dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 957 z 1568
Pokaż wyniki od 19.121 do 19.140 z 31350
  1. #19121
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Wasza Wysokość współczynnik przenikania ciepła szyby Ug nie ma nic wspólnego ze współczynnikiem przepuszczalności światła „Lt” (Light transmission) oraz całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii „g” szyby lub całkowitym współczynnikiem przepuszczalności energii "Gf" okna o czym pozdrawiając zawiadamia sługa uniżony Waszej Chrupiącej Wysokości

    chrupiąca kokosowa...
    Hmmmmmmm
    No to teraz już nic nie wiem.
    W karcie produktu (certyfikat zgodności jakiejśtam) nie ma nic o współczynniku Lt...
    Czyli Ug im mniejsze tym lepiej?

  2. #19122
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post

    chrupiąca kokosowa...
    Czyli Ug im mniejsze tym lepiej?
    Wasza Chrupiąca Kokosowa Wysokość, tylko i wyłącznie, gdyby zamiarem Waszej Chrupiącej było kupienie samej szyby. Przy zakupie okien do domu Waszej Kokosowej, to już nie jest takie proste, o czym donosi uniżony chrupacz Waszej Wysokości. Mniam
    PRO QUALITY

  3. #19123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Oj potraficie czasem rozbawaić
    Ogólna uwaga - firma o której oknach myśli Princessa trochę lekceważy temat wiedzy swooich dealerów o właściwościach okien.. Tzn. oni badania niby mają (jak ktoś chce to podeślą) ale żeby wyjść z pomocą w ich prawdiłowej interpretacji to już gorzej. A może też trzeba się o to prosić..
    Inna sprawa - oni uważają, że dają narzędzia - a o ich używanie niech się zatroszczą sprzedawcy..
    Także Test - myślę że to wielkie pole do działania dla Twojego Oknotestu - bardzo wielu sprzedawcom, u WIĘKSZOŚCI Producentów w Polsce brakuje elemetarnej wiedzy o sprzedawanych produktach i przydałoby się im niezłe szkolenie.. .

  4. #19124
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    I tak sprzedawca z Wielickiej z Krakowa jest całkiem przyzwoity, dzwonił chyba z 5 razy do fabryki, gadał z jakimś technologiem, z kimś tam jeszcze i co się dowiedział, przekazywał dalej. Ale ogólnie rzecz ujmując sam z siebie nie grzeszył nadmiarem informacji

    Finlandio jakie więc parametry ma okno o wymiarach zbliżonych do 120x150?
    2 i 3 szybowe?
    Ja się skłaniam ku 3szybowemu, ale tak dla porównania.
    Jak to jest z przepuszczaniem samego światła i energii do wewnątrz?

  5. #19125
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post
    Jak to jest z przepuszczaniem samego światła i energii do wewnątrz?
    Przepuszczalność światła i energii do dwie właściwości szyb. Wartości współczynników g i Lt mogą być różne dla różnych zespoleń w zależności od właściwości szyb użytych do ich wykonania. O wartość tych współczynników właściwą dla wybranych przez Ciebie okien i przeszkleń powinnaś pytać sprzedawcę. Producenci szyb nie robią z tego żadnej tajemnicy. Większość ujawnia te parametry w informacji towarzyszącej oznakowaniu CE. Nieco więcej na temat znaczenia i wykorzystania tych właściwości szyb znajdziesz tu:

    http://oknotest.pl/szklo/szklo-a-swiatlo.php
    http://oknotest.pl/1/okienne_abc/wiecej-swiatla.php
    http://oknotest.pl/szklo/szklo-a-pro...-sloneczne.php
    http://oknotest.pl/1/okienne_abc/wsp...lonecznego.php
    PRO QUALITY

  6. #19126

    Domyślnie

    Witam
    I mam już swoje MS-y - okna piękne, całość estetyczną psują klamki - do starego złota wsadzili srebrne wkładki do kluczy
    Taka firma i taka wpadka Do tego kluczyki, no takie jakieś niedorobione ... ehhh

    Na szybko, jakby ktoś pomógł, bo mam parę wątpliwości:
    - W jednym z okien balkonowych mam kotwy dolne podczepione tylko na jedną śrubkę (druga wypadała w warstwie ocieplenia w ścianie, więc nie wkręcili ), czy to może trzymać ??? Mam duże wątpliwości, a za chwilę robię wylewki.
    - Na długości 1,2 m mam tylko dwie kotwy dolne (okno bez podziału RU 1,2 na 1,55h).
    - Okna mam wystawione poza lico muru na szerokość ościeżnicy. Ocieplenie/uszczelnienie będzie robił fachowiec od ocieplania ścian z zewnątrz, jak najlepiej to rozwiązać? Z jednym już rozmawiałam- proponuje styropian i piankę montażową bez folii ? Ciężko tu znaleźć kogoś z doświadczeniem. BTW: przerażają mnie te prześwity na 2 do 3 cm po bokach niektórych okien, ciekawe jaka będzie ciepłochronność na nich, bo tam będzie tylko pianka i styropian.
    Pozdrawiam

  7. #19127

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do forumowych Ekspertów,
    otóż dostałem wycenę na okna drewniane, w pierwszej ofercie wycenione zostały okucia maco multi matic, natomiast w drugiej, pochodzącej z tej samej firmy ale już po "negocjacjach" otrzymaliśmy cenę niższą natomiast w wyszczególnione zostały okucia maco multi trend. I tu pojawia się moje pytanie - czy jest jakaś różnica między nimi? to znaczy zauważalna dla zwykłego użytkownika?

    dziękuję i proszę o odpowiedź!

    pozdrawiam!

  8. #19128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał communique Zobacz post
    okucia maco multi matic...
    ,,,okucia maco multi trend.
    I tu pojawia się moje pytanie - czy jest jakaś różnica między nimi? to znaczy zauważalna dla zwykłego użytkownika?
    To zależy od wymagań użytkownika. Oba rodzaje okuć spełniają podstawowe zadanie: pozwalają otwierać i zamykać okno. Różnice są w technicznych rozwiązaniach i możliwości doposażenia okuć w przeróżna opcje. Multi Matic to model o klasę wyższy.

  9. #19129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkala2
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    120

    Domyślnie

    Witam
    Ja tak się wetnę...

    Proszę o poradę- chodzi o drzwi balkonowe dwudrzwiowe ( wnęka szerokość 1,80 x wysokość 2,35)
    CZY musi być w nich ta pozioma podziałka na około 1/3 ich wysokości szyby.
    Dzisiaj usłyszałam od sprzedawcy Drutexu że ta podziałka musi być, bo jeśli z niej zrezygnuję to utracę gwarancję na te właśnie drzwi.
    Osobiście podobają mi się okna o jak największych powierzchniach/ bez podziałów/ szprosów.
    A użytkownicy takowych drzwi/ bez podziałki czy coś się z nimi może dziać ? Proszę o pilną poradę.

  10. #19130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w słoneczny dzień może zrobić się beczka uniemożliwiająca zamknięcie skrzydła bo zawadza o drugie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #19131

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To zależy od wymagań użytkownika. Oba rodzaje okuć spełniają podstawowe zadanie: pozwalają otwierać i zamykać okno. Różnice są w technicznych rozwiązaniach i możliwości doposażenia okuć w przeróżna opcje. Multi Matic to model o klasę wyższy.
    dzięki za szybką odpowiedź! mam jeszcze tylko wątpliwość czy warto się domagać tych multimatic, czy może pozostać multi trend. Sprzedawca tłumaczył, że po doposażeniu multi trend w dwa grzybki anty wyważeniowe mamy multi trend także niby na jedno wychodzi - jak jest naprawdę?

    pozdrawiam!

  12. #19132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie wychodzi na jedno. Wejdź na stronę MACO i porównaj.

  13. #19133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    czy do Aluplasta Ideal 4000 można wstawić pakiet 3-szybowy?czy ten profil jest za wąski?

  14. #19134
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ad1.można wstawić 3szyby
    ad2.tak profil wąski
    "można?można!"
    nie szukałeś czasem na iglo?

  15. #19135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    słyszałem że iglo ma cieńsze ściany a mam kilka szerokich okien 2,4m i podobno mogą być kłopoty

  16. #19136
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    słyszałem że iglo ma cieńsze ściany a mam kilka szerokich okien 2,4m i podobno mogą być kłopoty
    Pozwolę sobie zadać dwa pytania:

    1. Od kogo słyszałeś?
    2. Ściany (które?) cieńsze (od jakich?)
    PRO QUALITY

  17. #19137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Pozwolę sobie zadać dwa pytania:

    1. Od kogo słyszałeś?
    2. Ściany (które?) cieńsze (od jakich?)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=iglo

  18. #19138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam szybkie pytanie do osób zorientowanych w temacie czy takie umieszczenie uszczelki jak na zdjęciu jest prawidłowe http://fotohub.pl/show/72a1d0377988f...0909391/211485 i http://fotohub.pl/show/72a1d0377988f...0909391/211486
    chodzi o stronę zewnętrzną skrzydła a dokładnie po opadach woda nie spływa a gromadzi się w luce miedzy szybą a ramą

  19. #19139

    Domyślnie

    To jest stanowczo błąd. Profil uszczelki jest źle dobrany i do tego uszczelka jest niedbale założona.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  20. #19140
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    oj to chyba wszystkie w okna w domku cos maja ;/ mozna sie wku...
    qubik dom pasywny na 5 komorówce?3szyby w 70mm skrzydle? chyba idea domów energooszczednych jest taka ze teraz dasz troszke wiecej za wyzszy standard a później zyskujesz na mniejszych rachunkach

Strona 957 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony