dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1116 z 1421
Pokaż wyniki od 22.301 do 22.320 z 28404
  1. #22301

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ja tam nie miałem z tym nigdy problemu. Co nie że skrobie to samo spadło.
    Super technika - to Wasze czyszczenie...
    Ukłony dla Redakcji

  2. #22302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Super technika - to Wasze czyszczenie...
    Przecież jest ona ci dobrze znana.

  3. #22303

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Przecież jest ona ci dobrze znana.
    Mnie - tak...
    Ukłony dla Redakcji

  4. #22304

    Domyślnie

    Jako czlowiek biorący udział w projektowaniu tego rozwiązania możesz się wypowiedzieć w tym temacie czy jest ono dobre czy problematyczne?

  5. #22305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Super technika - to Wasze czyszczenie...
    Pisałem nie raz że do tylnej komory powinni w RBR-eże zrobić jakieś drzwiczki rewizyjne (jak to jest w nowym ogniwie OEPM) i jak użytkownik chcę dobrze wyczyścić to czyści przez klapę, jak nie chcę lub nie ma czasu czyści wajchą ze świadomością że sprawność kotła przy takim czyszczeniu jest niższa.

  6. #22306

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Jako czlowiek biorący udział w projektowaniu tego rozwiązania możesz się wypowiedzieć w tym temacie czy jest ono dobre czy problematyczne?
    Czyszczenia wajchą w RBR akurat nie projektowałem.
    Zresztą, kotła RBR też nie projektowałem. Udzieliłem tylko jego konstruktorom wskazówek, co i jak powinno być zrobione, aby spełnił on (tzn. RBR 23kW) wymagane kryteria. Po uzyskaniu kryteriów współpraca się urwała...
    Ukłony dla Redakcji

  7. #22307
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    "Koń, jaki jest, każdy widzi" i o czym tu znowu stękać. Jak ktoś chciał kanały pionowe czyścić przez otwierane klapki, odkrecać motylki wyciągać i czyścić zawirowywacze itp atrakcje to powinien kupić sobie inny kocioł, ludzie to jest kocioł na wungiel i cudu nie będzie. Czasami mam jak widzę tą walkę z cieniem o 1 % sprawności gdzie w kotle o mocy 12kW jedzie się z mocą 4kW toż to jakaś masakra. To nie lepiej kupić sobie opał porządnej jakości i żyć i spać spokojnie,
    Tak za namową powyższych wypowiedzi wlazłem na forum Boleckiego coby zobaczyć co za cuda robi sterownik i wlazłem na wątek test spp rbr 17, no patrząc na te fotki faktycznie cuda wianki, ale żeby nie było że ja neguję używanie tego sterownika tylko nie widzę różnicy więc po co przepłacać za dodatkowy sterownik jak ma się taki sam a może i lepszy

  8. #22308
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Na dowód efektu jaki to przyniosło,zapraszam na "mój ster" (godz. od ok.23- ciej ) u najlepszego producenta sterowników-forum Bolka Boleckiego.
    Hej Novy, a czas na tamtym forum macie dobrze zsynchronizowany ? Bo przed 23 coś tam się działo ale później jakichś zmian nie widzę, może przez te wykresy.
    Sama temperatura spalin utrzymywała się na podobnym poziomie. Najlepiej sam napisz co zaobserwowałeś po tym zabiegu, będzie prościej.

  9. #22309

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Hej Novy, a czas na tamtym forum macie dobrze zsynchronizowany ? Bo przed 23 coś tam się działo ale później jakichś zmian nie widzę, może przez te wykresy.
    Sama temperatura spalin utrzymywała się na podobnym poziomie. Najlepiej sam napisz co zaobserwowałeś po tym zabiegu, będzie prościej.
    Nie czyściłem jeszcze RBR-a łańcuchami, ale po czyszczeniu wajchą widzę że te czyszczenie dużo nie daje, dużo większy efekt daje czyszczenie komory spalania i albo rzeczywiście machanie wajchą to taki pic na wodę albo dużo więcej ciepła odbiera komora spalania, a czyszczenie innych elementów nie ma dużego znaczenia przy paleniu na małych mocach.

  10. #22310
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie czyściłem jeszcze RBR-a łańcuchami, ale po czyszczeniu wajchą widzę że te czyszczenie dużo nie daje, dużo większy efekt daje czyszczenie komory spalania i albo rzeczywiście machanie wajchą to taki pic na wodę albo dużo więcej ciepła odbiera komora spalania, a czyszczenie innych elementów nie ma dużego znaczenia przy paleniu na małych mocach.
    Nigdy nie próbowałem czyścić tylko wajchą albo tylko półek poziomych, zawsze czyszczę komplet przy załadunku opału, muszę kiedyś spróbować.
    Zdarzało mi się ogarnąć samą komorę spalania i wtedy temperatura spalin spadała.

    Niech się ktoś poświęci i wsadzi łapę z aparatem od spodu i zrobi fotki przed i po czyszczeniu wajchą

  11. #22311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Niech się ktoś poświęci i wsadzi łapę z aparatem od spodu i zrobi fotki przed i po czyszczeniu wajchą
    Jedynie kamerą kominową można zrobić fotki, nie wszyscy kominiarze mają kamerę... kosztuje około 12 tysiaków
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne niemieckie grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  12. #22312
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Jedynie kamerą kominową można zrobić fotki, nie wszyscy kominiarze mają kamerę... kosztuje około 12 tysiaków
    Wystarczy to:

    http://allegro.pl/endoskop-usb-kamer...045027794.html

  13. #22313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Jedynie kamerą kominową można zrobić fotki, nie wszyscy kominiarze mają kamerę... kosztuje około 12 tysiaków
    Myślę, że smartfonem też by się dało. Trzeba by się położyć na podłodze, wsadzić rękę po łokieć i cyknąć parę fotek, aż tak ciekawy to nie jestem

  14. #22314
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Hej Novy, a czas na tamtym forum macie dobrze zsynchronizowany ? Bo przed 23 coś tam się działo ale później jakichś zmian nie widzę, może przez te wykresy.
    Sama temperatura spalin utrzymywała się na podobnym poziomie. Najlepiej sam napisz co zaobserwowałeś po tym zabiegu, będzie prościej.
    Hej.
    Nie udało mi się go wyczyścić zapewne w 100%.Ta "metoda" pozwala na wyczyszczenie tylko jednej powierzchni.Niestety.
    Wyleciało tego sporo,suche-ale sporo.
    Stopień zabrudzenia,wynika z bardzo wielu rzeczy.Opał,nadmuch,a wreszcie ilość spalonego węgla.
    Jak wiesz,mam kocioł na styk-albo ciut za mały (póki co,bo będzie docieplenie stropodachu).Dla mnie to "marne 1kW,jak pisał ktoś powyżej,to też strata-w sprawności instalacji,a tym samym finansowa.
    Uwierz mi prosze,spala mniej o co najmniej 0,1kg/h
    Jedni o tyle walczą,jedni tyle tracą-bo "czyszczak" załatwia sprawę w ....no może 50%.
    Pozdrawiam.
    Miłego "łańcuchowania"

  15. #22315
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Hej.
    Nie udało mi się go wyczyścić zapewne w 100%.Ta "metoda" pozwala na wyczyszczenie tylko jednej powierzchni.Niestety.
    Wyleciało tego sporo,suche-ale sporo.
    Stopień zabrudzenia,wynika z bardzo wielu rzeczy.Opał,nadmuch,a wreszcie ilość spalonego węgla.
    Jak wiesz,mam kocioł na styk-albo ciut za mały (póki co,bo będzie docieplenie stropodachu).Dla mnie to "marne 1kW,jak pisał ktoś powyżej,to też strata-w sprawności instalacji,a tym samym finansowa.
    Uwierz mi prosze,spala mniej o co najmniej 0,1kg/h
    Jedni o tyle walczą,jedni tyle tracą-bo "czyszczak" załatwia sprawę w ....no może 50%.
    Pozdrawiam.
    Miłego "łańcuchowania"
    Nie pozostaje nic innego jak jechać do żelaznego po łańcuch a jakby tak kupić stalowy czyszczak powiedzmy 50mm do niego dwie linki i wtedy wyświksować
    Chyba jednak za leniwy jestem, może ktoś inny się pokusi.

  16. #22316

    Domyślnie

    Wystarczy polać delikatnie naftą.. strupy "napiją" się i pięknie wypalają
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne niemieckie grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  17. #22317
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Super technika - to Wasze czyszczenie...
    Jednego bądź pewien.
    Tysiąc razy wolę zasuwać dzień w dzień łańcuchem aby wyczyścić RBR-a,a niżeli mieć z waszymi "wynalazkami" do czynienia.Nawet jak maja symbol "M" w nazwie.Chyba na BMW się ktoś zapatrzył
    Jak zacznie się sprzedawać w Czechach,to nawet ich dobre piwo się spieprzy.Bo nie wystarczy im już czasu na warzenie,zamieszkają w kotłowni.

  18. #22318
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Nie pozostaje nic innego jak jechać do żelaznego po łańcuch a jakby tak kupić stalowy czyszczak powiedzmy 50mm do niego dwie linki i wtedy wyświksować
    Chyba jednak za leniwy jestem, może ktoś inny się pokusi.
    Słuchaj,czasy są takie -a nie inne.Ja nie mam składu opału jak p.Wiesław.Nie mam też deputatów jak Minertu (liczę ,że niebawem nikt ich nie będzie miał i słowo deputat zniknie na zawsze z naszego słownika-bez obrazy Grzegorz) i liczę się z każdą złotówką.Takie czasy.
    Napisałem,bo jest to wątek o tym produkcie.A dopiero teraz,bo problem nastąpił w wyniku zbiegu różnych wydarzeń, o których pisałem powyżej.
    Twoja wola.

  19. #22319
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Czasami mam jak widzę tą walkę z cieniem o 1 % sprawności gdzie w kotle o mocy 12kW jedzie się z mocą 4kW toż to jakaś masakra.
    Hmmm...naród jaki mamy,każdy sam widzi.
    Bogaty.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 25-02-2015 o 13:57

  20. #22320

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jednego bądź pewien.
    Tysiąc razy wolę zasuwać dzień w dzień łańcuchem aby wyczyścić RBR-a,a niżeli mieć z waszymi "wynalazkami" do czynienia.Nawet jak maja symbol "M" w nazwie.Chyba na BMW się ktoś zapatrzył
    Jak zacznie się sprzedawać w Czechach,to nawet ich dobre piwo się spieprzy.Bo nie wystarczy im już czasu na warzenie,zamieszkają w kotłowni.
    Dobre . Choć może ten najnowszy wynalazek okaże się hitem? lub shitem.
    Czas pokaże.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

Strona 1116 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony