dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 640 z 1568
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 31350
  1. #12781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    O-2, P-2, P-4 można wykonać z k=1,0 i wtedy laminowana jest tylko jedna z szyb - stad pytanie od której strony ma być laminat - od wewnątrz czy od zewnątrz
    O-2, P-2, P-4 można wykonać oczywiście także w wersji obustronni laminowanej ale wtedy k=2,8 lub jeśli znajdzie się producent który "pożeni" taka szybę z argonem to k=ok. 1,6
    Standardowo szyba O-2, P-2, P-4 jest zawsze z jednej strony
    W przypadku pakietów trzyszybowych jest trochę inaczej ale przy obustronnym laminacie nigdy nie osiągnie się parametrów na poziomie k=< 1,0
    skąd to się bierze? Po prostu nie ma laminowanych szyb z warstwa niskoemisyjna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #12782

    Domyślnie

    Dziekuje.Czyli pewnie standardowo ten laminat robi sie po stronie zewnetrznej gdzie ejst wieksze prawdopodobienstow rozbicia.A jak jest z tym pakietem 3 szybowym ?Chodzi mi o konkretny przyklad Jezierskiego.Proponuja za niwielka doplata szybe k=0,7 ale jezeli chcialabym miec ja jako szybe bezpieczne (przyjmijmy ta jednostronna) to juz nie bedzie ona miala takiego wspolczynnika -tak?.Rozumeim ze faktycznie musze sie zdecydowac czy wole okna bezpieczne czy cieple?
    kaka

  3. #12783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    konkretnie u Jezierskiego a dokładniej w firmie Efector zaopatrującej Jezierskiego w szyby, standardowe pakiety trzyszybowe maja k=0,6, w przypadku szyby laminowanej k=0,7
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #12784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    skąd to się bierze? Po prostu nie ma laminowanych szyb z warstwa niskoemisyjna
    Pewnie, że są! Problemem z pakietem 3 szybowym jest jego maksymalna grubość możliwa do zapięcia w danym systemie profili.
    Cytat Napisał jareko
    O-2, P-2, P-4 można wykonać oczywiście także w wersji obustronni laminowanej ale wtedy k=2,8
    Można uzyskać U=1,1/1,0 - przykład w cenniku:
    http://www.glassprodukt.pl/oferta.pdf
    pozycje 14-19.

  5. #12785

    Domyślnie

    Czyli nie jest tak tragicznie Po prostu biorac wersje za doplata szyby k=0,6 i chcac ja "zabezpieczyc" wspolczynnik powiekszy mi sie do k=0,7 (czyli znikomo) Gosc bardzo namotal mezowi i wlasciwie poodradzal mu wszystkie bajery (szybe bezpieczna ,okucia ,mechanizm wspomagania ruchu itd) i teraz musze "walczyc" aby zaopatrzyc okna przynajmniej w min Od poczatku podobaja mi sie okna na profilu schuco a tamten przedstawiciel gloryfikuje Kammerlinga i okna z Oknopolu Przegladajac forum nie znalazlam wielu opinni o tej firmie bo wiekszosc osob decydujac sie na okna z Krakowa wybiera Oknoplast dlatego tym bardziej jestem czujna i prubuje weryfikowac jego wypowiedzi.

    Czy wszystkie "pozadne" firmy dbajace o prawidlowy montaz okien(duzych przeszklen) maja u siebie ta listwe bazowa?Gosc wogole nie za bardzo wiedzial o co mi chodzi i twierdzil ze okno nie moze sie opierac na takiej listwie w calosci (ja sobie tak to wyobrazam ) bo musi tam byc pianka gdzy okno pracuje.Moze ja mu zle to tlumaczylam ale skoro mowie nazwe to chyba powinien sie orientowac co to takiego
    kaka

  6. #12786

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Cytat Napisał JarekKos
    Co takiemu odpowiedziec??
    Straszną prawdę
    Mam mu powiedzieć że jak się podepnie na lewo do prądu to nawet 100% zaoszczędzi??

  7. #12787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek
    ...Czy wszystkie "pozadne" firmy dbajace o prawidlowy montaz okien(duzych przeszklen) maja u siebie ta listwe bazowa?Gosc wogole nie za bardzo wiedzial o co mi chodzi i twierdzil ze okno nie moze sie opierac na takiej listwie w calosci (ja sobie tak to wyobrazam ) bo musi tam byc pianka gdzy okno pracuje.Moze ja mu zle to tlumaczylam ale skoro mowie nazwe to chyba powinien sie orientowac co to takiego
    Listwa bazowa o ile wiem w takim kształcie jest dostępna tylko w Schuco. Zamiast niej można stosować tzw poszerzenia. Jeśli ma spełnić swoje zadanie nie ograniczone li tylko do podparcia balkonu powinna być po całości ale nie jest błędem zastosowanie odcinków podpierających okno w miejscach zasadnych.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #12788

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T

    forek Twoja pisanina zaczyna mnie irytować, "aktywnie" i prawdziwie o czym już wiesz .
    No cieszę się, że moja "pisanina" wogóle wywołuje jakieś emocje..

    Ale prośba Panowie... znajdujecie się na wątku "Szukam dobrych okien", a tymczasem Wy, sprzedawcy, montażyści i producenci okien, prowadzicie tutaj dyskusje między sobą, a najczęściej ostatnio o tym jacy to ci klienci są okropni... czy Wy nie macie jakiegoś swojego okiennego forum, żeby sobie o tym pogadać?
    Bo efektem takiego "zaśmiecania" tego forum jest to, że jak wreszcie klient - kakusek pyta o ciepłe, a bezpieczne zespolenie, to jeden z Was odpowiada, że nie ma szyb laminowanych z warstwą niskoemisyjną (Jareko), a drugi go poprawia, że owszem są (bwojtek)... Jeden mówi, że "wersja obustronnie laminowana to k (!)=2,8"; a drugi go poprawia, że jednak i w takiej wersji "można uzyskać U(!)=1,1/1,0". Pamietajcie, proszę, że jesteście tutaj nie po to, żeby prowadzić "środowiskowe" dyskusje, ale żeby doradzać tym, którzy "szukają dobrych okien".. I na tym się tutaj skupcie, bo czasami rzeczywiście Wam to dobrze wychodzi..

  9. #12789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bo wygląda na to, że jeden z nich (Jareko) ma nieaktualna wiedzę i została ona wyprostowana przez drugiego (bwojtek) i nie ma w tym nic złego - kakusek dzięki temu wie, ze jest producent szkła robiący szyby obustronnie laminowane o k=1,1
    a ja przy okazji tez się czegoś nauczyłem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #12790

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    bo wygląda na to, że jeden z nich (Jareko) ma nieaktualna wiedzę i została ona wyprostowana przez drugiego (bwojtek) i nie ma w tym nic złego - kakusek dzięki temu wie, ze jest producent szkła robiący szyby obustronnie laminowane o k=1,1
    a ja przy okazji tez się czegoś nauczyłem
    Ale potrafi się do tego przyznać.

    I to jest najważniejsze

  11. #12791
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Dla mnie ten gość powinien dostać od wielu firm medal za wytrwałość. No i co ważne, jeśli dokładne opisanie okien jest takie nieważne, to skąd taki opór, u wszystkich? A może stąd, że później w karcie gwarancyjnej można znaleźć taki oto zapis:

    "Profile stolarki szczególnie białokolorowej i kolorowej, mogą pod
    wpływem oddziaływania różnicy temperatur ulec wygięciu w granicach do
    wartości l/300. Jest to zjawisko normalne i jeżeli stolarka funkcjonuje prawidłowo,wygięcia nie są wadą."

    Jarek, wytłumacz mi teraz łopatologicznie co może "funkcjonować prawidłowo" w oknie ugiętym o 1/300, bo widać coś może, jak firma sadzi takie zdania. Wyobrażasz sobie drzwi balkonowe o wysokości np. 2100 mm ugięte trwale o 1/300 na wysokości? Dla mnie dziura 7 mm jest wadą jak byk, a tu widać, że może być inaczej, bo co oznacza dla sprzedającej firmy "funkcjonuje prawidłowo", tego kupujący z gwarancji już się nie dowie.

    No i jak tu nie negocjować? Żeby była jasność, firma to nie żaden garażowiec, a firma, pełną gębą i miałem o niej kurna do niedawna bardzo dobre zdanie.
    No za boga nie chcą odpuścić takiego zapisu. Dlaczego? Nie wiem. Mówią klientowi albo umowa taka jaką napisaliśmy albo na drzewko. Czy aby tak wygląda "partnerska sprzedaż relacyjna"? Ta fraza nie jest z poradnika, a ze szkolenia dla sprzedawców, w którym brałem udział. Podoba mi się ta "relacja" pomiędzy umową, a drzewkiem
    Pozdrawiam
    Wszystko może funkcjonowac prawidłowo- chociaz nie zawsze musi
    Ode mnie klient nie otrzyma deklaracji na pismie, że każde skrzydło będzie idealnie proste - są dopuszczalne odchylenia od tego, mniej więcej takie jak opisane 1/300. Nie spotkałem normy dopuszczającej max odchyłki na okna więc przyjęto takie jak do innych "konstrukcji" budowlanych.
    Pisałem juz kiedyś na ten temat, ale jeszcze raz powtórzę: pcw jako materiał jest złym przewodnikiem ciepła i wykazuje różnicę temperatur pomiędzy częścią wewnętrzną i nagrzewaną zewnętrzną co doprawadza do różnych rozszerzalności powierzchni i ich ugięć- czego nie mozna do końca wyeliminować. Wazne jest, aby okno nie straciło swych głównych cech funkcjonalnych, czyli bezproblemowe otwieranie i zamykanie, szczelność oraz siła potrzebna do uruchomiania okucia nie wyższa niż 10 Nm.
    Każde skrzydło ulega mniejszym lub większym odkształceniom - oczywiście okna kolorowe nagrzewaja się bardziej i ugięcia wystąpią znacznie szybciej, ale mimo wszystko przy zamykaniu skrzydło "prostuje" się i powinno być dobrze.

  12. #12792
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    bo wygląda na to, że jeden z nich (Jareko) ma nieaktualna wiedzę i została ona wyprostowana przez drugiego (bwojtek) i nie ma w tym nic złego - kakusek dzięki temu wie, ze jest producent szkła robiący szyby obustronnie laminowane o k=1,1
    a ja przy okazji tez się czegoś nauczyłem
    Przy standardowym zespoleniu laminatu z "4" - 44,4/16a/4tm - ta pojedyncza czwórka jest "ciepła" -z warstwą tlenków metali bo wychodzi taniej. Natomiast chyba już wszyscy producenci szkła mają w ofercie laminaty ciepłe, czyli np. zespolenie 44,4/16A/44TM,4- na jednej stronie jest połączenie "czwórek" ciepłej i zimnej.

  13. #12793

    Domyślnie

    A no dowiedzialam sie za co jestem wdzieczna
    kaka

  14. #12794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Wazne jest, aby okno nie straciło swych głównych cech funkcjonalnych, czyli bezproblemowe otwieranie i zamykanie, szczelność oraz siła potrzebna do uruchomiania okucia nie wyższa niż 10 Nm.
    Każde skrzydło ulega mniejszym lub większym odkształceniom - oczywiście okna kolorowe nagrzewaja się bardziej i ugięcia wystąpią znacznie szybciej, ale mimo wszystko przy zamykaniu skrzydło "prostuje" się i powinno być dobrze.
    Problem zaczyna się wtedy, gdy rama sztywno zakotwiona w murze pozostaje prosta a skrzydło wygnie się znacznie. Wtedy zostają przekroczone dopuszczalne siły zamykania klamki a próba ratowania sytuacji luzowaniem rygli (tudzież podpiłowywaniem zaczepów, itp. ekstremalnymi zabiegami) kończy się przewiewami na połączeniu skrzydło/rama.

  15. #12795
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    ... pcw jako materiał jest złym przewodnikiem ciepła i wykazuje różnicę temperatur pomiędzy częścią wewnętrzną i nagrzewaną zewnętrzną co doprawadza do różnych rozszerzalności powierzchni i ich ugięć- czego nie można do końca wyeliminować. ...
    Stary, daj sobie spokój, konstrukcja bimetalu jak widać narodowi nie jest znana a właśnie tak zachowuje się okno PVC podgrzewane jednostronnie promieniami słonecznymi - gnie się i wyginać się musi. Naśmiewanie się z tego zjawiska, udowadnianie ze jest blednę bo nie ma prawa się pojawiać jest urąganiem podstawom fizyki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #12796

    Domyślnie

    witam
    zastanawiam sie nad drzwiami tarasowymi
    zwykłe uchylno rozwieralne czy rozsówane?
    i o ile jest droższe rozsówane od zwykłego

  17. #12797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Podobają mi się rozsuwane.
    Ale mam rozwierno Uczylne.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #12798
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    to w takim razie albo bardzo dziwny klient albo szuka okien nie tam gdzie trzeba I powiedz mi co zmieni taki zapis w jego umowie?
    Cytat Napisał stary
    Ode mnie klient nie otrzyma deklaracji na pismie, że każde skrzydło będzie idealnie proste - są dopuszczalne odchylenia od tego, mniej więcej takie jak opisane 1/300. ... Wazne jest, aby okno nie straciło swych głównych cech funkcjonalnych, czyli bezproblemowe otwieranie i zamykanie, szczelność oraz siła potrzebna do uruchomiania okucia nie wyższa niż 10 Nm.
    Szacunek, stary!!! Fachura, to fachura!!! Dobrze mówisz.

    W ten sposób wróciliśmy do "umownej namolności" gościa, któremu kibicuję

    Zapis o dopuszczalnym ugięciu okna o ową 1/300 wymyślili nasi przyjaciele z Niemiec. Tylko oni w dokumencie pt "Besondere empfehlungen fur den einsatz und die verarbeitung farbiger kunststoffprofile fur fenster und hausturen", w którym o tym piszą (cz.4 pkt7), dodają zaraz, że "Odkształcenie jest dopuszczalne, jeśli zachowana jest jeszcze funkcjonalność (szczelność na powietrze i ulewny deszcz) i momenty zaryglowywania nie przekraczają 10 Nm (okna i drzwi), przy czym dopuszczalna jest regulacja okuć".

    Tak więc "mój klient" domagając się wpisania w umowę np. właściwości okien w zakresie przepuszczalności powietrza, wodoszczelności i sił operacyjnych po prostu dążył do opisania warunków "funkcjonalności okien", do niczego innego. Okno ma prawo się odkształcić, to jasne, ale wracając "do pionu" ma trzymać parametry jakby nigdy się nie odkształciło, to chyba też jasne. Firma odmawiając klientowi prawa do wpisania wartości odpowiednich właściwości okien do umowy, próbuje się aż nadto asekurować od ewentualnej odpowiedzialności i tyle. Powiem więcej, nie jest pewna jakości tego co produkuje. Tym bardziej jest to widoczne, że w proponowanym przez nią zapisie, który przedstawiłem, nie ma słowa o "powietrzu" "ulewnym deszczu" i 10 Nm, a co znaczy zwrot "stolarka funkcjonuje prawidłowo", każdy może tłumaczyć po swojemu.


    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  19. #12799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania i grześ
    witam
    zastanawiam sie nad drzwiami tarasowymi
    zwykłe uchylno rozwieralne czy rozsówane?
    i o ile jest droższe rozsówane od zwykłego
    "Na wejście" różnica około 2kzł na okucie. Do tego przesuwka sens praktyczny ma to przy szerokości >2m bo inaczej mamy "drzwiczki do kibelka" a nie wyjście. Najlepiej wygląda i sprawdza się przy szerokości około 3m (i powyżej dla wersji HS).

  20. #12800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie można tak naprawdę powiedzieć o ile HS jest droższy od HKS
    rozbieżność cen jest znaczna jak i jakość wykonania i działania
    Różnice w cenie samych okuć nic tak naprawdę nie mówią
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 640 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony