dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 933 z 1568
Pokaż wyniki od 18.641 do 18.660 z 31354
  1. #18641
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    ...nic szkoda dzis gadac zobaczymy za kilka lat jak sie spisuja te pasywne wydmuszki bez wzmocnien stalowych
    Z pewnością, tak się stanie jak mówisz. Zobaczymy. Warto jednak wspomnieć, że technologia "wklejanej szyby" funkcjonuje mniej więcej od 5-6 lat. Są w Europie firmy, które kleją od 2006 roku na potęgę pakiety dwukomorowe nawet w zwykłych 5 komorówkach i... żyją! Reklamacje ich nie zabiły. Inna sprawa, że tam nikt nie wpadnie pomysł "racjonalizatorski", aby klej dwuskładnikowy zamienić na jednoskładnikowy (bo taniej), albo użyć chińskiej mazi, zamiast markowego produktu (bo jeszcze taniej), czy też dla jeszcze większej taniej taniości użyć chińskiej mazi punktowo, a nie na całym obwodzie styku szyby z ramą skrzydła. To się chyba nazywa kultura techniczna.
    PRO QUALITY

  2. #18642
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja się dopytam o moje drzwi Tylko z foteli nie pospadajcie

    Szerokość 4m i promień łuku 3,5m. Mam niestety tylko fotkę otworu.

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #18643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A ja słyszałem ze to sie nazywa 'Polak potrafi'
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #18644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    No chyba nie chcesz w tym miejscu dwuskrzydlowych Spokojnie można w ten piękny kształt wpasować prostokątne drzwi w naświetlem górą i doświetleniami po bokach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #18645
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no wiem ze można. Bo nawet mam gdzieś takie zdjęcie. Ale tak średnio mi sie to podoba. A jakieś inne propozycje?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #18646
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    Już wrzuciłem do sieci
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #18647
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Z pewnością, tak się stanie jak mówisz. Zobaczymy. Warto jednak wspomnieć, że technologia "wklejanej szyby" funkcjonuje mniej więcej od 5-6 lat. Są w Europie firmy, które kleją od 2006 roku na potęgę pakiety dwukomorowe nawet w zwykłych 5 komorówkach i... żyją! Reklamacje ich nie zabiły. Inna sprawa, że tam nikt nie wpadnie pomysł "racjonalizatorski", aby klej dwuskładnikowy zamienić na jednoskładnikowy (bo taniej), albo użyć chińskiej mazi, zamiast markowego produktu (bo jeszcze taniej), czy też dla jeszcze większej taniej taniości użyć chińskiej mazi punktowo, a nie na całym obwodzie styku szyby z ramą skrzydła. To się chyba nazywa kultura techniczna.
    z wklejaniem szyby w profil pierwsze spotkanie u mnie to było w `98 roku. Jest to technologia znana od bardzo dawna na tzw Zachodzie, oczywiście.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #18648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Dla Autorusa - nie wpisuje się idealnie w Twój otwór (i styl troche inny), no i wątek nie ten... ale zawsze to jakaś koncepcja:

  9. #18649
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    To ja się dopytam o moje drzwi Tylko z foteli nie pospadajcie

    Szerokość 4m i promień łuku 3,5m. Mam niestety tylko fotkę otworu.

    czy to Twój domek tak już murują ?? czy coś mi umknęło w Twoim dzienniku

    na Twojej miniaturce inaczej domek i wejście wygląda ... chyba że coś takiego masz też z 2 strony ? chodzi Ci o drzwi tarasowe ??

    to moja propozycja dla Ciebie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 11-08-2011 o 15:29

  10. #18650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie to nie mój, to pierwowzór Będzie dokładnie tak samo. Z tego zdania najbardziej denerwuje mnie wyraz będzie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #18651

    Domyślnie

    Jak się napatrzę na te okrągłości to później tak nienawidzę...

  12. #18652
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia1984

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    bystra
    Kod pocztowy
    36-036
    Posty
    33

    Domyślnie

    Szukam dobrych okien PCV na profilu Schuco lub Veka. Prosze o informacje jakich producentów polecacie?

    Na dzień dzisiejszy mam kilka wycen z takich firm jak. Hekaplast, Eurocolor, Jezierski na profilu Schuco (Cava, Elita),
    oraz na Vece od Fer-plastu, Dako, Vidok (Perfecline).
    Ceny wachaja sie miedzy 21-23 tys. (pakiet 3-szybowy)
    Prosze o informacje dotyczace powyższych producentów, których warto wziac pod uwagę.
    Co sadzicie o profilach ktory z nich jest lepszy, cieplejszy i które sa warte swoj ceny.
    Dziękuje za pomoc

  13. #18653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A może powiesz coś więcej ale nie o profilach tylko o swoim domu ? Jaka wentylacja ? Jaka konstrukcja ściany ? Jakiej grubości ocieplenie ? Czym będziesz ogrzewał ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #18654

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia1984 Zobacz post
    Szukam dobrych okien PCV na profilu Schuco lub Veka. Prosze o informacje jakich producentów polecacie?

    Na dzień dzisiejszy mam kilka wycen z takich firm jak. Hekaplast, Eurocolor, Jezierski na profilu Schuco (Cava, Elita),
    oraz na Vece od Fer-plastu, Dako, Vidok (Perfecline).
    Ceny wachaja sie miedzy 21-23 tys. (pakiet 3-szybowy)
    Prosze o informacje dotyczace powyższych producentów, których warto wziac pod uwagę.
    Co sadzicie o profilach ktory z nich jest lepszy, cieplejszy i które sa warte swoj ceny.
    Dziękuje za pomoc
    ME TOOOO dodam jeszcze profil Brügmann Okna TYTANOWEtermo PVC
    konstrukcja ścian Porotherm winerberger 30, steropian 15, narazie olej opałowy potem gaz.
    poszukujemy idealnego domu dla nas

  15. #18655
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia1984

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    bystra
    Kod pocztowy
    36-036
    Posty
    33

    Domyślnie

    Tak więc nie wiem czy dobrze ale zdecydowaliśmy się na wentylacje grawitacyjna, z tym ze kominy wentylacyjne mamy podciagniete do kazdego pokoju na piętrze jak również pralni i łazienek. Parter oczywiście tak samo, kuchnia, salon posiadają osobne kominki. Domek zbudowany jest z porothermu 25, ocieplenie przewidziane jest 15 cm steropianu. Ponadto parter do wysokosci stropu bedzie docieplony boniami ze steropianu 2 cm. Ogrzewanie kocioł na paliwo stałe.

  16. #18656

    Domyślnie

    Ja też szukałam dobrych okien, wybrałam i żałuję. Mój wybór padł na HeKaPlast, miały być to okna niezwykłe...

    Duża część zamówionych okien ma wady (uszkodzenia ram i skrzydeł, tj. zadrapania, zarysowania), a na dodatek w ramach balkonowych (po otwarciu skrzydła) znajdują się widoczne ponawiercane otwory (jakby się ktoś bawił wiertarką).
    Jakież było moje zdziwienie, kiedy bezpośrednio z Hekaplastu otrzymałam informację, że nie jest to żadna WADA, tylko normalny wynik procesu produkcyjnego okien tej firmy (śmialiśmy się z tego z mężem do łez).

    Teraz wiem już, że nie można wierzyć sprzedawcom, należy oglądać ostatnie realizacje , wiem też, że drugi raz nie wybrałabym okien z HeKaPlastu.

  17. #18657

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanah78 Zobacz post
    ME TOOOO dodam jeszcze profil Brügmann Okna TYTANOWEtermo PVC
    konstrukcja ścian Porotherm winerberger 30, steropian 15, narazie olej opałowy potem gaz.
    Nie szkoda ci kasy na piec i zbiornik na olej, aby później wymienić to wszystko na piec na gaz? To nie lepiej od razu na propan, a później zmienić tylko palnik, dostosowany do gazu ziemnego?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  18. #18658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Brass dobrze prawi.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #18659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia1984 Zobacz post
    Tak więc nie wiem czy dobrze ale zdecydowaliśmy się na wentylacje grawitacyjna,......
    to odpowiem tak wszędzie na piętrze nawiewniki w ilości jeden na pomieszczenie. Zastanawiam się tylko dlaczego aż tyle kanałów zaprojektował architekt? Wystarczyłby jeden na piętrze w łazience i jeśli jest oddzielne WC także tam. Podobnie na parterze, łazienka, WC, kuchnia a tak przez wentylację będzie ci uciekać od groma ciepła
    Pakiet trzyszybowy ma sens ale już - w mojej subiektywnej ocenie - inwestowanie w profile np. Si82 mija się z celem, zysk na Uw jest odczuwalny przy wentylacji mechanicznej z reku, gdyż wtedy udział okien w globalnych stratach domu jest znaczący, przy grawitacji to właśnie ona generuje najwięcej strat. Żadne tam montaże w warstwie ocieplenia i tym podobne wynalazki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #18660
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia1984 Zobacz post
    Tak więc nie wiem czy dobrze ale zdecydowaliśmy się na wentylacje grawitacyjna, .
    Zdecydowanie źle, na dodatek tyle kominów to spory koszt porównywalny z instalacją MW. Szkoda pieniędzy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 933 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony