dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 64 z 1568
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 31350
  1. #1261
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    PCHEŁKU Doradź!
    Dostałam wyceny z dwóch firm na okna 3 kom.z szybą P2 okucie 3-ego st.okleina dwustronna na profilach barwionych w masie , montaż-15 okien:

    1. Firma Nord z ul.Marsa W-WA profil ALUPLAST brutto 23 tys bez klamek z parapetami zew.
    2 MARK-BUD profil Schuco brutto 25 tys. z klamkami bez parapetów.

    Jak profile tych dwóch firm,jak sądzisz czy ceny mogą jeszcze ulec zmianie( w dół)?

    Pozdrawiam

    Kasia

  2. #1262
    Guest

    Domyślnie

    I jak Pchelku lepiej kupić aluplasta baz klamek, z parapetami zew. za 23 tys. czy Schuco z klamkami ale za to bez parapetów za 25 tys. Pamiętaj ze jest to 15 okien w obustronnym kolorze z szyba P2 i okuciami 3-go stopnia (tak jak spotkania )
    I czy ceny mogą jeszcze ulec zmianie czy nie.

    Ludzie zastanówcie się znim o coś spytacie.

  3. #1263
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ja nie pytam się Ciebie Gościu tylko Pchełka.
    Widać,że nie masz odwagi przedstawić się.
    kasia

  4. #1264
    Guest

    Domyślnie

    A czy ktos moze powiedziec cos o firmie ŻeMP www.zemp.pl? Produkuja okna pcv na profilu Kommerling Eurofutur, okucia maco.
    Bardzo prosze o opinie, szczegolnie Ciebie, Pchelku.

    Pozdrawiam
    Marta

  5. #1265
    Guest

    Domyślnie

    Droga Kasiu. Nie ma co się na mnie tak jeżyć. Zresztą jak obserwuję forum to w większości przypadków najlepszą obroną jest atak. A więc szukamy w osobie, która żle napisała o naszej wypowiedzi jakiegoś haka. (w naszym przypadku dobre i to: Widać,że nie masz odwagi przedstawić się.)

    Chyba nie sądzisz, że ktoś o zdrowych zmysłach (nawet najlepszy fachowiec) powie Ci którą ofertę wybrać. Założę się że dostaniesz odpowiedż że obie firmy i systemy sa tak samo dobre, które nie wybierzesz dobrze zrobisz. No bo cóż innego w takiej sytuacji można sensownego napisać, chyba to że aluplast nie ma aprobaty technicznej na okna kolorowe więc nie ogą one być dopuszczone (sprzedawane) do stosowania w budownictwie. Schuko nie jestem pewien zle chyba ma)-(tak na marginesie co to za oferta na okna bez klamek??? to jak samochód bez kół).
    A już na pytanie o to czy mogą ulec zmianie to nie wiem czy najlepsza wrózka by odpowiedziała.

    W ogóle dziwię się, że Pchelek poleca konkretne firmy jako te u których można bezpiecznie kupować. Sam nieraz podkreśla że zakup okien to nie tylko samo okno ale może jeszcze ważniejsze - montaż. Jeżeli nawet firma produkuje dobre okna to skad ma pewność że firma która bedzie montowała okna to nie patałachy (większość producentów nie ma własnych montażystów tylko montaż zleca oddzielnym firmom). Zgodzę się, że można znać z dobrej lub złej strony te kilka tysięcy firm produkujących okna , ale nik już mi nie w mówi że również taką wiedzę można posiadać na temat kolejnych kilkudzięsieciu tysiecy firm handlujacych i montujacych okna.
    Można radzić, tłumaczyć, wyjaśniać czym się kierować przy wyborze, na co zwracać uwagę, gdzie szukać pułapek nastawionych przez nieuczciwych producentów, sprzedawców i montażystów.
    Dopiera na podstawie wszystkich tych wyjaśnien, rozwianiu watpliwości sam zainteresowany musi podjać decyzję o wyborze we własnym przekonaniu że jest to wybór słuszny.
    Wystarczy przeczytać chćby tych 20 kilka stron szykam dobrych okien zeby wiedzieć o co jeszcze w swoim wypadku zapytać. A podobnych watków w ostatnim czasie było jeszcze kilka.

    Już sukcesem jest to, że firmy bez certyfikatów nie są już polecane na tym forum!!!

    dalej nie mam odwagi się podpisać.
    Trochę też się boję że w koncu po kilku latach używania róznych nicków na forum, chacie, e-mailu, o hasłach, PINach już nie wspomnę (nie tyko forum muratora jest na świecie) mógłbym w koncu nie wiedzieć Kasia ja, czy Alice. Pchelek czy Płoński a może Plonski
    Pozdrawiam wszystki wymienionych. Do następnego raza.

  6. #1266
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    alice

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    518
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Gościu! Sorry,że na Ciebie napadłam , ale takie stwierdzenia

    Ludzie zastanówcie się znim o coś spytacie

    trochę mnie denerwują.........

    Ale widzę, że następiła rehabilitacja w kolejnym poście.
    Jak narazie jestem laikiem w tych sprawach i słucham każdej cennej uwagi.

    Kasia

  7. #1267
    Guest

    Domyślnie

    Gościu cierpisz na niedowartościowanie. Niestety, naruszasz zasady forum. Ubliżasz innym forumowiczom a to tylko świadczy o Tobie. Jeszcze jesteś jako anonim. Jesteś tchórzem i się ukrywasz, wiadomo, że jakbyś się ujawnił to by nie można pisać takich bzdetów jak ty..
    Zmień to Forum na Forum pieniaczy, to do Ciebie pasuje. Mogę poprosić operatora systemu i Ci zamknie dostęp. Adres IP jest do namierzenia - nie takie rzeczy można zrobić.
    Znowu się jakiś palant przyczepił, przykre to.
    RB koło Stalowej Woli w specjalnej strefie ekonomicznej masz firmę co produkuje okna w systemie FORIS. Coś nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy.
    Co do wyboru ALICE to pozostaje jedynie MARK-BUD - ma i aprobatę na okna kolorowe i certyfikat. 2 tysiące różnicy w oknach wynika z droższego systemu jakim jest SCHUCO. Klamki to groszowa sprawa.

  8. #1268
    Guest

    Domyślnie

    Widzę, że Alice więcej zrozumiała z tego co napisałem niż Gość powyżej. Ogromnie jestem ciekaw w którym miejscu i komu ubliżyłem swoja wypowiedzią? i które to bzdety? Może ktoś z forumowiczów wskaże mi za co mogę mieć zablokowany IP. Można się z komś nie zgadzać, ale do tego służy min to forum i dyskusja, a nie nieuzasadniony atak.
    Tak jak pisałem najlepszą obroną jest atak- to się niestety potwierdza

  9. #1269
    Guest

    Domyślnie

    Proszę sobie zobaczyć wątek wiatrołap potrzbny czy nie tam to dopiero można nazwać że forumowicze sobie ubliżają. Proszę spróbować zablokować komuś IP

  10. #1270
    Guest

    Domyślnie

    no kurcze

    jakby wszytkie okna były takie same, to pchełek nie miałby tu nic do roboty

    a że na rynku jest dużo badziewia, to vieszyć sie należy, ze są jaszcze ludzie , którzy bezinteresownie przed tym badziewiem ostrzegą

    pewnie gość jest właścicelem/handlowcem/montażystą jakiejś badziweskiej firmy okiennej "i prawda go w oczy pokolała"

  11. #1271
    Guest

    Domyślnie

    w oczy i portfel....

  12. #1272

    Domyślnie

    do gosci powyzej nie macie odwagi pisac pod wlasnymi nikami, tylko jako G.

  13. #1273

    Domyślnie okna z okiennicami

    witam all i pse o informacje. chciałbym zainstalować okna z okiennicami. Narazie znalazłem tylko oferte / bez cen / firmy Gebauer. Czy któś z panstwa może udzielić jakiś rad w tym temacie.
    /-/ Tadzel
    Pozdrawiam

  14. #1274
    Guest

    Domyślnie

    Pierwsza rzecz to zobacz co do tej pory zostało napisane na ten temat. jak juz sie naczytasz to bedziesz wiedział o co pytać.
    Wybierz szukaj z menu u góry strony, wpisz okiennice w pole szukaj słów kluczowych, wybierz pokaż wyniki jako: posty i kliknij SZUKAJ.
    powodzenia

  15. #1275
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    W ogóle dziwię się, że Pchelek poleca konkretne firmy jako te u których można bezpiecznie kupować. Sam nieraz podkreśla że zakup okien to nie tylko samo okno ale może jeszcze ważniejsze - montaż. Jeżeli nawet firma produkuje dobre okna to skad ma pewność że firma która bedzie montowała okna to nie patałachy (większość producentów nie ma własnych montażystów tylko montaż zleca oddzielnym firmom). Zgodzę się, że można znać z dobrej lub złej strony te kilka tysięcy firm produkujących okna , ale nik już mi nie w mówi że również taką wiedzę można posiadać na temat kolejnych kilkudzięsieciu tysiecy firm handlujacych i montujacych okna.
    Można radzić, tłumaczyć, wyjaśniać czym się kierować przy wyborze, na co zwracać uwagę, gdzie szukać pułapek nastawionych przez nieuczciwych producentów, sprzedawców i montażystów.
    Dopiera na podstawie wszystkich tych wyjaśnien, rozwianiu watpliwości sam zainteresowany musi podjać decyzję o wyborze we własnym przekonaniu że jest to wybór słuszny.
    Wystarczy przeczytać chćby tych 20 kilka stron szykam dobrych okien zeby wiedzieć o co jeszcze w swoim wypadku zapytać. A podobnych watków w ostatnim czasie było jeszcze kilka.
    .
    Wyglada na to, że kilku Gości nie przeczytało uważnie mojej wypowidzi. Może więc w kilku słowach ją streszczę.
    Kupno okien to nie zakup tylko samego towaru ale również usługa związana z jego montażem. Śmiem twierdzić że nie sposób na BIEŻĄCO znać sytuację kilku tysięcy firm produkujacych okna nie mówiąc już o plus kilkadziesięciu tys. je sprzedajacych i montujacych. Firma która jeszcze rok, miesiąc temu mogła robić dobre okna, dziś może robić szmelc. Nawet okna kupowane od dystrubutora dobrego producenta, mogą zostać źle zamontowane, można trafić na niekompetetnego sprzedawcę (producent nie jest w stanie kontrolować do końca co się z jego oknem dzieje po wyjechaniu z fabryki). Mało to razy można przeczytać było na forum dobre i złe opinie na temat wyrobu tego samego producenta, ale kupionego, zamontowanego przez inne firmy lub w innym okresie???
    Jak kupić dobre okna może nie oznacza tylko jakiego producenta (choć zmniejsza znacznie ryzyko), ale również przez kogo sprzedawane i najważniesze montowane. a o tym wydaje mi się wszyscy zapominają.

  16. #1276
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Gościu cierpisz na niedowartościowanie. Niestety, naruszasz zasady forum. Ubliżasz innym forumowiczom a to tylko świadczy o Tobie. Jeszcze jesteś jako anonim. Jesteś tchórzem i się ukrywasz, wiadomo, że jakbyś się ujawnił to by nie można pisać takich bzdetów jak ty..
    Zmień to Forum na Forum pieniaczy, to do Ciebie pasuje. Mogę poprosić operatora systemu i Ci zamknie dostęp. Adres IP jest do namierzenia - nie takie rzeczy można zrobić.
    Znowu się jakiś palant przyczepił, przykre to.
    Jeżeli ja ubliżyłem innym forumowiczom (cyt: Ludzie zastanówcie się zanim o coś spytacie), to jak nazwać to co Ty napisałeś???
    Poza tym to ja się ukrywam czy Ty. (ja wyjaśniłem dlaczego się nie loguję-bez tego mam już wystarczajacą ilość haseł. pinów itp do zapamiętania)

  17. #1277
    Guest

    Domyślnie

    odczepcie sie od pchełka!

    jak was nie interesuje temat, to nie czytać tylko wypierd...

    moim zdaniem, goście naskakujący na pchełka to nikt inny, jak jakiś pracownik firmy jocz lub innej skrytykowanej przez pchełka za robienie fuszerek

  18. #1278
    Guest

    Domyślnie

    z drugiej strony - gdyby np. firma jocz robiła złe okna, to już dawno by z rynku zniknęła. pewnie więc nie jest tak źle, a może nawet całkiem dobrze

    moze tez byc ta, ze jakis niedouczony pracownik plecie bzdury, ludzie to potem wypisuja na forum, firma obrywa bez przyczyny, a okna robią jak należy

  19. #1279
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Spoko. A Gościa przepraszam. Lepiej się loguj.
    Pchła to takie zwierze co jak się uczepi to nie puści. ja z tego Forum nie zamierzam znikać ani zmieniać ksywki. Niewzadowoleni będą zawsze. Szczególnie ci partacze. Znam na tyle różne firmy, że mogę doradzić co jest lepsze a co gorsze. Taka moja praca. A jest ich dużo - tych partaczy. A wymieniam ich pod inną ksywką - tak jest dla mnie bezpieczeniej - po co mają donosić.
    Pozdrawiam.
    Z innej beczki. Kiedy będzie ta cholerna wiosna - może ktoś wie.

  20. #1280
    Guest

    Domyślnie

    Pchelku, ponawiam swoje zapytanie (poprzednie zniknelo w gaszczu burzliwej wymiany zdan)
    czy mozesz powiedziec cos o firmie ŻeMP www.zemp.pl? Produkuja okna pcv na profilu Kommerling Eurofutur, okucia maco. Firma jest z malopolski, ja z okolic W-wy, ale gdyby byli baardzo solidni i tani, to bym sie zastanowila.

    Aha, i jeszcze jedno, czy system wietrzenia Gecco 3 (Gealan Clima control - oferowany w Goranie) jest godny polecenia, czy jak juz inwestowac to w nawiewniki Ventair lub Aereco?

    Pozdrawiam
    Marta

Strona 64 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony