dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1336 z 1421
Pokaż wyniki od 26.701 do 26.720 z 28404
  1. #26701

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Planujesz zmianę kotła?

    Ja zakup , ale to jeszcze trochę.


  2. #26702

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Było Zabrze, był GIG, była Mała Energetyka, było Brno, była Łodź, teraz zaś jakieś UDT Poznań, zawsze coś albo ktoś się znajdzie.
    Czego jak czego ale badaczy Ci u nas i nie tylko u nas dostatek
    tylko nie mącimy

    ICHPW - ma akredytację PCA, może robić badania energetyczno-emisyjne, brak uprawnień do zbadania bezpieczeństwa (m.in. zagotowanie wody w kotle, działanie sterownika i jego stb, działanie dbv-1), nr akredytacji AB 081

    Instytut Energetyki potocznie nazywany "Łódź" - ma pełną akredytację do badania kotłów wg normy, numer akredytacji AB 087

    UDT, laboratorium Poznań ma i zawsze miało pełną akredytację do badania kotłów wg normy
    numer akredytacji AB 001

    natomiast GIG czy Mała Energetyka to są twory nigdy nie posiadające akredytacji do badania kotłów wg normy
    to tak, jakbym pojechał np. do laboratorium elektro-miz i Zbyszek by mi papier wystawił... generalnie mogę go sobie w buty włożyć


    Każdy klient ma prawo sprawdzić zakres uprawnień danego instytutu na stronie Polskiego Centrum Akredytacji, www.pca.gov.pl , należy wybrać „akredytowane podmioty„, dalej „laboratoria badawcze” po podaniu numeru akredytacji wyskoczą uprawnienia danej jednostki, pod tabelą pojawi się odnośnik na który należy kliknąć np. AB 087 i pod spodem pod napisem „zakres akredytacji” pojawi się plik w formacie pdf, w przypadku kotłów w tabelach należy szukać numeru odnoszącego się do normy PN-EN 303-5:2012
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #26703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    tylko nie mącimy

    ICHPW - ma akredytację PCA, może robić badania energetyczno-emisyjne, brak uprawnień do zbadania bezpieczeństwa (m.in. zagotowanie wody w kotle, działanie sterownika i jego stb, działanie dbv-1), nr akredytacji AB 081

    Instytut Energetyki potocznie nazywany "Łódź" - ma pełną akredytację do badania kotłów wg normy, numer akredytacji AB 087

    UDT, laboratorium Poznań ma i zawsze miało pełną akredytację do badania kotłów wg normy
    numer akredytacji AB 001

    natomiast GIG czy Mała Energetyka to są twory nigdy nie posiadające akredytacji do badania kotłów wg normy
    to tak, jakbym pojechał np. do laboratorium elektro-miz i Zbyszek by mi papier wystawił... generalnie mogę go sobie w buty włożyć


    Każdy klient ma prawo sprawdzić zakres uprawnień danego instytutu na stronie Polskiego Centrum Akredytacji, www.pca.gov.pl , należy wybrać „akredytowane podmioty„, dalej „laboratoria badawcze” po podaniu numeru akredytacji wyskoczą uprawnienia danej jednostki, pod tabelą pojawi się odnośnik na który należy kliknąć np. AB 087 i pod spodem pod napisem „zakres akredytacji” pojawi się plik w formacie pdf, w przypadku kotłów w tabelach należy szukać numeru odnoszącego się do normy PN-EN 303-5:2012
    Zapomniałeś Kolego o nowej jednostce z numerem chyba jeśli się nie mylę (sam mi go podaleś) 1593 i jej zakresie danym przez PCA. Tylko co o tym myśleć?

  4. #26704

    Domyślnie

    Nie to,że zapomniałem, tyle,że nie był on wymieniony w poście

    Co myśleć, nie wiem. Wiem tyle,że ma uprawnienia emisyjno-energetyczne w/g nowej normy 303-5:2012, sęk w tym,że tak naprawdę mogą badać pod IV i Vklasę, bo nie mają "zasięgu" do klasy III


    Nie chodzi mi także o żadne spory, nie neguję,że coś i gdzieś było zbadane
    Chodzi mi o to, aby w jednym rzędzie nie stawiać jak to określasz badan u wujka Staszka z jednostkami akredytowanymi i tyle.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #26705
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jeżeli badają sprzętem do tego przeznaczonym to dlaczego nie?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #26706

    Domyślnie

    bo nie mają uprawnień

    wkleiłem Tobie i każdemu innemu, gdzie to możesz sprawdzić i w jaki sposób

    Nie neguję,że ktoś bada. Jakby badanie było rzetelne i legalne, to od wujka Staszka jedziesz np. do Brna na gotowo po papierek a jak jest jakie jest, to nic z tego nie wyjdzie i poprawki.

    Dobrze, że gdzieś zbadane, ale to lipa jest.

    Jeszcze raz, wejdź sobie w/g tego opisu i sam sprawdź, masz dokument, masz tam jakiś numer, wpisujesz i poszukaj choć jednej pozycji odnoszącej się do normy 303-5:2012
    jak znajdziesz, to daj znać.
    Każdy klient ma prawo sprawdzić zakres uprawnień danego instytutu na stronie Polskiego Centrum Akredytacji, www.pca.gov.pl , należy wybrać „akredytowane podmioty„, dalej „laboratoria badawcze” po podaniu numeru akredytacji wyskoczą uprawnienia danej jednostki, pod tabelą pojawi się odnośnik na który należy kliknąć np. AB 087 i pod spodem pod napisem „zakres akredytacji” pojawi się plik w formacie pdf, w przypadku kotłów w tabelach należy szukać numeru odnoszącego się do normy PN-EN 303-5:2012
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #26707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Aleś sie rozciepał,przecież wiem jak to jest
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #26708

    Domyślnie

    Można obrazowo

    Wiesz, że na pewnej wiosce mieszka Jan Kowalski, wiesz,że uczy jeździć tirami, ma swojego tira i plac manewrowy.
    Sęk w tym,że ma uprawnienia do nauki i wydawania uprawnień np. karty żeglarskiej.
    Po kursie u niego dostajesz papierek żeglarski na którym masz napisane uprawnienia do jazdy tirem i kategorię C

    Teraz na drodze zatrzymuje Cie policjant, patrzy na kartę żeglarską z kategorią C na tiry i puszcza Cię w dalszą drogę.

    Świadczy to o tym,że papier jest ważny, czy tylko mówi tyle,że ten policjant to wyjątkowy głąb?


    Nie negujemy,że Jan Kowalski ma tira, posiada plac manewrowy i potrafi kogoś nauczyć jeździć tirem.

    co więcej Ty możesz nie mieć pojęcia,że papier, który wydaje Jan Kowalski jest lipny, tutaj Jan Kowalski powinien odpowiadać.

    teraz przenieś sobie taką analogię na urzędników.

    Z takimi praktykami jednostki posiadające uprawnienia powinny walczyć, czyli do danej gminy pismo, wyjaśnienie, pokazanie czarno na białym co jest co i cofamy dotację ewentualnie dając czas na uzupełnienie i dostarczenie prawdziwych papierów. Tak to powinno wyglądać w normalnym kraju.
    ścigać by należało ten twór wydający papier, bo producent mógł sie nie znać i zrobic badania w dobrej wierze opierając się na ofercie i podaniu jakiegos numeru akredytacji.

    a mamy wolna amerykankę.

    Prawda?
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 23-09-2016 o 13:18
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #26709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jeżeli badają sprzętem do tego przeznaczonym to dlaczego nie?
    Grzesiu, to nie tak
    popatrz na stronie PCE na to AB 1593 i zobacz na jakie zakresy mają uprawnienia. Choćby na CO. I doopa blada. Ale w jakimś celu - to moje prywatne zdanie ktoś wyłożył pół bańki na sprzęt i całą resztę. A nazwa taka jakaś niby znajoma.
    Łoj, jak by tak Rychu miał taką kasę do wydania, to by dopiero było.

  10. #26710
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Można obrazowo

    Wiesz, że na pewnej wiosce mieszka Jan Kowalski, wiesz,że uczy jeździć tirami, ma swojego tira i plac manewrowy.
    Sęk w tym,że ma uprawnienia do nauki i wydawania uprawnień np. karty żeglarskiej.
    Po kursie u niego dostajesz papierek żeglarski na którym masz napisane uprawnienia do jazdy tirem i kategorię C

    Teraz na drodze zatrzymuje Cie policjant, patrzy na kartę żeglarską z kategorią C na tiry i puszcza Cię w dalszą drogę.

    Świadczy to o tym,że papier jest ważny, czy tylko mówi tyle,że ten policjant to wyjątkowy głąb?


    Nie negujemy,że Jan Kowalski ma tira, posiada plac manewrowy i potrafi kogoś nauczyć jeździć tirem.

    co więcej Ty możesz nie mieć pojęcia,że papier, który wydaje Jan Kowalski jest lipny, tutaj Jan Kowalski powinien odpowiadać.

    teraz przenieś sobie taką analogię na urzędników.

    Z takimi praktykami jednostki posiadające uprawnienia powinny walczyć, czyli do danej gminy pismo, wyjaśnienie, pokazanie czarno na białym co jest co i cofamy dotację ewentualnie dając czas na uzupełnienie i dostarczenie prawdziwych papierów. Tak to powinno wyglądać w normalnym kraju.
    ścigać by należało ten twór wydający papier, bo producent mógł sie nie znać i zrobic badania w dobrej wierze opierając się na ofercie i podaniu jakiegos numeru akredytacji.

    a mamy wolna amerykankę.

    Prawda?
    Kol. Jarecki
    nie wkurzajmy Grzesia, bo rekonwalescent. Grzechu, dużo zdrowia. Trzymaj się karlusie.

  11. #26711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie to,że zapomniałem, tyle,że nie był on wymieniony w poście

    Co myśleć, nie wiem. Wiem tyle,że ma uprawnienia emisyjno-energetyczne w/g nowej normy 303-5:2012, sęk w tym,że tak naprawdę mogą badać pod IV i Vklasę, bo nie mają "zasięgu" do klasy III


    Nie chodzi mi także o żadne spory, nie neguję,że coś i gdzieś było zbadane
    Chodzi mi o to, aby w jednym rzędzie nie stawiać jak to określasz badan u wujka Staszka z jednostkami akredytowanymi i tyle.
    Pytasz, co myśleć?
    Ano "dobra zmiana" czyli wszystko w tym kraju schodzi na psy. A kto za to zapłaci? Ano, jak zawsze - MY, czyli szara maść do głosowania.

    A najbardziej to to, że nawet się nie kryją. Na stronie PCA jako kontakt tej jednostki jest www.
    www: www.kotlyco.pl

    https://www.pca.gov.pl/akredytowane-...3,podmiot.html

    To ja se kurna jutro swój sąd zakładam i niech mnie wszyscy w 4 litery gryzną. A co? Nie moge być sędzią we własnej sprawie? Inni mogą, to ja też panie prezesie i "dobra zmiano".

    p.s. Koniec świata pewnie bliski.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 23-09-2016 o 13:48 Powód: dopisek p.s.

  12. #26712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    To ja se kurna jutro swój sąd zakładam i niech mnie wszyscy w 4 litery gryzną. A co? Nie moge być sędzią we własnej sprawie? Inni mogą, to ja też panie prezesie i "dobra zmiano".

    p.s. Koniec świata pewnie bliski.
    Boluś to może weźmiesz mnie do spółki? co?
    Żeby wszystko było normalnie Ty będziesz łapał a ja wypuszczał
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #26713

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Pytasz, co myśleć?


    To ja se kurna jutro swój sąd zakładam i niech mnie wszyscy w 4 litery gryzną. A co? Nie moge być sędzią we własnej sprawie? Inni mogą, to ja też panie prezesie i "dobra zmiano".

    p.s. Koniec świata pewnie bliski.
    Przepraszam,że tak znowu tutaj dyskusja na tematy badań.

    Robiąc takie dalekie dywagacje
    Taki jeden instytut promuje wiadome palniki w zasadzie od dwóch producentów ze strategią promocyjną na jednego
    w takim innym na zmianę 3 idą
    zabrakło zatem miejsca dla innego sporego producenta....

    ano to sobie tutaj zrobili kolejny, co by tzw apps i pozostałe z tego kościoła promować

    i tym luźnym przemyśleniem zakończę,
    ps. jak walczyli w IE to widziałem coś tam na IV-kę, z Brna też była IV, teraz się V-ki posypią
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 23-09-2016 o 16:12
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #26714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Grzesiu, to nie tak
    popatrz na stronie PCE na to AB 1593 i zobacz na jakie zakresy mają uprawnienia. Choćby na CO. I doopa blada. Ale w jakimś celu - to moje prywatne zdanie ktoś wyłożył pół bańki na sprzęt i całą resztę. A nazwa taka jakaś niby znajoma.
    Łoj, jak by tak Rychu miał taką kasę do wydania, to by dopiero było.
    A kto wie czy nie ma?

    Pany nie tłumaczcie mi tego bo wiem o co chodzi.Zastanawiam się tylko po co to komu potrzebne skoro kocioł w warunkach domowych nigdy nie będzie pracował na parametrach z badań ,nigdy!!! Więc jaki sens mają te badania? Ż potrafi tak pracować ,ale nigdy nie będzie? Producent wyda kasę,klient zapłaci ale zyska z funduszu zwrot i co z tego ?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #26715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widzę co niektórzy stali się od niedawna bardziej normowi niż sama norma, hehe
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #26716
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jeżeli badają sprzętem do tego przeznaczonym to dlaczego nie?
    Bo nie mają akredytacji
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 23-09-2016 o 20:07

  17. #26717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Bo nie mają akredytacji
    Bingo.

  18. #26718
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A kto wie czy nie ma?

    skoro kocioł w warunkach domowych nigdy nie będzie pracował na parametrach z badań ,nigdy!!! Więc jaki sens mają te badania? Ż potrafi tak pracować ,ale nigdy nie będzie? Producent wyda kasę,klient zapłaci ale zyska z funduszu zwrot i co z tego ?
    Czyli najlepiej palić pozaklasowymi przecież i tak w domowych warunkach to nam rura nie powtórzą wyniku z labo
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 23-09-2016 o 20:13

  19. #26719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Uwierz mi, że nie będzie pracował tak jak w laboratorium.

  20. #26720
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Uwierz mi, że nie będzie pracował tak jak w laboratorium.
    Nie mam powodów zeby Ci nie wierzyc to chyba oczywista oczywistość. Czy to znaczy ze w domu 5 kl będzie dymił jak bezklasowy? Nie będzie miał trochę gorsze parametry niż w labo ale nadal będzie to lepiej niż kociol o niższej klasie np. w 3.

Strona 1336 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony