dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 966 z 1568
Pokaż wyniki od 19.301 do 19.320 z 31350
  1. #19301
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ILONUSIA
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    witam dopytałam tak jak radziliście firma nazywa sie rybak produkują okna na profilach veka , okucia winkhaus , szyby Glasterm, Glaspol, Efector.Dobrze ze firma nie jest na D

  2. #19302

    Domyślnie

    Panowie i Panie co sądzicie o tym że producent w fixie 1765x1435 proponuje szklenie 6mm zamiast 4mm dodam że będą 3 szyby w profilu schuco a fix będzie w ramie. Czy nie potrzebnie dmucha na zimne? Tak samo jak w drzwiach tarasowych gdzie będzie normalne okno o wymiarze 1765x2295 drzwi rozwierno uchylne z ruchomym słupkiem, gdzie rownież proponuje grubsze szklenie, czy słusznie? bardzo proszę o odpowiedź

  3. #19303
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał ILONUSIA Zobacz post
    witam dopytałam tak jak radziliście firma nazywa sie rybak produkują okna na profilach veka , okucia winkhaus , szyby Glasterm, Glaspol, Efector.Dobrze ze firma nie jest na D
    ale czy firma rybak lepsza od tych na "D"
    mozesz miec dobry profil dobre okucia a ktos i tak to poskłada na "sztuke" jeśli wychodzi podobnie to zapytaj o stal jaka daja do profila

  4. #19304
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaszaga Zobacz post
    Panowie i Panie co sądzicie o tym że producent w fixie 1765x1435 proponuje szklenie 6mm zamiast 4mm dodam że będą 3 szyby w profilu schuco a fix będzie w ramie. Czy nie potrzebnie dmucha na zimne? Tak samo jak w drzwiach tarasowych gdzie będzie normalne okno o wymiarze 1765x2295 drzwi rozwierno uchylne z ruchomym słupkiem, gdzie rownież proponuje grubsze szklenie, czy słusznie? bardzo proszę o odpowiedź
    Hmm w fixie dałbym normalna szybe ! taras przy tych wymiarach to minimum wzmocnienie typ"c" ale aby byc spokojnym ja bym dał profil pośredni (szyba normalna) ale to tylko moja ocena podpierajac sie o tabele statyczne

  5. #19305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    aga - dmucha na zimne, spokojnie może być 4mm gdyż powierzchnia fixa ok 2,5 mkw i daleko do granicznego 3,0 mkw
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #19306

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Na PW to co najwyżej lokalni sprzedawcy mogą zachwalać swój towar. Jak nie chcesz wtopy to udaj się do przedstawiciela jednego ze znanych producentów a tych w Łodzi masz komplet. Przed zamówieniem zadzwoń do producenta i spytaj o rekomendacje konkretnego salonu sprzedaży. Krótka, subiektywna lista "pewniaków" w kolejności alfabetycznej: ADAMS, JEZIERSKI, MS, OKNOPLAST. To pierwsze skojarzenia - wybór dobrych okien jest znacznie szerszy.
    Ja dodam od siebie firmę Mielczarek ze Zduńskiej Woli (profile Schuco) . Warto przejechać się do siedziby i pogadać z szefem produkcji. Mnie pokazali wszystkie szczegóły konstrukcyjne, doradzili no i kupiłem.
    Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium -> http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...lne_ramy_.html
    Zbudowaliśmy Benedykta II. Wreszcie mieszkamy.

  7. #19307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    aga - dmucha na zimne, spokojnie może być 4mm gdyż powierzchnia fixa ok 2,5 mkw i daleko do granicznego 3,0 mkw
    Moze po prostu sprzedawca chciał "błysnąć" przed klientem i tak strzelił bez sprawdzania? też tak czasem mam jak ktoś pokazuje duże gabaryty...

    Test, przeszło mi to przez głowę, ale to mało prawdopodobne.. Obstawiam, że producent od Veki czegoś nie uwzględnił w wycenie (i niekoniecznie musiał to zrobić celowo - jak można byłoby odczytać z moich słów). Osobiście coś mi dzwoni na nazwę Rybak, ale nie wiem w którym kościele - na pewno nie znam firmy bliżej.

    ILONUSIA - Jeszcze jedno:a jaki współczynnik dla tej trzyszybówki? Do Perfectline wkłada się zwykle max szybe U 0,7 a i tak jest to wg mnie robione na siłę. Wyszła niedawno nowa Veka Perfectline z szerokim skrzydłem (84mm) i tam już są możliwe pakiety U 0,5. Z tym że jak dla mnie.. hmm... mam to okno z Vetrexu (nazywa się Optimal Black) ale cenowo wychodzi identycznie jak Schueco CT70 Cava (czyli Elita Thermo z Jezierskiego) więc żaden hit.

  8. #19308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pidzyn Zobacz post
    Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium
    Gdzie wyczytałeś, że to okna "premium"?

  9. #19309

    Domyślnie Ponawiam pytania

    ms tytanowe thermo



    witam
    szukam dobrych okien.dostaliśmy wycene od oknoplastu, ms i paru regionalnych producentów. obojgu z mężem spodobały nam się okna ms tytanowe termo:mają dobre współczynniki, ciepła ramka, 3szyba za 1zł i inne "bajery" w cenie oraz estetycznie wyglądają super
    jedynie moje wątpliwości wzbudziła ta szyba 3mm tzn.konkurencja przestrzegła nas że inny producent stosuje cienką szybe 3mm...i moje pytanie do ekspertów szczególnie jareko czy rzeczywiście należałoby się obawiać o te okna?
    a i jeszcze chciałam się zapytać czy opłaca się dopłacać do okien żeby spełniały wymagania wk1 a nie robić szyb chyba w p1 czy jak to tam.bo producent powiedział że jak jedno to i drugie bo złodzieje wolą rozbić szybe i nie ma sensu dokładać do okuć?
    a drugie moje pytanie do użytkowników tych okien czy były jakieś problemy z roletami wewnętrznymi?profile mają zaokrąglony kształt a wyczytałam gdzieś na forum że jest problem z platinium i roletami a te są podobne. czy jak zakładaliście rolety nie zakryły one to co w tych oknach najładniejsze czyli tych półokrągłych profili/uszczelek
    dziękuje za odpowiedzi i przepraszam jeśli coś pokręciłam

  10. #19310
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pidzyn Zobacz post
    Dzisiaj na stronie Gazety pojawił się artykuł z rankingiem okien premium
    Idea słuszna. Gorzej z prezentacją danych. Ciekawe, co z takiej tabeli będzie wiedział Kowalski. Też mam te wyniki, ale i nieco kłopotów z interpretacją danych, więc poprosiłem o wyjaśnienia ITB.
    PRO QUALITY

  11. #19311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Idea słuszna. Gorzej z prezentacją danych. Ciekawe, co z takiej tabeli będzie wiedział Kowalski. Też mam te wyniki, ale i nieco kłopotów z interpretacją danych, więc poprosiłem o wyjaśnienia ITB.
    Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..
    Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.

  12. #19312
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..
    Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.
    Fin chyba zawsze będzie tak, że albo komuś kogoś na liście zabraknie, albo ktoś kto na niej jest potraktuje sprawę jako "polowanie". Co by nie mówić "wielka trójka" jest, a w niej są okna tańsze i droższe. Mnie takie pomieszanie nie przeszkadza. Klienci kupują okna od tych największych i od tych najmniejszych. Oczywiście całkiem słusznie zleceniodawca prosi o to by nie uogólniać wyników, nie przenosić ich tak wprost na wszystko i wszystkich, ale jak ktoś wie co w tych tabelach jest i skąd się to bierze, to jakieś światełko jednak pada na stan techniki okiennej i coś, co nazywam inteligencją techniczną producentów. A tak już z innej beczki, ponad dwa lata po starcie w ten nieco pośredni sposób potwierdza się słuszność kierunku obranego przez nasz vortalowy ranking Pro Quality.
    PRO QUALITY

  13. #19313

    Domyślnie

    mam wyceny od MS i STOLLAR
    ceny podobne, parę szczegółów panowie mówią różnie:
    - ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu
    - nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów
    - czy tytanowa rama w MS jest obowiązkowym rozwiązaniem przy cięższych szybach P2
    - regulowanie okien 1 raz w roku jest warunkiem gwarancji producenta ( stollar) - MS nie nakazuje nic "regulować regularnie"
    - jaka jest normalna stawka za regulowanie jednego skrzydla okna? - ms mówi 5zł - stollar 20(!)
    - czy ruchomy słupek w oknie dwu skrzydłowym ma jakieś wady? mniejsza szczelność czy coś? to samo pytanie do drzwi balkonowych.
    - stollara poleca mój architek, MS moi budowlańcy
    3 córy + żona + budowa + praca - 2x wakacje = !@$@%!!
    Nasza foto szopa
    SZUKAM DRZWI TYMCZASOWYCH! okolice Krakowa - jakoś się dogadamy

  14. #19314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    - ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu
    Spytaj o wyniki badań obie firmy i będzie sprawa wyjaśniona.
    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    - nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów
    Dużo w tym prawdy. Szyba P2 daje niewielką ochronę. Lepiej za te pieniądze zainstalować dobry system alarmowy.
    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    - czy tytanowa rama w MS jest obowiązkowym rozwiązaniem przy cięższych szybach P2
    Nie wiem za bardzo o czym piszesz...
    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    - regulowanie okien 1 raz w roku jest warunkiem gwarancji producenta ( stollar) - MS nie nakazuje nic "regulować regularnie"
    Regulować trzeba wtedy, kiedy to konieczne. Za to konserwować powinno się regularnie (czego nikt i tak nie robi)
    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    - jaka jest normalna stawka za regulowanie jednego skrzydla okna? - ms mówi 5zł - stollar 20(!)
    Mamy wolny rynek. Jednak w tym przypadku obowiązkowe, coroczne regulacje po 20zł to taki ukryty dodatek do ceny.
    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    - czy ruchomy słupek w oknie dwu skrzydłowym ma jakieś wady? mniejsza szczelność czy coś? to samo pytanie do drzwi balkonowych.
    Wada w oknie - tylko jeden uchył. W drzwiach balkonowych to wg mnie standard.
    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    - stollara poleca mój architek, MS moi budowlańcy
    Pewnie mają w tym swój interes
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 05-11-2011 o 06:51

  15. #19315
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [QUOTE=brodkins;4986378]mam wyceny od MS i STOLLAR
    ceny podobne, parę szczegółów panowie mówią różnie:
    - ponoć niski próg w drzwiach balkonowych daje tylko 60% szczelności (Pan od Stollara tak mówi) - MS twierdzi że nie ma żadnego problemu
    - nie ma sensu ekonomicznego i "bezpiecznościowego" montowanie p2 i potrójnej szyby i do tego pod roletami zewnętrznymi - bo to za dużo warstw i przez okno nikt się już dziś nie wbija do domów
    - QUOTE]
    - co do tzw. niskiego progu to nieprawda - montażyści "jak ognia" unikają tej konstrukcji z dwóch podstawowych przyczyn. Robota wymaga precyzji i kompetencji (a więc łatwo o pomyłkę skutkującą min. brakiem szczelności) oraz jest to czynność czasochłonna ( w tym czasie można w stan surowy pół domku można zamontować). Ja mam duży szacunek dla inżynierów niemieckich -bo to oni właśnie takie konstrukcje wymyślają i tak naprawdę to stolarka otworowa PVC, ALU i Drewniana to nic innego jak niemiecki inżynier. A wypowiedzi polskich domorosłych "szpeców" mają tyle wspólnego z prawdą ile ... nie dokończę z czystej przywoitości.
    Panowie - nauczcie się produkować i montować konstrukcje z niskimi progami zgodnie z programem produkcji ich producentów a nie na skróty. Sami wiecie o czym mówię !!!!!!!!!!!!!!!!
    - sens ekonomiczny jest zawsze w przypadku bezpieczeństwa - w zależności od tego co w środku ma być chronione i przed czym. Żaden Policjant na Świecie nie da 100% recepty na uchronienie się przed włamaniem.Takiej nie ma. Towarzystwa Ubezpieczeniowe próbują w jakiś sposób uporządkować ten temat i tak naprawdę to jest najważniejszy element w doborze systemów wspomagających ochronę domu przed wejściem złodzieji. Reasumując - ubezpieczyciel wypłaca albo nie wypłaca odszkodowania za utracone mienie i to on decyduje o zasadności odszkodowania na podstawie min. zabezpieczeń.
    Kiedyśjuż wspominałem, że dwa razy miałem "przyjemność" być wyjumanym do gołych ścian z powodu nonszalanckiego podejścia do zabezpieczeń. Nikomu nie życzę stresu i kłopotów finansowych z tym związanych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #19316

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Szkoda tylko ze to wyrywkowy ranking. Gdyby chociaz obejmowal jakieś kryterium doboru,np. 10-tkę czy 20stkę rankingu Producentów (pod względem wielkości produkcji) to byłoby bardziej wiarygodnie. A tak - największe firmy mieszają się z najtańszymi, regionalne z ogólnokrajowymi..
    Zasadniczo - punkt za pomysł i dobry kierunek.
    Wyrywkowy czy nie, to przez to, że badanie zrobione było przez ITB, jest chyba wiarygodny.. Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu uzyskały okna wcale nie najdroższe...

  17. #19317
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Ja akurat zwróciłbym uwagę, że najlepsze wyniki w tym badaniu uzyskały okna wcale nie najdroższe...
    Hm... problem w tym, że moim zdaniem w tym badaniu wcale nie chodziło o "najlepsze wyniki",(bo niektóre "zielone" są żenująco słabe), a jedynie o rozsądek producentów w sprawie dla nabywców najważniejszej, czyli "powtarzalności" rozumianej jako zgodność wartości osiągów deklarowanych ze zbadanymi po zakupie. Tak jak pisałem cały jestem za takimi badaniami i porównaniami !!! Nie mniej uważam, że wyniki w tabeli są na razie trudne do interpretacji, szczególnie jeśli idzie o przepuszczalność powietrza, a i chyba chochlik drukarski rączką w tabelce mieszał, co według mnie nie podważa wiarygodności badań, ale zdecydowanie utrudnia ich ocenę. Przynajmniej mnie utrudnia.
    PRO QUALITY

  18. #19318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Juz dawno doszedłem do wniosku ze to co najdroższe nie musi być najlepsze Szczególnie po Budmie jak dostałem wycenę na okna w granicach 100tys zł. a "normalnie" dostaje za to samo ok 15-20tys.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #19319

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nie wiem za bardzo o czym piszesz...
    Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał... się nasłuchałem o tym jak to trzy szyby ciężkie będą i możliwość odkształcenia skrzydła, opadanie itd... wiec im mocniejsza, konstrukcja tym lepiej, na chłopski rozum mędrkując... dzięki za opinie. wezmę MS - ekipa montująca znana i polecana.
    @Charlie - a na czym tak szalona precyzja ma polegać przy niskich progach? "szpece" coś se skracają? o tych P2 myslalem tylko w drzwiach balkonowych, bo to większe powierzchnie szkła, bo ja wiem- krzesło się przewróci , dzieciaki ganiają... ale elektryk i tak mnie namawia na sensowny a nie badziewny alarm, wiec P2 odpadną raczej- gdzieś się grosz przesunie
    3 córy + żona + budowa + praca - 2x wakacje = !@$@%!!
    Nasza foto szopa
    SZUKAM DRZWI TYMCZASOWYCH! okolice Krakowa - jakoś się dogadamy

  20. #19320
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał brodkins Zobacz post
    Ano, MS ma jakieś wzmocnienie tytanowe w profilu, ktory mi pan pokazywał... się nasłuchałem o tym jak to trzy szyby ciężkie będą i możliwość odkształcenia skrzydła, opadanie itd... wiec im mocniejsza, konstrukcja tym lepiej,
    Żartowniś z tego opowiadacza.
    PRO QUALITY

Strona 966 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony