dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 190
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 3788
  1. #1261
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    @alfa-tech: Nie rozumiem, po co straszysz kolegę NOMIS, a przy okazji dezinformujesz innych. Od kiedy to do montażu oczyszczalni w suchym chłonnym, chociaż płaskim gruncie potrzebna jest przepompownia??
    Składam to na karb niedoczytania tego, co NOMIS napisał.
    Przepompownia jest potrzebna wtedy, kiedy nie da się grawitacyjnie odprowadzić albo doprowadzić ścieków. Spływ grawitacyjny uzyskuje się spadkiem RUR, a nie terenu. Jak na tak okropnie doświadczonego instalatora, to zbyt podstawowa nieścisłość.
    Faktycznie rozpędziłem się z przepompownią nie jest wymagana w sytuacji gdy mamy grunt przepuszczalny i wodę znacznie poniżej poziomu odprowadzenia. Pełną informację uzyskamy dopiero po głębszej analizie gruntu z niższych warstw. Bardzo często w takich sytuacjach grunt zmienia się w warstwy nieprzepuszczalne dlatego była informacja o przepompowni z konieczności budowy filtra pionowego piaskowego w celu zabezpieczenia drobnych porów przepuszczalnych w piaskach ilastych, ale nie jest to reguła. Dlatego przepraszam za wprowadzenie w błąd i dziękuje za czujność.

  2. #1262

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Co prawda suche, ale piaski ilaste.
    A to jest inna para kaloszy.

    Jedna okoliczność to taka, kiedy ścieki czy wodę trzeba podnieść wyżej, bo np. woda gruntowa albo rów melioracyjny jest za wysoko - i wtedy przepompownia pomoże.
    Druga okoliczność to utrudniona albo zerowa chłonność gruntu - i wtedy żadna przepompownia nie wciśnie wody w ten grunt.

  3. #1263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    A to jest inna para kaloszy.

    Jedna okoliczność to taka, kiedy ścieki czy wodę trzeba podnieść wyżej, bo np. woda gruntowa albo rów melioracyjny jest za wysoko - i wtedy przepompownia pomoże.
    Druga okoliczność to utrudniona albo zerowa chłonność gruntu - i wtedy żadna przepompownia nie wciśnie wody w ten grunt.
    Przy podnoszeniu drenażu, studni chłonnej itp. przy pomocy przepompowni uzyskujemy zjawisko podniesionego słupa wody, który powoduje wtłaczanie a tym samym rozejście się wody w gruncie w warstwie przepuszczalnej. Identyczne zjawiska występują podczas deszczu a efekt uzyskany w ten sposób pozwala na pozbycie się wody oczyszczonej. Oczywiście taka metoda nie jest idealna bo powoduje dodatkowo rozmiękanie gruntu otaczającego (szczególnie na wiosnę), ale z praktycznego działania sprawdza się zadowalająco. Warunek jest taki że budujemy bardzo szerokie złoże jako podbudowę pod studnię chłonną lub tunele ale nie zagłębiamy poniżej warstwy nośnej wody nad gruntem nieprzepuszczalnym. Nie każdy grunt się nadaje na budowę takiego rozwiązania: grunty jako zaniżone spływy obszaru, grunty bez wyraźnego podziału (humus - warstwa nośna - grunt nieprzepuszczalny), grunty nieprzepuszczalne podmokłe itp. Na takie warunki konieczna jest już wizyta firm lub osób bardzo doświadczonych i zaplanowanie całej koncepcji budowy oczyszczalni a szczególnie rozsączania. Również bardzo pomocne i chyba najlepsze rozwiązanie jest badanie gruntu w celu określenia warstw jakie budują podłoże. Czasami udaje się znaleźć warstwy przepuszczalne poniżej.

  4. #1264
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Witam, przyznaje że nie przeczytałem całego tematu z braku czasu, ale może tu ktoś się wypowie z branży oczyszczalni biologicznych. 2-4 osoby, grunt gliniasty z możliwością odprowadzenia na własną działkę oczyszczonych ścieków. Co teraz jest godne polecenia? chodzi mi głównie o urządzenie w miarę nie skomplikowane, montaż we własnym zakresie. Budowa w okolicach Jasła na podkarpaciu, Pozdrawiam.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  5. #1265

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    Witam, przyznaje że nie przeczytałem całego tematu z braku czasu, ale może tu ktoś się wypowie z branży oczyszczalni biologicznych. 2-4 osoby, grunt gliniasty z możliwością odprowadzenia na własną działkę oczyszczonych ścieków. Co teraz jest godne polecenia? chodzi mi głównie o urządzenie w miarę nie skomplikowane, montaż we własnym zakresie. Budowa w okolicach Jasła na podkarpaciu, Pozdrawiam.
    Rzuciłem pobieżnie okiem na twoje posty i widzę, że dużo piszesz o ogrzewaniu.
    Czy w związku z tym potrafisz analogicznie streścić do jednego zdania kilkudziesięciostronicowy temat "Jakie ogrzewanie wybrać?"

    Czy zamierzasz wydać ileś tysięcy złotych (nie licząc własnej robocizny) oraz podjąć decyzję o użytkowaniu jakiegoś urządzenia przez 15-20 lat, nie poświęciwszy nawet dwóch godzin na rozpoznanie tematu?

  6. #1266
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    No z ogrzewaniem faktycznie nie sprowadzał bym tematu do jednego zdania bo się nie da. Jednak może zacznijmy od nowa mam na uwadze dwa modele jeden firmy Traidenis-pol model NV i druga Bio hero model MIDI. Na tą drugą jest aktualnie promocja, jednak i tak zakup planuje nie wcześniej jak za miesiąc. Wg opisu nie ma tam żadnych skomplikowanych technologii, no i cena poniżej 8 tyś. do akceptacji. Czy są to firmy i modele godne polecenia?
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  7. #1267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0degree Zobacz post
    No z ogrzewaniem faktycznie nie sprowadzał bym tematu do jednego zdania bo się nie da. Jednak może zacznijmy od nowa mam na uwadze dwa modele jeden firmy Traidenis-pol model NV i druga Bio hero model MIDI. Na tą drugą jest aktualnie promocja, jednak i tak zakup planuje nie wcześniej jak za miesiąc. Wg opisu nie ma tam żadnych skomplikowanych technologii, no i cena poniżej 8 tyś. do akceptacji. Czy są to firmy i modele godne polecenia?
    Faktycznie lepiej dobrze zapoznaj się z forum jest sporo ciekawych informacji. A co do wyboru urządzeń najpierw określ swoje potrzeby i wymagania. Jeśli kryterium wyboru jest tylko cena to są OK.

  8. #1268

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa-tech Zobacz post
    Jeśli kryterium wyboru jest tylko cena to są OK.
    No niee! Nie pisz takich rzeczy, proszę.
    NV jest dobre? Bo tanie?

    Możemy sobie dyskutować, dlaczego jakaś oczyszczalnia jest lepsza od innej, ale nie schodźmy poniżej pewnego poziomu, bo to już nie ma nic wspólnego z fachowym doradzaniem. Jeśli kryterium jest cena, to od tego jest allegro, a nie forum muratora.

  9. #1269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    No niee! Nie pisz takich rzeczy, proszę.
    NV jest dobre? Bo tanie?

    Możemy sobie dyskutować, dlaczego jakaś oczyszczalnia jest lepsza od innej, ale nie schodźmy poniżej pewnego poziomu, bo to już nie ma nic wspólnego z fachowym doradzaniem. Jeśli kryterium jest cena, to od tego jest allegro, a nie forum muratora.
    To miała być tylko prowokacja słowna do zgłębienia tematu. Przy wyborze dowolnych urządzeń użytkownik powinien opanować chociaż minimum wiedzy aby nie zostać nabitym w butelkę. Często napotykamy klientów którzy sobie świetnie radzą z wstępną wiedza juz po kilku godzinach w sieci. Każdy kto szuka "dobrej" oczyszczalni powinien omijać takie wynalazki i określić czego faktycznie potrzebuje.

  10. #1270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mnie interesuje POŚ- "posia"(przydomowa oczyszczalnia ścieków) na razie monitoruje i zgłębiam temat, nie moja dziedzina.
    Rozprowadzanie / rozsączanie odpada, musi być max czysta technologia, wiem nie tania.

  11. #1271
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cena jest ważna, dla każdego, dla inwestora najniższa a dla sprzedawcy odwrotnie bo dostanie większą marzę. I żeby nie było przeczytałem kilka stron, i widzę że było pisane nt biohybrydy z ekopolu, wersja do 5 osób jest w moim przypadku zadowalająca. Dodatkowo przy tej robocie mam zamiar wykopać zbiornik na deszczówkę ok 5 tyś ltr. a to też kilka tysięcy więcej pln do wydania.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  12. #1272
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vertragus
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    temat rzeka więc nie przegladałem ale osobiście polecę oczyszczalnię biologiczną ZBB-7 wobet hydret posiadam dwa lata i nigdy nie miałem problemu. wodę z oczyszczalni rozprowadzam drenażem rozsączającym (100) zasypanym żwirem, pod warstwą żwiru znajduje się drenaż zbierający (80) wodę a oczyszczona woda z oczyszczalni poldlega kolejnemu etapowi oczyszczania poprzez złoże żwirowe. woda z drenażu zbierającego połączona jest z zbiornikiem na deszczówkę zbiornik 3 m/3 wykorzystywana jest do podlewania ogrodu. cała instalacja znajduje się na zboczu i róznica poziomów wynosi ok 9 m tak że nie grozi mi cofnięcie deszczówki do oczyszczalni. system się sprawdza i nigdy nie miałem problemu z zapachami podtopieniami itp. korzysta z tego 5 osób w wakacje ok 8 do 9, raz w roku wyworzę osad, oczyszczalnię ulepszyłem tylko pod tym względem że dorobiłem przyłącze do wywozu osadu nie trzeba zdejmować pokrywy. w okresie letnim dosypuję saszetki z bakteriami oraz dwa razy w roku dosypuję preparatu do odpowietrznika drenażu zbierającego. dlatego polecam jako inwestor prywatny nie instalator sprzedawca czy producent. projekt wykonałem jak i zrealizowałem samodzielnie działa i może ktoś pokusi się o taką realizację.

  13. #1273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał vertragus Zobacz post
    temat rzeka więc nie przegladałem ale osobiście polecę oczyszczalnię biologiczną ZBB-7 wobet hydret posiadam dwa lata i nigdy nie miałem problemu. wodę z oczyszczalni rozprowadzam drenażem rozsączającym (100) zasypanym żwirem, pod warstwą żwiru znajduje się drenaż zbierający (80) wodę a oczyszczona woda z oczyszczalni poldlega kolejnemu etapowi oczyszczania poprzez złoże żwirowe. woda z drenażu zbierającego połączona jest z zbiornikiem na deszczówkę zbiornik 3 m/3 wykorzystywana jest do podlewania ogrodu. cała instalacja znajduje się na zboczu i róznica poziomów wynosi ok 9 m tak że nie grozi mi cofnięcie deszczówki do oczyszczalni. system się sprawdza i nigdy nie miałem problemu z zapachami podtopieniami itp. korzysta z tego 5 osób w wakacje ok 8 do 9, raz w roku wyworzę osad, oczyszczalnię ulepszyłem tylko pod tym względem że dorobiłem przyłącze do wywozu osadu nie trzeba zdejmować pokrywy. w okresie letnim dosypuję saszetki z bakteriami oraz dwa razy w roku dosypuję preparatu do odpowietrznika drenażu zbierającego. dlatego polecam jako inwestor prywatny nie instalator sprzedawca czy producent. projekt wykonałem jak i zrealizowałem samodzielnie działa i może ktoś pokusi się o taką realizację.
    Przy tak dużym spadku terenu można faktycznie wiele zdziałać grawitacyjnie. Oczyszczanie wody pościekowej przez filtr pionowy piaskowy daję świetne rezultaty i przy miąższości ok. 60 cm parametry są zbliżone do wody deszczowej a nawet lepiej. Przy zakopaniu rur drenażowych ważne jest wykonanie filtru pionowego wielofrakcyjnego gdyż każda nawet najlepsza oczyszczalnia niesie ze sobą jeszcze ładunek zanieczyszczeń do odpływu. Dlatego wodo po oczyszczalni nie nadaje się do bezpośredniego wykorzystania w zbiornikach zamkniętych (do deszczówki).

    W jakim celu dosypujesz preparaty do drenażu zbierającego?

    Przy wykonaniu oczyszczalni najważniejsza jest prawidłowa koncepcja całego systemu. Detale wykonania takie jak np. betonowanie zbiorników, ustawianie spadków na rurach 1 lub 2 - 2,5% itp. są istotne ale w małym stopniu wpływają na trwałość rozwiązań. Ważne jest jest aby rozwiązania dopasować do warunków gruntowych panujących na działce i dodatkowych warunków które musi spełnić oczyszczalnia.

    Przykład dopasowania oczyszczalni:

    Rozważamy oczyszczalnię przepływową np. BioHybrydę lub inną
    Ilość użytkowników: 6 - młoda rodzina z dziećmi
    Ilość łazienek: 2

    Największe zrzuty ścieków przypadają wieczorem (kąpiele) i co wówczas. Oczyszczalnia zaprojektowana na np. 0,9 m3/dobę przeliczana 0,9/24=0,0375 m3/h. Zakładając dodtkowo nierównomierność przepływu n=1,1 uzyskujemy 0,04125 m3/h. Co się w takiej sytuacji dzieje z oczyszczalnią w przypadku kąpieli wieczornej w 2 łazienkach na raz. Potężna ilość ścieku, która trafia do oczyszczalni wypłukuje bakterie mające oczyszczać ścieki do odpływu często taka oczyszczalnia działa w trybie awaryjnym przelewami. Całość trochę w tym przypadku ratuje złoże biologiczne, które stabilizuje proces i zabezpiecza przed pełnym pozbyciem się bakterii ale jakość wypływającego ścieku już nie jest zadowalająca.


    Jak uważacie co w takiej sytuacji należy wykonać? I jaką dobrać oczyszczalnię (nie chodzi o typ, producenta tylko rozwiązanie)? To jest jeden z przykładów jakie trzeba rozwiązywać przy dopasowywaniu oczyszczalni koniecznie trzeba tez przewidywać wiele dodatkowych sytuacji (np. zima z systemami deszczowymi) przepełnienia zbiorników deszczowych (zasuwy burzowe) itp.
    Ostatnio edytowane przez alfa-tech ; 29-04-2015 o 22:05

  14. #1274
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Najrossądniej zastosować rozwiązanie, które posiada dozowanie/porcjowanie ścieków z osadnika do reaktora. Choć nie tylko samo dozowanie się liczy, wazne aby osadnik była na tyle duży by mozna stworzyć odpowiednią pojemnośc buforową - myślę, że 300-400L spokojnie powinno wystarczyć. Nawet jak ktoś wieczorem spuści po sobie dwie wanny wody po 100L to nie przelejemy tego przez oczyszczalnię tylko zgromadzimy w zbiorniku buforowym.
    Nic nie da jeśli ktoś ma dozowanie ścieków z osadnika do reaktora ale osadnik 1m3 lub mniejszy, w takim przypadku także przelejemy.
    Pisałem o tym juz kilka razy ale, badałem to ale więkoszość tutaj pisze, ze przepływówki są OK, że po co zbędna automatyka itp. Sory ale bez tego nie da się odpowiednio posterować praca urządzenia. Jak mówi, że taki NV prawidłowo oczyszcza ścieki, czy całe BIO-Hero to nie chce mi się wierzyć. Pobrałem i przebadałem już wiele próbek ścieków i potwierdza się jedna reguła - praktycznie każda przepływówka do 0,9m3/d nie osiąga zakłądanych parametrów. Kilka lat temu prof. Błazejewski z UP z Poznania napisał tak: "Przydomowe oczyszczalnie ścieków z osadem czynnym, szczególnie w klasycznym układzie przepływowym, nie są najlepszym rozwiązaniem problemu ścieków bytowych, ze względu na kłopoty i koszty eksploatacji. Nie są one zalecane do stosowania w oczyszczalniach o niewielkiej przepustowości (0,5-1,0 m3/dobę)."
    Nie sposób z tym się nie zgodzić.



    Cytat Napisał alfa-tech Zobacz post
    Przy tak dużym spadku terenu można faktycznie wiele zdziałać grawitacyjnie. Oczyszczanie wody pościekowej przez filtr pionowy piaskowy daję świetne rezultaty i przy miąższości ok. 60 cm parametry są zbliżone do wody deszczowej a nawet lepiej. Przy zakopaniu rur drenażowych ważne jest wykonanie filtru pionowego wielofrakcyjnego gdyż każda nawet najlepsza oczyszczalnia niesie ze sobą jeszcze ładunek zanieczyszczeń do odpływu. Dlatego wodo po oczyszczalni nie nadaje się do bezpośredniego wykorzystania w zbiornikach zamkniętych (do deszczówki).

    W jakim celu dosypujesz preparaty do drenażu zbierającego?

    Przy wykonaniu oczyszczalni najważniejsza jest prawidłowa koncepcja całego systemu. Detale wykonania takie jak np. betonowanie zbiorników, ustawianie spadków na rurach 1 lub 2 - 2,5% itp. są istotne ale w małym stopniu wpływają na trwałość rozwiązań. Ważne jest jest aby rozwiązania dopasować do warunków gruntowych panujących na działce i dodatkowych warunków które musi spełnić oczyszczalnia.

    Przykład dopasowania oczyszczalni:

    Rozważamy oczyszczalnię przepływową np. BioHybrydę lub inną
    Ilość użytkowników: 6 - młoda rodzina z dziećmi
    Ilość łazienek: 2

    Największe zrzuty ścieków przypadają wieczorem (kąpiele) i co wówczas. Oczyszczalnia zaprojektowana na np. 0,9 m3/dobę przeliczana 0,9/24=0,0375 m3/h. Zakładając dodtkowo nierównomierność przepływu n=1,1 uzyskujemy 0,04125 m3/h. Co się w takiej sytuacji dzieje z oczyszczalnią w przypadku kąpieli wieczornej w 2 łazienkach na raz. Potężna ilość ścieku, która trafia do oczyszczalni wypłukuje bakterie mające oczyszczać ścieki do odpływu często taka oczyszczalnia działa w trybie awaryjnym przelewami. Całość trochę w tym przypadku ratuje złoże biologiczne, które stabilizuje proces i zabezpiecza przed pełnym pozbyciem się bakterii ale jakość wypływającego ścieku już nie jest zadowalająca.


    Jak uważacie co w takiej sytuacji należy wykonać? I jaką dobrać oczyszczalnię (nie chodzi o typ, producenta tylko rozwiązanie)? To jest jeden z przykładów jakie trzeba rozwiązywać przy dopasowywaniu oczyszczalni koniecznie trzeba tez przewidywać wiele dodatkowych sytuacji (np. zima z systemami deszczowymi) przepełnienia zbiorników deszczowych (zasuwy burzowe) itp.
    Ostatnio edytowane przez ArturStadnik ; 29-04-2015 o 22:27

  15. #1275
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vertragus
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    doświadczenie w temacie oczyszczania wody czerpię z akwarystyki ( 3000 l + 1500l) złoże żwirowe pełni tam nie tylko funkcję oczyszczania mechanicznego ale także funkcję oczyszczania biologicznego dlatego do drenazu zbierającego dorzucam te same bakterie co do oczyszczalni.
    w przypadku tak dużego zrzutu wody z kąpieli nie nastąpi wypłukanie złoża biologicznego problem jak dla mnie wydufany jak antybiotyki zarzywane przez domowników podczas choroby. flora bakteryjna osadza sie na złożu którego nie da sie wypłukać w dobrej oczyszczalni co najwyżej można ją zubożyć ale bakterie mnożą się w postępie geometrycznym wię problemu nie ma jeżeli oczyszczalnia funkcjonuje poprawnie.

  16. #1276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał vertragus Zobacz post
    doświadczenie w temacie oczyszczania wody czerpię z akwarystyki ( 3000 l + 1500l) złoże żwirowe pełni tam nie tylko funkcję oczyszczania mechanicznego ale także funkcję oczyszczania biologicznego dlatego do drenazu zbierającego dorzucam te same bakterie co do oczyszczalni. .
    W drenażu zbierającym już nie zachodzi doczyszczanie gdyż pełni on funkcję odbiornika ze złoża i transportuje w tym przypadku do zbiornika na deszczówkę. Czyli tak jakbyś wrzucał bakterie do zbiornika na deszczówkę. Mogą one jedynie wspomóc przeczyszczanie rury przepływowej.

    Cytat Napisał vertragus Zobacz post
    w przypadku tak dużego zrzutu wody z kąpieli nie nastąpi wypłukanie złoża biologicznego problem jak dla mnie wydufany jak antybiotyki zarzywane przez domowników podczas choroby. flora bakteryjna osadza sie na złożu którego nie da sie wypłukać w dobrej oczyszczalni co najwyżej można ją zubożyć ale bakterie mnożą się w postępie geometrycznym wię problemu nie ma jeżeli oczyszczalnia funkcjonuje poprawnie.
    Tak zagadnienie dotyczyło doboru oczyszczalni. Tak jak wspomniałem złoże bardzo stabilizuje proces oczyszczania i żywotność bakterii w przypadku przerw w dostawie energii lub dopływie świeżego ścieku. Jednak to nie zmienia faktu że przy dużych zrzutach chwilowych jakość ścieku oczyszczonego bez porcjowania niestety jest niska. Dotyczy to każdej technologii przepływowej. Problemem jest również zbyt mały bufor w osadnikach.

  17. #1277
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vertragus
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    w rurach drenażowych zbierających nie ale warstwie żwiru która otacza rury drenażowe już pproces oczyszczania zachodzi. ale jak zwykle ktoś pierwszy( z greckiego alfa) roztrząsa zagadnienie do poziomu nauki a nie wiedzy. to nie wykład akademicki tylko rozmowa na forum czyli rynku lub jak kto woli czasami na placu źrebięcym cordoby. nie piszemy pracy akademickiej tylko wymieniamy się doświadczeniami z działania już działających systemów i to część forum powinna być dla użytkowników tych instalacji a nie dla INSTALATORÓW, PRODUCENTÓW CZY SPRZEDAWCÓW. makiawelizm w czystej postaci( dla osób które będo chciały poprawić moją pisownie na forum pisze fonetyczni jak i nie używająć dużych liter wg mnie zachowuje w ten sposób charakter rynku/forum)

  18. #1278

    Domyślnie

    @vertragus: tak jak zgadzam się z tobą, że forum to nie miejsce na doktoraty, tak w kwestii niechlujnej pisowni protestuję. Pomijanie zasad gramatyki i ortografii w piśmie to odpowiednik bełkotu w mówieniu. Rozumiem, że są różne dysleksje i inne modne i wygodne przypadłości, ale jeśli ktoś rozmyślnie się nie stara i ułatwia sobie pisanie kosztem czytelności, to odbieram to tak samo jak mruczenie czegoś cicho i niezrozumiale pod nosem. W efekcie - jako lekceważenie rozmówcy. Wydaje mi się, że szczególnie na forum / rynku / agorze czy w Hyde Parku trzeba się starać, aby słuchacze mnie zrozumieli.

  19. #1279
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vertragus
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03092013169.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	316006Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30082013166.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	316007Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07092013189.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	316008
    jeżeli gdzieś pojawiły się błędy ortograficzne to przepraszam tu się zgodzę ale co do pisania fonetycznego nie.przedstawiam zdjęcia z realizacji posadowienia oczyszczalni. czarny zbiornik to bufor, zadaptowana została studzienka 0,7 m/3 jeszcze przed wprowadzeniem zmian technicznych. i ostatnie zdjęcie przedstawiające odpowietrzenie komory złoża biologicznego. bardzo często odpowietrzenie realizowane jest poprzez kominek a to wg mnie jest błąd. złoże biologiczne ma swój specyficzny zapach nie jest to smród szamba ale to też nie fiołki. przyłącze realizowane rurą 160. w górnej części przyłąccze odpowietrzenia wyprowadzone nad dach po ścianie domu czego już nie widać. przed samą oczyszczalnią załamanie rury przyłączeniowej kolankiem. z racji przewyrzszenia dość sporej odległości od domu oczyszczalni ma na celu spowolnić zrzut ścieku aby w komorze nitryfikacyjnej nie powstawały wzburzenia osadu.
    u mnie stwierdzono modną przypadłośc ponad 30 lat temu wtedy nawet moja polonistka o niej nie wiedziała. stwierdzono ją gdy na egzaminie wstępnym do szkoły średniej zrobiłem 146 błędów ortograficznych ale tro nie powód do wymówek należy się starać. ale nie zawsze wychodzi.

  20. #1280

    Domyślnie

    witam
    Najpierw napisałem posta...potem zaczałem czytac ten temat...w sumie zmarnowane kilka godzin..więc edycja
    Ale jest jeden swietny post w srodku tego tematu który rozwiewa watpliwości jaką oczyszczalnie kupić,,w 100%...mozna by ten post podwiesić na głównej stronie...reszta smietnik.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 08-05-2015 o 06:54

Strona 64 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony