm. A Nimcy czyszczą sobie rynek.
    DZIADEK - fakt wysyła okna z drewna do Niemiec gdzie są niesłychanie drogie. Ale z PVC też produkuje i nie narzeka, że to plastik. Możesz u niego kupić - to dobra firma.

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Okna PCV nie są ersatzem okien drewnianych !!!
    Okna PCV to po prostu inna technologia. Technologia pod kilkoma względami lepsza, od drewnianych, a pod kilkoma gorsza. W każdym razie te i te równie dobrze spełniają swoją rolę bycia oknem.

    Drewniane w powszechnym mniemaniu sa ładniejsze, ale to juz rzecz gustu.

    Udział sprzedaży okien PCV na CAŁYM swiecie (w niemczech również) systematycznie rośnie i nic nie wskazuje na to żeby miało być inaczej (był na ten temat artykuł w jednym z ostatnich Muratorów - badania statystyczne są IMHO bardziej wiarygodne od zeznań kuzynostwa).

    Przestańcie więc pisać farmazony, że ludzie kupują okna PCV bo ich nie stać na drewniane. Generalnie większość ludzi stara się kupowac taniej niz drożej. I nic w tym dziwnego ani wstydliwego -to zdrowy rozsądek. A tak się składa że okna PCV przy tej samej jakości są nieco tańsze.

    Kiedyś ludzie jadali z drewnianych misek, potem nauczyli się wypalać glinę, a teraz większośc używa porcelany. Przyszło wam kiedyś do głowy gadać, że głupie polaczki jedzą z porcelany bo ich nie stać na porządne drewniane miski !? A zapewniam was ,że porządna drewniana miska jest droższa od porcelanowego talerza (przemyślcie to )

    A wogóle to jakaś plaga ostatnio. Najpierw jeden misiu wmawiał wszystkim, że każdy kto nie ma Mera szlocha kazdej nocy z frustracji, a teraz następny nawiedzony wmawia, że każdy kto nie ma drewnianych okien to frajer, który udaje... no właśnie kto i co udaje ?

    Ja mam taką prośbę. Może byśmy wrócili do dyskusji na temat rzeczywistych cech tych czy innych okien, wpływ okien na samoocenę ich właściciela przenieśmy do działu "Psycholog dyżurny"
    Jasiu

  8. #108
    Guest

    Domyślnie

    Witajcie!!

    Bylismy jeszcze raz w salonie. Tym razem M&S. Sprzedawca postawił koło siebie okno drweniane i oklejone. Nie do odróżnienia. Mało ta okleina złotego dębu tak sie spdobała mojej żonie, że powiedziała. Co mnie obchodzi że drewno jest bardziej ekskluzywne, nie jestem snobem skoro mnie bardziej podoba się złoty dąb. To biorę oklejone PCV, tym bardziej ,że te w aluplascie są tak pięknie zaokrąglone...... Tak wiec widziecie pomimo tego że jestem "burakiem nowobogackim" bierzemy pcv, oklejone obustronnie, okucia anty włamaniowe i szyby P2 na parterze. Naprawde polecam... zobaczcie profil Aluplastu 6000, zaokraglony, oklejony. (nie mam nic wspólnego z producentami okien).

    Grzesiek

  9. #109
    Guest

    Domyślnie

    Czyli jeśli ta folię nam np. dzieciak podrapie śrubokrętem, to te rysy będą widoczne już do końca użytkowania.

  10. #110
    Guest

    Domyślnie

    Jasiu,
    masz do czynienia cały czas z ta samą osobą.
    Wciąż te same teksty, ten sam tok rozumowania,ta sama sfera zainteresowań...


  11. #111

    Domyślnie

    Ktos tu napisal, ze profile 6-komorowe, sa sztywniejsze, bo grubsze. Otoz slyszalam od producenta tychze, ze jedyna wada wielokomorowcow , jest wlasnie ich MALA sztywnosc (uwaga: zlodziej). Ja jednak mimo to wybralam, bo waznieszy jest dla mnie wsp.U. Poza tym uwazam, ze nie warto ladowac pieniedzy w okucia i szyby antywlamaniowe, bo dom najlepiej chroni dobry system alarmowy.
    Jesli chodzi o tego Aluplasta, to gdy zbieralam oferty od 30 producentow, to wiekszosc z nich odradzala wlasnie Aluplasta.
    Byl juz watek o oknach REHAU. Maja dobre i tanie profile 5komorowe. Na takie sie zdecydowlismy.
    Slyszlam tez, ze niedlugo beda na rynku farby do okien PCV, wiec jak mi sie znudza biale to sobie kiedys pomaluje...

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No właśnie.

    Może ktoś gdzieś znalazł jakieś porównanie profili o różnej ilości komór. Bo takie proste założenie, ze im więcej tym lepiej jakoś do mnie nie trafia.

    To samo jeśli chodzi o profile różnych producentów. Jest tego od cholery !! Aluplast, Veka, Rehau. Można gdzieś poczytać coś na ten temat ?

  13. #113
    Guest

    Domyślnie

    " Jasiu,
    masz do czynienia cały czas z ta samą osobą.
    Wciąż te same teksty, ten sam tok rozumowania,ta sama sfera zainteresowań..."

    UWAGA ALARM! INTERESY MURATORA ZAGROŻONE!!!!!


  14. #114
    Guest

    Domyślnie

    Czym zagrożone?
    Twoim "wywodami".

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On 2003-02-10 16:20, Anonymous wrote:
    " Jasiu,
    masz do czynienia cały czas z ta samą osobą.
    Wciąż te same teksty, ten sam tok rozumowania,ta sama sfera zainteresowań..."

    UWAGA ALARM! INTERESY MURATORA ZAGROŻONE!!!!!
    No tak !!
    Wyszło na to, że jestem zakamuflowanym redaktorem Muratora i moim zadaniem jest pilnowanie żeby ludzie pisali to co jest na ręke naszym (tajnym) mocodawcom. Wydało się więc, że forum Muratora powstało tylko po to, żeby za judaszowe euro sprzedawać głupim polaczkom faszystowsko-żydowskie śmieci.

    Gratuluje przenikliwości i trafnej wizji świata. Ide sobie popłakać w kąciku
    Jasiu

  16. #116
    Guest

    Domyślnie


  17. #117
    Guest

    Domyślnie

    I co z tą okleiną rysuje się czy nie? Da sie to naprawić (jak np. panele podłogowe, które pomimo super twardości też sie rysują)? Proszę o opinię użytkowników (a nie handlowców i teoretyków). Pozdrawiam.

  18. #118
    Guest

    Domyślnie

    Moj sp dziadek tuz przed smiercia zajadal kartofelki chwalac glosno: "jaka dobra ta kielbasa !"
    Tak samo i wy "plastikowicze" zachwalacie "drewno" wtopione w pcv.

    Tyle, ze moj dziadzius zmarl niestety na nowotwor mozgu a wasze opinie to tak jak moj poprzednik napisal teoretyzowanie zza biurka z perpsektywy 40-metrowego mieszkania w bloku.

    Odnosze wrazenie, ze niektorzy "budowlancy" do konca nie rozumieja, co znaczy wlasny, swojski domek z ogrodkiem.

    Powrot do natury prosze Panstwa.

  19. #119
    Guest

    Domyślnie

    Dla każdego znaczy co innego.

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Naturalny to jest dom drewniany, uszczelniany mchem, kryty strzechą i z rybimi pęcherzami w oknach.

    W takim drewnianym domu rodzina siada na klepisku wokół ogniska i zajadając jagłe z omastą baja o cudakach co to po bulwach przywiezionych z hameryki dostali słabości na rozumie, ze aż gadali, że to kiełbasa. Bo kto to kumie widział źreć paskudztwo co to z pogańskiej ziemi przytargane !?

    PS. Taka jest ta "naturalna perspektywa" ;-D
    Jasiu

Strona 6 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony