dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 783 z 1568
Pokaż wyniki od 15.641 do 15.660 z 31350
  1. #15641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    A co do robienia przez Oknoplast pakietów 0,5 bez ciepłej ramki to kolejne nieporozumienie
    Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.

  2. #15642
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    ....Jeśli HKS Oknoplastu jest bez automatu (pewien nie jestem choć cena wskazuje na to) to zanim zamówisz sprawdź organoleptycznie działanie i obsługa takiej konstrukcji. Znajomi mają w domu takie dwie i uważam to za jakieś nieporozumienie, obsługa koszmar, choć nie są duże. Okucie z automatem przy HKS to wg mnie podstawa jeśli masz być zadowolony z takiej bądź co bądź nie najtańszej zabawki.
    A co do robienia przez Oknoplast pakietów 0,5 bez ciepłej ramki to kolejne nieporozumienie, taka terenówka na szosowych oponach. A Swisspacer w szybach u Jezierskiego ma oprócz parametrów cieplnych jeszcze jedną zaletę, na kasę nieprzeliczalną. Jest w kolorze zbliżonym do oklein i (zwłaszcza przy dwustronnej okleinie) dużo lepiej wygląda niż aluminium czy stal.

    Pozdrawiam
    Wydaje mi się, że w oknoplaście jednak jest z automatem.
    Opis PSK-Z chyba o tym mówi, ale wysłałem zapytanie (niestety handlowiec z którym rozmawiałem jest do końca tygodnia na wolnym).

  3. #15643
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM Zobacz post
    Wydaje mi się, że w oknoplaście jednak jest z automatem.
    Opis PSK-Z chyba o tym mówi, ale wysłałem zapytanie (niestety handlowiec z którym rozmawiałem jest do końca tygodnia na wolnym).
    PSK-Z to okucie automatyczne, Oknoplast w oknach thermic 90 nie stosuje innego.

  4. #15644
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin_80

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Co wybrać?

    Witam, ma 3 wyceny okien proszę o poradę którą firmę wybrać:
    1) Empol Wrocław (producent) - profile Schuco CT 70 Rondo (2 str. orzech) okucia Winkhaus UR ACTIV, szklenie 4-16ar-4 cena wszystkich okien z montażem 8800,00
    2) Oknotech Poznań (prod. Jezierski) - profile te same, okucia UR1+DFE+MSL OS(4grz), szklenie takie samo cena z montażem 11000,00
    3) COID Poznań (prod. Vetrex) - profile Veka P-Swing, okucia Winkhaus, szklenie j.w. cena z montażem 9500,00
    Czym się kierować przy wyborze bo standard okien chyba podobny... Jezierski ma dobre opinie, dwóch pozostałych nie znam...

  5. #15645

    Domyślnie

    Jakie współczynniki przenikania na poszczegółnych okienkach? Jakie warunki gwarancji? Bo jeśli tan sam profil i okucie, to czymś się muszą różnić

  6. #15646
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witajcie!
    A co powiecie na temat okien na profilach Aluplast Ideal7000?
    Czy warto myśleć o tym porównując do Oknoplastu Kraków Thermic90, czy do Jezierskiego 6kom ??
    Czy lepiej dać sobie spokój?

  7. #15647
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Zależy jakie i do czego te okna, ale jak już płacić to za Aluplasta 8000, a jeszcze lepiej Energeto 8000

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  8. #15648

    Domyślnie

    Pytanie do Kadargo lub innych uświadomionych, tabela statyki dla Tytanowych z wzmocnieniem termo mnie interesuje. Może ktoś się podzielić???

    Pozdrawiam

  9. #15649

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM Zobacz post
    Może chodzi o rabaty.
    Największa różnica jest na :
    1. okno tarasowe (wymiary 4000x2400
    Oknoplast Kraków Thermic 90, MD Kolor, szyby 4/16/4/16/4 TL U=0,5
    PSK-Z
    Poszerzenie 45mm plus klamka z kluczykiem cena po rabatach 5813 pln
    Jezierski Premium, kolor, szyby Uw=0,5 trójszybowy pakiet
    HKS 180 Z/E
    Poszerzenie 50 mm, 7901 pln
    a więc różnica 2 tys
    2. Ciepły montaż
    oknoplast kraków ok. 2500 pln
    Jezierski przy taśmie 7 cm 3200 pln
    3. Szyby P2
    oknoplast 85 pln brutto za m2, czyli całość 2125 pln
    Jezierski 5200 pln
    To sa najwieksze różnice.
    Nie wiem za bardzo czym to się różni nawet.
    a czy przy takim wymiarze okna tarasowego nie myślałeś o suwance typu HS - z niskim progiem, do tego podział na 2 części a nie na 3 ?
    w takim przypadku oba skrzydła mogą się przesuwać, masz 2 metrowe przejście z niskim progiem - wg. mnie rewelacja

    pozdrawiam

  10. #15650

    Domyślnie

    A co sadzicie o oknach Dako ? Profil VEKA okucia Winkhaus. Kolor orzech z zewnatrz. Jak jest z jakością tych okien? Jestem zainteresowany profilem Prestige Plus i kolor wlasnie orzech

    Kolejne pytanie dotyczące wyceny, co powiecie na ta cene?

    - 2 szt. wymiary 600*600 - okucie UR ALS FSS,
    - 6 szt. wymiary 1200*1500 - okucie UR
    -4 szt. wymiary 1000*2100 - okucie UR ALS FSS, Zatrzask BK BRAZ

    wszystkie kolor zewnetrzny (orzech), wszystkie uchylno otwierane
    Cena 7542

    Prosze o ocene
    Dziękuje

  11. #15651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.
    o ile dobrze pamiętam to od 0,01 do 0,09 w zaleznosci od okna ale liczy się coś innego - jakże często o tym się zapomina - komfort użytkowania okien z ciepłą ramką - ta woda na oknach... cieknąca ze styku szyba/profil....jakże rzadko występuje przy ciepłej ramce - ale tej naprawdę ciepłej a nie marketingowej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #15652
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hiob

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Chciałem zwrócić się jeszcze z następującym pytaniem: czy przy oknie tarasowym możliwe połączenie jest niskiego progu i uchyłu skrzydła?

  13. #15653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w Oknoplaście o ile dobrze pamiętam jest - choć sam niski próg w drzwiach balkonowych to kłopot - ale to inna bajka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #15654
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    o ile dobrze pamiętam to od 0,01 do 0,09 w zaleznosci od okna ale liczy się coś innego - jakże często o tym się zapomina - komfort użytkowania okien z ciepłą ramką - ta woda na oknach... cieknąca ze styku szyba/profil....jakże rzadko występuje przy ciepłej ramce - ale tej naprawdę ciepłej a nie marketingowej
    Panowie, wyprzedzę trochę czas i już dziś zapraszam we wtorek 27.07.2010 na naszą stronę www.oknotest.pl. Opublikujemy artykuł w którym będzie o Psi, a także między innymi w oparciu o badania ift Rosenheim przedstawiamy wpływ różnych typów ramek dystansowych dostępnych na rynku, na wartość liniowego współczynnika przenikania ciepła Ψ (Psi) w zależności od rodzaju przeszklenia. Z góry mówię, że pod uwagę brano jednokomorowe szyby zespolone o Ug = 1,1 i dwukomorowe o Ug = 0,7. Jeśli zapachniało autoreklamą, to przepraszam, ale wydaje mi się, że treść artykułu dobrze wpisuje się w pewne dyskutowane na forum wątki.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  15. #15655

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Znasz różnicę PSI w ich profilach zależnie od rodzaju ramki? O ile we wkładzie 2 szybowych ramka ma zauważalny wpływ to w 3 szybowym już mniejszy o ile wiem.
    Z podanej tu : http://www.inoutic.com/eforte/ecoplus.php tabelki wynika że chyba zyskujemy zarówno przy 2 i 3 szybowych pakietach podobnie.
    Niejako przy okazji zaanonsowałem nowego zawodnika wagi ciężkiej

    Pozdrawiam

    Edit; oczywiście to nie Veka ale relacja Psi alu-Swisspacer nie będzie kosmicznie inna.
    Ostatnio edytowane przez IVO333 ; 25-07-2010 o 20:53

  16. #15656

    Domyślnie

    Dzięki panowie!!! fajnie mnie olalaliście

  17. #15657
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał salon_okien Zobacz post
    a czy przy takim wymiarze okna tarasowego nie myślałeś o suwance typu HS - z niskim progiem, do tego podział na 2 części a nie na 3 ?
    w takim przypadku oba skrzydła mogą się przesuwać, masz 2 metrowe przejście z niskim progiem - wg. mnie rewelacja

    pozdrawiam
    Myślałem, myślałem, ale cena trochę mnie powaliła .... po rabatach ok 17000 pln za 1 okno

  18. #15658
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Dzięki panowie!!! fajnie mnie olalaliście
    Szanowny Panie, nie mam zwyczaju jak to Pan ładnie ujął "olewać" kogokolwiek i czegokolwiek, to po pierwsze. Po drugie, nic mi nie wiadomo, aby wśród różnych kształtowników systemów Veka znajdował się taki o nazwie "Prestige Plus". Po trzecie, wymiar okien i kolor okleiny, to za mało, by wypowiadać się o ich wartości i cenie. Po czwarte, podaje Pan ceny okien netto, czy brutto? Po piąte, z montażem czy bez? Po szóste, sądzi Pan, że ktoś z nas zna szczegółowe zasady kalkulacji firmy DAKO i jest w stanie zweryfikować ich poprawność? Po siódme, czy jest zasadnym oczekiwać weryfikacji cen okien wykonanych z kształtowników Veka od osób i firm, które nie zajmują się produkcją i dystrybucją podobnych wyrobów? Mógłbym dalej mnożyć pytania, ale po co. Przecież już "olałem".
    PRO QUALITY

  19. #15659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Dzięki panowie!!! fajnie mnie olalaliście
    lepiej nic nie powiedzieć niż gadać głupoty - nieprawdaż? A kolega Test dokładnie wyłuszczył dlaczego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #15660
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lea**r

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeżeli mają być drewniane to może tutaj ?? Widziałem kilka realizacji tej firmy i wg mnie są solidni.

    Okna drewniane

Strona 783 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony