dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 800 z 1568
Pokaż wyniki od 15.981 do 16.000 z 31350
  1. #15981
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    binkas

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Muszę wymienić okna w mieszkaniu,byłam dziś w paru firmach i nie wiem co wybrać.Dwa lata temu wymieniałam już okna w jednym pokoju i te okna to poprostu porażka(firma oknovid)..Teraz mam do wyboru:TROCAL InnoNova 70.A5 greenline+okuciaRotoNT+szklenie Clima Guard Premium K=1,0(argon)ciepła lub druga oferta profil nie wiadomo jaki...nie napisali wiem tylko że nowość na rynku podobno 6-komorowe+okuciaWink Haus+szklenie1,0 i trzecia firma profil Veka z Podlaskiej fabryki okien i drzwi Witraż...... Może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z firma z Torunia w jednej z firm(tej od okien 6komorowych)dowiedziałam się że montaż trwa dwa dni- czy tyle powinien trwać prawidłowy montaż?

  2. #15982
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał binkas Zobacz post
    Muszę wymienić okna w mieszkaniu,byłam dziś w paru firmach i nie wiem co wybrać.Dwa lata temu wymieniałam już okna w jednym pokoju i te okna to poprostu porażka(firma oknovid)..Teraz mam do wyboru:TROCAL InnoNova 70.A5 greenline+okuciaRotoNT+szklenie Clima Guard Premium K=1,0(argon)ciepła lub druga oferta profil nie wiadomo jaki...nie napisali wiem tylko że nowość na rynku podobno 6-komorowe+okuciaWink Haus+szklenie1,0 i trzecia firma profil Veka z Podlaskiej fabryki okien i drzwi Witraż...... Może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z firma z Torunia w jednej z firm(tej od okien 6komorowych)dowiedziałam się że montaż trwa dwa dni- czy tyle powinien trwać prawidłowy montaż?
    Panu JurekM dziękuję.

    A Panu binkas radzę zastanowić się przed zadaniem pytania. Nie wiadomo kto. Nie wiadomo ile okien i jakich. Nie wiadomo jaki zakres robót. To skąd mamy niby wiedzieć, ile trwa prawidłowy montaż czegoś, gdzieś? Drodzy forumowicze, czarodziej to był z krainy Oz, a nie z FM .
    PRO QUALITY

  3. #15983
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zych

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7

    Domyślnie Bardzo prosze o Wasze zdanie na temat wykrzywionych ram w oknach. Dzięki

    Cytat Napisał Zych Zobacz post
    Witam!
    W kwietniu montowała mi ekipa okna firmy Amex na profilu Alphaline, dzisiaj zauważyłem (a własciwie goście od płyt gipsowych), że okna nie są proste, zwłaszcza trójkątne o wymiarze 200 cm w podstawie i 150 cm wysokości. Po przystawieniu poziomicy okazuje się że rama okna w narożnikach "ucieka" względem środka. Okna są szczelne i gołym okiem nie widać tej krzywizny, ale zastanawiam się czy jest to normalne czy powinienem zgłosić reklamację. Może okna PCV odkształcają się w ten sposób? - dodam że z zewnątrz jest kolor orzech. Proszę o opinię na ten temat. Dzięki
    Bardzo prosze o Wasze zdanie na temat wykrzywionych ram w oknach. Dzięki

  4. #15984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy okno jest w jednym skrzydle ? .. chociaż pewnie ma słupek na środku?I czy rogi "uciekają" do góry względem środka?czy do dołu?
    I czy dotyczy to skrzydeł? czy ościeżnicy? Gdyby Twoje pytanie było jednoznaczne, to pewnie poznałbyś już odpowiedź....

  5. #15985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM Zobacz post
    Witam!
    .
    Montaż mam za sobą, widziałem, że został przeprowadzony profesjonalnie, chociaż widziałem te miny montażystów, którzy musieli wnieść na piętro po drabinie okna przeciwłamaniowe (ale dali radę).
    Wiem, że dobrze wybrałem.
    Jurek
    a na co Ci na pietrze okna przeciwwłamaniowe?

  6. #15986
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    binkas

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeszcze raz Pani binkas...Okna w dwóch pokojach w bloku z płyty standardowe wymiary jeden pokój okna pcv 2365/1435 a drugi 1765/1435.

  7. #15987
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    binkas

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zakres robót demontaż starych okien,montaż i obróbka nowych.

  8. #15988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał binkas Zobacz post
    Teraz mam do wyboru:TROCAL InnoNova 70.A5 greenline+okuciaRotoNT+szklenie Clima Guard Premium K=1,0(argon)ciepła lub druga oferta profil nie wiadomo jaki...nie napisali wiem tylko że nowość na rynku podobno 6-komorowe+okuciaWink Haus+szklenie1,0 i trzecia firma profil Veka z Podlaskiej fabryki okien i drzwi Witraż
    Czy Toruń to taka wiocha (bez urazy), że są tam tylko 3 firmy?

  9. #15989
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    romix

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dębica
    Kod pocztowy
    29-200
    Posty
    1

    Domyślnie witam wszystkich

    Jestem tu nowy i jak większość szukam informacji o oknach,których jest tu sporo i wiele mi rozjaśniły.Byłbym jednak niezmiernie wdzięczny,za doradę co wybrać: oknoplast czy daco?jedne i drugie na profilu veka <a może ktoś ma jakieś doświadczenie z producentem dema z Dębicy robią na kbe i są 2000 tańsi od powyższych firm.

  10. #15990
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Czy Toruń to taka wiocha (bez urazy), że są tam tylko 3 firmy?
    ADPOL-u już nie ma także zostały 2
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #15991
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ADPOL-u już nie ma także zostały 2
    Nie mam czasu na śledzenie całego rynku ale czy chcesz powiedzieć, że ADPOL ogłosił upadłość?

  12. #15992
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    wojgoc nie do końca tak. Na piętrze mam dwa okna, w tym jedno balkonowe i to rzeczywiście jest antywłamaniowe, a drugie na ścianie i to nie jest antywłamaniowe. A jeśli chodzi o balkonowe to przeczytałem (na oknie jest naklejka), że skrzydło waży 65 kg i tyle trzeba było wnieść po drabinie
    Ostatnio edytowane przez JurekM ; 19-09-2010 o 10:14

  13. #15993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nie mam czasu na śledzenie całego rynku ale czy chcesz powiedzieć, że ADPOL ogłosił upadłość?
    Było coś o tym ostatnio w branżowych mediach. Tu jest trochę info:
    http://jot23.blokno.net/?month=8&year=2010
    Wygląda że Pozbud przygarnie Adpol i powstanie duży gracz na rynku drewna.

  14. #15994
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zych

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Okno ma słupek w 1/3 szerokości, skrzydło jest rozwierno-uchylne. Rogi "uciekają" na zewnątrz względem środka - dotyczy to ościeżnicy.

  15. #15995
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zych

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy okno jest w jednym skrzydle ? .. chociaż pewnie ma słupek na środku?I czy rogi "uciekają" do góry względem środka?czy do dołu?
    I czy dotyczy to skrzydeł? czy ościeżnicy? Gdyby Twoje pytanie było jednoznaczne, to pewnie poznałbyś już odpowiedź....
    Okno ma słupek w 1/3 szerokości, skrzydło jest rozwierno-uchylne. Rogi "uciekają" na zewnątrz względem środka - dotyczy to ościeżnicy.

  16. #15996
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Było coś o tym ostatnio w branżowych mediach. Tu jest trochę info:
    http://jot23.blokno.net/?month=8&year=2010
    Wygląda że Pozbud przygarnie Adpol i powstanie duży gracz na rynku drewna.
    Ty się lepiej trzymaj Januszka - nie kombinuj. Historia pokazuje, że żywot molochów w drewnie jest marny !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #15997

    Domyślnie

    Poszukaj w innych wątkach, wydaje mi się, że była już o tym mowa. A jak nie to sprawdź na innych portalach: okna.pl, infookna.pl - coś znajdziesz

  18. #15998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Klienci bywają wyjątkowo męczący, architekt wymyśla cuda na wietrze, realnie do wykonania tylko w drewnie, a oni z uporem maniaka chca w PVC i nie potrafią zrozumieć, że pewnych gabarytów w PVC wykonać się nie da. Po prostu nie da. Oczywiście słyszy się tekst standard - "U Pana to problem ale inni problemu nie widzą"
    Dla podpowiedzi - okno 1800/2510 w półłuku, oba skrzydła otwierane na dodatek na sztulpie - to zaczyna być chore
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #15999
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    czyzby ADPOL padl ???
    Ciekawe - kto naprawi, wymieni te felerne okna [chyba 4 duze obiekty].
    Moja wina zem te okna ocenial.
    A POZBUD tez ma na sumieniu co nieco.
    Te molochy to nie maja przyszlosci.
    Goran padl, Ferno padlo, Welet ledwo zipie [jak zipie].
    Oj bylo tych firm a bylo.
    Czeladz, Tarnow, TRAS, Thermoplast - kto tam jeszcze ???

  20. #16000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie płacz Pchełku, nie płacz. Dzięki fuszerkom obaj mamy zajęcie - czyż nie?
    Tylko w tym wszystkim najsmutniejsze jest to, że inni nie padają, ci co jeszcze większe fuszerki odwalają. W dużej mierze fakt, że istnieją na rynku bierze się z totalnej ignorancji ich klientów. Temat ciągle powraca jak bumerang - czyż nie? A nie nakaże nikt komuś kto ma do wymiany czy wstawienia okna lekturę FM.
    Ostatnio byłem na pomiarach. Klęska, po prostu klęska. Od czego jest projekt? Poziomica? Niwelator? Nawet tak proste narzędzia nie są znane większości wykonawców.
    Dziś dzwoniła do mnie pani z prośba o poradę. Okna tarasowe, dość duże i ciężkie, od kilkunastu dni wiszą w powietrzu bo wyciągnęli cegły i kliny i zamierzają wypełnić to sytrodurem. I tak wygląda to nasze budowanie, a facet powiedział jej że tak może być, że styrodur utrzyma okienka, że dzięki temu nic jej nie przemarznie, że będzie git. Poszerzenia? Podpory? Jakieś profile bazowe? A po co? O czym my mówimy Pchełku, powiedz o czym?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 800 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony