dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 745 z 1568
Pokaż wyniki od 14.881 do 14.900 z 31350
  1. #14881
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    Witam
    Co myslicie o oknach Firmy " EXCELLENT" ( interesuja mnie drewniane ), moze ktos mial z nimi kontakt ..... korzystal z uslug tej firmy
    Dzieki
    niezła firma , poziom Urzędowskiego
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #14882
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julies Zobacz post
    czy warto inwestować w szyby i okucia antywłamaniowe? Dostaliśmy wycenę oknoplastu na okna platinium oraz na okna antywłamaniowe też z oknoplastu (SZYBA P4, OKUCIA WK2, KLAMKI Z KLUCZYKAMI). Różnica w cenie to 4 600zł. Jest sens?
    te wszystkie elementy są po to potrzebne w przypadku włamania aby można było opóźnić wejście do obiektu i jego grabież do momentu przyjazdu ekipy interwencyjnej - czas reakcji nie powinien przekroczyć 15 minut. Dlatego koniecznym jest zamontowanie alarmu z tzw. powiadomieniem do lokalnego biura ochrony. Niestety taki układ generuje kolejne koszta w postaci comiesięcznej opłaty za ochronę fizyczną. Wydaje się, ze jest to najskuteczniejsza forma zabezpieczenia domu w przystępnej cenie podczas dłuższej nieobecności domowników typu urlop, choroba.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #14883

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    (a raczej WK2+P4+mocowanie szyb+odpowiedni montaż).

    Mocowanie szyb

    Wreszcie ktoś się ujął tematem okien w klasie WK2, gdzie nie wystarcza zastosować okuć WK2 i szyb P4

    Pytanie tylko co z tego wyniknie
    Skoro i tak klient kupi okna z elementami wyposażenia, które prawdopodobnie pogorszą właściwości tych okien, a nie dopilnuje pozostałych rzeczy potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania całego systemu (np.: brak monitoringu w tym przypadku)

    Pozdrawiam

  4. #14884

    Domyślnie

    Znacie jakieś firmy od okien godne polecenia, które zrobią szacunkową wycenę na podstawie e-maila? Tydzień temu wysłałem e-mailem dość konkretne zapytanie do 15 firm. Odpowiedziała jedna, a z drugiej pan zadzwonił, że coś tam już odpisują i cisza.
    Interesują mnie firmy z Poznania i okolic, zwłaszcza w kierunku Tarnowa Podgórnego. Wśród okien będą 2 balkonowe przesuwne z 2 przeszkleniami 240x130.

  5. #14885

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Eee tam, zaraz niezależy.
    Może po prostu ma dość pracy i nie ma zwyczaju "wydzwaniać" za klientami.
    Czasem przy pierwszej wycenie proszę o numer kontaktowy i widzę jak niektórzy się obawiają go podać, bo uważają, że będę ich "dręczył"- wydzwaniał i namawiał na zakup u mnie..
    Warto zadzwonić i zapytać o tą wycenę- to nie jest olewanie Klienta a sposób bycia (wiem, bo sam tak mam ).
    Numer i e-mail podałem przy pierwszej wizycie.W końcu zadzwonił podał cenę, ale gdy zapytałem o szczegóły to nie powiedział wiele ponad to co już przy pomiarach wypytałem.Nie wspomnę o tym, że pocztą nic nie wysłał- czyli w sumie niewiele się dowiedziałem.

  6. #14886
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    wojgoc - pan U może wiele mówić i generalizować ale w jednym ma racje - co z tego ze ma się okucia WK-2 mając okna drewniane
    ale w 10 sekund ? żartuje sobie z Ciebie
    Jareko - masz błędny obraz okien drewnianych i ich twardości. Tzn. masz chyba obraz okien kiepskich, robionych z najtańszej klejonki egzotycznej, która potrafi być miękka jak diabli. Sam też taką widziałem i wiem, że to prawda iż istnieje..

    Ale dobre okna to drewno o gęstości nie mniejszej niż 450 kg / m3. A nawet lepiej.
    Mam przyjemność (?) czasem wiercić coś w drewnie (np. przykręcam kotwy jak zastępuję pomocnika montażysty) i wiem jak ciężko wchodzi nawet dobry wkręt w dobre drewno.
    Dlatego myślę że jesteś w błędzie - okna pcw które poprawiasz po oinnych też pewnie nie zawsze są najlepsze.

    Zaczepy w oknach drewnianych, przykręcone odpowiednimi wkrętami będę trzymały mocniej niż te przykręcone do samego plastiku. Tego jestem pewien.

  7. #14887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    gwoli scislosci Pan U mówił mi to jakieś 13lat temu, i jak zaznaczyłem od tamtej pory pewnie wiele sie zmieniło.

  8. #14888

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    pekanie zgrzewów nie jest normalne i nie ma co dalej wdawać się w szczegóły - okna do wymiany, każde które ma choć jeden zgrzew pęknięty
    Inna sprawa, czy producent, który tak spier... jedne okna nie sper.. kolejnych - bez względu w jakim profilu je wykona

    wypowiem teraz swoją prywatną ocenę - Brungman dla mnie jest profilem o wiele lepszym od przereklamowanej Veki
    witam wszystkich ponownie,
    powracam do was ponownie,
    po zgloszeniu reklamacji handlowiec powiedzial ze to pierwszzy raz sie takie cos zdarzylo ... poniewaz nikt przez dwa tygodnie od momentu zgloszenia reklamacji nie odzywal sie znowu zatelefonowalem do szanownego pana handlowca i naszczescie podal mi numer tel do serwisanta.
    szanowny serwisant oświadczył mi ze takie pekanie zgrzewów to normalne w przypadku kiedy z jednej strony profil jest bialy a z drugiej kolorowy. powiedział również iż veka stosuje inne wkładki które to właśnie mogą być przyczyną pękania, że przyjadą i żę niby to posklejają i zasilikonują.
    czy ktoś w ogóle słyszał żeby tak było robione? bo nie wiem co robić ...

    pozdrawiam zbynior

  9. #14889

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbynioR Zobacz post
    witam wszystkich ponownie,
    powracam do was ponownie,
    po zgloszeniu reklamacji handlowiec powiedzial ze to pierwszzy raz sie takie cos zdarzylo ... poniewaz nikt przez dwa tygodnie od momentu zgloszenia reklamacji nie odzywal sie znowu zatelefonowalem do szanownego pana handlowca i naszczescie podal mi numer tel do serwisanta.
    szanowny serwisant oświadczył mi ze takie pekanie zgrzewów to normalne w przypadku kiedy z jednej strony profil jest bialy a z drugiej kolorowy. powiedział również iż veka stosuje inne wkładki które to właśnie mogą być przyczyną pękania, że przyjadą i żę niby to posklejają i zasilikonują.
    czy ktoś w ogóle słyszał żeby tak było robione? bo nie wiem co robić ...

    pozdrawiam zbynior
    Zbynior,

    ten szanowny serwisant powinien dostać order za zasługi dla firmy w której pracuje Nie wiem tylko czy byłby to order zadowolenia czy wściekłości ze strony właścicieli.

    A teraz na poważnie.
    Nie jest normalną rzeczą ażeby zgrzewy pękały w narożach. Możliwych przyczyn takiego stanu jest kilka. Nie wchodźmy teraz w szczegóły.
    Ale najważniejsze w tym jest to że :

    1. Nie da się naprawić pękniętych zgrzewów - czy to u klienta czy to w fabryce.
    2. Elementy z pękniętymi zgrzewami należy wymienić

    Pozdrawiam

  10. #14890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ??? i to mowi serwisant?
    Wiesz... i w takich trudnych sytuacjach poznaje sie czy okna kupiło się w FIRMIE czy w garażu.
    Zgrzew NIE MA PRAWA PĘKAĆ !!!! To co ci powiedział to lanie wody bądź dowcip prima aprilisowy
    Okna z popekanymi zgrzewami SA DO WYMIANY !!! a nie jakiegos klejenia i silikonowania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #14891
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A swoją drogą interesująca jest przyczyna pękania tych zgrzewów. Pęknięcia są na zgrzewach ram czy skrzydeł? A może w obu przypadkach?
    Jeżeli pękają wyłącznie ramy to niestety przyczyną może być wadliwy montaż. Masz jakieś fotki?

  12. #14892

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A swoją drogą interesująca jest przyczyna pękania tych zgrzewów. Pęknięcia są na zgrzewach ram czy skrzydeł? A może w obu przypadkach?
    Jeżeli pękają wyłącznie ramy to niestety przyczyną może być wadliwy montaż. Masz jakieś fotki?
    Witajcie
    mam prośbę w sprawie sprawdzenia ofertę jaką otrzymałam

    Dostałam ofertę na okna z Globart MS - MS line, z pakietem 3 szybowym, u 0,5 - 0,6 za wszytskie okna w kolorze ok 15.000 z montażem i VAT, mam ok 16 róznych okien, czy cena ok w stosunku do jakości?

    Będę wdzięczna za odpowiedź lub pomoc na co zwrócić uwagę
    Dzięki
    Ewa

  13. #14893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ewbart - będę z lekka złośliwy.
    Mam ofertę na BMW w kolorze białym, czy XXX złotych jest to dużo czy mało? Nadmienię że auto ma cztery koła i jedno zapasowe

    a na serio - nikt o zdrowych zmysłach nie odpowie ci na tak postawione pytanie - pojecie 16 różnych okien wymusza odpowiedź - cena może być różna, kwadratowa czy podłużna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14894

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ewbart - będę z lekka złośliwy.
    Mam ofertę na BMW w kolorze białym, czy XXX złotych jest to dużo czy mało? Nadmienię że auto ma cztery koła i jedno zapasowe

    a na serio - nikt o zdrowych zmysłach nie odpowie ci na tak postawione pytanie - pojecie 16 różnych okien wymusza odpowiedź - cena może być różna, kwadratowa czy podłużna
    Jareko
    rozumiem Twoją uszczypliwość ale nie podali mi żadnej ceny za jedno okno.

    W takim razie postawię inaczej pytanie czy MS line z 3 szybami są w miarę dobrymi oknami, czy poprosić o dodatkową ofertę

  15. #14895
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    My też nie potrafimy ustosunkować się do ceny gdyż podałaś, podobnie jak oni, minimum informacji - 16 okien może kosztować 10 tys może też kosztować 60 tyś.
    A co do MS-a - firma mająca dobrą "prasę" na tym i na innych forach budowlanych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #14896

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    My też nie potrafimy ustosunkować się do ceny gdyż podałaś, podobnie jak oni, minimum informacji - 16 okien może kosztować 10 tys może też kosztować 60 tyś.
    A co do MS-a - firma mająca dobrą "prasę" na tym i na innych forach budowlanych
    wiesz gdbym się na tym znała nie prosiłabym o pomoc, a tak wylałeś nie potrzebnie za dużo żółci, jeszcze Ci się pewnie przyda, nie marnuj jej, a Klienci jak do Ciebie przychodzą to sami pewnie specjaliście zedcydowanie konkretnie na daną rzecz, a Ty tylko pakujesz

  17. #14897
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    czy nie rozumiesz, że 16 okien to nic nie znacząca informacja?
    Okna mogą mieć różne wymiary i od nich zależna jest cena, okna mogą mieć rożne wyposażenie które także na ta cenę rzutuje
    Żółci nie wylewam i nie oceniaj jak traktuję klientów bo guzik na ten temat wiesz.
    I nie chodzi tu o "znanie" się na oknach tylko o niezbędne minimum informacji które potrafi choć odrobinę rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #14898

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    czy nie rozumiesz, że 16 okien to nic nie znacząca informacja?
    Okna mogą mieć różne wymiary i od nich zależna jest cena, okna mogą mieć rożne wyposażenie które także na ta cenę rzutuje
    Żółci nie wylewam i nie oceniaj jak traktuję klientów bo guzik na ten temat wiesz.
    I nie chodzi tu o "znanie" się na oknach tylko o niezbędne minimum informacji które potrafi choć odrobinę rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie
    akurat dla mnie 16 okien to znacząca informacja, poza tym mogłeś to wszystko bez takich złośliwości powiedzieć, lub zapytać o dane które pomogły by Tobie ocenić moją ofertę. A Klientów traktujesz tak jak to pokazałeś, bo ja też jestem klientem

  19. #14899
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie, mylisz się, bardzo się mylisz, 16 sztuk okien to nic nie znacząca informacja.
    Poza tym mylisz się dalej, nie traktuję ciebie jak klienta bo po pierwsze nie jestem tu po to by "łapać" klientów.
    Po drugie jesteś Forumowiczką, a to zobowiązuje do myślenia bo tylko myśląc można uzyskać odpowiedzi na zadane, konkretne pytania.
    Teraz dopiero jestem naprawdę złośliwy i słowa me są pełne jadu bo do tej pory robiłem sobie po prostu jaja
    Ale jak widzę, to co napisałem w pierwszej odpowiedzi nie dało do myślenia a propos meritum twego pytania wiec dalsza wymiana zdań mija się z celem.
    Miłego weekendu Ci życzę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #14900

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewabart Zobacz post
    akurat dla mnie 16 okien to znacząca informacja, poza tym mogłeś to wszystko bez takich złośliwości powiedzieć, lub zapytać o dane które pomogły by Tobie ocenić moją ofertę. A Klientów traktujesz tak jak to pokazałeś, bo ja też jestem klientem
    ewabart,

    w tym przypadku niestety dla ciebie, ale muszę się zgodzić z Jareko. Informacja że masz 16 okien, jest dla każdej osoby zbyt małą informacją, żeby cokolwiek Ci odpowiedzieć.
    Popatrz na to z tej strony. Czy twój dom który budujesz jest taki sam jak dom twojego sąsiada ?? Czy twoja kuchnia, którą będziesz urządzać jest taka sama jak twojego sąsiada ??
    Jeśli zaś chodzi o firmę MS , to produkują okna w dobrej jakości. Co do ceny ?? Trudno to określić, ponieważ cena okien to jedno. Cena marży dealera i cena montażu to drugie.
    Nie do końca jestem też pewny co twoje pytanie ma za cel ?? Na pewno nie byłaś w jednym salonie okien. Bo mam wrażenie że jesteś zainteresowana oknami MS, ale boisz się że cię dealer oskubie

    Pozdrawiam

    PS: Z ceną różnie bywa. Dla jednego cena X będzie atrakcyjna, dla drugiego cena X będzie zdzierstwem
    PS2: Nie dziw się reakcji Jareko. Żeby dowiedzieć się tutaj na forum coś o firmie MS wystarczyło wrzucić hasło MS w wyszukiwarkę

Strona 745 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony