dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1157 z 1421
Pokaż wyniki od 23.121 do 23.140 z 28404
  1. #23121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Trochę poczytałem, ale nadal nie wiem nic konkretnego
    Czy jest sens montażu ceramicznej komory spalania (no chyba że będzie on w standardzie nowego RBR'a)? W moim przypadku większośc pracy kotła to będzie zakres ok 75-85°C - przez 7-8 miesięcy (tyle trwa sezon grzewczy). Latem będzie trochę niższa temperatura no i podtrzymanie.
    Z tego co doczytałem to z korą będę bardziej eko - to na plus, i komora jest korzystniejsza dla trwałości kotła też na plus. Ale jak będzie wyglądała sytuacja ze spalaniem i jego sprawnością ? - i nie mam na myśli walki o każdy kilogram węgla w skali miesiąca, 100 kg w tą czy tamtą nie ma wielkiego znaczenia.
    W najnowszej wersji kotła będzie można sobie zamontować nawet samemu płyty ceramiczne jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć jak to się sprawuje ewentualnie zamówić kociołek z ceramiką. Nie mam danych czy spala się więcej czy mniej jaka jest sprawność kotła z tymi płytami.
    Co mogę Ci powiedzieć ze swoich obserwacji a miałem 1,5 roku RBRa bez ceramiki, obecnie od początki października z ceramiką.
    Nie zauważyełm żeby spalał mi więcej jak na gołym wymienniku ale za to na pewno jest jeszcze mniej roboty przy czyszczeniu.
    Komory od października nie czyściłem w ogóle i dwa razy był odessany pył z górnych półek odkurzaczem do kominków.
    Dzisiaj będzie odessany 3 raz bo już jest masakra.
    Był mnie dzisiaj odwiedzić i obejrzeć kociołek kolega Ignac, widział jak wygląda zapierdzielony i nie czyszczony kocioł od stycznia.
    Po uchyleniu górnych drzwiczek sypał się ciurkiem pył tyle się tego uzbierało a kocioł dalej pracuje normalnie wbrew temu jakie teorie niektórzy którzy go nie używają potrafili tutaj wymyślać i snuć o kopceniu czy zatykaniu czegoś
    Ceramika nie będzie w standardzie, będzie na życzenie ewentualnie jak pisałem samodzielny montaż.

  2. #23122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać ze max temp. do ustawienia w sterowniku to 80 stopni, w przedziale około 84 do 86 zadziała termik i wystąpi alarm.

  3. #23123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Skrócić czas przerwy podajnika tyle żeby nie doprowadzać do dużych wzrostów temp. w podtrzymaniu bo chyba tutaj masz problem z wypalaniem ?
    Można podnieść dawki w podtrzymaniu, zwiększyć ilość podań, zmniejszyć czas przedmuchów miedzy podaniami w podtrzymaniu, zredukować ciąg kominowy.
    Także jak widać jest kilka recept na tą przypadłość
    no to mam w podtrzymaniu ilość powtórzeń 2 i czas krótkiej przerwy 30
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  4. #23124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    no to mam w podtrzymaniu ilość powtórzeń 2 i czas krótkiej przerwy 30
    I czas postoju podajnika chyba 155min
    Myślę że przy takim dużym postoju wyżarza Ci się palnik przez duży ciąg kominowy.
    Kocioł nie gaśnie bo węgiel którym palisz trzyma dobrze żar ale się jednak wyżarza.
    Skróciłbym czas podajnika albo dołóż jeszcze z jedno podanie.
    W trybie lato kopiec nie musi być nad koroną, dopuszcza się równy z koroną czy lekko wklęsły tak żeby znowu nie odsłaniały się otwory napowietrzające i nie palić na ślimaku.

  5. #23125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    O łatwiejszym czyszczeniu też czytałem. Jedyne co mnie martwi, to spadek sprawności ogólnej kotła - opinie są skrajne, częśc jest zdania, że spada drastycznie, a częśc, że nie ma żadnej różnicy.
    Jak dla mnie, na razie w opcji ceramicznej jest więcej potencjalnych plusów dodatnich niż ujemnych.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  6. #23126

    Domyślnie

    Panowie powiedzcie o co chodzi z tym wapnem?

  7. #23127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Pytaj Edgara, on coś kombinuje od jakiegoś czasu, pisali chłopaki na E-S.

  8. #23128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Panowie powiedzcie o co chodzi z tym wapnem?
    Wiąże wilgoc i jest to proces egzotermiczny, ale przy tej ilości to chyba czynnik pomijalny. Czy coś jeszcze, nie kojarzę.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  9. #23129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IgnacC

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-602
    Posty
    66

    Domyślnie

    Na kopalniach istnieje coś takiego jak granulacja mułów węglowych - miesza się mokry muł z wapnem niegaszonym w mieszalniku walcowym i wychodzi suchy granulat. Potem szybko na elektrownię bo przy składowaniu bardzo szybko dochodzi do samozapłonu.

  10. #23130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IgnacC

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-602
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W najnowszej wersji kotła będzie można sobie zamontować nawet samemu płyty ceramiczne jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć jak to się sprawuje ewentualnie zamówić kociołek z ceramiką. Nie mam danych czy spala się więcej czy mniej jaka jest sprawność kotła z tymi płytami.
    Co mogę Ci powiedzieć ze swoich obserwacji a miałem 1,5 roku RBRa bez ceramiki, obecnie od początki października z ceramiką.
    Nie zauważyełm żeby spalał mi więcej jak na gołym wymienniku ale za to na pewno jest jeszcze mniej roboty przy czyszczeniu.
    Komory od października nie czyściłem w ogóle i dwa razy był odessany pył z górnych półek odkurzaczem do kominków.
    Dzisiaj będzie odessany 3 raz bo już jest masakra.
    Był mnie dzisiaj odwiedzić i obejrzeć kociołek kolega Ignac, widział jak wygląda zapierdzielony i nie czyszczony kocioł od stycznia.
    Po uchyleniu górnych drzwiczek sypał się ciurkiem pył tyle się tego uzbierało a kocioł dalej pracuje normalnie wbrew temu jakie teorie niektórzy którzy go nie używają potrafili tutaj wymyślać i snuć o kopceniu czy zatykaniu czegoś
    Ceramika nie będzie w standardzie, będzie na życzenie ewentualnie jak pisałem samodzielny montaż.
    Gdybym nie widział, to bym nie uwierzył, że ten kocioł potrafi przyjąć tyle popiołu i nadal pracuje normalnie. Warto było jechać i zobaczyć na własne oczy. Jeszcze bardziej przekonało mnie to o słuszności wyboru tego kotła.

  11. #23131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał IgnacC Zobacz post
    Na kopalniach istnieje coś takiego jak granulacja mułów węglowych - miesza się mokry muł z wapnem niegaszonym w mieszalniku walcowym i wychodzi suchy granulat. Potem szybko na elektrownię bo przy składowaniu bardzo szybko dochodzi do samozapłonu.
    Zgadza się, tam wapno dodatkow jest czynnikiem wiążącym i polepszającym jakośc granulatu, ale przy ekogroszku to nieistotne
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  12. #23132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    Mnie w nocy kociołek wygasł i okazało się, że popiołu sporo się uzbierało. Czy to jest tego wina to nie wiem. Nie jestem obecny w PL, a z gościem co mi kocioł ładuje i czyści nie gadałem (żoneczka go przez telefon kontroluje, a ja jak dzwoniłem to nie odebrał, bo pewnie jak zwykle ciężko mu wszystko ogarnąć). Po południu znów wygasł i przez chwilę się zastanawiałem co mogło być przyczyną. Domyśliłem się, że winą może być czujnik temperatury spalin - bardzo niską pokazuje, a wtedy to nawet do 70oC nie doszło. Jak będę w PL to muszę go wyczyścić i przy okazji zobaczyć jak wygląda rura do komina. Na dzień dzisiejszy musiałem oszukać czujnik i mam nadzieję, że będzie OK.
    Szkoda, że sam nie widziałem co się działo i nie miałem czasu na poprawne ustawienie grupowego.
    Teraz próbuję nadrobić straty ciepła w chacie, więc trzeba było nagrzebać w ustawieniach i efekty powoli widać.
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  13. #23133
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W najnowszej wersji kotła będzie można sobie zamontować nawet samemu płyty ceramiczne jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć jak to się sprawuje ewentualnie zamówić kociołek z ceramiką. Nie mam danych czy spala się więcej czy mniej jaka jest sprawność kotła z tymi płytami.
    Wreszcie.Taka możliwość,to swego rodzaju balans pomiędzy ciut przewymiarowanym,a ciut zbyt małym kotłem.Wielu buduje dom,a np.docieplenie pozostawia na zasadzie "przypływu kasy".Kupuje gośc bez ceramiki,dociepla dach,ściany -i wrzuca płytki.
    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co mogę Ci powiedzieć ze swoich obserwacji a miałem 1,5 roku RBRa bez ceramiki, obecnie od początki października z ceramiką.
    Nie zauważyełm żeby spalał mi więcej jak na gołym wymienniku ale za to na pewno jest jeszcze mniej roboty przy czyszczeniu.
    Gdy zapotrzebowanie na moc ma Pan i tak zbyt duże (kocioł),ceramika odwdzięczy się jej zaniżeniem-może tak to wyglądać?


    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Był mnie dzisiaj odwiedzić i obejrzeć kociołek kolega Ignac, widział jak wygląda zapierdzielony i nie czyszczony kocioł od stycznia.
    Po uchyleniu górnych drzwiczek sypał się ciurkiem pył tyle się tego uzbierało a kocioł dalej pracuje normalnie wbrew temu jakie teorie niektórzy którzy go nie używają potrafili tutaj wymyślać i snuć o kopceniu czy zatykaniu czegoś
    Ceramika nie będzie w standardzie, będzie na życzenie ewentualnie jak pisałem samodzielny montaż.
    Trzeba by tu dodać,że nie każdy będzie rad z ceramiki.Może być tak,że z ceramika w kotle np.12kW-będzie już na granicy zapotrzebowania( na styk)-bez niej może być dużo lepiej.Pozostawiam kwestie jej "montażu".
    Co do jednego, zgoda.Wnętrze kotła z ceramiką-wygląda tak jak powinno.Ten zabieg (ceramika) jest też trochę dla producenta,wszak emisja pyłów ,też bierze udział w tej "nieczystej" rozgrywce.Ale o tym już ....
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 07-04-2015 o 21:34

  14. #23134
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał IgnacC Zobacz post
    Gdybym nie widział, to bym nie uwierzył, że ten kocioł potrafi przyjąć tyle popiołu i nadal pracuje normalnie. Warto było jechać i zobaczyć na własne oczy. Jeszcze bardziej przekonało mnie to o słuszności wyboru tego kotła.
    Pamiętaj,że przy tego typu konstrukcji kotła-nawet producent nie pochwali tego co widziałeś.
    Wiesiek,to stary wyga.Tobie,takich akcji nie polecam-choć sam kocioł -tak.

  15. #23135
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zapomniałem dopisać ze max temp. do ustawienia w sterowniku to 80 stopni, w przedziale około 84 do 86 zadziała termik i wystąpi alarm.
    Panie Wieśku.
    Jak dla mnie,dla tego kotła (RBR 12kW) brakuje "delikatnego" prowadzenia,którego ecoal mu niestety nie umożliwia.
    A to ze względu,na skrajnie "optymalną" konstrukcję.
    Mam w SPP (sterownik Bolecki) opcję prowadzenia kotła w proporcji 1% (wyżej/niżej) do dawkowania opału/nadmuchu.To jest lekarstwo na "krótki" wymiennik.A tutaj (RBR 12kW) -spaliny trzeba oszczędzać.Ale to Pan sam wie.

  16. #23136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Umożliwia tyle,że eCoalowi trzeba też umożliwić warunki pracy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #23137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    jeszcze mam pytanie jak mi nie dopala eko to co najlepiej zmienić. Mam z przodu popielnika właśnie taką historię. Profilaktycznie dałem korekte dmuchawy na +1
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  18. #23138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    jeszcze mam pytanie jak mi nie dopala eko to co najlepiej zmienić. Mam z przodu popielnika właśnie taką historię. Profilaktycznie dałem korekte dmuchawy na +1
    Jesteś pewien,że paliwo masz suche?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #23139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Jak tylko z przodu masz niedopał, to pomyślałbym nad ponownym wklejeniem korony.

    Może korekta nadmuchu wyjdzie Ci na plus.

    Bardziej zastanawia mnie ta wysoka temperatura spalin, na jaki poziom wkręca Ci się dmuchawa podczas grzania i czy z kierownicą spalin jest wszystko OK ?

  20. #23140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    paliwo suche od 2 lat w kotłowni. Jak właśnie grzeje to do nawet 60 % potrafi podejść wentylator. Kierownica spalin jest zamknięta
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

Strona 1157 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony