dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 139 z 1421
Pokaż wyniki od 2.761 do 2.780 z 28404
  1. #2761
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Wiesiek o ile dobrze pamiętam na podłogę idzie około 30 stopni może trochę więcej. Ok nic nie zmieniam, oby tylko wungla starczyło do jutra bo wygaśnie bestia
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  2. #2762

    Domyślnie

    To i ja dorzucę swoje obserwacje.
    Spalanie grupowe od kilku dni u mnie włączone i od wtorku do jutra rana starczy niecałe 50 kg .Uważam ,że całkiem przyzwoicie a w domciu temp.18 stopni(przepalam tylko w tym sezonie).Nie widzę problemów większych a resztę sobie dopracuję z czasem.Bardzo pomocne sa dostępy do sterowników co pomaga eksperymentować w ustawieniach aby optymalnie ustawić pod "siebie".Szkoda,że nie mam neta :/
    Ja osobiście jestem zadowolony i właściwie nic nie robię poza sypaniem wegla wyrzucaniem popiołu i czyszczeniem raz na 2 tyg(nawet korony nie uszczelniałem).Sama podłogówka u mnie idzie i jesli tak ma wyglądac obsługa tego pieca to co ja do cholery w tej kotłowni bede robił,zeby miec troszkę prywaty w swoim królestwie ?
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 07-12-2012 o 22:20

  3. #2763

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Dociągnij sobie drugi CAT5e... i małą lodóweczkę na "małe" książęce , wygodny fotel , dywanik pod nogi

    BTW to z jakiego oś kolega jest ? (tychy - dobrze widzę ?)
    Prawie dobrze kolega widzi mieszkam w Bieruniu a Tychy podałem bo żonke mam z Tychów z czułowa Zapraszam na browara jak po drodze.
    A co kanapy i lodówki to nie ma szans przy rozmiarach kotłowni No cóż piec mnie zawiódł i chyba bedę zmuszony częściej żonę "napastować"
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-12-2012 o 09:55

  4. #2764

    Domyślnie

    Zerwij folię ochronną jeżeli palisz w kotle.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  5. #2765
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Dzisiaj rano zostały zmienione ustawienia pieca, teraz pompa CO jest włączona a temperatura w mieszkaniu będzie regulowana termostatami na kaloryferach. Jak na razie piec pochłania dużą ilość węgla. Ciekaw jestem kiedy to się unormuje.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  6. #2766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Dzisiaj musiałem kalibrować czujnik temp. zewnętrznej bo przekłamywał o 7stopni w górę.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  7. #2767

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Zerwij folię ochronną jeżeli palisz w kotle.
    To już dawno zrobione zaraz po zainstalowaniu.
    Co do przekłamywania czujnika :wydaje mi się że miejsce instalacji ma duze znaczenie i najlepiej z dala od wentylacji okien drzwi itp.oraz od strony zacienionej budynku powinien być montowany. Ja wiem ,że mi o 2 stopnie zawyża bo jest zbyt blisko nawiewu do kotłowni i pewnie dlatego róznica gdyz wczesnij było ok ale nie przeszkadza mi to obecnie i nic złego sie nie dzieje.Wychodze z założenia nie ruszaj tego co jest dobre i nie przeszkadzaj kociołkowi
    Teraz przy mrozach napewno spalanie pójdzie w górę ale coz zrobić :/
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-12-2012 o 18:55

  8. #2768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Do kolegów szczudło i raf poczytajcie sobie tą stronę w tym wątku, widać że koledzy ze stażem już dawno doszli do tych samych wniosków o kótrych wam pisałem:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ku-eCoal/page7
    Widzisz kolego jest tak jak napisałem i pisałem dawno temu ale nie wszystkim chce się poczytać trochę wstecz, przeważnie wpada ktoś pyta o coś co był pisane jedną stronę wstecz, trzy strony wstecz, sześć stron wstecz itd. Chce mieć wszystko podane na talerzu a kto ma czas pisać w kółko to samo. Nie ma komu znowu gryzmolić tego samego to pisze że to forum jest do dupy i wyskakuje.
    A co do tematu to ile ludzi tyle gustów, nie da rady żeby mieć w pełni sterowalną instalację i piękne wykresy i minimalne spalanie, albo rybki albo pipki, coś za coś.
    Pisałem jak byłoby idealnie ale trzeba by dużo czasu żeby znowu to samo pisac co dwa lata wstecz i ciężko coś takiego uzyskać dodatkowo w nowym domu którego jeszcze nie znamy.
    Także panowie producent dał na wiele możliwości a już każdy musi sam sobie dopasować pod siebie co mu najbardziej odpowiada.
    I prosze nie traktujcie tego jak jakiejś złośliwości bo od niej jest mi bardzo daleko
    Za rok, nawet wcześniej wszystko stanie się dużo prostsze
    Patrzcie na przykładzie zbigmaza, ostatnio sipus ma już więcej czasu i oni na bieżąco odpisują na pytania jakie zadajecie, my z minertu nie mamy co już tu robić chyba że szukać nowych klientów hehe.
    Pamiętacie zbyszku i sławku ile mieliście pytań na początku i co wam pisałem ?
    że za jakiś czas to wy już będziecie fachowcami bo będziecie mieli doświadczenie i poznacie możliwości kotła, przejmiecie pałeczkę i będziecie pomagali nowym chłopakom.
    I to jest fajne i dlatego lubię to forum, jest kilku przemądrzałków w różnych wątkach ale w końcu jesteśmy tylko ludźmi
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #2769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    A co kanapy i lodówki to nie ma szans przy rozmiarach kotłowni No cóż piec mnie zawiódł i chyba bedę zmuszony częściej żonę "napastować"
    Przykro mi że się zawiodłeś, było coś szepnąć o co ci chodzi to podesłał bym ci jakieś gó..no, siedziałbyś tam na okrągło, upieprzony po pachy
    jeszcze u żony mam przechlapane hehe.

  10. #2770
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    No dobra, spalanie ok. 30 kg na dobę. Mróz ok. -7. Drzwi z domu do garażu brak wygrzewanie i wietrzenie. W środku około 17-18 stopni. 260 m2 podłogówki + 60 m2 garaż z pomieszczeniami gospodarczymi, czyli do ogrzania skromne 320m2.
    W poniedziałek ma być już dom odcięty od garażu ale i tak chyba spalanie nie jest złe jak na warunki w jakich kociołek musi pracować?
    Ostatnio edytowane przez Alina&Mariusz ; 08-12-2012 o 20:14

  11. #2771

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przykro mi że się zawiodłeś, było coś szepnąć o co ci chodzi to podesłał bym ci jakieś gó..no, siedziałbyś tam na okrągło, upieprzony po pachy
    jeszcze u żony mam przechlapane hehe.
    Tak na powaznie dzięki za piecyk.Zaskoczył mnie i pewnie nie raz zaskoczy jeszcze.
    Każdy by chciał aby miał ciepło i piec prawie nic nie palił ale to wymaga doświadczenia i przysiedzenia przy piecu a i tak efekty różne beda.
    Pewnie jeszcze zadzwonię jak bede potrzebował pomocy i pozawracam dupę a u żony to raczej bedzie dług wdzieczności bo ostatnio mało czasu przy budowie

  12. #2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    No dobra, spalanie ok. 30 kg na dobę. Mróz ok. -7. Drzwi z domu do garażu brak wygrzewanie i wietrzenie. W środku około 17-18 stopni. 260 m2 podłogówki + 60 m2 garaż z pomieszczeniami gospodarczymi, czyli do ogrzania skromne 320m2.
    W poniedziałek ma być już dom odcięty od garażu ale i tak chyba spalanie nie jest złe jak na warunki w jakich kociołek musi pracować?
    Bardzo dobre spalanie moim zdaniem.

  13. #2773
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Mam pytanko - zamiast czujnika wewnętrznego mam podłączony AURATON 2005 tx rx PLUS - przerzucono mi go z olejaka. Próbowałem go ustawić w różnych konfiguracjach ze sterownikiem ecoal :
    - regulator temperatury wewnętrznej na: termostat, potem na pokojowy w końcu na wyłączony....nie pracuje to tak jak powinno tzn. nie załącza pompy CO wedle zadanej temperatury na urządzeniu Auraton. Albo pompa CO pracuje non-stop, albo wcale... Podpowiecie coś?

  14. #2774
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widzisz kolego jest tak jak napisałem i pisałem dawno temu ale nie wszystkim chce się poczytać trochę wstecz, przeważnie wpada ktoś pyta o coś co był pisane jedną stronę wstecz, trzy strony wstecz, sześć stron wstecz itd. Chce mieć wszystko podane na talerzu a kto ma czas pisać w kółko to samo. Nie ma komu znowu gryzmolić tego samego to pisze że to forum jest do dupy i wyskakuje.
    A co do tematu to ile ludzi tyle gustów, nie da rady żeby mieć w pełni sterowalną instalację i piękne wykresy i minimalne spalanie, albo rybki albo pipki, coś za coś.
    Pisałem jak byłoby idealnie ale trzeba by dużo czasu żeby znowu to samo pisac co dwa lata wstecz i ciężko coś takiego uzyskać dodatkowo w nowym domu którego jeszcze nie znamy.
    Także panowie producent dał na wiele możliwości a już każdy musi sam sobie dopasować pod siebie co mu najbardziej odpowiada.
    I prosze nie traktujcie tego jak jakiejś złośliwości bo od niej jest mi bardzo daleko
    Za rok, nawet wcześniej wszystko stanie się dużo prostsze
    Patrzcie na przykładzie zbigmaza, ostatnio sipus ma już więcej czasu i oni na bieżąco odpisują na pytania jakie zadajecie, my z minertu nie mamy co już tu robić chyba że szukać nowych klientów hehe.
    Pamiętacie zbyszku i sławku ile mieliście pytań na początku i co wam pisałem ?
    że za jakiś czas to wy już będziecie fachowcami bo będziecie mieli doświadczenie i poznacie możliwości kotła, przejmiecie pałeczkę i będziecie pomagali nowym chłopakom.
    I to jest fajne i dlatego lubię to forum, jest kilku przemądrzałków w różnych wątkach ale w końcu jesteśmy tylko ludźmi
    sipus tylko doda ze pozniej po wszystkich testach i probach wyglada to tak ze im sie mniej ingeruje tym to lepiej pracuje hehe
    nawet mi sie zrymowalo
    a tak z porownujac, mi teraz przy mrozach w dzien do -10 ,noc -15 ,lyka teraz niespelna 20 kg,chyba tez nienajgorzej,temp w domu 22st
    Ostatnio edytowane przez sipus31 ; 08-12-2012 o 20:43

  15. #2775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Rozmawialiśmy z Mariuszem chyba wczoraj i to samo mi mówił, też byłem zaskoczony że przy nowym domku jeszcze przewiewnym bądź co bądź spalanie takie niskie.

  16. #2776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Mam pytanko - zamiast czujnika wewnętrznego mam podłączony AURATON 2005 tx rx PLUS - przerzucono mi go z olejaka. Próbowałem go ustawić w różnych konfiguracjach ze sterownikiem ecoal :
    - regulator temperatury wewnętrznej na: termostat, potem na pokojowy w końcu na wyłączony....nie pracuje to tak jak powinno tzn. nie załącza pompy CO wedle zadanej temperatury na urządzeniu Auraton. Albo pompa CO pracuje non-stop, albo wcale... Podpowiecie coś?
    Pod które zaciski w sterowniku podłączyłeś Auratona ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #2777
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Mam pytanko - zamiast czujnika wewnętrznego mam podłączony AURATON 2005 tx rx PLUS - przerzucono mi go z olejaka. Próbowałem go ustawić w różnych konfiguracjach ze sterownikiem ecoal :
    - regulator temperatury wewnętrznej na: termostat, potem na pokojowy w końcu na wyłączony....nie pracuje to tak jak powinno tzn. nie załącza pompy CO wedle zadanej temperatury na urządzeniu Auraton. Albo pompa CO pracuje non-stop, albo wcale... Podpowiecie coś?
    Daj 30zł kup czujnik i po problemie

  18. #2778
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Podłączyłem go pod TERM-Spd - jakoś tak tam jest napisane. Czujnik pokojowy mam (był na wyposażeniu), ale żeby go podłączyć musiałbym ciągnąć przewód , robić dziury itp. Chciałem to załatwić bezprzewodowo.

  19. #2779
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Podłączyłem go pod TERM-Spd - jakoś tak tam jest napisane. Czujnik pokojowy mam (był na wyposażeniu), ale żeby go podłączyć musiałbym ciągnąć przewód , robić dziury itp. Chciałem to załatwić bezprzewodowo.
    To jest bezprzewodowy regulator ?, bo jak nie to wykorzystaj przewody od regulatora

  20. #2780
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

Strona 139 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony