dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 32
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 640
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    pogromcy wszelakiego marketingu D
    Piotrek powinieneś nick na taki zmienić hehe.

  2. #242
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dynia1980

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczew
    Kod pocztowy
    66-330
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam ciezko mi wyobrazic sobie ze u kogos ten kociol moze dzialac bez problemow

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przecież widzisz że są
    Ci co zarejestrowali się 2 dni temu i mają po jednym poście.

  4. #244
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mathikus

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Garwolin
    Kod pocztowy
    08-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Posiadam kocioł SmarFire 21 ze zbiornikiem 240 litrów. Występował w nim problem z wentylatorem, tj. po kilku tygodniach przestawał pracować. Po wykręceniu go przez serwis stwierdzono, że jest oblepiony czymś w rodzaju smoły, która z czasem go uszkadzała. Serwis zlecił instalatorowi zamontowanie na przyłączu kominowym zlewki na skropliny kondensatu. Od tej pory wentylator pracuje bez żadnych problemów. Acha! zapomniałbym o napisaniu żeby ocieplić rurę przyłącza kominowego, żeby wyeliminować ewentualne skropliny z przyłącza.

  5. #245

    Smile Komedia

    Normalnie śmieszne widać ,że w Firmie już to nieźle namieszało. Ludzie przeczytają wszystkie posty i sami stwierdzą co o tym myśleć.

  6. #246
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekEdyta Zobacz post
    Normalnie śmieszne widać ,że w Firmie już to nieźle namieszało. Ludzie przeczytają wszystkie posty i sami stwierdzą co o tym myśleć.
    wątpię, by ktoś z lazara był tak mało rozgarnięty, by takie ... tu wypisywać
    moim zdaniem to robi, albo mocno nie rozgarnięty dystrybutor/serwisant lazara, albo co bardziej prawdopodobne całkiem dobrze rozgarnięty dystrybutor/serwisant kostrzewy, albo innej konkurencji.
    R-290 pod strzechy

  7. #247
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    hehe w pierwszym zdaniu się ze mną nie zgodziłeś, za to w każdym następnym potwierdzasz moje przypuszczenia

    koś im robi koło pióra i tyle
    R-290 pod strzechy

  8. #248
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RaV 1978

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja kupiłem jeden z pierwszych Smartów , pracuje u mnie dwa lata, oczywiście jak wszystkie początki były trudniejsze - to inteligentne urządzenie i wymaga wzajemności. Nie da się oszukać źle wykonaną instalację i źle wykonany komin. U mnie spalanie jest więcej niż zadowalające w porównaniu z kotłami w podobnej klasie , a nie jest drogi przy zakupie. Zajmuje mało miejsca. Ja gdybym teraz miał kupować drugi kocioł kupiłbym Smarta. To co przeczytałem na tym forum to w większości brak dyscypliny ze strony instalatora i użytkownika. bardzo duże znaczenie ma jakość peletu, ja od początku jadę na Barlinku i z nim problemów nie mam. Próbowałem kilku innych producentów i moi znajomi też, jednak zawsze bywały jakieś mniejsze lub większe problemy. Z peletem jest tak ja z paliwem - na tanim daleko nie zajedziesz. Jeżeli ktoś myśli że kupując inny kocioł ma problemy z głowy to się grubo myli. Coś o tym wiem, do każdego urządzenia trzeba po prostu "dorosnąć". Mi udało się ten tema rozgryść dokładnie. Jeśli w taki lub inny sposób mógłbym komuś pomóc, to bardzo chętnie. Niestety uprzedzam że na forum bywam rzadko.
    Pozdrawiam.

  9. #249
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RaV 1978

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    czytając Państwa wpisy dodam jeszcze jedną ważna sprawę ! sprawę o którą się otarłem. Mianowicie zbyt duży komin ma negatywny wpływ na pracę kotła, do komina fi200 obowiązkowo powinien być zainstalowany regulator ciągu. Przy takim kominie mogą być przypadki zbyt dużego ciągu a innym razem wdmuchiwania do komina ( to są siły natury nad którymi też można zapanować ).

  10. #250

    Domyślnie

    Dokładnie jak w Kostrzewie każdy negatywny post był zaraz przykrywany postem zachwyconego użytkownika.
    Ten ostatni wali w ton postu "lasera" i zwala winę na "głupich" użytkowników a pije oczywiście do mebsa

  11. #251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaV 1978 Zobacz post
    Ja kupiłem jeden z pierwszych Smartów , pracuje u mnie dwa lata, oczywiście jak wszystkie początki były trudniejsze - to inteligentne urządzenie i wymaga wzajemności. Nie da się oszukać źle wykonaną instalację i źle wykonany komin. U mnie spalanie jest więcej niż zadowalające w porównaniu z kotłami w podobnej klasie , a nie jest drogi przy zakupie. Zajmuje mało miejsca. Ja gdybym teraz miał kupować drugi kocioł kupiłbym Smarta. To co przeczytałem na tym forum to w większości brak dyscypliny ze strony instalatora i użytkownika. bardzo duże znaczenie ma jakość peletu, ja od początku jadę na Barlinku i z nim problemów nie mam. Próbowałem kilku innych producentów i moi znajomi też, jednak zawsze bywały jakieś mniejsze lub większe problemy. Z peletem jest tak ja z paliwem - na tanim daleko nie zajedziesz. Jeżeli ktoś myśli że kupując inny kocioł ma problemy z głowy to się grubo myli. Coś o tym wiem, do każdego urządzenia trzeba po prostu "dorosnąć". Mi udało się ten tema rozgryść dokładnie. Jeśli w taki lub inny sposób mógłbym komuś pomóc, to bardzo chętnie. Niestety uprzedzam że na forum bywam rzadko.
    Pozdrawiam.
    Zapomniałeś dopisać na początku że "Witam zadzwonił do mnie instalator,hydraulik,bądź jeszcze ktoś inny z ekipy i poprosił mnie o kilka pozytywnych opinii na temat SmartFire. Dziękujemy wam jednopostowcy.

  12. #252

    Domyślnie

    Kolega RaV 1978 twierdzi , że czyta to forum - owszem potwierdzając regułę czyli to o czym pisałem, czyta od końca bo gdyby było inaczej, i gdyby ten leniwiec dał sobie czas będąc zainteresowanym tematem, zacząłby od początku, i wyczytałby, przynajmniej to, że ja zamontowałem regulator ciągu na kominie, że zamontowałem szyber na kominie, że zamontowałem regulator na samym szczycie komina który miał zapobiegać cofką, że zrobiłem wszystko co mi Lazar kazał, aż do momentu, kiedy mi kazali montować wkład kominowy - królikiem doświadczalnym można być kolego, ale do czasu - ja wystarczająco zainwestowałem w wizje Lazara. gdybyś choć trochę przeczytał, wiedziałbyć, i skoro jak piszesz że dwa lata temu kupiłeś widziałbyś, że w DTR tego kotła, nie było żadnych szybrów, ani czopuchów, ani wielu innych rzeczy - ja bym tu poprosił wszystkich urzytkowników którzy się wypowiadają pozytywnie o smarcie, żeby wklejali nam foty z karty gwarancyjnej, założę się, że żaden tego nie zrobi - więc kolego Rav 1978 - skończ durnoty wypisywać, bo 2 lata temu, to ja wiem jak ten kociołek wyglądał, i wiem co w nim było nie tak, nie zapominaj, że Lazar w dużej mierze przez mój wój tutaj wprowadził zmiany w DTRce tego konkretnego kotła, i ja to mogę potwierdzić, bo mam aż 3 wersje tych DTR do jednego mojego kotła - czyż sam ten fakt nie jest śmieszny , byli biegli, którzy opiniowali wykonanie instalacji, więc mi tu nie pisz o durnowatych użytkownikach, bo ja dzisiaj o smarcie i jego konstrukcji i elektronice z całą pewnością wiem więcej niż wielu instalatorów i serwisantów - moja instalacja wg opini i zgodnie z normami jest wzorowa, pellet też był berlinek, więc tu już mnie nie zagniesz, wiem co pisze, bo ja swoją sprawę zakończyłem dzięki właśnie tej wiedzy i tym opiniąm bardzo pozytywnie !!!

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wójtala

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    35

    Domyślnie

    w końcu udało mi się przeczytać temat od deski do deski, ciekawe rzeczy się tu dzieją.

    @mebs, nie wiem jaki masz w tym interes, ale widzę że konsekwentnie, od samego początku starasz się przedstawić Smartfire'a w złym świetle. "Jednopostowcy" jak ich nazywasz może i faktycznie są od Lazara, to jednak tylko Twoja teoria. Równie dobrze można pokusić się o stwierdzenie, że Ty jesteś przedstawicielem konkurencji (być może Kostrzewy właśnie). A może jest tak jak wyżej napisal VLD i wszyscy jesteśmy ofiarami jednej wielkiej manipulacji ze strony konkurencji?
    Nie zrozum mnie źle, nie zamierzam Cie atakować, chcę po prostu uzmysłowić Tobie i wszystkim innym, że być może trochę pospieszyli się z oceną sytuacji.

    Wybacz, ale oszczędzę sobie grzebania i szukania karty gwarancyjnej, zdjęcia z kotłowni i Filemon muszą Ci wystarczyć.




    @mebs, najwyższa pora pogodzić się z tym, że ZADOWOLENI użytkownicy Smartfire'a na prawde istnieją!

  14. #254
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wójtala

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    35

    Domyślnie

    @mikel_1, ja w zasadzie nie staram się kogokolwiek do czegokolwiek przekonać, raczej chciałem zwrócić uwagę na niejasność tej sytuacji. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia z kociołkiem.

    PS. Filemon nie marudzi za dużo także chyba ma się dobrze.

  15. #255

    Domyślnie

    W sumie to mało tych zadowolonych jedno postowców na rzekomą tak dużą sprzedaż...
    Kostrzewa starał się lepiej o swój badziew.

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    a mi dzisiaj dla odmiany zaciął się ślimak !!!! Szlag !!!! Mąż będzie zachwycony jak wróci z pracy....

    edytuję by od razu dodać - palę naprawdę dobrym pelletem. Jego dobrą jakość potwierdziło 2 serwisantów i "ktoś tam" z lazara. Zresztą kosztuje chyba więcej niż Barlinek... więc na pewno nie zwalam winy na pellet.
    Ostatnio edytowane przez atika ; 20-06-2012 o 16:59
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  17. #257

    Domyślnie

    Jakby był ranking za wygląd to pewnie lazar zajaby pierwsze miejsce... a tak, tagi na google pokazują...brak ogrzewania, , duże zużycie peletu, , kłopoty, , smartfire lazar, , złom, , zły serwis

  18. #258
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Niestety, zwykle jak coś dobrze wygląda to na tym się kończy
    Bardziej mnie środek zainteresował, niż wygląd zewn.
    Ostatnio edytowane przez mikel_1 ; 21-06-2012 o 12:19
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikel_1 Zobacz post
    Niestety, zwykle jak coś dobrze wygląda to na tym się kończy
    Bardziej mnie środek zainteresował, niż wygląd zewn.
    Jak widzę po zdjęciach mikel_1 kociołek przeszedł gruntowną przemianę pod każdym względem, ciekaw jestem, jak ma się z tyłu wentylator . Jest jeden plus w tym całym przeistoczeniu, zrobili dogodne dojście do śluzy, u mnie jej odepchanie, to była walka o przetrwanie jakby mi troszke ręka spuchła, to za chiny ludowe bym sam sobie z odepchaniem nie poradził - ale rzeczywiście, łatwiej zrobić dojście niż pozbyć się problemu zapychania

  20. #260
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mikel_1
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Błonia
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    jak wygląda czyszczenie, trzeba ten cały mechanizm rozbierać?
    Pozdrawiam,
    mikel
    Dziennik (nieaktualizowany)

Strona 13 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony