dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1108 z 1421
Pokaż wyniki od 22.141 do 22.160 z 28404
  1. #22141
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Witam,prosze o rade.Mam skopana podłogowke,tzn wylewke na niej.Na parterze otwartym nie liczac łazienki i wc mam kilka petli i rozne grobosci betonu nad nimi.Potrzebuje posterowac rotametrami zeby wyrownac grzanie poszczegolnych petli.Przykreciłem wczoraj 2 z nich ale ja nie widze jakis zmian we wskaznikach.Zalaczam zdjecia,Poradzcie cos http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6b30d0fb9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bc0da7447.html

    A na którym biegu szaleje pompka do podłogówki (nie widzę niestety zdjęć, bo mam zblokowane w robocie)?

  2. #22142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No ja już jeden groszek słaby miałem (teraz dopalam końcówkę). Moc ma w miarę ok, ale popiołu mnóstwo. Teściu miał z innego źródła prze próbowałem i znacznie lepszy efekt. Mniej popiołu i rzadziej sypane.
    z tym , że póki co zima słaba, piec chodzi głównie na podtrzymaniu...
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  3. #22143

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Witam,prosze o rade.Mam skopana podłogowke,tzn wylewke na niej.Na parterze otwartym nie liczac łazienki i wc mam kilka petli i rozne grobosci betonu nad nimi.Potrzebuje posterowac rotametrami zeby wyrownac grzanie poszczegolnych petli.Przykreciłem wczoraj 2 z nich ale ja nie widze jakis zmian we wskaznikach.Zalaczam zdjecia,Poradzcie cos http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62781466b30d0fb9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9aa33e1bc0da7447.html

    Rotametrami ciężko się kręci ... ja u siebie odkręciłem je na max i przykręcałem zaworami na dolnej belce - dużo lepiej mi się tak reguluje.

    Dodatkowo warto ustawić pompkę na max biegu - żeby przepływy się pokazały (na zdjęciach masz zerowe przepływy...) - wyrównać , zejść bieg niżej wyrównać itd
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  4. #22144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Pompa na 1 chodzi,cyklicznie 3min praca,15min postoj.Czyli zeby zobaczyc przepływ pompka musi pracowac?Jak dlugo?
    Ostatnio edytowane przez grzeh2000 ; 26-01-2015 o 11:50

  5. #22145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Pompa na 1 chodzi,cyklicznie 3min praca,15min postoj.Czyli zeby zobaczyc przepływ pompka musi pracowac?Jak dlugo?
    Rotametr działa pod wpływem ciśnienia cieczy wytwarzanego przez pracująca pompę na skutek przepływu wody.
    Pompa stoi - przepływu zero - rotametry wskażą zero.

    rotametry możesz ustawić tylko, jeśli:
    pompa pracuje i swobodny przepływ cieczy jest możliwy.

    Dobrze jakbyś w instalacji miał po włączane wszystkie obwody które mogą działać jednocześnie, bo może to zmieniać przepływy wody.
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  6. #22146

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Rotametrami ciężko się kręci ... ja u siebie odkręciłem je na max i przykręcałem zaworami na dolnej belce - dużo lepiej mi się tak reguluje.

    Dodatkowo warto ustawić pompkę na max biegu - żeby przepływy się pokazały (na zdjęciach masz zerowe przepływy...) - wyrównać , zejść bieg niżej wyrównać itd
    A czy przypadkiem rotametry nie sa tylko wskaźnikami? a tak naprawdę to reguluje się tylko zaworami na dolnej belce? Przecież rotametr ma za zadanie tylko pokazanie jaki jest przepływ, a zawór na drugiej belce działa jak zawór w grzejniku i służy do regulacji przepływu/zamknięcia.


  7. #22147

    Domyślnie

    Na tych zaworach na dolnej możesz sobie zamocować zawory termostatyczne sterowane temp. pomieszczenia, rotametrami możesz regulować przepływy aby dopasować temp. dla równomiernego nagrzewania płyty.

  8. #22148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    A czy przypadkiem rotametry nie sa tylko wskaźnikami? a tak naprawdę to reguluje się tylko zaworami na dolnej belce? Przecież rotametr ma za zadanie tylko pokazanie jaki jest przepływ, a zawór na drugiej belce działa jak zawór w grzejniku i służy do regulacji przepływu/zamknięcia.
    Rotametr służy do regulacji i to dokładnej przepływu i przy okazji posiada wskaźnik. Jak podłogówka jest dobrze zrobiona, odpowietrzona i dobrze dobrana pompa i rotametry to nie ma najmniejszego problemu ją prawidłowo ustawić. U mnie rotametry mają maksymalny przepływ 2.5L/min bo większego i tak wiedziałem że nie uzyskam, a za to skala jest większa (pętle wahają się od 40m do 110m).

  9. #22149

    Domyślnie

    Ok, dzięki za wyjaśnienie, ale wszystkie fachowe opisy sugerują, że rotametr to wskaźnik. Ja na razie sie uczę


  10. #22150

    Domyślnie

    Jak juz jedziemy o ratometrach to co może byc przyczyna jak jeden nie działa, przepływ jest ale ratometr pokazuje null pomimo że jest odkręcony na maxa na górze i dole
    Praca wrze ^^

  11. #22151
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

  12. #22152

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Co masz taką rudawe?
    Oszczędza na wodzie i nie płukał, albo zakupił rurki na złomie
    Praca wrze ^^

  13. #22153

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Jak juz jedziemy o ratometrach to co może byc przyczyna jak jeden nie działa, przepływ jest ale ratometr pokazuje null pomimo że jest odkręcony na maxa na górze i dole
    Może jest taki mały przepływ że tego nie widać (poniżej 0,5L/min) i pewnie jest to najdłuższa pętla, jak chcesz się przekonać to zakręć pozostałe, włącz pompę na najwyższy bieg i powinien przepływ się zwiększyć.

  14. #22154

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Oszczędza na wodzie i nie płukał, albo zakupił rurki na złomie
    Dobrze byłoby przepłukać taki układ, bo jak taka brudna woda to pewnie i osadu też jest sporo i zawory i inne regulatory jak tym zajdą to przestaną działać prawidłowo.

  15. #22155

    Domyślnie

    A może woda ze studni?

  16. #22156

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Jak juz jedziemy o ratometrach to co może byc przyczyna jak jeden nie działa, przepływ jest ale ratometr pokazuje null pomimo że jest odkręcony na maxa na górze i dole
    Na najwyższym biegu pompy też się nie rusza?

  17. #22157

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Na najwyższym biegu pompy też się nie rusza?
    Nawet jak zakręcę resztę pompka na 3 to ni chuchu, i fakt przepływ jest ale czy taki jak powinen nie mam pojecia, juz mi woda dała po gebie jak odkrecilem ratometr za daleko, i wspone ze juz byl taki problem, woda dala po pysku mojemu instalatorowi jak sie starał odpowietzryc, ale potem jakos mu to ruszyło, ja od wiosny nieststy jak załączyłem pompke ponownie problem nie znika, wiec nie wie co moge jeszcze sprobowac, przeplyw wlasnie sie wydaje ze jest na tym obwodzie ale maly a obwod ma okolo 50-60m wiec nie jest jakis ogoromny ale jest jednym z najwiekszych jaki posiadam
    Praca wrze ^^

  18. #22158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Jak tą rdze wypłukac?,otworzyc dopływ i niech sie przez zbiornik wyrownawczy do szamba wyleje?A z drugiej strony to ta rdza dobrze pokazuje poziom wody przy regulacji

  19. #22159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak już słusznie Fenix zwrócił uwagę że to coś jest rudawe
    To może być powodem że rotametr nie pracuje, mógł się zamulić i zaciąć, trzeba by go wyczyścić.

  20. #22160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Pracuja normalnie reaguja na wkrecanie i wykrecanie.Plukac cała instalacje czy tylko rotametry?.Jezeli same rot to jak je sie demontuje zebym bałaganu nie narobił.

Strona 1108 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony