dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1313 z 1421
Pokaż wyniki od 26.241 do 26.260 z 28404
  1. #26241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Boluś już napisałem sterownik był w niedyspozycji od piątku po wtorku południa a nie 1,5 miesiąca.
    Jeszcze wtedy wieczorem w piątek zadzwoniłem do właścicielki że ster jest walnięty i poinformowałem serwis około 22-ej wieczorem, zdiagnozowanie problemu zajęło mi około godziny i to przy podglądzie tylko przez internet.
    Wy na info-ogrzewanie diagnozowaliście dwa dni produkując przy tym kilka stron domysłów, ja byłem w ten weekend na szkoleniu w E-S, podgląd tego kotła pokazałem przy okazji na spotkaniu a jakie później były wpisy na Info ? przytoczyć ?
    Tak potrafię ustawić kocioł na odległość, trza się było uczyć a nie myśleć tylko jak dokopać drugiemu.
    Idę se chrzanu na ogród nakopać bo święta idą wiesz, proponuję zająć się podobnymi czynnościami w przygotowaniu świąt
    Wszystko to było napisane już kilka razy i uwidocznione na forach i zostało Waszmościom dalsze mataczenie z zamydlaniem rzeczywistości.
    Chcecie dalej to ciągnąć, myślę że jest to niepotrzebne nikomu i robi więcej szkody jak pożytku.
    Pozdrawiam i życzę Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #26242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Olimpowie Wielcy - widać, że bardzo wam zależy, aby ten wątek był cały czas podbijany. OK.
    Publicznie zarzucacie niezależnym jednostkom badawczym, że kocioł OEPM nie osiąga mocy nominalnej (26kW), a wystawili mu takie papiery. Zatem posuwacie się do oszczerstw, których nie potraficie udowodnić. A to oszczerstwo wychodzi już poza granice Polski, bo kocioł był badany w Brnie (CZ).
    Macie wspaniały kontakt z E-S. Tam mają stanowisko badawcze i zanim OEPM ujrzał światło dzienne, to oni go tam wielokrotnie na różnych paliwach badali. Z różnymi mocami. To oni przecież dobrali algorytm dla sterownika do tego kotła.
    Zatem już nie tylko dranie w Zabrzu, Brnie ale i w Kutnie.
    Kutno! Nie ma ci smutno, że się z Olimpami zadałeś a teraz ci w twarz pośrednio plują?

    I jak wam teraz panowie Olimpowie? Akurat w Czwartek (tradycja) sądzili Jednego. Dzięki klakierom i szujom skazali Go, choć dowody były nadzwyczaj dęte.

    Dużo zdrowia Panom życzę.
    Nam?
    Kiedy podbijamy M-ke?
    Pewnie maluch juz gotowy co?
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 24-03-2016 o 11:49 Powód: Dopisek
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #26243

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak tylko drugi kocioł spala ten sam węgiel, na tej samej ciul...ej instalacji, w tej samej kotłowni, na tym samym kominie, na tych samych krzywych rurach.
    Tyle tylko, że ma on inną moc maksymalną. Ale co to ma za znaczenie... według Ciebie
    Ukłony dla Redakcji

  4. #26244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Tyle tylko, że ma on inną moc maksymalną. Ale co to ma za znaczenie... według Ciebie
    Zawijan nie pinkol, najpierw trzeba spalić poprawnie na nominalnej czego jeden kocioł nie potrafił a dopiero pieprzyć o maksymalnej.
    Ale co to ma za znaczenie dla Ciebie, byle w papierkach wszystko grało i w sakiewce.
    Później wszyscy są tępaki i tylko jeden pan doktur mundry i innych gnojem obrzuci.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  5. #26245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Sławku Ty lepiej Kutna w to nie mieszaj!
    Grzesiu, miałem cie za poważniejszego gościa, ale widzę, że ...

    Panie Karokiu. Troszkę więcej uczciwości. Kto z nas prowadził tamten kocioł dwa dni? Sprawdź sobie i przestań chrzanić.

    Olimpy. Brakło wam odwagi aby potwierdzić, że emka była wielokrotnie badana w K. zanim poszła dalej? I co? Tam też "kompinowali" z mocą?

    Kończę, bo mi was po prostu żal. Odpocznijcie przez święta, podrapcie jajka, odtrujcie się chrzanem i róbta co chceta.

    p.s. panie k. a jak pan wytłumaczy, to że np. wczoraj, przy zewn. ponad 5 pański drugi ok. 10 rano zaczął jechać prawie 15 kW? Co będzie musiał dokonać, jeśli przez dzień, dwa temp. na zewnątrz będzie ok. minus 20?
    A może by tak popatrzeć w historię, pobrać dane, wrzucić do symulatora i zobaczyć, co pokaże? 23 czy może potrzebne 32?

    p.s.II
    Byłeś wówczas w K.? No to dlaczego natychmiast nie zareagowałeś? Miałeś ich tam wszystkich pod ręką. Środek Polski. Do strefy przygranicznej 3 godziny jazdy serwisu z K. Kiedy oficjalnie właścicielka przyznała, że wie, iż ster walnięty? Mimo, ze ponoć od ciebie wiedziała. I jeszcze chcesz wracać do pewnych spraw?
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 24-03-2016 o 13:58

  6. #26246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zawijan nie pinkol, najpierw trzeba spalić poprawnie na nominalnej czego jeden kocioł nie potrafił a dopiero pieprzyć o maksymalnej.
    Ale co to ma za znaczenie dla Ciebie, byle w papierkach wszystko grało i w sakiewce.
    Później wszyscy są tępaki i tylko jeden pan doktur mundry i innych gnojem obrzuci.
    Czy dociera do Pana Panie Karoka, że kocioł byl badany poza granicami Polski w Brnie. Że tam sprawdzali również jego moc nominalną i sprawność. Brali popiół do analizy na ilość niedopału. Tyle razy prosiłem pana: kup se pan te normę i poczytaj. Wiele panu rozjaśni.
    A wy w kółko jak mantrę. Obrażacie bezzasadnie wszystkich dookoła. Tylko wy spece z giece.

    Labora, aselle, quomodo ego laboravi et proderit tibi
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 25-03-2016 o 14:27

  7. #26247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post

    Panie Karokiu. Troszkę więcej uczciwości. Kto z nas prowadził tamten kocioł dwa dni? Sprawdź sobie i przestań chrzanić.
    Boluś poczytaj wątek na Info, jak zawijan nie pousuwał tego co napisał bo jemu często się to zdarza, poszukaj w postach w datach między 12 a 14 grudnia.
    Byłeś wówczas w K.? No to dlaczego natychmiast nie zareagowałeś? Miałeś ich tam wszystkich pod ręką. Środek Polski. Do strefy przygranicznej 3 godziny jazdy serwisu z K. Kiedy oficjalnie właścicielka przyznała, że wie, iż ster walnięty? Mimo, ze ponoć od ciebie wiedziała. I jeszcze chcesz wracać do pewnych spraw?
    Byłem i jak napisałem K. wiedziało jeszcze w piątek wieczorem przed moim przyjazdem. O ile wiem dzwonili do Bietki w tej sprawie w sobotę z rana i się dogadali w sprawie sterownika.
    Oficjalnie co kiedy napisała to ja wiem a Wy nie musieliście o tym wiedzieć, miałem fajny ubaw czytając po powrocie wątek na Info jak to żeście się napinali, hehe
    Boluś świstki, normy, to może Ty i znasz ale jak coś się zesra to trzeba fachowca
    Poczytaj Info jeszcze raz i czy wtedy będziesz chciał znowu do tego wracać i coś mi zarzucać, zobaczymy.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #26248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Czy dociera do Pana Panie Karoka, że kocioł byl badany poza granicami Polski w Brnie.
    Boluś ja nie wiem co badaliście w Brnie czy jeszcze gdzie indziej, mnie przy tym nie było a co jest sprzedawane i skończ już z tymi normami bo już się rzygać od tego chce.
    Normalny człek chce dobry kocioł a nie dobry świstek.
    Powiem Ci jeszcze co myślę tak prywatnie, ok ?
    Prywatnie Ci powiem że jeszcze producentom du..ą wyjdą te 5-te klasy.

  9. #26249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Czy dociera do Pana Panie Karoka, że kocioł byl badany poza granicami Polski w Brnie. Że tam sprawdzali również jego moc nominalną i sprawność. Brali popiół do analizy na ilość niedopału. Tyle razy prosiłem pana: kup se pan te normę i poczytaj. Wiele panu rozjaśni.
    A wy w kółko jak mantrę. Obrażacie bezzasadnie wszystkich dookoła. Tylko wy spece z giece.

    Jak mogę to zapytam czy w Brnie kocioł był badany w tych samych warunkach i tych samych mocach co w Zabrzu
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 24-03-2016 o 17:08

  10. #26250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Jak mogę to zapytam czy w Brnie kocioł był badany w tych samych warunkach i tych samych mocach co w Zabrzu
    Panie klakier
    wg normy europejskiej EN303-5:2012 i jej krajowych wcieleń (identycznych z oryginałem) badany kocioł jest sprawdzany na mocy nominalnej i obniżonej (mniej niż 30% nominalnej) przez co najmniej 6 godzin bez prawa jakiejkolwiek ingerencji w nastawy. Do tego dochodzą badania bezpieczeństwa opisane normą.
    Czyli: po osiągnieciu przez układ temp. min. 70st.C i mocy deklarowanej rozpoczynają się badania z rejestracją emisji w interwale 30 sec. Po zakończeniu badania (min.6h) pobierane są próbki popiolu z popielnika oraz w czasie badania co najmniej 4 razy próbki pyłu (co najmniej po 1/2h każda).
    Oczywiście wg komercyjnego olimpa K. to wszystko o d. potłuc, bo jego to nie obchodzi. Ale takie są wymogi prawa. On może jeździć tyłem ale jak go namierza, to nie powie, że ma to w de. bo łamie przepisy.
    Tyle, ze wam się wszystko nie podoba, co ma uzasadnienie merytoryczne.

    Spokojnych Świąt.

    p.s. zanim OEPM poszedł na badania to wcześniej w K. palili nim długo i na różnych paliwach oraz mocach. A że mają tam stanowisko z analizatorami, to i dobrali parametry do algorytmu sterownika i nazwali go nawet pod ten kocioł.
    Olimpy komercyjne dość często tam bywali (bywają?) i jakoś dziobków wcześniej nie otwierali. Dopiero jak olimp K. wtopił, to się nagle obudził i zaczął pluć na kocioł.
    A taki byl cacy, a taki super hiper. I wlaził w ... w E-S, a teraz mówią komercyjni, że ci co badali, to nieroby, tylko gruba kasa itd. itp.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 24-03-2016 o 17:25

  11. #26251

    Domyślnie

    Pokornie stosując się do rady kol. zawijana udzielonej jednemu z kol., że jak dyskutują znajomi z wyżsych sfer branży to lepiej trzymać dystans, napiszę tylko, że dla mnie ten kto wprowadził sterowniki eCoal, Bruli na platformę dając cudowną możliwość prowadzenia kotła na odległość( być może inni producenci w tym zakresie zrobili to jeszcze wcześniej, nie chcę tej kwestii poruszać) sprawił, że te badziewiste urządzenia grzewcze, wszelkiej proweniencji, wsparte życzliwością innych mają szansę sprawniej funkcjonować też u tych mniej kumatych.
    Śledząc perypetie kol. Bietki, serce technika rosło gdy, w dużej części dzięki temu rozwiązaniu i przed wszystkim grupie ( która ponownie wymienia poglądy z jakimś sadystyczno-masochistycznym zacięciem) poszerzonej jeszcze o innych zdolnych ludzi, w końcu udało się sfinalizować pozytywnie problem.
    Chcę podkreślić wagę tej funkcji, bo przecież nie tak dawno wielu na tym forum formułowało pogląd o zbyteczność implementowania w sterownikach takiej możliwości, twierdziło, że to zbytki, że przerost formy nad treścią .
    A gdyby tak centralny duży komputer ze znaczną mocą obliczeniową, z rozbudowanym algorytmem i realizacją nastaw kotłów z głównego ośrodka sterowania, bo oparcie o życzliwy wolontariat to wg mnie sprawa zbyt ryzykowna, apodobno nastanie nowe prawo i liczba nieszczęśników wzrośnie lawinowo.
    Jak sobie pomyślę, że ja też po wprowadzeniu przymusu posiadania takiego kotła będę musiał rozważać, czemu przesypuje, niedopala, spala tylko od podajnika, kopci, sadzi itp. itd., wiater o 1% w te albo w te, dziurki zaklej albo wywierć, to pozostaje tylko system CAP (centralny automatyczny pomagier), albo dalej śmieciuch za 2 koła, Wesołych Świąt.

  12. #26252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    joorg1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie zagladam tutaj ponieważ jestem uzytkownikiem RBR-a i tylko to mnie interesuje tutaj. Czasem udaje mi sie czegos dowiedziec co ulatwi mi eksploatacje tego kotła ale z całym szacunkiem do WSZYSTKICH tutaj piszacych PANOWIE stwórzcie sobie watek o wzajemnym "biczowaniu" sie papierami kompetencjami i elokwencją i tam beda zagladali ci ktorych to interesuje, a tutaj bez urazy robicie burdel ( chociaz podobno w burdelu jest porzadek ) .
    Życze spokojnych swiat mokrych jajek i stojacych zajaczkow >

  13. #26253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Odsprzedam kocioł RBR 12kW.
    Kocioł pracuje u mnie od roku i 5 miesięcy, komora z deflektorem ceramicznym, nowy eCoal w wersji 3.5.
    Sprzedaję ponieważ będę instalował nowy kocioł.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #26254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Odsprzedam kocioł RBR 12kW.
    Kocioł pracuje u mnie od roku i 5 miesięcy, komora z deflektorem ceramicznym, nowy eCoal w wersji 3.5.
    Sprzedaję ponieważ będę instalował nowy kocioł.
    U mnie juz czwarty i chyba ostatni
    Chula aż miło
    Bierzesz z odpopielaczem?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #26255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Bierzesz z odpopielaczem?
    Nie wlezie, za wąsko w kotłowni
    Byłoby jak w reklamie, wsypać węgiel i wywalić popiół z worka
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #26256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    No u mnie tak jest.Odpopielanie raz na zasyp uruchamiam teraz.Spalanie spadło o ok 8kg/24h
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #26257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Odsprzedam kocioł RBR 12kW.
    Kocioł pracuje u mnie od roku i 5 miesięcy, komora z deflektorem ceramicznym, nowy eCoal w wersji 3.5.
    Sprzedaję ponieważ będę instalował nowy kocioł.
    Karoka65, jaki kocioł montujesz i jaki kocioł ma odpopielacz o którym pisze minertu?
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  18. #26258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Montuje też RBRa
    Każdy może mieć odpopielacz.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #26259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Montuje też RBRa
    Każdy może mieć odpopielacz.
    Z batorym?
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  20. #26260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommyle Zobacz post
    Z batorym?
    Tak, małym.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 1313 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony