dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1025 z 1421
Pokaż wyniki od 20.481 do 20.500 z 28404
  1. #20481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Podejrzewam że jakby producent kotłów Kostrzewa poszedł w kierunku sterowników internetowych nie miałby konkurencji na rynku, sterownik ma sondę Lambda i algorytm podawania i dmuchawy jest pod nią dostosowany. Ostatnia razem z sąsiadem kupiliśmy ten sam ekogroszek od tego samego producenta, u mnie na ecoalu z 4 razy zgasł do puki mu ustawień nie zmieniłem, a sąsiad nie zauważył różnicy, jak mu zwróciłem uwagę poszedł do pieca i zobaczył że rzeczywiście sterownik zmienił sobie parametry tlenu dla poszczególnych mocy.
    I tu zbyt wiele nie mogę napisać o kolejnym sterowniku. Wiem tylko że stosowanie sondy Lambda z węglem jest kłopotliwe (nie czytaj niemożliwe). Koszt samej sondy też nie jest bez znaczenia. Podejrzewam jedynie że wygaszanie kotła u Ciebie było efektem pracy w podtrzymaniu, a tu parametry zostają ręczne do wprowadzenia. To ile żar wytrzyma zależy głównie od jakości węgla i ku zdziwieniu jest to zależność odwrotnie proporcjonalna. Czasem sądzę że należało by stosować dwa rodzaje paliw. Lepsze na mrozy i gorsze na cieplejsze dni.

  2. #20482

    Domyślnie

    Ostatnimi dniami testuję z moim RBRem sterownik SPP. Muszę powiedzieć, że czas na tego typu testy jest chyba niezbyt odpowiedni, a po drugie moje umiejętności też pozostawiają sporo do życzenia. Widzę jednak, że "filozofia" działania SPP jest zupełnie odmienna. Nie wiem czy lepsza, czy gorsza... każda ma swoich zwolenników. Pewien jestem co do jednego: gdyby ktoś stworzył taki sterownik, który łączyłby zalety SPP i eCoala, zdobyłby cały rynek sterowników.
    Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że widząc wcześniej zdjęcie, które zamieścił kol. mark3k, iż taki sterownik mieliśmy już niemal na wyciągnięcie ręki. Zabrakło widocznie dobrych chęci... Nie chcę tu powtarzać moich wpisów z forum boleckiego, zainteresowanych zapraszam do prześledzenia moich wysiłków z ujarzmieniem "kota" (wątek: SPP vs. gmaj)
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 05-10-2014 o 19:54
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  3. #20483

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    To ile żar wytrzyma zależy głównie od jakości węgla i ku zdziwieniu jest to zależność odwrotnie proporcjonalna. Czasem sądzę że należało by stosować dwa rodzaje paliw. Lepsze na mrozy i gorsze na cieplejsze dni.
    Mam nadzieje że jest tak jak piszesz, bo mi się wydaje że tylko jest to powiązane z ilością popiołu jaka zostaje. W przypadku RBR-a chyba na lato trzeba się zaopatrzyć w gorszy opał, ze względu na wielkość palnika, jakby był mniejszy i przystosowany do mocy pieca to myślę że nie byłoby problemu.

  4. #20484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Maher, w przypadku każdego kotła lepiej się zaopatrzyć na lato w mniej kaloryczny opał.

  5. #20485

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Maher, w przypadku każdego kotła lepiej się zaopatrzyć na lato w mniej kaloryczny opał.
    Testowałem czecha w lecie i wcale nie było to korzystniejsze w stosunku do zeszłorocznej wesołej (3,3kg/24d do 2,0kg/24h), wesoła z ostatniej dostawy nie dość że nie wytrzymuje więcej niż 100minut w podczymaniu (zeszłoroczna wesoła 120minut, a nawet po 4 godzinach piec odpalił jak zapomniałem przełączyć z trybu ręcznego) to i spalanie na CWU wzrosło w okolicach czecha. Także jakbym kupił wesołą z zeszłorocznej dostawy to nic nie wyjdzie korzystniej, podejrzewam że w piecach gdzie palnik nie ma takiego dużego gardziela jak w RBR-że ekoenergia nawet nie będzie takiego problemu na tegorocznej wesołej, a ta wyjątkowo ma mało popiołu.

  6. #20486
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ja uważam,że nie ma potrzeby kupowania czecha na lato tylko odpowiednio ustawić parametry podtrzymania.Nikt przecież nie powiedział,że postój musi być rozciągnięty na maxa. Paliłem Chwałowickim, wesołą , mieszanką i bez różnicy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #20487
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać,że w poprzednim sezonie letnim spaliłem 320 kg groszku z Chwałowic za 4 miesiące , bojler 120 l 5 osób.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #20488
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    ...podejrzewam że w piecach gdzie palnik nie ma takiego dużego gardziela jak w RBR-że ekoenergia nawet nie będzie takiego problemu na tegorocznej wesołej, a ta wyjątkowo ma mało popiołu.
    A masz jakiś konkretny palnik na oku, czy tylko teoretyzujesz ?

  9. #20489

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A masz jakiś konkretny palnik na oku, czy tylko teoretyzujesz ?
    Z tego co pamiętam RBR ma najmniejsze palniki ekoenergii o mocy 25Kw i pakuje je do 12KW i 17KW i 23KW, podobno różnią się tylko nawierconymi otworami napowietrzenia (chociaż oglądałem zdjęcia 11/12 i 17 i niczym się nie różnią), z tego co słyszałem palnik Ardeo jest przystosowany do dużo niższej mocy. Jak wyczyściłem u siebie palnik to musiałem z 3 dni czekać aby uzbierało mi się popiołu, na tyle aby podczymanie wytrzymywało więcej niż godzinę i przez te kilka dni palenie żar schodził poniżej napowietrzania.

  10. #20490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Z tego co pamiętam RBR ma najmniejsze palniki ekoenergii o mocy 25Kw i pakuje je do 12KW i 17KW i 23KW, podobno różnią się tylko nawierconymi otworami napowietrzenia (chociaż oglądałem zdjęcia 11/12 i 17 i niczym się nie różnią), z tego co słyszałem palnik Ardeo jest przystosowany do dużo niższej mocy. Jak wyczyściłem u siebie palnik to musiałem z 3 dni czekać aby uzbierało mi się popiołu, na tyle aby podczymanie wytrzymywało więcej niż godzinę i przez te kilka dni palenie żar schodził poniżej napowietrzania.
    Trochę źle słyszałeś. W RBR-ach jest palnik Ekoenergii 15-25 kW, a Ardeo ma palnik 15 kW. Na zdjęciach masz wymiary tych palników, ale nigdzie nie podają wymiarów gardzieli tylko talerza lub korony.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ekoenergia.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	283027   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ardeo.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	283028  

  11. #20491

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Adaś knigi też tylko ludzie piszą
    A człowiek jak wiadomo to istota omylna, kiedyś ktoś twierdził że to słońce obraca się dookoła ziemi
    To nie Ty?
    Ukłony dla Redakcji

  12. #20492

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ecoal pasuje do każdego kotła...
    Za wyjątkiem tych kotłów, które kupujesz Ty.
    Ukłony dla Redakcji

  13. #20493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Testowałem czecha w lecie i wcale nie było to korzystniejsze w stosunku do zeszłorocznej wesołej (3,3kg/24d do 2,0kg/24h), wesoła z ostatniej dostawy nie dość że nie wytrzymuje więcej niż 100minut w podczymaniu (zeszłoroczna wesoła 120minut, a nawet po 4 godzinach piec odpalił jak zapomniałem przełączyć z trybu ręcznego) to i spalanie na CWU wzrosło w okolicach czecha. Także jakbym kupił wesołą z zeszłorocznej dostawy to nic nie wyjdzie korzystniej, podejrzewam że w piecach gdzie palnik nie ma takiego dużego gardziela jak w RBR-że ekoenergia nawet nie będzie takiego problemu na tegorocznej wesołej, a ta wyjątkowo ma mało popiołu.
    Brunatny, a taki głównie z Czech pochodzi, nie jest dobry na okres z długimi przestojami. Potrafi chłonąć duże ilości wilgoci więc kondensacja w kominie niejako gwarantowana. Tak jak stwierdziłeś wcześniej dużo zależy od popiołu. Ale zawartość popiołu pogarsza wartość opałową węgla, która wyrażana jest jako energia do masy. Dużo też zależy od rodzaju popiołu. Niekiedy potrafi być na tyle lekki że jest po prostu wydmuchiwany z palnika. Jak można zauważyć żaden automat nie zastąpi wytwornego palacza. Nawet sonda Lambda wymaga obsługi. Trzeba ją czyścić.

  14. #20494

    Domyślnie

    Mógłby ktoś mi napisać z czego wynika wysoka temperatura podajnika? U mnie jest wyższa niż na piecu Dzięki.
    https://device.esterownik.pl/device/3547/

  15. #20495
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    Mógłby ktoś mi napisać z czego wynika wysoka temperatura podajnika? U mnie jest wyższa niż na piecu Dzięki.
    https://device.esterownik.pl/device/3547/
    Powodów może być kilka.
    Po pierwsze czy masz dobrze skalibrowany czujnik ? Jeśli tak to może żar Ci się zapada zbyt głęboko ?

  16. #20496

    Domyślnie

    Na oba pytania nie znam odpowiedzi.
    Jak wrócę z pracy to poszukam tego czujnika. Jak go skalibrować?

  17. #20497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kazek13

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Skała małopolskie
    Posty
    66

    Domyślnie

    kveldulv
    Mam podobne temp. Jeżeli masz czujnik zamontowany oryginalnie na tej blaszce (po przeciwnej stronie dmuchawy) to ona się nagrzewa i stąd takie temp. U mnie przed zaklejeniem kanałów antyspalinowych bywały temp. w okolicach 80, a raz mi nawet wyrzuciło alarm o zapłonie. Poza tym żeliwo się nagrzewa i tak będzie jak przechodzi w podtrzymanie. Możesz przesunąć czujnik w miejsce między zasobnik a tą blaszką na której jest teraz zamontowany.

    P.S.
    Ale czy żar się nie zapada też trzeba sprawdzić
    Ostatnio edytowane przez Kazek13 ; 06-10-2014 o 09:44 Powód: hm
    RBR 11kW i jest

  18. #20498

    Domyślnie

    Palnik trzyma rozgrzany żar. Ciepło poprzez przewodność wędruje po żeliwie i może podnosić temperaturę tego czujnika bez patologicznej przyczyny. U Ciebie oscyluje w granicach 40°C - 50°C. Zauważ że rożnie po wyłączeniu dmuchawy. Co znaczy że ta chłodzi tą część żeliwa. Moim zdaniem przyjmij to za normę a wszystko co rośnie ponad to może być patologią. W ustawieniach masz maksymalną temperaturę podajnika, po jej przekroczeniu następuje wyrzut paliwa. To zabezpiecza przed cofką żaru. Jeśli czujnik reaguje zmianami temperatury to to zabezpieczenie można precyzyjnie dostroić. Moim zdaniem jest to lepsza sytuacja niż gdyby czujnik zbyt słabo reagował. Jeśli boisz się stratą ciepła z tego tytułu to nie jest ona aż tak wielka. W przeciwnym przypadku nie wytrzymał byś ciepła kotłowni.

  19. #20499
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    Na oba pytania nie znam odpowiedzi.
    Jak wrócę z pracy to poszukam tego czujnika. Jak go skalibrować?
    Połóż go na jakiejś np. desce a obok niego jakiś termometr którego jesteś pewien że dobrze wskazuje i po paru minutach porównaj wskazania.
    Możesz także zanurzyć tą metalową część w gotującej się wodzie i sprawdzić po chwili ile pokazuje, powinno być coś około 100 stopni C.

    Nie masz jeszcze zbyt wysokiej tej temperatury. Jak podchodzi pod 70-80 st. to już coś jest nietak. U mnie też tak było jak Kazek pisze, musiałem zaślepić otwory antyspalinowe.

  20. #20500

    Domyślnie

    A jak ten żar sprawdzić? Zrobić dziurkę w kopcu i zobaczyć jak głęboko sięga?

Strona 1025 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony