dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1141 z 1421
Pokaż wyniki od 22.801 do 22.820 z 28404
  1. #22801
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Arturo to wątek o kotle na eko groszek także daruj sobie dalsze spamowanie tegoż wątku.
    Masz dość wątków poświęconych pompom ciepła.
    Po drugie nie za bardzo Twoje bajki o taniości tych urządzeń mają się do ofert jakie inwestorzy otrzymują od sprzedawców czy firm ich instalujących.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #22802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    A ja buduję dom od nowa i w d... mam gaz wszelaki, pompki-srompki ciepła-zimna, prąd z elektrowni itp. Bedzie czarny, brudny, syfiasty muł z węglem.
    Koszt pompek-srompek to ok 60tys. zł, samo doprowadzenie gazu na posesję to po 30tys. od posesji + to co na posesji+kocioł. Za te pieniądze, to bedę miał ładny piec na czarny węgiel i zapas węgla na najbliższe 10 lat
    Tylko pamiętaj o tym, że węgiel wietrzeje na świeżym powietrzu to nie warto go kupować w zbyt dużych ilościach jak nie masz gdzie go składować.

    Co do pompy ciepła to sprawdzałeś ile by Cię to kosztowało? Nie byłoby to lepsze dla Ciebie?

    Skoro tutaj piszesz to RBRa pewnie bierzesz. Pewnie już pisałeś co i jak, ale chyba powtórka nie zaszkodzi. Ile będziesz grzał i czym?
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  3. #22803
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IgnacC

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-602
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Deputacik, zdrowie w tym momencie mało ważne.
    Niestety, moją kopalnię zlikwidowali i nie mam deputatu. Co do zdrowia, to gdy się nie ruszam jest gorzej. Praca to najlepszy sposób rechabilitacji. Mam też kocioł gazowy na chodzie i czasem go załączam gdy przyjdzie mi wyjechać. Palę w zasypowcu groszkiem Tauron Wydobycie i cena ogrzewania to 1/3 ceny gazu. W RBeRze zamierzam palić Jaretem i miałem 19Mj, którego cenę możesz sprawdzić na stronie Tauronu(Sobieski). Węgiel kupuję bezpośrednio u producenta.

  4. #22804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mając dotację do pomp i panele PV kompletną głupotą jest budowanie domu ogrzewanego węglem. Ale zostawmy to. Patrzę na ankietę na górze tej strony i jestem przerażony. 85% twierdzi że spali powyżej 2 ton, a 45% że będzie to 3 i więcej! A przecież w tym roku zimy nie było. Mój koszt sezonu grzewczego (z CWU) to na dzień dzisiejszy 880zł (pominę że tak naprawdę mniejszy, bo w grudniu miałem darmowy prąd), czyli 1 tona dobrego węgla. Przypomnę że moja pompa kosztowała 10tyś i odwierty 10tyś., a dom średnio ocieplony. Te wasze smoki coś dużo palą. A jakie jest wytłumaczenie tego faktu? Jaka jest sprawność kotłów podczas lekkiej zimy? Odpowiedź było widać gołym okiem, wystarczyło spojrzeć na kominy.

  5. #22805
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IgnacC

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-602
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dwa lata temu zaprosiłem kolegów emerytów na piwko własnej produkcji. Był też jeden z moich sąsiadów grzejący dom prądem(180m2). Na pytania kolegów o koszty ogrzewania twierdził, że za zimę wyszło 2 tyś. PLN. Gdy wszyscy się rozeszli powiedział do mnie, "a go--o ich to obchodzi, że zapłaciłem 8tyś. i w domu mam całą zimę 18oC".

  6. #22806

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post
    Wyjaśnij mi może, czemu w mojej rodzinie jeden wybudował sobie domek (chciałbym kiedyś to obejrzeć) i po przeanalizowaniu wszystkiego wybrał ekogroszek, mimo że stać go na gaz, olej czy PC. Przy kasie jaką on obecnie obraca mógłby sobie postawić 400m2 i grzać to w całości przy pomocy grzejników konwektorowych. Czegoś tutaj nie rozumiem...
    nie obraź się, ale nie świadczy to dobrze o jego inteligencji
    gdyby poświęcił trochę czasu na zgłębienie tematu, to pewnie zdecydowałby się na coś innego

    i jest to kolejny dowód na to, jak wielka jest siła tradycji i obiegowych mitów (że węgiel najtańszy itp.)
    koniec oftopa z mojej strony

    faktem jest Liwko, że karoka ma racje co do ofert jakie dostają inwestorzy....
    ale jak się inwestor nie wgłębi w temat, to zostanie ostrzyżony na dosłownie wszystkim podczas budowy, także na piecu eko
    chwała tym co się nie dali, ale rzeczywistość nie wygląda tak różowo jak chcielibyście ją widzieć

    tak trochę humorystycznie - spotkałem kiedyś gościa, który chwalił mi się ile to on nie wydał na PC firmy V - Nie uwierzył mi, że ja do trochę mniejszego domu miałem PC o połowę mniejszej mocy i cena końcowa bodajże 1/3 tego co on - ale taki jest właśnie standardowy klient - mało wiedzący, niestety....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #22807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przypomnę że moja pompa kosztowała 10tyś i odwierty 10tyś., a dom średnio ocieplony.
    Znowu odkurzasz bajkę o gruntowej pompie za 20 tysi 5 lat temu
    Liwko to bajka jest dla dzieci, na forum raczej są sami dorośli, myślisz że ludzie nie pytają o wyceny ?
    I jakoś nikt nie może dostać za 20 tysi nawet powietrznej.
    Już Arturowi napisałem że to nie wątek o pompach a o kotle na eko groszek, Tobie też przypomnę że wątki znowu pomyliłeś.

  8. #22808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Znowu odkurzasz bajkę o gruntowej pompie za 20 tysi 5 lat temu
    Liwko to bajka jest dla dzieci, na forum raczej są sami dorośli, myślisz że ludzie nie pytają o wyceny ?
    I jakoś nikt nie może dostać za 20 tysi nawet powietrznej.
    Już Arturowi napisałem że to nie wątek o pompach a o kotle na eko groszek, Tobie też przypomnę że wątki znowu pomyliłeś.
    Ale odpowiem na twoje pytanie.
    http://www.ppcpompy.eu/cennik/
    Na dole tej strony masz cennik do pomp z serii A. Dzisiaj są droższe ze względu na kurs Euro, ale idzie się targować. Ja zapłaciłem 7 lat temu 9900zł. Nie wierzysz, zadzwoń i zapytaj po ile były.
    Odwierty? 10tyś. to mało za 120mb? Przecież można sporo taniej
    http://allegro.pl/odwierty-pompa-pom...188081578.html


    Temat zszedł na pompy ciepła, ponieważ wszyscy węglarze twierdzą, że system na węgiel jest tańszy od PC, a to nie prawda, tym bardziej jak się policzy koszt kotłowni i komina. A to że tobie zależy żeby zaciemnić ten obraz, to inna para kaloszy.

  9. #22809

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ,,,, Liwko to bajka jest dla dzieci, na forum raczej są sami dorośli, myślisz że ludzie nie pytają o wyceny ?
    I jakoś nikt nie może dostać za 20 tysi nawet powietrznej. ,,,,
    1700 zł brutto kosztuje najnowszy model klimatyzatora LG E09EL Basic.
    Moc chłodnicza 2,5 kW, moc grzewcza 3,2 kW, S.C.O.P. = 3,8 , wystarcza na 40 - 50 m2.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  10. #22810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Z tematem o pompach ciepła Wy zeszliście nie w ten temat a nie że temat zszedł.
    Ci którzy zaglądają tutaj chcą raczej poczytać o kotle groszkowych, całe forum zaspamowaliście na "pompowo" także gdyby ktoś był nią zainteresowany nie miałby problemu żeby znaleźć przydatne informacje.
    Nie interesują mnie Twoje cenniki, już ktoś prosił Cię żebyś mu załatwił gruntówkę za 20 tysi, jakoś go nie potrafiłeś uszczęśliwić.

  11. #22811
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Tak czytam wasze posty i mam wrażenie jakby dopadli mnie dwaj świadkowie jehowy i udawadniają mi, co jest dla mnie lepsze. Nie ma co dyskutowac, węgiel jest najtańszym paliwem, a spalany w rozsądnych warunkach może byc akceptowalny. "Wunglarze" nie palą dla przyjemności, a często z powodu kosztów ogrzewania.
    Ja swój dom ogrzewałem od zawsze gazem. W latach dziewięcdziesiątych rachunki za gaz były na akceptowalnym dla mnie poziomie, i nagle z roku na rok rachunki rosną mi trzykrotnie. Nie mam zamiaru płacic po dwa tysiące za jeden miesiąc ogrzewania gazem i zachwycac się jak w domu jest cieplutko i zakładac kolejny polarek.

    W tym sezonie dałem sobie na luz z gazem i przeżyłem ogrzewając cały dom kominkiem, a gaz działał jedynie podtrzymująco jak nas nie było. Od sierpnie do dziś zużyłem ok. 15mp buka, łącznie w CWU, czyli w komin poszło jakieś 2400zł. Kilka lat temu drastycznie spadła mi jakośc gazu i stało się to na tyle uciążliwe, że postanowiłem zmienic medium do ogrzewania. Od przyszłego roku będzie to kocioł z podajnikiem + nadal kominek i kocił gazowy na wszelki wypadek. Pompa jest w tym momencie dla mnie za drogą inwestycją, nie wspominając o prądzie

    Oczywiście stop spalaniu śmieci i kopcącym kominom, to oczywiste, tak samo jak stop chemii w artykułach spożywczych, gruchotom sprawadzanym zza lepszej granicy, stop kopcącym dislom - przykładów można by mnożyc jeszcze długo. Dlaczego nikt nie podnosi larum o tracie obywateli podłym żarciem i zalewająca nas z zachodu falą aut-zombi.

    Z jednym się zgadzam, w niewielkich domach porządnie wykonanych, z niskim zapotrzebowaniem na energię stosowanie węgla może byc rozwiązaniem nienajszczęśliwszym, ale nie oszukujmy się Polska nie jest kompletnie przygotowana na rewolucję energetyczną, zarówno technicznie jak i finansowo. Węglem stoimy i stac będziemy i często jest to jedyne wyjście, żeby przeżyc zimę i nie zbankrutowac.

    Aha jak spotykam światków jehowy, to mi się agresor włącza
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  12. #22812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    1700 zł brutto kosztuje najnowszy model klimatyzatora LG E09EL Basic.
    Moc chłodnicza 2,5 kW, moc grzewcza 3,2 kW, S.C.O.P. = 3,8 , wystarcza na 40 - 50 m2.
    Arturo podawał że jego dom potrzebuje bodajże 3 kW to chyba coś takiego powinno być ok ? po co wywalił tyle kasy na 9kW ?
    Oooo przepraszam zapomniałem, Arturo dostał pompkę za darmo, Liwko pewnie powystawową a inni nie potrafią sobie znaleźć po takiej taniości
    Dajcie sobie już spokój z tymi pompami, dobra ?

  13. #22813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Z tematem o pompach ciepła Wy zeszliście nie w ten temat a nie że temat zszedł.
    Ci którzy zaglądają tutaj chcą raczej poczytać o kotle groszkowych, całe forum zaspamowaliście na "pompowo" także gdyby ktoś był nią zainteresowany nie miałby problemu żeby znaleźć przydatne informacje.
    Wiem że to ci nie na rękę Ale zostaw na boku swój biznesik i pomyśl o tych wszystkich biednych ludziach co się w węgiel pchają, nie żal ci ich?

    Nie interesują mnie Twoje cenniki, już ktoś prosił Cię żebyś mu załatwił gruntówkę za 20 tysi, jakoś go nie potrafiłeś uszczęśliwić.
    A skąd wiesz że mu nie pomogłem?

    Prawda jest taka, że nie ja je sprzedaje, nie ja montuję, nie ja robię odwierty. Każda wycena jest indywidualna i zależy od wielu czynników. I to od inwestora zależy jaką cenę wynegocjuje. A skoro mi się udało zrobić to tanio (dzięki temu forum) to i inni mogą. Wystarczy tylko chcieć.

    To tyle z mojej strony, dalej możecie męczyć się z tymi kotłami

  14. #22814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    1700 zł brutto kosztuje najnowszy model klimatyzatora LG E09EL Basic.
    Moc chłodnicza 2,5 kW, moc grzewcza 3,2 kW, S.C.O.P. = 3,8 , wystarcza na 40 - 50 m2.
    Ale nikt nie buduje budy dla psa. Tu raczej są tacy co budują domy jednorodzinne ala 140-160m2 uzytkowej o powierzchni netto nie wspominając.


  15. #22815
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Liwko trzeba było sobie podjechać teraz na targi do Wrocka zobaczyłbyś i posłuchał sobie co inwestorzy myślą o pompach
    Był nawet jeden wystawca pomp ciepła i oglądał z wielkim zainteresowaniem chyba ponad pół godziny kociołek pelletowy
    Chyba się skusi, trochę dziwne nie ?
    Zapytaj Suspensera, nawet palnik mu wyciągał z kotła żeby dobrze sobie obejrzał

  16. #22816

    Domyślnie

    zrobiliście niezły syf tutaj, ale nie dziwię się, skoro bezmyślnie rzuca jeden z drugim ceny 60 tys. zł za pompę ciepła. nie wiesz, nie odzywaj się

    rbr do starego domu to pewnie dobre rozwiązanie, ale np. użytkownik Przewas kupił i wyremontował stary dom 380 m2, grzeje grzałką i w tym sezonie zużył 13 tys. kWh. pomijam fakt, że chyba w Duon, jeśli założyć standardową cenę, to jest około 4200 zł za dom 380 m2 i brak syfu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #22817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A czy ja mam coś do pelletu? Ja mam tylko awersję do śmierdzącego węgla. Węgiel powinien być tylko spalany tylko w dobrze zabezpieczonych elektrociepłowniach, w domach nie powinno być dla niego miejsca. I prędzej czy później do tego dojdzie. Już dzisiaj trzeba być bez rozumu żeby z nowym domem pchać się w węgiel. Taki dom z marszu staje się stary i za kilka lat nikt już takich nie będzie chciał kupić. Źródła niskotemperaturowe po prostu wypchną archaiczne i twoje zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. Do tego dochodzą panele PV, które mogą zredukować rachunki takich domów do zera, a tych ogrzewanych węglem (jak i gazem, pelletem) się nie da. Będziecie wyrzucać kotły i grzać grzałkami z PV? Nie dy rydy. Zapotrzebowanie na ciepło macie na tak wysokim poziomie, że trzeba będzie albo wstawiać PC, albo budować niemal elektrownię z PV, dachu wam na pewno nie starczy.
    I tak to właśnie wygląda z tymi nowymi domami ogrzewanymi węglem, już na samym starcie robią się zbyt stare by je za kilka lat ratować.

  18. #22818

    Domyślnie

    karoka - ja doskonale wiem co inwestorzy myśla o pompach - po świętach kolejni znajomi przyjeżdzają oglądać...zawsze to jeden komin kopcący w szeroko pojętej okolicy mniej....

    a sam czasami oglądam z zainteresowaniem kociołki na takich imprezach - co wcale nie znaczy że planuję w przyszłości taki zakup
    szczerze mówiąc, bardziej mnie interesuje co wie a czego nie wie sprzedawca (a naprawdę różnie z tym bywało - żeby nie było ci od PC wcale jakoś znacząco nie odbiegają merytorycznie!!!), niż sama konstrukcja kotła.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #22819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panowie to tylko Wasze pobożne życzenia a zapewnić Was mogę że rzeczywistość jest całkiem inna.
    Liwko przecież ja też nie raz już tutaj pisałem że nie mam nic do pomp ciepła
    Może nawet zacznę je sprzedawać
    Instalator był już nawet na szkoleniu w Warszwce u panasa

  20. #22820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panowie to tylko Wasze pobożne życzenia a zapewnić Was mogę że rzeczywistość jest całkiem inna.
    Liwko przecież ja też nie raz już tutaj pisałem że nie mam nic do pomp ciepła
    Może nawet zacznę je sprzedawać
    Instalator był już nawet na szkoleniu w Warszwce u panasa
    No i bardzo dobrze, przynajmniej za kilka lat utrzymasz się na rynku

Strona 1141 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony