dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 32
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 640
  1. #61

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę. Chciałbym zobaczyć jak wygląda podłączenie takiego kotła. Mam mało miejsca w kotłowni i nie wiem czy się uda wyrobić.

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Mszkor....u mnie kotłownia ma 6 m2 ( 2,5m na 3m ) - zmieścił się kocioł i zasobnik plus cała automatyka. Jest jeszcze miejsce na kilkadziesiąt worków pelletu ( 15 kg )

  3. #63

    Domyślnie

    Witam Jestem jestem mebs choć faktycznie ostatnio tu nie zglądałem. mebs napisz mi konkretnie jakie rozwiązanie zastosowałeś aby zmniejszyć ciąg kominowy (też mam komin fi200)??? Obawiam się, że teraz jak jeszcze nie mieszkam, nie grzeję wody cwu i mam ustawioną temperaturę w domu 16 stopni, to jest OK, ale jak się wprowadzę dojdzie cwu i wyższa temperatura to też mogę mieć problemy ze zbyt dużym ciągiem kominowym - głośnym dudnieniem i rezonansem.

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Kss...ja mam zwykłą klapę regulacyjną i nic poza tym...sprawdza się...

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Witam Mebsa...wentylator chodzi już ponad tydzień, praca równa ale jest zauważalnie głośniejszy...tak poza tym nic mu nie dolega ( odpukać w niemalowane )...spalanie w normie, idzie mi od 8 do 10 worków 15 kg w tydzień...popiół w normie ( chodzi mi o ilość, brak pelletu w popiele )...mam nadzieje, że co miało się zepsuć to już padło.

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Mebs...a kto tobie montował kotłownię? Bo nie mogę jednej rzeczy zrozumieć....u mnie do wszystkich problemów związanych z kotłem bardzo zybko zjawiał się człowiek, który to wszystko składał w jedną całość i to na jego telefony zjawiał się u mnie serwis fabryczny Lazara...i to temu człowiekowi ja suszyłem głowę jeśli były problemy z kotłem...każdy rejon w Polsce ma swojego ludka od Lazara, u mnie jest to firma Rawak ( są dane na stronie www Lazara ).

  7. #67

    Domyślnie

    a sprzedawcy na forum tak zachwalają sprzedaz kotłow na pelety.... że takie czyste... że takie bezawaryjne itd....ehhh , moze nie powiniem sie wtrącac, mam kocioł na ekogroszek , spaliłem do tej pory 2T!!!! groszku (od 01-11-2011)na dom 150m2+40m2 garazu,+ cwu, temp w 22,5-23 st no,,,, ale to jest brudny czarny węgiel... tyle że w workach..

  8. #68

    Domyślnie

    Bez przesady nie wszystkie kotły na pellets są tak awaryjne. Duża cześć problemów wynika z niewłaściwej eksploatacji, nieprawidłowego montażu, kiepskiej jakości opału itd. Przy eko-groszku czesto wystepują takie same problemy. Dobra konstrukcja, prawidłowy montaż, przyzwoity opał i świadomy dbający o kocioł użytkownik = brak problemów.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #69

    Domyślnie

    Puławiak sprzedam ci kawałek jak szukalem kotła dla siebie....( jeszcze nie wiedziałem jaki będzie, eko czy pelet) poszedłem do sklepu obejrzałem kotły sprzedawca polecił mi kostrzewę (bagatela 12koła) i mowi że zna goscia co ma ten kociołek, jak chce moze mnie zawieść żebym sobie popatrzyl jak chodzi (zima była) podjechałem , popatrzałem i się dowiedziałem że......... serwis za 1 uruchomienie kotla kroi 3 stówk(3-lub 4 lata temu) i ( bez tego gwarancja nie ważna) ze kociołek co oglądałem to kocioł na chodzie ale serwisanta na nasz region no i parę jeszcze innych kwiatków...a że na FM zostali sami sprzedawcy to budjący domki czytają opisy ,achy, ochy,nr 1 itd i się nabierają a pozniej płacz.... (żeby nie było!! dotyczy to praktycznie wszystkich wątków nie tylko kotłów na pelet)

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Wiciu98..mówisz że jaja mnie czekają dopiero po roku eksploatacji....no nie za bardzo to mnie pociesza...ale nie ma co się martwić na zapas...u mnie nowy ślimak ze śluzą podającą są już 4 miesiąc i jakoś dają radę...wentylator jest nowy około 3 tygodni, zobaczymy jak będzie się sprawował. Sterownik nie zdążył mi się zrąbać został wymieniony już wcześniej. Co do smoły...hmm, tu bym się zastanawiał raczej nad jakością paliwa. Ostatnio Barlinek chyba spuścił z tonu z jakością pelletu, być może przyczyna tkwi gdzieś tu. Ja dlatego nie kupuję od razu ileś tam ton pelletu, tylko biorę od swego dostawcy po kilkanaście worków co pewien czas i sprawdzam na ilości spalonego pelletu jak tam z kotłem, itd. Co do Kostrzewy to zgadzam się, że jest cholernie drogi ( i kocioł i obsługa posprzedażna ).
    Co do mojego Lazara powiem wam więcej cokolwiek za około miesiąc bo wtedy planuję go gruntownie rozebrać i wyczyścić.

  11. #71

    Domyślnie

    Trzeba pamietać o jednym jak jakieś urządzenie ma same ochy i achy to trzeba sobie odpuścić. A co do kotłów to z mojego doświadczenia (sprzedawca, instalator serwis) wynika że im mniej o kotle jest w necie tym jest lepszy. Zadowoleni użytkownicy nie spedzają czasu na forum, bo mają to gdzieś. Co do uruchomienia to niestety przy kotle peletowym i każdym innym powinno być to wykonywane ze wzgledu chociaż na sprawdzenie poprawności instalacji ostatnio sam dostałem dobrze po d..... bo kocioł był ok ale komin totalnie spier..... i niestety problemy ( przy uruchomieniu nawet nie zwróciłem uwagi nowy dom po odbiorze kominiarskim, a komin wybudowany wbrew wszystkim zasadom.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #72

    Domyślnie

    Palnik wyglada że jeszcze troche wytrzyma. Ale użytkownik to raczej wątpię. Nie twierdzę ze to wina tylko ekploatacji chociaż przy wielu kotłach to zwykle zasadniczy problem. Czekamy na info co stwierdzi serwis fabryczny pewnie bedzie to za duży komin, kiepskie paliwo, itd. Ale może się okaże że coś z tym zrobią.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #73

    Domyślnie Puławiak

    Widzisz, śmiać się można ale do czasu, gdyby nie to, że mam kotłownię usytuowaną tak a nie inaczej, to nie zastanawiałbym sie ani chwili dłużej, i wypieprzyłbym ten kocioł na wiosnę, jednak zaleta tego sposobu jest jedna - czysto - czy ekogroszek jest w stanie mi to zapewnić?

    Rozumiem, jest w workach, ale czy w trakcie pracy kotła mocno się to wszystko pyli? no zapewne zasyp swoje robi - a jak wygląda kwestia popiołu w groszkowcach, pellet fajna sprawa, rzadko wyciągam szufladkę, a groszek? czy ekogroszek? jak to się ma do tego?

    Wychodząc z kotłowni na korytarz, po lewej jest kuchnia, na wprost pralnia, po prawej przejście do salonu, taki kiczowaty układ, ale już nic się nie da zmienić, więc zrozumiałe jest to, że ważne jest to, jak mam w kotłowni i jak ona pyli /brudzi .../

  14. #74

    Domyślnie

    Przejdz kol mebs na forum groszkowców i poczytaj , to jest wątek lazara i nię bede tu balaganu robić..

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał mebs Zobacz post
    Widzisz, śmiać się można ale do czasu, gdyby nie to, że mam kotłownię usytuowaną tak a nie inaczej, to nie zastanawiałbym sie ani chwili dłużej, i wypieprzyłbym ten kocioł na wiosnę, jednak zaleta tego sposobu jest jedna - czysto - czy ekogroszek jest w stanie mi to zapewnić?

    Rozumiem, jest w workach, ale czy w trakcie pracy kotła mocno się to wszystko pyli? no zapewne zasyp swoje robi - a jak wygląda kwestia popiołu w groszkowcach, pellet fajna sprawa, rzadko wyciągam szufladkę, a groszek? czy ekogroszek? jak to się ma do tego?

    Wychodząc z kotłowni na korytarz, po lewej jest kuchnia, na wprost pralnia, po prawej przejście do salonu, taki kiczowaty układ, ale już nic się nie da zmienić, więc zrozumiałe jest to, że ważne jest to, jak mam w kotłowni i jak ona pyli /brudzi .../
    Hej mebs.Od dłuższego czasu obserwuje ten wątek o kotłach firmy Lazar jak to wszystko czytam to płakać mi się chce-ręce i nogi i wszystko opada brak słów!!!obserwuję więcej wątków o kotłach bo sam niedługo stanę nad wyborem kotła i z tego względu poszukuje i obserwuję,początkowo też nastawiłem się tylko na pellety,dominowały Mini Bio Kostrzewy,Lazar,Defro i coś tam jeszcze lecz wczoraj natknąłem się na ten wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...r-Ekouniwersal poczytaj proszę!!! i powiem tylko tyle dojechałem do 14 strony tego wątku i nie ma żadnego niezadowolonego klienta.Coraz bardziej podoba mi się ten kociołek. Życzę ci wytrwałości z jakimi się borykasz z tym kotłem.Pozdro

  16. #76

    Domyślnie

    Może nie powinienem, ale to jest moje prywatne zdanie o rbr http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5220583 jeżeli komuś przeszkadza wpis prosze napisać to usunę.

  17. #77

    Domyślnie

    Kurde ciekawe kocioł z samymi pozytywnymi opiniami "bezproblemowy"??? Zawsze mi się wydawało że zadowoleni użykownicy nie piszą na forach o swoich kotłach zawsze piszą jak pojawiają się jakieś problemy lub chcą się poradzić. A tu zadnych porad tylko same pozytywy.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #78

    Domyślnie

    Dawaj Puławiak do mnie mam 2 kotły na eko... sam zobaczysz róznice.

  19. #79

    Domyślnie

    Adres na priwa chetnie podjadę dużo podróżuje po Polsce a dodatkowo zajmuję się kotłami wiec chcetnie zobaczę ten kocioł. wątek jest o kotle na pellets a rekalma kotła na eko groszek.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    No Mebs...teraz to ci naprawdę współczuję...u mnie wentylator chodzi już prawie miesiąc i wszystko jest ok ( odpukać w niemalowane ). Spalanie znowu spadło do 8-9 worków 15 kg/na tydzień. W ostatni słoneczny weekend musiałem zmiejszyć nastawy temp. w domu na dole bo jak słonko przygrzało to dobiło mi w domu do 24,5 stopnia ( a dla mnie i domowników to już gruba przesada ). A swój kociołek zamierzam rozebrać na wiosnę i wtedy zobaczę co i jak.

Strona 4 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony