dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 302 z 1588
Pokaż wyniki od 6.021 do 6.040 z 31759
  1. #6021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a teraz moja duma
    w donicach wiec duma, ze wyroslo - duma, ze nie zabilam i zyje dalej - duma, ze kwitna - duma!!

    moj Don Juan





























    kurna czesc fotek jak profeska wyszly, nie obrabialam ani nie nie rasowalam zdjec


    a ta w torfie pamietacie? zaczelo jej sie zdychac po wsadzeniu w ziemie jak ten torf opadl ale dzielnie miala dwie roze, potem nic, dlugo nic, az w koncu ruszyla




    nowe galazki, nowe listki i naliczylam dzis 7 pakow

    i dobrze ze poczytalam na necie ze obcinanie zdechlych pakow dziala na zasadzie 5 listkow, bo bym ciela gdzie popadlo


    no i ostatnie zdjecie pierwszej wisterii - ogolem miala 13 pakow i kazdy rozkwitl, juz przekwitly i poobcinalam i teraz sie wziela za rosniecie w gore, ciekawe czy jeszcze pusci kwiaty. Ale 13 to i tak niezly sukces





    poziomki w donicy - jedne zjadamy drugie zaraz rosna, temu nie ma caly czas czerwono.



  2. #6022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ty wiesz Pestka jaki wrzask chipmunki podnosza jak psa mojego zobacza
    on je czasem pogoni czasem ma je w nosie, staram sie mu gonienie z glowy wybic bo te stworki takie fajne ze az milo patrzec.

    ide przygotowac fotki mojego nowego nabytku tym razem nie dod omu a do ogrodka


    pedraki mamy co roku, niestety.
    w lecie jak wylaza z gleby to mam istny sajgon na tym duzym czerwonym klonie - upatrzyly sobie go i w nim sie grzmoca zanim zloza jajca w ziemie, zlatuja sie mi chyba wsie z okolicy, sa specjalne lapki na nie sie wisza na drzewie w tym roku kupie.

  3. #6023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I będą pięknie rosły i róże, i wisterie.

    Chipmunki pyskują psu Niezłe są maluchy.

    A ja zapomniałam Ci opisać. Jak kopciuszka wyjęłam Pasqalowi z pomiędzy łapek, to z sosny wystarował rodzic kopciuszkowy i jak Messerschmitt zapikował w kota. Pasqal z podkulonym ogonem w nogi do domu, a ten ptasiorek darł się i leciał na nim, jakieś pół metra nad kocim grzbietem. Zawrócił dopiero tuż przed oknem.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 28-06-2016 o 19:58
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #6024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ha ha, dobrze ze nie ma nikogo w domu bo sobie wyobrazilam jak ptak kota goni zamiast na odwrot i rechocze na glos

    Pestka raz na balkonie mialam roze, najpierw mszyce je zezarly a potem grzyba dostaly , sraszny humid byl i poszlo z korzeni w gore, kupa lat temu byla, raz, to moje drugie podejscie i roze doszly dalej niz tamta - wiec sie ciesze. No i poki co - odpukac - zadnych mszysc nigdzie, ale flaszka stoi do pryskania jakby co.

    zaraz wkleje moje cudo, musze pozmniejszac tylko

  5. #6025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Mania śliczne kwiatuszki,
    stół pstryknę jutro jak światło będzie.
    rabarbar CI piękny wyrósł, ciacho przepysznie wygląda. Przepyszne jest to ciasto, bardzo często piekę latem jak te różowe badyle gdzieś dorwę
    http://przystole.blox.pl/2010/09/Pla...kruszonka.html

  6. #6026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Emi fajny przepis, podobny do mojego ale bez migdalow, zrobie go wiec teraz. Wanilie dodalam do kruszonki tylko.
    Zasadzilam swoj bo w sklepie albo nie ma albo jak sa to pare badyli i drogie a troche tych lasek trzeba, a ja zawsze robie ciasta w wielkich foremkach a nie 30x20.

  7. #6027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    sadziłaś go z sadzonki? Migdały w tym cieście bardzo pasują, warto je dodać. u nas też badyle strasznie drogie bywają, ale mój mąż ma bzika na punkcie rabarbaru
    ooo i przypomniało mi się, na Julki urodziny piekłam ostatnio takie muffinki http://www.mojewypieki.com/przepis/m...e-z-rabarbarem, też super wyszły.

  8. #6028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nastepna tura fotek, to wlasciwie M mnie pogonil czy "juz Wam pokazalam"....

    wiecie ze kwiatkowa nie jestem, znaczy nie tak, zle - ja nie lubie rabat z kwiatkami. Kojarzy mi sie z miejskimi rabatkami. Lubie popatrzec u kogos. Nie lubie za bardzo nawalu kolorow.
    No ale...w zieleniaku ostatnio ciagle bylismy, a to ziemia, a to odzywki, a to to a to sramto i tak 2 tygodnie chodzilam kolo tego...mieli pare roznych kolorow, ten akurat stal sam - otoczony innymi kwiatami w tym samym kolorze. jak za kawiatami nie przepadam nie wiem co i jak i dlaczego ale moje oko go wylonilo sposrod tych tysiecy roznych kwiatow co mieli odrazu, bo nawet sie nie rozgladalam za kwiatami. I tak 2 tyg lazilam i lazilam w koncu wyciaglam M - jedziemy i miejmy nadzieje ze go maja - bo z wszystkich byl najwiekszy, a ja jak wiadomo lubie z grubej rury odrazu...

    meet my new love : Bougainvillea






































    nie ma dnia zebym nie mlaskala z zachwytu patrzac na nia. Zakochalam sie totalnie.
    Bije na glowe i roze i Wisterie.
    ma tylko jedna wade - ani na nasze ani na Wasze klimaty, znaczy nie ma mowy o sadzeniu w glebe.
    Te co nie znaja niech se wygoogluja - przepieknie rosna w glebie, zarataja mury, pergole i co sie da, potrafia olbrzymie wyrosnac.
    Niestety my zdani jestesmy na donice.
    Sa w roznych odmianach, drzewkowate, krzakowate, nawet bonsai. Moja ma 2 metry, pieniek juz drewniany.
    Niestety mam za zimny garaz a w piwnicy za cieplo wiec bede ja zimowac w domu, a dokladnie - nie bede jej zimowac. Bedzie podlewana jak reszta kwiatow.
    Zaleta - malo wody potrzebuje, zeby tak pieknie kwitla - trzeba ja przesuszac. A moj nasloczeniony ogrodek akurat dla niej.

    Pestka pewno ja znasz.
    ktora ja jeszcze zna????


    sa i inne kolory - w sklepie tez byly, ale ten kolorek mnie walnal po oczach bo mi przypomnial kwiaty na kaktusach jak jechalismy do Grand Canyon.

    tu przyklad wszystkich kolorow zaszczepionych na jednym pniu (na dwoch)





    a tu jak ja poprowadzili to szok





    macie w Polsce sprawdzalam, ale zadna z Was o niej nie pisala jeszcze

  9. #6029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja aż siadam w trawę ze śmiechu, jak moje kocisko kurcgalopkiem posuwało. Przypomniało mi się jaki z niego ostry gość u weta. Kiedyś oboje z wetem spłynęliśmy krwią, przy zwykłym zastrzyku. Wyrwał się nam. Wet zaliczył pazury, a mnie mój kochany kocio tak pogryzł, że 2 miesiące miałam niesprawną lewą dłoń.
    Kopciuszki potrafią zawisnąć w powietrzu podobnie jak koliberki. Bardzo odważne są, gdy chodzi o ich potomstwo.

    Na mszyce używam Teppeki. To środek systemiczny. Nie szkodzi innym owadom. Oprysk jest wchłaniany w roślinę i krąży. Mszyce nie od razu giną, ale łapie je paraliż, tracą koordynację ruchów i przestają ssać roślinę. Giną z głodu. Działa 21 dni na mszyce. Poszukaj u siebie czegoś podobnego.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #6030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Emi a muffinki za mna juz dawno chodza, oj dzieki za przepis

    tak z sadzonki. Dokladnie dwie sadzonki w zieleniaku kupilam, nie wiem ile mialy - 20-30 cm??
    jak masz miejsce posadz bo warto, jak widzisz duzo mi miejsca nie zajely, posadzilam z boku domu gdzie najczsciej chodze i jezdze z kosiarka i nie przeszkadzaja

  11. #6031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Bougenwille kocham miłością niespełnioną od kilkudziesięciu lat. Jak się doczekam szklarenki z ogrzewaniem, sobie sprawię też ciemno różową.

    Wiesz oczywiście, że to nie są kwiaty te amarantowe cudowności?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #6032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oczywiscie ze wiem najpierw mnie w sklepie przeszkolili a ptem kilometry przeczytalam na necie

    a po co Ci szklarnia??

  13. #6033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chcę mieć wcześniej pomidory U mnie dopiero pojawiają się zielone kuleczki i zawsze mało. Sąsiadka już ma prawie czerwone i tak do późnej jesieni.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #6034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja mam wysypisko pomidorow w donicach, jeszcze zielone ale rosna jak glupie, jedne rosna a kwiatow wciaz przybywa i sie robia pomidorki z nich - na szczescie.
    masz szczescie masz gdzie szklarnie stawiac, ja moge tylko tak stawiac i miec nadzieje ze przezyje, no ale chwale sie - moimi pomidorami w donicach .

    dwa sa normalne ale inne odmiany, jedne koktajlowe a jedne maja fikusny ksztalt























    powiem Ci ze w zeszlym roku tez mialam duzo. Ale tylko 3 krzaki. Jedne koktajlowe ktore zzeralam odrazu z krzaka jak przechodzilam i dwa normalne, do poznej jesieni mialam je i tyle ze nie zjedlismy wszystkich -- sie wziely i zepsuly bo przejedlismy sie pomidorami.
    Ale sadze, lubie patrzec kazdego ranka jak co dzien sa wieksze


    Clematis tez ladnie wyglada juz, bylby wiekszy ale go po zimie obskubalam





    ufff juz prawie, jeszcze jedna rundka fotek mi zostala , i bedzie koniec tylow

  15. #6035
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Usmialam się z wiejacego kota a teraz truchleje przez swojego. Jak urzeduje na dworze to teraz zapukał w drzwi i wpakował mi się na kolana. On się myje a ja o kleszczach myślę
    Kwiatek jest mi znany jako doniczkowy. Nasze zbiory owocowe były kiepskie, 1 owoc czereśni i 3 truskawki. Za to mięta mnie miło zaskoczyła, bo rozrosła się zdrowo i dzisiaj jej liście zalałam spirytusem. Nigdy nalewki miętowej nie próbowałam, mam nadzieję, że spirytusu nie zmarnowałam

  16. #6036

    Domyślnie

    U mnie też pomidorków zatrzęsienie Mam wrażenie, że te łodygi pękną pod naporem ciężaru owocu, mimo podwiązania do tyczek. A kwiatów nowych coraz więcej i więcej Mam żółte, czerwone i czarne. Na razie wszystkie są zielone

  17. #6037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, właśnie ja bym chciała, żeby przestały być zielone jak najszybciej.

    Mmikka, wyczesuj kota jak wraca do domu.

    Maniu, a nie możesz zrobić przy tej ścianie, gdzie stoją pomidorki, mini szklarenki. Wąską, ale na długość ściany, myślę, że by się dało. U Ciebie to się chyba growhouse nazywa.

    Taka, tylko węższa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1329837171-40761100.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	359544 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6x8 Lean to Cedar Growhouse Greenhouse With Water Butt.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	359545
    Te mają przód otwierany
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	growhouse-upright-cedar-coldframe.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	359546 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1436517880-31463600.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	359547 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	45383_huge.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	359548

    Ja mam taki zakamar – kąt od zachodniej strony między ścianami salonu i sypialni. Wymyśliłam tak, żeby w przypływie kasy mieć tu oranżerię z wejściem z salonu albo nawet z sypialni. Oranżerii nie będzie, ale miejsce świetnie się nadaje na przytulenie do ściany szklarenki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #6038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    mąż sobie wykombinował takie przeszklenie z wyjściem z sypialni a w środku całoroczny basen

  19. #6039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tomkowa, mimo ze mam na pomidorowych druciakach oparte to juz musialam podwiazac - rosna do gory i przerosly te druciane podporki, patyki tez sa i tez je juz przerastaja.

    Emi - dobre dobre, cale ze szkla - nie trza podgrzewac - jak solara sie nagrzeje

    Pestka blisko bylas z tym Growhouse.
    Termin ktory sie uzywa w Anglii bardziej, tutaj sie uzywa Grow house.....na okreslenie czegos w czym rosnie marichuana
    A na szklarenki sie mowi Greenhouse

    myslalam o tym, pomidory tam lubia bo duzo slonca maja popoludniu i im sluzy jak widac. Niestety, mam tam dwa okna - jedno od przyszlej sypialni na dole a drugie od jeszcze jednej lazienki - jak zastawie to okna nie otworze, szklarenka zasloni, w niej wiadomo ukrop. No i pomiedzy jest jeszcze rura ktora wychodzi od czegos, chyba od pieca gazowego. A male na jeden krzak nie oplaca sie stawiac, chociaz mozna latwo samemu zrobic - pare sztachetek i folia ogrodnicza.
    Nic na to nieporadze ze stawiam na zielone drzewka a nie na warzywniak. A skoro pomidorom to sluzy i rabarbarowi tez - to niech rosnie jak rosnie. Poczekam na te pomidory, poki co bardzo smaczne kupujemy tutaj od farmerow. I wiesz co??? pamietam z zeszlego roku, jezdzilismy do farmerow - najpierw sprzedawali wlasnie ze szklarni a potem nam powiedzieli - za tydzien juz beda normalne - z powietrza. Czyli sadza i tak i tak.


    a skoro mowa o krzakach, zaroslam jak Brezniew.





    musialam przesadzic hosty spowrotem - bo zaczelo mi slonce je wypalac, nie pomyslalam ze to te niebieskie i one wypala sie. Wiec wyladowaly spowrotem. Musze ziemi dokupic i przesadzic te dwa glowkowe drzewka i niskie krzaczki miedzy hostami w tyl a hosty wtedy wsadzic blizej kulkowego bukszpanu. A na jesien musze stamta wykopac dwa drzewa i przesadzic.
    ostatnio na lokalnych dawali pomocy w stylu "pomocy"...potrzebowali kogos tez do przesadzenia krzakow itp bo zarosli. Jak nie urok to sraka...jak nie pada wsio po zimie to sie rozrasta jak glupie.

    a teraz bedzie czas na wklejenie czegos ze srodka

  20. #6040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobra, dlugo robiony Granatowy.
    A wasciwie to tam nic nie bylo robione zeby pisac dlugo, poprostu lenia mialam.
    i tak nie skonczony, no ale juz zarys widac.
    Zaglowek pamietacie. Z tego samego sa dwie poduchy, do tego granatowy koc i granatowe zaslony.



















    mimo ze sa shutters w oknie to zaslony i firany powiesilam zeby nabraly tego "wygladu". Zaslony i forany tylko tam sa i w Fioletowym.

    To jest goscinny, wiec wyspac sie i wynocha z pokoju. Lozko jest? jest, tv jest? jest. Stolik i szafa tez. Styka.


    tu jeszcze listew nie ma bo jak pisalam sciagnelismy z jadalni i zalozyl M tutaj. Braklo. Musze dokupic szerokich na dol zeby reszte zalozyc. Tak ze narazie tylko za zaglowkiem, ale jest OK.



    duze lustro nie wiem czy zostanie, raczej wyniose i zostana same patyki, drzwi sa od szafy





    zpstala mi tylko ta sciana do zagospodarowania i mam wybor miedzy lustrem a obrazem. Mam oba. Jeszcze nie zdecydowalam.





    jeszcze musze wiatrak sciagnac i lampe zalozyc ale to dopiero jak zalozymy klimatyzacje

    Fioletowy nie zrobiony bo...moj M sie nadal zastanawiam ktory pokuj wziasc

Strona 302 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony