dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1271 z 1421
Pokaż wyniki od 25.401 do 25.420 z 28404
  1. #25401

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A u mnie działa.
    Link się nie otwiera kieruje nie do tej str. co potrzeba.
    Swoją drogą nie jestem na bieżąco z kotłami w których palisz (z forum nadrabiam), co to tak idzie w automacie i jakiego koloru jest?

  2. #25402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    normalne, takie jak wszędzie. czasami sprzątaczka ma więcej, ale tylko czasami.

    powiem Wam, ze wkurza mnie takie myślenie, ze jak pracuje w Warszawie, to już zarabia 1000 razy tyle niż gdziekolwiek indziej. Owszem, są i tacy co zarabiają po 10-15 tys. zł ale tacy są wszędzie.
    A tą srednia, to z reguły licza tak:
    jeden 40tys, 10 po 1tys. i już wszyscy trąbią jacy jakie to oni maja zajebiste zarobki po 4500 na rękę, bo tak podał GUS.
    Podobnie jest w górnictwie.
    Pod górnictwo należ minn.Wyższy Urząd Górniczy,Okręgowy Urząd Górniczy,Prezesi,zastepcy,dyrektorzy,i wielu innych co nawet dołu nie widzieli a zarabiaja krocie.W innych branżach jest podobnie ale opinia jest taka,że ten duzo zarabia co zarabia najmniej bo średnia tak wykazuje.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #25403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Link się nie otwiera kieruje nie do tej str. co potrzeba.
    Swoją drogą nie jestem na bieżąco z kotłami w których palisz (z forum nadrabiam), co to tak idzie w automacie i jakiego koloru jest?
    Dziwne bo w sygnaturze było wszystko ok,wpisałem z palca i powinno byc teraz dobrze.
    A pracuje dalej mój prototyp.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #25404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dalej coś nie tak,trzeba kliknąć na końcówkę numeru /7951
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #25405

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Dalej coś nie tak,trzeba kliknąć na końcówkę numeru /7951
    usuń cały link i wpisz od nowa https://esterownik.pl/device/7951

    Jak będziesz wpisywał to wcześniej kliknij ten symbol A/A w lewym górnym rogu okienka edycji.
    Pojawią Ci się znaczniki BBCode które musisz odpowiednio ustawić i usunąć zbędne rzeczy.


  6. #25406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #25407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Podobnie jest w górnictwie.
    Pod górnictwo należ minn.Wyższy Urząd Górniczy,Okręgowy Urząd Górniczy,Prezesi,zastepcy,dyrektorzy,i wielu innych co nawet dołu nie widzieli a zarabiaja krocie.W innych branżach jest podobnie ale opinia jest taka,że ten duzo zarabia co zarabia najmniej bo średnia tak wykazuje.
    A kto był taki be i Ci nie dał dojść do stołka dyrektora górniczego na przykład (dla niekumatych wyjaśnienie: w górnictwie są stopnie podobne do tych w armii). Albo chociaż załapać się na takiego kaprala górniczego, czyli górnika 3 stopnia. Miałbyś dopłatę do 67% co 7 lat ceny za mundur górniczy, miałbyś czako z czarnym pióropuszem, a może któryś z producentów kotłów fundnąłby ci do tego szpadę, bo z urzędu przysługuje nieco ważniejszym.
    Na karczmie piwnej pośpiewałbyś, a może nawet Nieomylne Prezydium dałoby się przekabacić i zamiast o przysłowiowej poopie Maryni zaczęlibyście o kociołkach dyskusję? Gdyby tak, to dej se synek pozor i przed łorkiestre nie wychodź, bo cie zgodnie z tradycjom barbórkowej karczmy w dyby albo i co inkszego, gorszego. Bo wywalić 6 kufli, abo ino jedyn ale z mydlinami i mieć problem z wyjściem do ... to gorsze, niż ... łostać z niesprzedanym towarem kotłowym na koniec sezonu. Bo to grozi dupochlastem z łobu stron.

    Szczęść Boże Górniczej Braci

    Pozdrawio tyn z art. 3 pkt. 5a wg ustawy o stopniach górniczych, honorowych szpadach górniczych i mundurach górniczych
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 31-10-2015 o 13:48 Powód: pozdrowienie

  8. #25408

    Domyślnie

    Oczywiście kolejne wcielenie arturo72 łamie regulamin forum. Czy ten pan na pewno jest zdrowy? Leci raport za łamanie regulaminu.

  9. #25409
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaś tam ktoś Zobacz post
    Jeśli zlikwidują wszystkie przywileje górnicze,wyrzucą ze stołków darmozjadów i leśnych dziadków wtedy kopalnie zaczną być rentowne a tym samym węgiel zacznie być tańszy i konkurencyjny i śmiało może być spalany w elektrowniach w których instalowane są specjalne i bardzo wydajne filtry.
    Dlatego w nowych domach powinien być całkowity zakaz instalacji ogrzewania na wegiel bo takowych filtów nikt w swoim domu nie posiada.
    Niestety,darmozjady górniki nie pozwolą sobie na to i będzie ponowne palenie opon przed sejmem który próbował odebrać już 13 pensję,14 pensję,barbórkę,wcześniejsze emerytury,deputat węglowy.
    Ktoś pisał o pensjach w Warszawie 4400zł,taki zwykły górnik biorąc pod uwagę wszystkie roczne dodatki zarabia ok.5000zł miesięcznie na rękę.
    Wiecie teraz czemu kopalnie nie są rentowne i dlaczego polski węgiel jest drogi ?
    Pitolisz Arturek jak potłuczony, pewnie dlatego że się nie dostałeś do roboty na kopalnię.
    Polski węgiel nie byłby drogi gdyby nie spółki, pośrednicy itp. Wiesz może ile kosztuje wydobycie i transport 1 tony na górę ?
    Wiesz może jakie kopalnie płacą podatki i daniny do państwa ?
    5000 zł powiadasz, może i tyle zarabiają, za pracę w takich warunkach to nie jest kosmiczne wynagrodzenie. Ciekawe co powiesz na zarobki w KGHM ?
    Dla porównania w KWB Konin, pracownik z 20 letnim stażem na odkrywce w systemie 4-brygadowym, zarabia średnio 3200 na rękę, dużo ?
    Ostatnio edytowane przez bobasxx ; 31-10-2015 o 17:40

  10. #25410
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Dziwne bo w sygnaturze było wszystko ok,wpisałem z palca i powinno byc teraz dobrze.
    A pracuje dalej mój prototyp.
    Ciepło u ciebie. 17 stopni. U mnie 3 stopnie.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #25411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak już jesteśmy przy takim temacie. Zakładając taki sam dom , temp wewnątrz to jaka jest różnica w kosztach ekogroszek vs gaz ziemny ? Wiadomo , że nie da się stwierdzić dokładnie jakie będą koszta ale zakładając , że na sezon grochu pójdzie za 3 tyś to gazu ile ?
    W teorii gazem drożej o 30-50%, w praktyce klienci podają nawet do 100%.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #25412
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaś tam ktoś Zobacz post
    Czemu wprowadzasz w błąd ?
    1kWh wg Jareckiego z polskiego węgla to 0,16zł przy optymalnie dobranym mocowo kotle na ekogroszek i zaawansowanym "palaczu",których jak na lekarstwo a z gazu ziemnego wg fizyki przy kotle kondensacyjnym to 0,22-0,25zł

    Dlatego się niektórym nie podobam
    0,16x1,3 = ...
    0,16x1,5= ...

    zaawanasowanego palacza zastąpi dobry sterownik i należyta obsługa kotła.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #25413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie Piosenka na łykend.

    Utwór ten pięknie oddaje moje przemyślenia w ten łykend ...

    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #25414

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    W teorii gazem drożej o 30-50%, w praktyce klienci podają nawet do 100%.
    Cytat Napisał zaś tam ktoś Zobacz post
    Czemu wprowadzasz w błąd ?
    1kWh wg Jareckiego z polskiego węgla to 0,16zł przy optymalnie dobranym mocowo kotle na ekogroszek i zaawansowanym "palaczu",których jak na lekarstwo a z gazu ziemnego wg fizyki przy kotle kondensacyjnym to 0,22-0,25zł
    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    0,16x1,3 = ...
    0,16x1,5= ...
    Cytat Napisał zaś tam ktoś Zobacz post
    Czy nie wystarczyło tyle zamiast dodatkowo wpakować bezsensowną papkę marketingową godną podrzędnego sprzedawcy bazującego na nie wiedzy zielonych inwestorów ?
    A co ci sie nie podoba 30-50% za bardzo w oczy kole, wolisz aby inni widzieli cyferki i nie od razu załapali, ze to jest to samo.


  15. #25415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    A kto był taki be i Ci nie dał dojść do stołka dyrektora górniczego na przykład (dla niekumatych wyjaśnienie: w górnictwie są stopnie podobne do tych w armii). Albo chociaż załapać się na takiego kaprala górniczego, czyli górnika 3 stopnia. Miałbyś dopłatę do 67% co 7 lat ceny za mundur górniczy, miałbyś czako z czarnym pióropuszem, a może któryś z producentów kotłów fundnąłby ci do tego szpadę, bo z urzędu przysługuje nieco ważniejszym.
    Na karczmie piwnej pośpiewałbyś, a może nawet Nieomylne Prezydium dałoby się przekabacić i zamiast o przysłowiowej poopie Maryni zaczęlibyście o kociołkach dyskusję? Gdyby tak, to dej se synek pozor i przed łorkiestre nie wychodź, bo cie zgodnie z tradycjom barbórkowej karczmy w dyby albo i co inkszego, gorszego. Bo wywalić 6 kufli, abo ino jedyn ale z mydlinami i mieć problem z wyjściem do ... to gorsze, niż ... łostać z niesprzedanym towarem kotłowym na koniec sezonu. Bo to grozi dupochlastem z łobu stron.

    Szczęść Boże Górniczej Braci

    Pozdrawio tyn z art. 3 pkt. 5a wg ustawy o stopniach górniczych, honorowych szpadach górniczych i mundurach górniczych
    O mój mundur i czako się nie martw bo w szafie czekają na kolejną Barbórkę. A chmielowego też sporo potrafię spożyć.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #25416
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Pitolisz Arturek jak potłuczony, pewnie dlatego że się nie dostałeś do roboty na kopalnię.
    Polski węgiel nie byłby drogi gdyby nie spółki, pośrednicy itp. Wiesz może ile kosztuje wydobycie i transport 1 tony na górę ?
    Wiesz może jakie kopalnie płacą podatki i daniny do państwa ?
    5000 zł powiadasz, może i tyle zarabiają, za pracę w takich warunkach to nie jest kosmiczne wynagrodzenie. Ciekawe co powiesz na zarobki w KGHM ?
    Dla porównania w KWB Konin, pracownik z 20 letnim stażem na odkrywce w systemie 4-brygadowym, zarabia średnio 3200 na rękę, dużo ?
    Dla niego to dużo.
    A na kopalnię nie pójdzie bo jakby tąpnęło to na górze byłby szybciej od szoli
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #25417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaś tam ktoś Zobacz post
    O to chodzi ze to mi się bardzo podoba
    Bo z tego widać ze w nowym domu różnica w rachunkach za sezon grzewczy między ekogroszkiem a gazem ziemnym to tylko max.50% czyli max.800zl

    Niestety zieloni inwestorzy nie potrafią sobie przeliczyć % na PLN bo nie mają pojęcia jakie to są % w ich domu do PLN jakie powinni wydać czyli wychodzi brak jakiejkolwiek wiedzy na temat zużycia energii na ogrzewanie w ichnich domach
    Masz na myśli dom czy kawałek budy? Tak się składa, że żona moja w gazowni pracuje i wie ile kosztuje ogrzewanie gazem dlatego mam go tylko przed domem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #25418
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ty jesteś chory psychicznie. ciągle cię banują, nikt nie chce z tobą mieć nic wspólnego a ty dalej zakładasz konta.ty chyba nawet budy dla psa nie masz, nie mówiąc od domu.człowieku oddaj się psychiatrze w ręce

  19. #25419
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaś tam ktoś Zobacz post
    Masz rację,przynajmniej raz
    Mam gaz ziemny przy działce i przed budową zdecydowałem się na ogrzewanie prądem a nie gazem ziemnym olewając przyłacze gazu
    Ale to wynika własnie z użycia kalkulatora
    W moim domu najtańszy do ogrzewania biorąc pod uwagę koszt inwestycji/koszt eksploatacji był prąd,potem gaz ziemny na równi z pompą ciepła a na ostatnim miejscu był ekogroszek jako najdroższy
    Ale ja dokładnie wiedziałem ile mój dom zużyje energii na ogrzewanie i to przed budową i mogłem decydować co będzie najbardziej zasadne ekonomicznie.

    5 kopalń w promieniu 10km
    Arturo72 powrócił z zaświatów.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #25420

    Domyślnie

    Jak można pozwolić jednej, nie wiem czy zdrowej na umyśle osobie niszczyć większość dyskusji o wątkach o ogrzewaniu?

Strona 1271 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony