dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1393 z 1421
Pokaż wyniki od 27.841 do 27.860 z 28404
  1. #27841

    Domyślnie

    Że niby tani ruski lepszy od pieklorza??? Czy ja dobrze widzę? Tańszy, to rozumiem. Ale lepszy dla pieca i komina??

  2. #27842

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    Normalnie ekogroszkiem. Ale rzeczywiście w trybie auto-ecoal temp. spalin były wyższe. Dodam że niedawno zamontowałem nasadę kominową bo poprzednia uległa totalnej destrukcji
    Witam,pozwolę się wtrącić . Podnieść temperaturę na kotle...60-65 to względnie bezpieczna dla kotła.Sprawić by spaliny poszły w górę,nie kisić opału na palniku.Większe straty będą przy kuciu,naprawy komina niż z 0,5 kg spalonego węgla na dobę..Zakładając że spali więcej.
    Niska temp na kotle nie oznacza że spala się mniej węgla.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  3. #27843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja mam u siebie zadaną 74deg

  4. #27844

    Domyślnie

    Cytat Napisał kveldulv Zobacz post
    Że niby tani ruski lepszy od pieklorza??? Czy ja dobrze widzę? Tańszy, to rozumiem. Ale lepszy dla pieca i komina??
    Nie napisałem, że lepszy tylko, że ma inny skład i nie żre tak blachy.
    Praca wrze ^^

  5. #27845
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Może siarki ma mniej.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #27846

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Nie napisałem, że lepszy tylko, że ma inny skład i nie żre tak blachy.
    Ale o jakim składzie mowa? Napisz coś więcej..

  7. #27847

    Domyślnie

    Ja nic więcej nie wiem, nie znam się na tym. Wiem tyle co widzę, paląc pieklorzem kilka sezonów temu zjadło mi blachę na wylocie komina, a spływający osad odbarwił mi blacho dachówkę(jedną z lepszych co by nie było pytań, że blacha kiepskiej jakości). Po zmianie węgla problem znikną.

    Co do samego węgla, dla mnie kosztowo wychodzi podobnie palenie ruskim czy jakimś lepszym polskim węglem, a mam dużo mniej popiołu. Jak wiem pierwsze wersje RBRa miały mały popielnik więc jest to istotne
    Praca wrze ^^

  8. #27848

    Domyślnie

    Możliwe, że mniejsza zawartość siarki, a dwa to pewnie daszek z lepszej jakościowo blachy U mnie to samo: trzy sezony i z "napoleona" sito się zrobiło.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  9. #27849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Witam,pozwolę się wtrącić . Podnieść temperaturę na kotle...60-65 to względnie bezpieczna dla kotła.Sprawić by spaliny poszły w górę,nie kisić opału na palniku.Większe straty będą przy kuciu,naprawy komina niż z 0,5 kg spalonego węgla na dobę..Zakładając że spali więcej.
    Niska temp na kotle nie oznacza że spala się mniej węgla.
    Wydaje mi się że problemy pojawiły się wtedy gdy od roku kocioł chodzi na spalaniu grupowym, wcześniej na eCoal-u. W tym 1 trybie spaliny są chłodniejsze w tym 2 nawet miejscami podchodziły pod 180 C.
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  10. #27850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    Wydaje mi się że problemy pojawiły się wtedy gdy od roku kocioł chodzi na spalaniu grupowym, wcześniej na eCoal-u. W tym 1 trybie spaliny są chłodniejsze w tym 2 nawet miejscami podchodziły pod 180 C.
    Spaliny są chłodniejsze, bo ograniczyłeś moc max kotła do około 7 kW [12 kWx(3/5)]. Na wykresach wyraźnie widać, że kocioł przy tych ustawieniach nie radzi sobie z napływem zimnej wody z układu C.O. - zasilanie nieraz oscyluje wokół 40-43 deg, powrót 35-40 deg. Pozostaje zwiększyć moc maksymalną kotła albo zmniejszyć wydajność pomp od CO i podłogówki. Ewentualnie przejść na automat.

    Pozdrawiam

  11. #27851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał S76 Zobacz post
    Spaliny są chłodniejsze, bo ograniczyłeś moc max kotła do około 7 kW [12 kWx(3/5)]. Na wykresach wyraźnie widać, że kocioł przy tych ustawieniach nie radzi sobie z napływem zimnej wody z układu C.O. - zasilanie nieraz oscyluje wokół 40-43 deg, powrót 35-40 deg. Pozostaje zwiększyć moc maksymalną kotła albo zmniejszyć wydajność pomp od CO i podłogówki. Ewentualnie przejść na automat.

    Pozdrawiam
    To do ilu proponujesz? Przejście na tryb ecoal nie uważam żeby był dobrym rozwiązaniem. Ten tryb ma to do siebie że momencie spływu zimnej wody z instalacji następuje zwiększenie nadmuchu i ciągłe podawanie paliwa tj. kocioł "napiera" ile fabryka dała wg.mnie niepotrzebnie co powoduje nadmierne koszty. Ty jednak jedziesz tez trybem grupowym a nadmuch masz nizszy. Po drugie masz cykliczna prace pompy CO wiec nie masz problemu z zimnym powrotem chociaż kosztem spalania
    Ostatnio edytowane przez raf1. ; 17-11-2017 o 18:57
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  12. #27852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    To do ilu proponujesz? Przejście na tryb ecoal nie uważam żeby był dobrym rozwiązaniem. Ten tryb ma to do siebie że momencie spływu zimnej wody z instalacji następuje zwiększenie nadmuchu i ciągłe podawanie paliwa tj. kocioł "napiera" ile fabryka dała wg.mnie niepotrzebnie co powoduje nadmierne koszty. Ty jednak jedziesz tez trybem grupowym a nadmuch masz nizszy. Po drugie masz cykliczna prace pompy CO wiec nie masz problemu z zimnym powrotem chociaż kosztem spalania
    Proponowałbym na początek spróbować zmniejszyć szybkość pracy pomp od CO i podłogówki. W tej chwili pracują po około 4-6 godzin / dobę - dlaczego nie mogłyby pracować np. po 12 godzin? Tak właśnie jest u mnie - pompa grzejąca parter chodzi praktycznie non stop, pompa od poddasza po jakieś 10-12 godzin na dobę. Obie pompy chodzą na 3-4 biegu (pompy 7 biegowe LFP Efekta). Przy takim ogrzewaniu mogę jechać na mocy max. ok. 5-5,5 kW [8 kWx(3/5)] i jeszcze kocioł się odstawia. Cykliczną pracę pompy mogłem bezkarnie ustawić bo mam w instalacji mały bufor (Elektromet WBJ-B Multi 400/120).

    Sugerowałbym jeszcze podniesienie minimalnej temperatury CO z 45 do 50 (lub więcej) deg - kocioł nie będzie się tak mocno wychładzał po włączeniu pomp.

    Pozdrawiam

  13. #27853

    Domyślnie

    Spróbowałbym wymusić ciągłe spalanie w trybie ręcznym tak, aby kocioł nie osiągał temp. zadanej. Przy stale pracujących pompach c.o. i podłogowej jest to do osiągnięcia. Zmniejszając prędkość/przepływ pompy podniósł bym nieco temp. na kotle, żeby "moc przesyłową" zabezpieczyć. Sądząc po spalinach, zapasu raczej nie ma.

    @S76...czy przypadkiem nie zapada się na palniku? "Grzebień" temp. podajnika sukcesywnie pnie się do góry...
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  14. #27854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał S76 Zobacz post
    Proponowałbym na początek spróbować zmniejszyć szybkość pracy pomp od CO i podłogówki. W tej chwili pracują po około 4-6 godzin / dobę - dlaczego nie mogłyby pracować np. po 12 godzin? Tak właśnie jest u mnie - pompa grzejąca parter chodzi praktycznie non stop, pompa od poddasza po jakieś 10-12 godzin na dobę. Obie pompy chodzą na 3-4 biegu (pompy 7 biegowe LFP Efekta). Przy takim ogrzewaniu mogę jechać na mocy max. ok. 5-5,5 kW [8 kWx(3/5)] i jeszcze kocioł się odstawia. Cykliczną pracę pompy mogłem bezkarnie ustawić bo mam w instalacji mały bufor (Elektromet WBJ-B Multi 400/120).

    Sugerowałbym jeszcze podniesienie minimalnej temperatury CO z 45 do 50 (lub więcej) deg - kocioł nie będzie się tak mocno wychładzał po włączeniu pomp.

    Pozdrawiam
    U nie temp. 22 C lub większa jest dla mnie i mojej rodziny nie do zaakceptowania- za gorąco po prostu. Większa praca pomp właśnie to by spowodowała
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  15. #27855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o to, aby grzać więcej, lecz o to, aby to grzanie bardziej "rozwlec" w czasie. Aby to osiągnąć wystarczy ustawić niższą wydajność pomp od CO i podłogówki.

    @gmaj22
    zapadania na palniku nie zauważyłem.

  16. #27856

    Domyślnie

    Z tym rozwlekaniem w czasie to się muszę zgodzić. Mniejszy przepływ, za to wolniejsze nagrzewanie. Z tym że zmniejszy się wtedy odbiór ciepła z kotła,(mniejsza różnica temperatur między zasilaniem a powrotem), a to może skutkować większym przebijaniem temperatury na kotle i jego odstawianiem.
    Co do zapadania...zastanowiła mnie rosnąca temperatura podajnika, stąd wniosek
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  17. #27857
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    U nie temp. 22 C lub większa jest dla mnie i mojej rodziny nie do zaakceptowania- za gorąco po prostu. Większa praca pomp właśnie to by spowodowała
    Więc ustaw mniejszą temperaturę na zasilaniu.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #27858

    Domyślnie

    Koledzy, wróćmy na chwilę do podstaw. Do elementarnych spraw nt. naszego kociołka
    Czy ja dobrze kojarzę fakty: jeśli w palniku robi mi się za dużo spieków, a histogram wygląda jak ten poniżej, to znaczy, że nadmuch 38% jest za wysoki? Albo zrobić tylko jedną moc: np. zostawić tylko 8kw na 36%. Czy tak? Czy histogram nam się w ogóle przydaje w tej sytuacji?
    Dzięki za odp

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	histogram.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	401983

  19. #27859

    Domyślnie

    Przełącz na 8 kW a jak będzie za słabo dochodził do podnieś mu na 4 podania

  20. #27860
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dla mocy max masz za dużo powietrza.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 1393 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony