dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 892 z 1568
Pokaż wyniki od 17.821 do 17.840 z 31350
  1. #17821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ha ha ha źle liczysz kolejność. Aż tak naiwni nie sa Ostatnio znów powrocił montaż gratis
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #17822
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie


    Gratis nie może być droższy niż niż produkt zapłacony.
    Inaczej każda pizzernia byłaby mądrzejsza
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  3. #17823

    Domyślnie

    Te promocje w Eko są ciekawe

  4. #17824

    Domyślnie

    Mając dwie podobne wyceny od tego samego producenta ale od dwóch różnych przedstawicieli z tym,że u jednego będzie montaż gratis to
    przecież wiadomo od którego kupi się okna,drugi obejdzie sie smakiem


    Pewno sie wybierze w takim wypadku tego tańszego, tylko może być problem za kilka lat z gwarancją bo "przypadkiem" może już tego przedstawciela nie być na rynku....

  5. #17825
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Ostatnio znów powrocił montaż gratis
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A co w tym śmiesznego ? Mając dwie podobne wyceny od tego samego producenta ale od dwóch różnych przedstawicieli z tym,że u jednego będzie montaż gratis to przecież wiadomo od którego kupi się okna,drugi obejdzie sie smakiem
    To się nazywa konkurencja
    Tu jestem akurat odmiennego zdania. Z góry przepraszam za ostry ton wypowiedzi, ale "montaż gratis" może zaoferować wyłącznie sprzedawca idiota, nabywcy naiwniakowi. Krótko wyjaśnię:

    Sprzedawca okien oferujący "montaż gratis":

    1. Otwarcie okazuje całkowity brak szacunku dla ciężkiej pracy ekip montażowych.
    2. Deprecjonuje wartość i znaczenie prawidłowego montażu okien dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego inwestycji.
    3. Bladego pojęcia nie ma o prawidłowym prowadzeniu marketingu w branży okiennej i budowlanej.
    4. Przez skórę czuję, że o prawidłowym montażu okien też pojęcia nie ma i chętnie, to pokażę publicznie.
    (Wystarczy, że inwestor korzystający z "gratisu" zaprosi mnie na taki montaż. Pojadę, obejrzę i opiszę na stronie oknotest.pl i FM, tak pro publico bono, co naprawdę oznacza ofertowany "montaż gratis".)

    Nabywca korzystający z oferty "montaż gratis":

    1. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że za ów "gratis" naprawdę nie płaci w cenie innych składników oferty.
    2. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że "montaż gratis" wykonany zostanie "zgodnie z zasadami wiedzy technicznej" do czego obliguje wykonawcę art.5 ust.1 ustawy Prawo budowlane.
    3. Zapomina o starym ludowym porzekadle mówiącym, że "Chytry dwa razy płaci".
    PRO QUALITY

  6. #17826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ostro ale jakże prawdziwie kolego Test
    Taki jest nasz rynek - naiwniaków po obu stronach jest multum. Tylko później lament i płacz jak wyrób oknopodobny lub montaż montażopodobny, wyrywać trzeba, gdy tynki skończone, kafelki ułożone, mieszka się już i kasę po raz drugi wybecelować trzeba
    O gwarancji na montaż nie wspominam gdyż dalej jest rzadkością
    O naiwności kupowania okien bez montażu i wykonywanie go własnymi rencami bądź rękoma tych co ściany wstawiali nie wspomnę. Echhh... ale co tam, dzięki takiemu podejściu mamy pracę i coraz więcej właśnie takiej roboty - poprawki montażu po "fachowcach", wymiany okien mających raptem kilka lat - oby tak dalej to do emerytury będę miał coraz więcej pracy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #17827

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Tu jestem akurat odmiennego zdania. Z góry przepraszam za ostry ton wypowiedzi, ale "montaż gratis" może zaoferować wyłącznie sprzedawca idiota, nabywcy naiwniakowi. Krótko wyjaśnię:

    Sprzedawca okien oferujący "montaż gratis":

    1. Otwarcie okazuje całkowity brak szacunku dla ciężkiej pracy ekip montażowych.
    2. Deprecjonuje wartość i znaczenie prawidłowego montażu okien dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego inwestycji.
    3. Bladego pojęcia nie ma o prawidłowym prowadzeniu marketingu w branży okiennej i budowlanej.
    4. Przez skórę czuję, że o prawidłowym montażu okien też pojęcia nie ma i chętnie, to pokażę publicznie.
    (Wystarczy, że inwestor korzystający z "gratisu" zaprosi mnie na taki montaż. Pojadę, obejrzę i opiszę na stronie oknotest.pl i FM, tak pro publico bono, co naprawdę oznacza ofertowany "montaż gratis".)

    Nabywca korzystający z oferty "montaż gratis":

    1. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że za ów "gratis" naprawdę nie płaci w cenie innych składników oferty.
    2. Wykazuje więcej niż naiwność wierząc, że "montaż gratis" wykonany zostanie "zgodnie z zasadami wiedzy technicznej" do czego obliguje wykonawcę art.5 ust.1 ustawy Prawo budowlane.
    3. Zapomina o starym ludowym porzekadle mówiącym, że "Chytry dwa razy płaci".
    jak dla mnie Test tym razem sie nie popisales
    AD. 1 a gdzie jest napisane ze ekipa montazowa tyra za darmo? sztuka sprzedac okna w takiej cenie zeby sobie pozwolic na " montaz gratis "
    AD.2 co to za belkot? "deprecionuje wartosc" i jakie to ma znaczenie dla jakosci montazu jesli oferte montazu okresla sie jako gratis?
    AD.3 jaki k..wa marketing masz na mysli ? jesli ludzie walcza o to zeby zarobic na chleb zaplacic podatki i utrzymac rodzine
    AD.4 przez skore to mozesz poczuc jak Cie osa u...li piszac w ten sposob obrazasz ludzi ktorzy zamontuja te okna i bedzie wszystko ok. ale to dopiero moze sie okazac po montazu, a nie poprzez Twoja skore

    a ze swojego doswiadczenia wiem ze na domku sredniej wielkosci za " montaz gratis " mozna zarobic ok. 4-5 tys. po podliczeniu kosztow zostaje 2,5 - 3 tys na czysto po oplaceniu montazystow zus-ow i innych srusow.
    Ostatnio edytowane przez czmirek ; 25-04-2011 o 13:24

  8. #17828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no tak. Średniej wielkości dom to ok 30 tyś
    i może być :
    okna 30 tyś i montaż gratis
    okna gratis i montaż 30 tyś
    marketing dźwignią handlu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #17829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Co ja na to ? Nic po prostu nic. Żonglować cenami można jak się chce. Liczy się to co masz zapłacić na koniec. Realnie firma licząca na zysk tylko na dealerce długo nie pociągnie. Nawet jeśli na jednym domu zarabia 3 tys.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #17830
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    No, to się narobiło, ale po kolei:

    Cytat Napisał czmirek
    AD. 1 a gdzie jest napisane ze ekipa montazowa tyra za darmo? sztuka sprzedac okna w takiej cenie zeby sobie pozwolic na " montaz gratis "
    AD.2 co to za belkot? "deprecionuje wartosc" i jakie to ma znaczenie dla jakosci montazu jesli oferte montazu okresla sie jako gratis?
    Te dwa punkty mają jedną oś. Nic mnie nie obchodzi, kto, komu za co płaci i ile. Gdybym był montażystą, to dał bym w mordę każdemu sprzedawcy, który w swej marketingowej "mądrości" oddaje komuś moją pracę "gratis", bo to oznacza ni mniej ni więcej, że tyle jest warta. Całe 0 zł. W wielu wypadkach, jako montażysta, tak też zostanę potraktowany na budowie. Jak zero. Bezwartościowy dostawca, bezwartościowej usługi! To jest okienny marketing.

    Czmirku, tego typu podejście sprzedawców, do sprzedaży okien, to klasyczne psucie rynku oraz opinii o wartości produktów i usług.

    Cytat Napisał czmirek
    AD.3 jaki k..wa marketing masz na mysli ? jesli ludzie walcza o to zeby zarobic na chleb zaplacic podatki i utrzymac rodzine
    Piszesz, że ta branża nie zarabia, że tu się walczy o przetrwanie! Walczy się o chleb i przetrwanie rozdając gratisy? Nie widzisz sprzeczności sygnałów wysyłanych do klientów. Ktoś kto lekką ręką daje mi 20% - 30% wartości zlecenia "gratis" musi być bardzo bogaty albo bardzo głupi.
    To też jest marketing.

    Jak się chwilę zastanowisz Czmirku, powinieneś dojść do wniosku, że tego typu postawy jak tego sprzedawcy i Twoja w tej sprawie, to samobój branżowy. Nie patrz na zakulisowe cwaniactwo, że niby nikt nie traci. Traci branża, bo następnym krokiem musi być kolejny, inny, jeszcze większy gratis itp itd, aż wam w końcu naprawdę zabraknie na ten chleb.

    Cytat Napisał Arturo72
    Zaproszę Ciebie i jareko po montażu za "gratis" ale oczekuję,że jeśli będzie wszystko ok to przyznasz się na oknotest.pl i FM ,że "TY "T12345T" JESTEŚ IDIOTA I PAZERNY CZŁEK" Oczywiście warunek także dotyczy także jareko skoro uważa to za niemożliwe...(ofertę od rugiego przedstawiciela mam na piśmie)
    Co Wy na to ?
    Nie mogę wypowiadać się za jareko.

    A teraz lepiej powiedz, jaki zakres usług montażowych zamawiasz?
    Co to znaczy według Ciebie "wszystko będzie ok"?
    Co będzie stanowić punkt odniesienia w ocenie "ok". Twoja wiedza o montażu, moja, ich, czy jeszcze jakaś inna?

    Stawiasz bardzo inteligentne warunki. Mnie tam zwisa jak Tobie te okna w gratisie zamontują. Uważasz, że dobrze, Twoja sprawa, a jeśli tak Ci zależy na mojej samokrytyce, to możesz mieć ją już. Jestem idiotą i pazernym człekiem (mimo, że okien nie sprzedaję, ani nie montuję jak to sugerujesz nieco wyżej). Poczułeś się od niej lepszy, sprytniejszy i mądrzejszy?
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 25-04-2011 o 19:13
    PRO QUALITY

  11. #17831
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I TO WAS BOLI !!! Ale jak pisałem wcześniej,to nie jest forum tylko i wyłącznie SPRZEDAWCÓW systemów okiennych !!
    No widzisz jak łatwo się pomylić Arturo. Mnie tam rozdawane przez sprzedawców gratisy nie bolą, bo jak już napisałem wcześniej nie jestem sprzedawcą okien, ani montażystą.

    Gratisy, bolą branżę okienną, może i słusznie. Przypuszczam, że coraz częściej będą bolały samych nabywców, bowiem istnieje granica finansowa, po przekroczeniu której związek pomiędzy wartością wyrobu, a jego jakością jest iluzją. Jako idiota i człek pazerny mam tu na myśli doktrynę jakości sformułowaną przez prof. Andrzeja Blikle, którą z pewnością znasz jako osoba ekonomicznie wyedukowana. ( Ja się tylko poduczyłem na Twój wniosek) .
    PRO QUALITY

  12. #17832

    Domyślnie

    hazeleyes: czekamy na obiecane fotlki

  13. #17833

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    No widzisz jak łatwo się pomylić Arturo. Mnie tam rozdawane przez sprzedawców gratisy nie bolą, bo jak już napisałem wcześniej nie jestem sprzedawcą okien, ani montażystą.

    Gratisy, bolą branżę okienną, może i słusznie. Przypuszczam, że coraz częściej będą bolały samych nabywców, bowiem istnieje granica finansowa, po przekroczeniu której związek pomiędzy wartością wyrobu, a jego jakością jest iluzją. Jako idiota i człek pazerny mam tu na myśli doktrynę jakości sformułowaną przez prof. Andrzeja Blikle, którą z pewnością znasz jako osoba ekonomicznie wyedukowana. ( Ja się tylko poduczyłem na Twój wniosek) .
    t: walcyzsz z klasa
    co do gratisow to nas to rybka. Niech sie sprzedawcy przebijaja, niech padaja. Za jednego powstanie dwoch nowych i nowa walka. Kiedys bojkotowano markety a gdyby nie one to za wszystko placilibysmy duuzo wiecej.

  14. #17834
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    co do gratisow to nas to rybka. Niech sie sprzedawcy przebijaja, niech padaja. Za jednego powstanie dwoch nowych i nowa walka.
    Jasne. Nie ważne, że mam zamontowane źle okna a sprzedawca zbankrutował. Nie ważne, że nie mam na nie gwarancji bo nie ma już ich producenta. Ważne, że byłem cwany i kupiłem tanio.
    Widać przy zakupach kierujemy się innymi priorytetami. No ale każdy musi się nauczyć na swoich błędach.

  15. #17835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja też uważam, że jeśli coś jest za darmo to nie masz na co liczyć. W przypadku reklamacji mamy dziwną sytuacją: chciałem zareklamować coś za co nie zapłaciłem. Nie zapłaciłem = nie kupiłem. Jeśli dostałeś za darmo to musisz zapłacić za darowiznę

  16. #17836
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    karolekk - już ci dokładnie bwojtek wyłuszczył jak to się ma do realiów
    Znam takich co poszli w "rabatach' bardzo daleko i sprzedawali okna 5% poniżej 15 % zwrotu VAT-u. Już dawno odeszli z branży, odeszli z hukiem gdyż pobrali zaliczki i zniknęli. Jest pewna granica której przekroczenie prowadzi w prostej linii do upadku. I co ci po tanich oknach jak serwisu nie masz, gwarancji nie masz. Jak to tylko regulacja to jeszcze sam sobie poradzisz a co gdy zgrzewy pękają czy też okleina odłazi?
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 26-04-2011 o 09:49
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17837
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    t: walcyzsz z klasa
    . Jeśli to walka, to jak ten idiota przez przyrodzoną pazerność walczę nie o swoje interesy i pieniądze.

    Cytat Napisał karolekk
    co do gratisow to nas to rybka. Niech sie sprzedawcy przebijaja, niech padaja. Za jednego powstanie dwoch nowych i nowa walka. Kiedys bojkotowano markety a gdyby nie one to za wszystko placilibysmy duuzo wiecej.
    Nie mam nic przeciwko taniemu kupowaniu i negocjowaniu cen do upadłego. Wręcz namawiam inwestorów do takich zachowań. Jednak jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku, złotego środka i uczciwych kalkulacji. Wpadając w świąteczny nastrój powiedziałbym, że bezcenne może być jajko Fabergé, ale nie rozdawany za bezcen montaż okien. W marketach masz wybór. Produkt markowy za tyle, produkt no name ( z marką marketu) za tyle. Za darmo, nawet w markecie nie ma nic. Może dlatego, że tam wiedzą na czym polega marketing
    PRO QUALITY

  18. #17838

    Domyślnie

    pie...cie
    chyba wszyscy wiedza ze nie ma nic za darmo. A tym bardziej robil nikt za darmo nie bedzie. Montaz za darmo i tak ujety jest w cenie okien i te dyskusje sa bez sensu. Niech go zwa darmowym i tak kazdy z nas porownuje cene okien lacznie z montazem a czy dostane wiekszy rabat na okna czy montaz nby gratis to mnie to rybka obchodzi.
    Jezeli mialbym uwiezyc w jakas promocje "za darmo" to jedynie jezeli jakas duza firma wchodzac na rynek dawalaby cos gratis. Duze firmy zawsze maja do wydania duzy budzet na reklame. Choc za te gratisy i tak zaplaca klienci pozniejsi ale tu fakt pierwsi dostana gratis :;

  19. #17839
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Zamiast pisać "montaż gratis" wystarczyłoby pisać "montaż w cenie", ale klient woli jednak ten "montaż gratis" niż ten w cenie W każdej branży coś jest gratisowo zapłacone przez klienta
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #17840
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Zamiast pisać "montaż gratis" wystarczyłoby pisać "montaż w cenie"
    I słusznie. Wszak czasy mamy takie, że nikt nie kupuje okien, a jedynie usługę. Arturo dostanie montaż gratis i vat 23%. Bilans musi wyjść na zero
    PRO QUALITY

Strona 892 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony