dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1144 z 1421
Pokaż wyniki od 22.861 do 22.880 z 28404
  1. #22861
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Jaki z tego morał
    Zrozumiesz tylko po pierwszym sezonie z kotłem na eko

  2. #22862

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie ja mu ten kocioł sprzedałem,więc nie ja go będę ustawiał.Jak pamiętam,Ty darmo nic nie robisz..Twoja wizyta u mnie była bardzo kosztowna,choć nic ciekawego się nie dowiedziałem I choć nie mam żalu,bo sam chciałem-wiedząc wcześniej ile mnie to będzie kosztowało-nie skorzystałbym z "pomocy".
    tak z ciekawości - ile kosztuje takie ustawianie kotła?
    chyba trzeba w obliczeniach uwzględniać dodatkowa pozycję
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #22863
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    tak z ciekawości - ile kosztuje takie ustawianie kotła?
    chyba trzeba w obliczeniach uwzględniać dodatkowa pozycję
    Mnie ktoś kiedyś pomógł-wytłumaczył za free.Ja robię tak samo.
    Zapytaj tych co "pomagają"za kasę

  4. #22864
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Zrozumiesz tylko po pierwszym sezonie z kotłem na eko
    Raczej, że idiotów nie trzeba siac, bo sami się rodzą Naukę czytania wynosi się raczej ze szkoły podstawowej. Ciekawą sprawą jest to, że takie idiotyczne wybory (bo trzeba byc idiotoą, żeby kupic sobie coś, co jest trzy razy większe niż potrzeba) dokonywane są przy wyborze kotłów. W innych sprawach ludzie są ostrożniejsi w wyborach i bardziej kierują się rozsądkiem. Faktycznie pan Bolek ma cały czas większy autorytet niż matematyka zastosowana bardziej lub mniej rzetelnie.

    Przed erą gazu w moim domu stał zwykły dolniak a obecnie ważnym źródłem ciepła + CWU jest kominek z PW, więc zobaczę czym zaskoczy mnie ekogroszek
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  5. #22865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Masz ciepłomierz czy tak "na pałę" szacujesz wierząc w COP podany przez producenta PC ?
    Poszukaj postów niedowiarka, ma ciepłomierz i gorszą instalację ode mnie.

  6. #22866
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Zapytaj tych co "pomagają"za kasę
    Przeprasza a co w tym jest złego, czy nie etycznego?? Jeżeli ktoś czegoś potrzebuje i akceptuje warunki tej pomocy, to chyba wszystko jest w porządku.

    "Taka pomoc" nazywa się przekazywaniem swojej wiedzy za określone wynagrodznie. Dawno temu jak byłem naiwny też tak działałem. Spotykałem się z inwestorami radziłem i sprzedawałem swoje pomysły za free, tracąc swój czas, a cwaniaki szły potem do konkurencji.
    Dziś już nie radzę i rozdaje swojego czasu zawodowego za darmo. Nie prowadzę firmy charytatywnej, tylko taką, która ma zarabiac. Swoją wiedzę zdobyłem ciężką pracą, kosztem wolnego czasu i rodziny i nie widzę powodu, dla którego mam się nią dzielic za darmo. Tak samo jak nie oczekuję, że ktoś przyjedzie do mnie ekstra, rozwiąże mój problem, a ja mu ładnie podziękuje i odprowadzę do drzwi bez ustalonego wcześniej wynagrodzenia.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  7. #22867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie ja mu ten kocioł sprzedałem,więc nie ja go będę ustawiał.Jak pamiętam,Ty darmo nic nie robisz..Twoja wizyta u mnie była bardzo kosztowna,choć nic ciekawego się nie dowiedziałem I choć nie mam żalu,bo sam chciałem-wiedząc wcześniej ile mnie to będzie kosztowało-nie skorzystałbym z "pomocy".

    Ale do rzeczy.Pojedziesz do każdego ustawić mu kocioł?Wiesz dobrze,że trzeba to zrobić za każdym razem po zmianie opału.W takich czasach,nawet kupując wciąż ten sam opał,tak naprawdę kupujesz inny...
    Gdzie więc ta bezobsługowość i brak pożądanej wiedzy w ustawianiu sterownika-skoro nie każdy daje sobie radę,co?
    Za darmo mu ustawiać nie musisz - zaproponuj ile uważasz.

    Nie wiesz co to kosztowna wizyta serwisu bo jeszcze takiej nie miałeś - np. firmy potrafią brać 550 zł za samą robociznę wymiany ślimaka i dojazd + 250 za ślimaka = 800.

    Dowiedz się ile za ustawianie biorą serwisy to zobaczysz, że u mnie jest znacznie taniej, fakt, że w tym przypadku nie było za wiele do ustawiania, ale skoro nalegałeś przyjechałem i trochę czasu poświęciłem [w nim mógłbym np. pojechać do kogoś innego] - jeśli bym wiedział, że będziesz potem wyrzucał mi publicznie, że za darmo tego nie zrobiłem na pewno bym się nie podjął.

    Do Karoki też skakałeś tu dopóki nie był potrzebny, a teraz wiedząc, że następnym razem może potraktować sprawę "regulaminowo" spotulniałeś, że szok.

    Zwykle zapraszają mnie do trudnych przypadków i problemów, gdzie 2-3 serwisantów czy instalatorów podchodziło do sprawy, każdy brał pieniądze a problem pozostał - mam masę takich przypadków każdego sezonu i jeśli ktoś będzie potrzebował referencji podam namiary, lecz na pewno nie publicznie bo na to zgody nie mam.

    Gdybym wiedział, że po wymianie amortyzatorów w samochodzie nie trzeba będzie zmierzyć geometrii to też za jej ustawianie bym nie płacił - a tak w sumie nic nie pokręcili a zapłacić trzeba, gdybym teraz wiedział jaka pierdółka w aucie mi padła, że elektrycznie otwierana tylna klapa się nie otwiera też bym elektrykowi nie płacił itd. - niestety wiedza i diagnostyka a nawet samo sprawdzenie kosztują.

    To tyle w kwestii odpowiedzi na próbę zdyskredytowania mnie.

    Teraz do rzeczy:

    Gdy użytkownik kupi porządny kocioł u porządnego producenta będzie miał ustawiony sterownik, który do tego potrafi się w pewnym zakresie zaadoptować i dokąd będzie używał węgla dedykowanego dotąd problemów miał nie będzie, i ustawianie nie będzie potrzebne.

    To samo masz z samochodem i paliwem - a to, że na rynku jest masa kiepskiego paliwa to już inna kwestia i tu jest duży problem.

    Drugi to producenci garażowi, którzy poza spawaniem i "składaniem do kupy" nie mają pojęcia o kotłach - dlatego ustawiam w 100% kotły konkurencji bo w tych, które mam nie ma potrzeby chyba, że ktoś kupi węgiel mocno odbiegający parametrami od właściwych, dlatego zresztą sprzedaję ekogroszek żeby mieć spokój.

    Czy współczesny benzyniak będzie dobrze jeździł na "niebieskiej" 78 oktanów lub z dolewką wody ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #22868

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Z tym SCOP uwierzę dopiero gdy ktoś podłączy ciepłomierz i homologowany licznik en. el. i poda dane po pewnym czasie użytkowania - moja PPC do CWU też w papierach ma COP 3,8 a w praktyce 2,5.
    wierz w co chcesz...
    może nawet byłbym skłonny sie z tobą zgodzić, ale od 5 lat notuję - teraz już coraz rzadziej zużycie z podlicznika, notuję takze minimalne temperatury DZ, wiem też do ile grzeję GZ. I poza pierwszym sezonem, gdy zuzycie było zauważalnie wyższe(ale to tez kwestia ustawień i regulacji) w pozostałych latach odchyłki sa minimalne. Wiem też jaki dom zbudowałem, liczyłem OZC - i o dziwo - te wyniki dodatkowo potwierdzaja taki a nie inny COP. I nie potrzebuje montować ciepłomierza, zeby udowodnić to całemu światu
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #22869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Poszukaj postów niedowiarka, ma ciepłomierz i gorszą instalację ode mnie.
    Podaj link to chętnie poczytam.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #22870
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dowiedz się ile za ustawianie biorą serwisy to zobaczysz, że u mnie jest znacznie taniej, fakt, że w tym przypadku nie było za wiele do ustawiania, ale skoro nalegałeś przyjechałem i trochę czasu poświęciłem [w nim mógłbym np. pojechać do kogoś innego] - jeśli bym wiedział, że będziesz potem wyrzucał mi publicznie, że za darmo tego nie zrobiłem na pewno bym się nie podjął.

    Do Karoki też skakałeś tu dopóki nie był potrzebny, a teraz wiedząc, że następnym razem może potraktować sprawę "regulaminowo" spotulniałeś, że szok.

    Zwykle zapraszają mnie do trudnych przypadków i problemów, gdzie 2-3 serwisantów czy instalatorów podchodziło do sprawy, każdy brał pieniądze a problem pozostał - mam masę takich przypadków każdego sezonu i jeśli ktoś będzie potrzebował referencji podam namiary, lecz na pewno nie publicznie bo na to zgody nie mam.

    Gdybym wiedział, że po wymianie amortyzatorów w samochodzie nie trzeba będzie zmierzyć geometrii to też za jej ustawianie bym nie płacił - a tak w sumie nic nie pokręcili a zapłacić trzeba, gdybym teraz wiedział jaka pierdółka w aucie mi padła, że elektrycznie otwierana tylna klapa się nie otwiera też bym elektrykowi nie płacił itd. - niestety wiedza i diagnostyka a nawet samo sprawdzenie kosztują.

    To tyle w kwestii odpowiedzi na próbę zdyskredytowania mnie.
    Nikt Cię nie dyskredytuje.Nic u mnie nie zrobiłeś,nic.Zero ruchu sterownikiem.Odbyliśmy za to długą rozmowę,za którą zapłaciłem.I tyle.Nie mam żalu.Napisałem tylko,że gdybym wiedział wcześniej,że tyle kosztuje rozmowa,nie prosiłbym o przyjazd.Wtedy myślałem,że pomagasz,o kasie nie wspomniałeś wcześniej.
    Nic do Ciebie nie mam,ot zwykłe nieporozumienie.Przepraszam.
    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Za darmo mu ustawiać nie musisz - zaproponuj ile uważasz.
    Nie wiem czy zauważyłeś,ale żyjemy w Państwie prawa,również podatkowego.A to wyklucza świadczenie usług bez wystawienia rachunku.Więc z takiej rady,nie skorzystam..

    Temat karoki przemilczę.Nie masz pojęcia jak było.

    A teraz do rzeczy.
    Problem nie tkwi w tym,że kocioł na eko jest be.Chodzi o to,że coraz częściej można się bez niego obyć.Ba,nie jest już takim tanim rozwiązaniem.Ja ,w starym budynku mam RBR-a i tam go sobie chwalę,choć bez wad nie jest,ale to wie się dopiero później.Generalnie jest ok.
    Ja neguje jedynie,tę "łatwość+czystość +bezobsługowość" o której się tu wspomina.I tyle.
    Bez odbioru.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 01-04-2015 o 14:58

  11. #22871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Podaj link to chętnie poczytam.
    Niedowiarka sam zapytaj, a tu masz link do podanego COP http://forum.muratordom.pl/showthrea...copower/page88

  12. #22872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tauron Gliwice taryfa G12W tania 0,29zl/kWh droga 0,59zl/kWh,przy COP dzielisz to przez 3 lub 4.
    Od wrzenia do tej pory na c.o+cwu poszlo ok.2200kWh i to wszystko w cenie 0,29zl.
    Zatem obliczenia matematyczne i wynik i koszt jaki bedzie
    A jak to sie ma w przeliczeniu na tony ekogroszka ?
    Tak ci wierze jak i pani która do mnie dzwoniła z Taurona z propozycją nie do odrzucenia że będę płacił 30% mniej jak podpiszę nową umowę. Poprosiłem że się zastanowię i aby zadzwoniła za tydzień, w międzyczasie sprawdziłem na stronę Taurona i przeliczyłem nowe taryfy i okazało się że jakbym się zgodził zapłaciłbym z 20% więcej. Po pierwsze obniżka 30% dotyczyła tylko dostarczonej energii bez kosztów przesyłu, po drugie muszę zgodzić obowiązkowo na pomoc elektryka za 12zł/m-c i oczywiście na dużo większe koszty za niezapłacenie w terminie, odstąpienie od umowy itd. i im dalej czytałem warunki drobnym drukiem tym było coraz bardziej niewesoło. Gdy po tygodniu zadzwoniła pani z Taurona już po pierwszym pytaniu o obowiązkowego elektryka rozłączyła się.
    Podobnie było gdy Tauron próbował mi sprzedać 40% tańszy węgiel i czy się zgadzam na zakup 40% taniej gdy spytałem skąd wiedzą po jakiej cenie ja kupuje skoro proponują 40% też się rozłączyli, nie wiem czy to tak metoda na niewygodne pytania ale wole płacić 0,65gr za 1kwh i mieć święty spokój i włączać pralkę czy zmywarkę i ogrzewanie wtedy kiedy potrzebuje, a nie po nocy lub określonych godzinach w ciągu taniej taryfy.

  13. #22873

    Domyślnie

    Maher - widzisz, jak mawia mój kolega - sytuacja jest dynamiczna
    jak jakiś czas temu sprawdzałem na stronie, to elektryk był, ale tylko jako opcja. Teraz patrzę, że jest już obowiązkowy.
    Arturo raczej na pewno elektryka nie ma, ja zresztą też - ale widzisz, od maja bedę w Duonie i będę płacić od 1.05.2015 do końca 2015 1T=0,41zł, 2T=0,04zł
    a od 2016-2018 już tylko trochę taniej niż w Tauronie (1T=0,66 i 2T=0,175)
    Tyle że nikt za mną nie dzwonił, a ja dzwoniłem i to o odpowiednim czasie. To była na tyle korzystna oferta, że nie wszyscy się na nią załapali - praktycznie tylko ci, co złożyli wnioski przez pierwsze 2 tygodnie obowiązywania promocji.
    Masz rację z tymi niewygodnymi pytanianiami - ale Artur ma takie ceny o jakich pisze (bo mam bardzo podobne)
    a faktem też jest, że czasami da się wyhaczyć perełki - oczywiście dla każdego coś innego będzie tą perełką
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #22874
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Tak ci wierze jak i pani która do mnie dzwoniła z Taurona z propozycją nie do odrzucenia że będę płacił 30% mniej jak podpiszę nową umowę. Poprosiłem że się zastanowię i aby zadzwoniła za tydzień, w międzyczasie sprawdziłem na stronę Taurona i przeliczyłem nowe taryfy i okazało się że jakbym się zgodził zapłaciłbym z 20% więcej. Po pierwsze obniżka 30% dotyczyła tylko dostarczonej energii bez kosztów przesyłu, po drugie muszę zgodzić obowiązkowo na pomoc elektryka za 12zł/m-c i oczywiście na dużo większe koszty za niezapłacenie w terminie, odstąpienie od umowy itd. i im dalej czytałem warunki drobnym drukiem tym było coraz bardziej niewesoło. Gdy po tygodniu zadzwoniła pani z Taurona już po pierwszym pytaniu o obowiązkowego elektryka rozłączyła się.
    Podobnie było gdy Tauron próbował mi sprzedać 40% tańszy węgiel i czy się zgadzam na zakup 40% taniej gdy spytałem skąd wiedzą po jakiej cenie ja kupuje skoro proponują 40% też się rozłączyli, nie wiem czy to tak metoda na niewygodne pytania ale wole płacić 0,65gr za 1kwh i mieć święty spokój i włączać pralkę czy zmywarkę i ogrzewanie wtedy kiedy potrzebuje, a nie po nocy lub określonych godzinach w ciągu taniej taryfy.
    Taryfę zmieniałem chyba pod koniec października,do października miałem G11 z ceną zależnie od zużycia od 0,54-0,57zl.
    Zmiana taryfy odbyła się w POK i trwała 10 minut i nie trzeba było żadnego elektryka.
    Tauron Tauronowi nie równy,gliwicki jest jednym z tańszych sprzedawców prądu w Polsce.
    Ceny prądu w Polsce tanieją a co do włączania pralki czy zmywarki kiedy się podoba to u mnie jest na porządku dziennym jedynie ogrzewanie i cwu chodzi 100% w tańszej,całe weekendy też mam tanie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-04-2015 o 20:08

  15. #22875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panowie pompiarze, kiedy macie zamiar przestać trollować kolejny wątek ?
    Jakby co przypomnę, wątek jest o kotle na eko groszek a nie cenach prądu, czy pomp ciepła.
    Mało Wam takich wątków na forum a może nie potraficie czytać ?

  16. #22876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nikt Cię nie dyskredytuje.Nic u mnie nie zrobiłeś,nic.Zero ruchu sterownikiem..
    Słabo pamiętasz jak widzę [faktycznie było to dość dawno] bo sprawdziłem palnik i powiedziałem jak sprawdzać, podobnie parametry, i z tego co mówiłeś [zawsze robię wywiad z klientem] oraz z obserwacji pracy kotła wynikało, że nie było sensu zmiany nastaw bo to nie nic poprawi.

    To tak jakbyś pojechał samochodem na geometrię zawieszenia mając ją ustawioną - mogą dla ściemy pokręcić w jedną i drugą lub nic nie zrobić, ale czas zajmiesz i zapłacić trzeba, podobnie z wyważeniem kół i innymi usługami.


    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Odbyliśmy za to długą rozmowę,za którą zapłaciłem.I tyle.Nie mam żalu.Napisałem tylko,że gdybym wiedział wcześniej,że tyle kosztuje rozmowa,nie prosiłbym o przyjazd.Wtedy myślałem,że pomagasz,o kasie nie wspomniałeś wcześniej..Nic do Ciebie nie mam,ot zwykłe nieporozumienie.Przepraszam.
    Przecież sam zaproponowałeś, że zapłacisz i nic nie wspomniałeś, że to wg Ciebie dużo aż do dzisiaj - ale ok mam nauczkę na przyszłość i gdy ktoś z forum będzie chciał żebym przyjechał na regulację czy serwis będę brał ustalenia na piśmie.

    Gdybym specjalnie nie jechał co zajmuje czas i kosztuje nic bym nie wziął, bo jak zapewne wiesz doradzam w miarę możliwości czasowych w kwestii ustawień na 3 forach i to od dawna za darmo.


    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    A teraz do rzeczy.
    Problem nie tkwi w tym,że kocioł na eko jest be.Chodzi o to,że coraz częściej można się bez niego obyć.Ba,nie jest już takim tanim rozwiązaniem.Ja ,w starym budynku mam RBR-a i tam go sobie chwalę,choć bez wad nie jest,ale to wie się dopiero później.Generalnie jest ok.
    Ja neguje jedynie,tę "łatwość+czystość +bezobsługowość" o której się tu wspomina.I tyle.
    Bez odbioru.

    Zgadza się - ceny pomp ciepła spadają podobnie jak spadały jakiś czas temu ceny klimatyzatorów, trzeba jednak jeszcze poczekać aż osiągną pułap docelowy - tak jest z każdą nowością na rynku, i każda nowość ma "choroby wieku dziecięcego" więc wolę poczekać aż przeminą i poprawki zostaną wprowadzone, a technologia dopracowana.

    Łatwość, czystość i bezobsługowość zależy z czym się porównuje i w porównaniu z zasypowcem jest jak najbardziej, lecz w porównaniu z kotłem gazowym czy PC oczywiście, że jej nie ma.

    Tu jest coś za coś i za ogrzewanie domu [po podłogach 185 m2] płacę znacznie mniej niż mieszkańcy osiedla bloków z pobliskiego miasta w mieszkaniach 48 m2.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #22877

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    ...
    Osobne pozdrowienia dla zbigmaza.
    Też cię pozdrawiam, jedno co to zastanawiam się dlaczego tak sobie o mnie przypomniałeś?
    Nie odpowiadaj, przestało mnie interesować.

    Wesołych Świąt dla wszystkich, nawet dla tych co spamują

  18. #22878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam kiedy ten wątek wróci do normalności?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #22879
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ja się zastanawiam kiedy ten wątek wróci do normalności?
    Jak pompiarze przestaną być zazdrośni o koszty ogrzewania. Chodzi o tych co się przejechali na PC. Ja mimo planów sporych przeróbek mojej chaty nie planuję PC (jeżeli dopnę swego to PC może będzie opłacalna), ale w razie czego docelowo ogrzewanie ma być niskotemperaturowe, więc przesiadka na co innego będzie łatwa. Na razie myślę o niewielkich przeróbkach instalacji by zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zautomatyzować niektóre rzeczy.
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  20. #22880
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post
    Jak pompiarze przestaną być zazdrośni o koszty ogrzewania. Chodzi o tych co się przejechali na PC.
    No weź,1600kWh i 460zł od wrzesnia za ogrzewanie to jest jakieś 0,5t ekogroszka ?
    Ktoś przebije ?

Strona 1144 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony