dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1057 z 1421
Pokaż wyniki od 21.121 do 21.140 z 28404
  1. #21121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jest to do odratowania.Możesz połączyć tak jak piszesz.Pytanie tylko co wyreguluje przepływy na obiegi podłogowe?
    Przydały by się przynajmniej jakieś zaworki na powrotach aby dało się obiegi zdławić.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #21122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miuzziker

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jest to do odratowania.Możesz połączyć tak jak piszesz.Pytanie tylko co wyreguluje przepływy na obiegi podłogowe?
    Przydały by się przynajmniej jakieś zaworki na powrotach aby dało się obiegi zdławić.
    Na dole w rozdzielaczu są rotamery i jest zawór 3D, więc było by OK. Myślę również, że można by było zrobić na na poddaszu dodam zawór z kapilarą, a na dole mogę dodać poza rozdzielaczem jakieś zawory i połączyć grzejnik do zasilania kotła przed zaworem 3D. W kotłowni to może to być na wierzchu. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

  3. #21123

    Domyślnie

    miuzziker byłeś u mnie oglądać kocioł o ile się nie mylę. Jeśli masz problem z instalacją dam Ci namiar do swojego hydraulika. Nie wiem jak u niego z czasem, ale pewnie coś by poradził. Jeśli chcesz to priv.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  4. #21124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał miuzziker Zobacz post
    Na dole w rozdzielaczu są rotamery i jest zawór 3D, więc było by OK. Myślę również, że można by było zrobić na na poddaszu dodam zawór z kapilarą, a na dole mogę dodać poza rozdzielaczem jakieś zawory i połączyć grzejnik do zasilania kotła przed zaworem 3D. W kotłowni to może to być na wierzchu. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
    Jeżeli grzejniki są z głowicami to tam sobie przepływy wyregulujesz grunt aby pompka sobie dała radę.Wg mnie w takiej sytuacji daj do jednej szafki same grzejniki a do drugiej same obiegi podłogowe,mieszacz i rotametry zrobią swoje a do grzejników zasilanie ale poza mieszaczem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #21125

    Domyślnie

    Cytat Napisał miuzziker Zobacz post
    Załącznik 287037

    Zamieszczem zdjęcie rozdzielacza na piecu. W tym rozdzielaczu idzie grzanie na 4 grzejniki + jeden grzejni łazienkowy i jeden obwód podłogówki w łazience. Wiem, że jest do spi.......e. Jak można to naprawić? Czy można gdzieś podłączyć do tego układu jaki jest zawór termostatyczny z kapilarą, czy coś podobnego, czy trzeba powiększać szafkę i dokładać dodatkowy rozdzielacz? Proszę o pomoc.
    A ten zawór na zdjęciu na końcu to nie czasem RLT do podłogówki?
    Jeżeli tak to masz wszystko w porządku, tylko odpowiednio musisz zdławić kaloryfery, aby woda poszła do podłogówki.

  6. #21126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zdławić można albo nie można, kolego Maher.
    Raz się da i przyniesie to jakiś skutek a drugi raz się nie da i kiszka panie.
    Ten co bigosu nawarzył stulił dupę w troki, czyta, uczy się, a czy wyciągnie wnioski z tego żeby drugich w koszty nie wciągnąć i niepotrzebną robotę nie wiadomo,

  7. #21127

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Taka że nie ma RBR11 odkąd zostały zrobione badania i stwierdzono że powienein mieć w nazwie 12kW

    Może wy coś poradzicie na moją tmp podajnika, popatrzcie na wykresy dokładnie zanim napiszecie coś
    https://device.esterownik.pl/device/3579/

    I jeszcze jedno czemu mam alarm ustawiony na 90C a wyskoczył przy 88C ?

    I jak ustaliłeś coś z tą podwyższoną temperaturą podajnika bo u mnie od dwóch dni mam podobne objawy.

  8. #21128

    Domyślnie

    Nie wiem czy do mnie pijesz. Podkreślałem że to nieprofesjonalne nie bez przyczyny. Liczyłem na więcej informacji bo może i nie potrzebna robota.

  9. #21129

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś. stosuje lub stosował zamiast pompy cwu zawór elektromagnetyczny NC. (beznapięciowo zamknięty ). Zadaniem jego byłoby nie pozwolić na przebijanie temp. CWU przy instalacji na jednej pompie. Miałby być podłączony do zasilania pompy cwu w sterowniku. Pytanie jak się to sprawdza, czy nie przegrzewa cewki przy obciążeniu np. przez pół godziny.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 01-11-2014 o 23:49

  10. #21130

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Panowie, czy ktoś. stosuje lub stosował zamiast pompy cwu zawór elektromagnetyczny NC. (beznapięciowo zamknięty ). Zadaniem jego byłoby nie pozwolić na przebijanie temp. CWU przy instalacji na jednej pompie. Miałby być podłączony do zasilania pompy cwu w sterowniku. Pytanie jak się to sprawdza, czy nie przegrzewa cewki przy obciążeniu np. przez pół godziny.
    Ja w starym domu mam 3D z siłownikiem (od pieca gazowego termet) i nie raz w sezonie letnim był włączony do prądu aby grzać tylko CWU i nic się tam nie grzało. Odnośnie ceny to wychodziło to podobnie jakbyś wstawił drugą pompę z ZZ.

  11. #21131

    Domyślnie

    Maher...silnik synchroniczny z wyłącznikami krańcowymi w napędzie 3D to zupełnie co innego niż cewka elektromagnetyczna w elektrozaworze. A ja pytam o to drugie
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  12. #21132

    Domyślnie

    Nie wiem czy różnica ciśnień wystarczy do elektrozaworu. Pobór jest mniejszy ale tam wykorzystuje się malutki zaworek upuszczający ciśnienie z pod membrany.

  13. #21133

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Nie wiem czy różnica ciśnień wystarczy do elektrozaworu. Pobór jest mniejszy ale tam wykorzystuje się malutki zaworek upuszczający ciśnienie z pod membrany.
    Są też takie,gdzie różnica ciśnienia nie jest wymagana, tzw. bezpośredniego działania.

  14. #21134

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Maher...silnik synchroniczny z wyłącznikami krańcowymi w napędzie 3D to zupełnie co innego niż cewka elektromagnetyczna w elektrozaworze. A ja pytam o to drugie
    Jest tam silniczek, ale krańcówek nie ma, podajesz napięcie i silniczek kręci się do momentu aż zamknie/przełączy zawór, braknie napięcia sprężyna odkręci zawór do pozycji wyjściowej. Myślę że jest to lepsze rozwiązanie bo gdy nie podasz napięcia to grzejesz CO podajesz napięcie grzejesz CWU, do tego jest dźwignia blokująca którą jak przełączysz to woda popłynie i do CO i CWU, jedyny minus to grzanie w lecie bo chodzi pompa i zawór 3D. Zawsze w tym zaworze możesz zaślepić jedno z wyjść i masz wtedy kombinacje czy to napięciową czy bez napięciową. Ale wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest dodatkowa pompa i ZZ bo do tego jest sterownik zaprogramowany, a w razie awarii masz jedną pompę w zapasie.

  15. #21135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Nie wiem czy do mnie pijesz.
    Nie, jeśli mnie pytasz
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #21136

    Domyślnie

    Witam. Dawno mnie tu nie było i aby być na bieżąco czytam wszystko od mojej ostatniej wizyty. Niniejszym chciałbym dołączyć do grona klientów zadowolonych z zakupu pieca RBR 11KW czy jak go tam inni nazywają 12KW (dla mnie różnica w nazwie nie ma najmniejszego znaczenia) . Jestem człowiekiem bez doświadczenia w sprawach opalania domu i przyznać się muszę, że wejście w świat ogrzewania z tym piecem było bardzo przyjemne. To już trzeci sezon grzewczy mojego pieca zakupionego (tu podkreślę) u karoka65. Dziękuję Panie Wieśku za wcześniejsze doradztwo na i za dobry według mnie piec. Proszę mnie dopisać do swoich zadowolonych klientów.

  17. #21137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Miło słyszeć
    W sumie to chyba mam jednego niezdecydowanego do końca klienta czy jest zadowolony czy nie
    Aha, Maher nie jest moim klientem a najwięcej ma jakiś żali do mnie, nie wiem dlaczego właśnie do mnie
    Odbierz PW.

  18. #21138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Są też takie,gdzie różnica ciśnienia nie jest wymagana, tzw. bezpośredniego działania.
    Macher wspomina o siłownikach jakie znam z wentylacji. W sumie to kiedyś się zastanawiałem nad wykorzystaniem elektrozaworu zamiast pompki. Skończyło się na tym że po zamknięciu mojego układu (wcześniej otwarty) zrobiłem bufor według projektu Adama_mk. Puki co grzeje w nim CWU z kilku źródeł. Następną przeróbkę pokieruje w kierunku wykorzystania bufora również do zasilenia grzejników. Tu jednak dylemat bo bufor w układzie otwartym a grzejniki już w zamkniętym.

  19. #21139

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie, jeśli mnie pytasz
    uff

  20. #21140

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    I jak ustaliłeś coś z tą podwyższoną temperaturą podajnika bo u mnie od dwóch dni mam podobne objawy.
    Wsypałem węgiel który kupilem miesiąc później z tego samego składu i tmp nie przekracza 70C, Na razie nie mam czasu sprawdzić rad innych czyli rodzaj otworów w koronie i przytkanie tej rurki do suszenia
    Praca wrze ^^

Strona 1057 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony