dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 876 z 1568
Pokaż wyniki od 17.501 do 17.520 z 31351
  1. #17501

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.

    Pozdrawiam

  2. #17502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeonGroup Zobacz post
    Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.
    Zaleta to docieplenie newralgicznego miejsca wokół okien. Zamiast styropianu powinien być użyty styrodur, nie można zastosować zwykłych kotew montażowych i jest problem z zastosowaniem klinów podporowych po bokach (bo klinowanie do styropianu nie ma sensu). Trzeba użyć odpowiednio dłuższych śrub montażowych lub ewentualnie dybli.

  3. #17503
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeonGroup Zobacz post
    Witam serdecznie
    Ja równiez mam pytanie odn montażu okien. Jakie wady i zalety ma stosowanie dodatkowego styropianu np 6 cm między oknem a ścianą? Jest tak wg opisu w projecie i zastanawiam sie czy to dobrze, czy źle? Podobno nie będzie mostków termicznych, ale czy to ma sens? Jak się montuje wówczas okna? Bardzo proszę o opinie.

    Pozdrawiam
    A tak bardziej detalicznie, to ten styropian gdzie jest, na całym obwodzie okna? Tylko boki i góra? Tylko boki?
    PRO QUALITY

  4. #17504

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A tak bardziej detalicznie, to ten styropian gdzie jest, na całym obwodzie okna? Tylko boki i góra? Tylko boki?
    Ja będę miał mur z thermomuru th45 i otwory okienne jak i drzwiowe mają systemowo po 10cm na bokach + góra czyli problem podobny a nawet grubszy. Systemodawca muru mówi że tam gdzie będą kotwy wstawić w styro klocek drewniany impregnowany i już a co wy (forumowicze) byście zaproponowali ?

  5. #17505
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Ja będę miał mur z thermomuru th45 i otwory okienne jak i drzwiowe mają systemowo po 10cm na bokach + góra czyli problem podobny a nawet grubszy. Systemodawca muru mówi że tam gdzie będą kotwy wstawić w styro klocek drewniany impregnowany i już a co wy (forumowicze) byście zaproponowali ?
    No, to budujesz "z betonu w koszulce". Kotwa, to tylko stabilizacja na parcie wiatru, mały problem i raczej prosty do rozwiązania. Myślę, że przy takim "odstawieniu" ramy okna od "muru konstrukcyjnego" i budowie tego styropianowego szalunku zdecydowanie ważniejsze będzie znalezienie właściwego "podparcia" przenoszącego na litą konstrukcję obciążenia działające w płaszczyźnie okna.
    PRO QUALITY

  6. #17506

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    No, to budujesz "z betonu w koszulce". Kotwa, to tylko stabilizacja na parcie wiatru, mały problem i raczej prosty do rozwiązania. Myślę, że przy takim "odstawieniu" ramy okna od "muru konstrukcyjnego" i budowie tego styropianowego szalunku zdecydowanie ważniejsze będzie znalezienie właściwego "podparcia" przenoszącego na litą konstrukcję obciążenia działające w płaszczyźnie okna.
    Okna będę montował tradycyjnie czyli na wysokości tej warstwy konstrukcyjnej rdzenia betonowego więc i podparcie też będzie solidne tylko kwestia mostka właśnie na podparciu okien ale tu chyba będzie idealny ciepły parapet. Pytanie tylko czy da się go rozciągnąć na 45cm szerokości muru? Niektórzy na nas mówią "Oszołomy Styropianowe"! Ale czy to aż takie dziwactwo?
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 11-03-2011 o 16:17

  7. #17507
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    [...]ale tu chyba będzie idealny ciepły parapet. Pytanie tylko czy da się go rozciągnąć na 45cm szerokości muru?
    Będzie dobry.

    Rozciągnąć, to się da, ale pies będzie pogrzebany w pozycji okna w ościeży, a więc ile ciepłego parapetu ma być z przodu, a ile z tyłu. Moim zdaniem "deczko" trzeba będzie tu zakombinować, ale rzecz jest wykonalna bez większego kłopotu.
    PRO QUALITY

  8. #17508

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Będzie dobry.

    Rozciągnąć, to się da, ale pies będzie pogrzebany w pozycji okna w ościeży, a więc ile ciepłego parapetu ma być z przodu, a ile z tyłu. Moim zdaniem "deczko" trzeba będzie tu zakombinować, ale rzecz jest wykonalna bez większego kłopotu.
    Czyli lepiej by było wysunąć w warstwę izolacji? Ale tu już wychodzi drogi montaż (kotwy JB-D).Co zrobić i czy można to będzie zrobić w moim przypadku ,bez wysunięcia okna w warstwę izolacji ale w miarę możliwości aby uniknąć mostka term.? No z przodu izolacji jest 25cm i zaraz za tą izolacją myślę dać okno około 85mm reszta parapet wew. tylko około115mm

  9. #17509

    Domyślnie

    Witam . Też jestem teraz przed takim wyborem. Avante czy oknoplast.
    Mam chyba 10 różnych wycen obu tych firm. na różne opcje.
    -Typu kolor jedno lub dwustronny( orzech).
    -szyby jedno lub dwukomorowe
    Chcieliśmy do naszej saszy2 dwuspadowej jakiś klasyczny profil. I zastanawiamy się nad concept oknoplastu ale jeśli chcemy w nim zastosować szybę dwukomorową to niestety tylko pięciokomorówka z szerokościa ramy jak w szybie jednokomorowej. zmienia się tu wielkość listwy przyszybowej ( aby zmieścić tą trzecią szybę)

    następna wizja to avante Forte Inoutic jakaś nowośc)
    jeszcze jest idea też avante. no i optimus to juz najtańsza wersja.

    Ogólnie to do końca nie wiemy czy wybrać z szybą dwu czy jednokomorową
    czy pięcio czy szasciokomorówkę
    czy zwracać też uwagę na stalowe wzmocnienie czy jest pełne czy tylko U itd
    czy liczba uszczelek w profilu zwiększa U.
    Jaki dać próg w oknie balkonowym 1800 *2240 wyższy czy niższy- ( bo może podwiewać?)
    czy dać jedno czy obustronny kolor.
    Pozdrawiam.
    Doradźcie coś
    Ostatnio edytowane przez Amorgos ; 11-03-2011 o 17:55

  10. #17510
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Czyli lepiej by było wysunąć w warstwę izolacji? Ale tu już wychodzi drogi montaż (kotwy JB-D).Co zrobić i czy można to będzie zrobić w moim przypadku ,bez wysunięcia okna w warstwę izolacji ale w miarę możliwości aby uniknąć mostka term.? No z przodu izolacji jest 25cm i zaraz za tą izolacją myślę dać okno około 85mm reszta parapet wew. tylko około115mm
    Tu, czy tam, to tylko kwestia wyliczenia (wyczucia) temperatury punktu rosy, o mostkach raczej nie ma co myśleć. Tak jak napisałem, jakby nieco pokombinować, to można wyjść w warstwę docieplenia z "ciepłym parapetem" i bez JB-D.
    PRO QUALITY

  11. #17511

    Domyślnie Firma Sylwan Widawa zla jakosc i zawalanie terminów

    Cytat Napisał darkus Zobacz post
    Firma Sylwan koło Widawy powiat Sieradz. Dokładnych danych nie pamiętam. Bardzo dobre okna drewniane. Ich okna są między innymi w budynku Rady Ministrów w W-wie i w Belwederze. Mają zresztą przedstawicielstwo w W-wie.
    Ja od nich okna kupilem i nie polecil bym ich nawet wrogowi, zla jakosc tragiczne terminy a jak juz sie zaplaci to mozna zapomniec o gwarancji. Klamstwa przez telefon lub niedbieranie go.

    Slyszalem tez od innych same zle opinie o wlascicielu, a te okna u Ministrów to chwyt reklamowy zeby doladowac cene.

    Wiec jak po okna drewniane to napewno nie do nich.

  12. #17512
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    w jednej z rezydencji prezydenta, a dokładnie w juracie mają jeszcze stare, skrzynkowe okna!
    co się będą przejmować

  13. #17513
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    z tego co wiem to firma Sylwan nie istnieje już ładnych parę lat - zbankrutowali.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #17514
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gradek13

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    A tak z innej beczki ale tematycznie.

    Gdzie podać niesolidnych wykonawców z danego miasta? Ot, taka czarna lista na renomowanym forum.

    Zamówiłem okna Jezierskiego w listopadzie 2010 i do dziś cisza. Wykonawca zrzuca wszystko na firmę, ale ustalić co i jak nie mam z kim. Więc może po prostu podać ich do wiadomości, no bo co w końcu, kurcze blade

    Pozdrawiam, R

  15. #17515

    Domyślnie

    mam pytanie natury technicznej dotyczace ukladania plytek ceramicznych w osciezach okien wewnetrznych (kuchnia, lazienka)
    chodzi mi o polaczenie plytki przy ramie okna
    plytkarze jak ukladaja plytki to na ogol styk ramy okna z plytka silikonuja bo silikon elastyczny a okno pracuje itp

    czy jest to wlasciwe rozwiazanie czy moze lepiej uzyc na polaczeniu plytki z rama okna tasmy rozpreznej o grubosci 2mm ?
    np ILLBRUCK - TAŚMA ILLMOD TP610, 10/2 MM
    bombel

  16. #17516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał gradek13 Zobacz post
    ..Gdzie podać niesolidnych wykonawców z danego miasta? Ot, taka czarna lista na renomowanym forum.
    Zamówiłem okna Jezierskiego w listopadzie 2010 i do dziś cisza. Wykonawca zrzuca wszystko na firmę, ale ustalić co i jak nie mam z kim. Więc może po prostu podać ich do wiadomości, no bo co w końcu, kurcze blade
    a choćby tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...dostawie-okien
    czy tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ojego-licznika
    i znajdziesz nie jedno takie miejsce na FM dotyczące zleceń z 2010 roku w firmie
    i twój wykonawca niestety mówi prawdę, nie jego to wina - o ile dopełnił formalności przekazania zlecenia na produkcję a sądzę, że dopełnił
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17517
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    mam pytanie natury technicznej dotyczace ukladania plytek ceramicznych w osciezach okien wewnetrznych (kuchnia, lazienka)
    chodzi mi o polaczenie plytki przy ramie okna plytkarze jak ukladaja plytki to na ogol styk ramy okna z plytka silikonuja bo silikon elastyczny a okno pracuje itp
    czy jest to wlasciwe rozwiazanie czy moze lepiej uzyc na polaczeniu plytki z rama okna tasmy rozpreznej o grubosci 2mm ?
    np ILLBRUCK - TAŚMA ILLMOD TP610, 10/2 MM
    bombelo płytkarze silikonują, bo to im się wydaje łatwiejsze. Wyciśnięcie silikonu z tuby przy użyciu pistoletu, trudno jednak nazwać prawidłową aplikacją, dlatego "silikonowanie" co jakiś czas trzeba powtarzać, bo w polskich warunkach silikony stają się mniej elastyczne. Taśma Eco, to niezły pomysł. Zero problemu z elastycznością tylko ten kolor taśmy, ale... jak wszystko będzie prościutkie, to taśma ma swój urok
    PRO QUALITY

  18. #17518

    Domyślnie

    Zamówiłem montaż okien na taśmach ILLBRUCK.
    Dopiero po wstawieniu okien dowiedziałem się od montażysty, a potem od dealera u którego kupiłem okna, że taśmę illbruck do muru od zewnątrz mają przykleić ci co będą robili tynki zewnętrzne, a w środku ci co będą robili tyki wewnętrzne.
    Czy to jest normalna kolej montażu, czy mój dealer z montażystą umywają ręce od tego co powinni sami zrobić.
    W umowie mam zapis, że cena obejmuje montaż wykonany w systemie 3D iLLbruck.

  19. #17519
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie wiem jakie taśmy zaproponowano. Wewnętrzną na pewno można (a nawet trzeba) kleić podczas montażu okien. Jeżeli na zewnątrz ma być rozprężna to faktycznie lepiej zastosować ją podczas robienia ocieplenia.
    W umowie mam zapis, że cena obejmuje montaż wykonany w systemie 3D iLLbruck.
    Wg mnie oznacza to wykonanie całości przez firmę sprzedającą okna.

  20. #17520

    Domyślnie

    A do tego taśma na dole okna jest za krótka. Przy niektórych oknach jest na styk (po naciągnięciu jej) a w niektórych brakuje ok. 1 centymetra.
    No i wpierają mi, że taśma może być za krótka.....
    a co do przyklejenia taśmy do muru to twierdzą, że robią tak od zawsze i to ja pierwszy się o to czepiam.

Strona 876 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony