dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 141 z 1421
Pokaż wyniki od 2.801 do 2.820 z 28404
  1. #2801

    Domyślnie

    Witam Panów i Panie
    Mam tu taki mały problemik z przesypywaniem węgla.. Wygląda to jak by 1/4 retorty wgl się nie paliła zerknijcie na fotki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0884.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	153520Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0881.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	153521Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0905.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	153522
    Nadmuch mam na +3, Podawanie na 10sek. zmieniałem na 3 i 5 sek ale częściej podawał czyli wychodziło na to samo a było (gorzej) bo dwa czy nawet 3 razy częściej załączał się podajnik co nie jest pewnie najlepsze dla niego a dodatkowo motoreduktor i silnik nie są najcichsze w moim egzemplarzu dlatego staram sie uniknąć częstego podawania...ale może za krótko miałem tak ustawione? na 3-5 sek podawania miałem ok 24 godziny i zmian na lepsze nie było (dalej przesypywał)dodatkowo dodam że w piątek skróciłem komin o ok 1,5-2 metrów co podniosło mi lekko temp spalin(skróciłem ze względu na chyba zbyt mocny ciąg kominowy który do śmieciaka był dobry ale to RBR-a już chyba nie). Wyczytałem że przesypywanie to sprawka wychładzanych za szybko spalin...lecz problem nie rozwiązany... Próbowałem nawet na retorcie rozgarnąć ten nieodpalony węgiel aby się zajął ogniem ale po jaimś czasie dalej to samo... WIęć zwracam się z Pytaniem do Was co 50 głów to nie jedna

  2. #2802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Zbigmaz co prawda to prawda - uczynię wedle twojej podpowiedzi Dzięki i pozdrawiam Szkoda , ze mam wszystko na jednej pompie, bo skorzystałbym z tej podpowiedzi dotyczącej drugiego pomieszczenia.

  3. #2803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    ...
    A czy wiesz że jego w kraju niema? A wiesz jak to się steruje kotłem z odległości? Nie zawsze wszystko osoba która podejdzie do kotła aby zdać relację przez telefon (lub Skype-a) co tam widzi , powiedziała wszystko co zobaczyła i jak faktycznie to wygląda. Jeżeli jeszcze ta osoba ię nie zna na paleniu to tak jakby kierować niewidomym co prowadzi samochód. I tak to ładni wygląda a na pewno będzie jeszcze ładniejsze jak się będzie samemu to doglądało.
    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    ...
    Ja sie juz nie udzielam uwazam,ze nie warto.
    Zawsze warto,

  4. #2804

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek23 Zobacz post
    ...
    A korona dobrze wklejona?
    Moim zdaniem mniejsze dawki i to dużo mniejsze a więcej powietrza. Daj mu czas niech się zapali, mniejsza dawka szybciej to zrobi a powietrza musisz dołożyć bo czym go rozpalisz? Dokładaj powietrza do czasu zniknięcia niedopalonych kawałków a potem o 1 mniej i tak zostaw. Tylko to się robi w dłuższym okresie czasu a nie w godzinę. Daj mu czas na zaadoptowanie się do nowych parametrów.

  5. #2805

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał30 Zobacz post
    ...
    Nie wycinałem ze sterownika, mruga ( a co mi tam) a mam Alfę i działa jak złoto już prawie rok tak jak kocioł bez wakacji

  6. #2806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    A korona dobrze wklejona?
    Moim zdaniem mniejsze dawki i to dużo mniejsze a więcej powietrza. Daj mu czas niech się zapali, mniejsza dawka szybciej to zrobi a powietrza musisz dołożyć bo czym go rozpalisz? Dokładaj powietrza do czasu zniknięcia niedopalonych kawałków a potem o 1 mniej i tak zostaw. Tylko to się robi w dłuższym okresie czasu a nie w godzinę. Daj mu czas na zaadoptowanie się do nowych parametrów.
    Korony nie wklejałem ruszałem... wydawało się że jest ok więc nie ruszałem ... właśnie zmieniłem za Twoją radą korekta nadmuchu z +3 na +5 a podawanie w grzaniu z 10 sekund na 4 sek... i grzecznie czekam

  7. #2807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek23 Zobacz post
    Korony nie wklejałem ruszałem... wydawało się że jest ok więc nie ruszałem ... właśnie zmieniłem za Twoją radą korekta nadmuchu z +3 na +5 a podawanie w grzaniu z 10 sekund na 4 sek... i grzecznie czekam
    Zrób to a będziesz pewny na 100%
    Od tego powinno się zaczynać okres grzewczy, za wiele nie kosztuje a satysfakcja

  8. #2808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ja sie juz nie udzielam uwazam,ze nie warto.
    Nie masz się co obrażać, im więcej opinii tym lepiej. Ja spróbowałem Twoich ustawień i teraz już wiem, że źle zrobiłem nie instalując zaworu N-drożnego. Jest to kilka zł w kieszeni ale też mniej możliwości nastaw pieca. Zwróć też uwagę na to, że temperatury 200*C już dawno nie występowały w moim kotle jak już to 180*C i jest to raz na kilka godzin, więc chyba nie takie ała. Co do spieków, to tutaj Ty mnie uświadomiłeś, że będą one u mnie występować właśnie dlatego, że kocioł pracuje tak jak pracuje. Tak jak zbigmaz01 napisał, nie ma mnie teraz w kraju i ciężko to wszystko ustawić tak jak to ma np. sipus31 idealne kreski na wykresie, bez spieków, i z dobrym spalaniem. Ja jednak pozostanę przy tych nieszkodliwych spiekach na palenisku i przy temp. spalin 180*C raz na kilka godzin. Twoje ustawienia po prostu w moim przypadku nie sprawdzają się. Jeśli ktoś uważa, że mogę coś jeszcze poprawić to jestem otwarty na propozycje, w miarę możliwości oczywiście.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  9. #2809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zet66

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał30 Zobacz post
    Witam po długim czasie .Co prawda kotła jeszcze nie zakupiłem bo jakoś nie mogę dolecieć do kraju,ale są też tego plusy bo instrukcje e Coala niedługo będę znał na pamięć od tego czytania,i może nie będę wam za często zawracał gitary zobaczymy czas pokaże.Ale puki nie mam jeszcze tego rbr-ka to mam pytanie jakich pompek używacie w swoich instalacjach?? do CO,CWU,jak i mieszającej,pytam dlatego iż wyczytałem ze energooszczędne pompki typu Wilo stratos pico i Grundfos Alpha2 powodują miganie kontrolki spowodowane zastosowaniem w sterowniku eCoal filtra przeciwzakłóceniowego,jednocześnie wyświetlając błąd E 04 pozbyciem się tego migania należy wyciąć(wylutować) kondensatory jak to pokazano na tym zdjęciu.Pompki fajne do oszczędne ale chyba za bardzo nafaszerowane elektroniką i stąd te problemy.Czy ktoś posiada tego typu pompki i spotkał się z tym wyżej opisanym przypadkiem?
    Witam,ja kocioł kupowałem w sierpnu(RBR17KW)i dokupiłem pompe Grundfos Alpha2 i taże czytałem o migotaniu pompy.A ze mieszkam niedaleko (50KM)od Kutna wiec podjechałem do producenta Sterownika aby sam dokonał przeróbki.Okazało sie ze obecnie juz nie potrzeba żadnej przeróbki.Producent sam "ulepszył"sterownik tak że działa a w/w pompą bez zarzutu.Przy okazji poznałem i zobaczyłem Firmę.P.s obsługa klienta b.dobra bez zadnego problemu-Pozdrawiam

  10. #2810
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek23 Zobacz post
    Korony nie wklejałem ruszałem... wydawało się że jest ok więc nie ruszałem ... właśnie zmieniłem za Twoją radą korekta nadmuchu z +3 na +5 a podawanie w grzaniu z 10 sekund na 4 sek... i grzecznie czekam
    Może po prostu przestaw eCoala na tryb dwustanowy i tu sobie doprecyzujesz ustawienia procesu spalania tak jak zechcesz - przecież istota adaptacyjności eCoala nie jest panaceum na wszystko i jak się na trafi np. gorszy opał albo o innych parametrach to są problemy i może warto spróbować innych rozwiązań


    Co do uszczelnienia korony to faktycznie lepiej to sprawdzić

  11. #2811

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    ....
    Nie przejmuj się wykresami, dla ciebie najważniejsze jest aby instalacja przetrwała zimę (nie zamarzła) a i żeby to nie kosztowało zbyt wiele. Można by wykresy poprawić cyrkulacją ale to się odbywa kosztem opału a przecież nie o to ci chodzi
    Jak zamieszkasz to wtedy sobie wygładzisz wszystkie wykresy

  12. #2812

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Może po prostu przestaw eCoala na tryb dwustanowy i tu sobie doprecyzujesz ustawienia procesu spalania tak jak zechcesz - przecież istota adaptacyjności eCoala nie jest panaceum na wszystko i jak się na trafi np. gorszy opał albo o innych parametrach to są problemy i może warto spróbować innych rozwiązań


    Co do uszczelnienia korony to faktycznie lepiej to sprawdzić
    Ale do tego jest potrzebna nie jedna zgrzewka browarków i jakieś leżydło w kotłowni

  13. #2813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zet66

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    28

    Domyślnie

    Do Karoka 65
    Dziś 09.12-Wszyetkiego najlepszego z okazji imienin...

  14. #2814

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet66 Zobacz post
    Do Karoka 65
    Dziś 09.12-Wszyetkiego najlepszego z okazji imienin...
    Jeżeli faktycznie to

  15. #2815
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    To i ja się przyłączę do życzeń, aczkolwiek imienin nie obchodzę Twoje zdrowie
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  16. #2816

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    ...
    nie mogę zalać instalacji , chyba że jest coś taniego nie zamarżającego ?





  17. #2817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak też można ale czas do czasu palec musisz nadwyrężyć na klawiaturze hehe.
    Wole na lapku niz gonic z lopata co 2 godz.hehe,a tak czlowiek sie czuje jakby gazem palil,raz na tydzien wegla dosypac ,piec przeczyscic.popiol wybrac co2 dni i zekac z ciekawosci na sterownik serfujac po necie, bajka

  18. #2818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    To i ja się przyłączę do życzeń, aczkolwiek imienin nie obchodzę Twoje zdrowie
    hmm,przeciez to za Wisla imienin nie obchodza hehe

  19. #2819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet66 Zobacz post
    Witam,ja kocioł kupowałem w sierpnu(RBR17KW)i dokupiłem pompe Grundfos Alpha2 i taże czytałem o migotaniu pompy.A ze mieszkam niedaleko (50KM)od Kutna wiec podjechałem do producenta Sterownika aby sam dokonał przeróbki.Okazało sie ze obecnie juz nie potrzeba żadnej przeróbki.Producent sam "ulepszył"sterownik tak że działa a w/w pompą bez zarzutu.Przy okazji poznałem i zobaczyłem Firmę.P.s obsługa klienta b.dobra bez zadnego problemu-Pozdrawiam
    No to zajefajnie że to ulepszyli,bo i po co ma mi mrugać jak nie musi co pompka energooszczędna to energooszczędna Dzięki za odpowiedz Pozdrawiam.
    C77CL "Zręczny"wariant 3

  20. #2820

    Domyślnie

    Beata&Slawek Kolego? koleżanko??? a czy ja gdzieś pisałem że wykresy mają być proste??? proste wykresy jak wspomniałem będą praktycznie jedynie na cyrkulacji, wykres jest wskaznikiem -gdzie popełniasz bład,gdzie coś jest nie tak,etc KAŻDE wyłaczenie lub załączenie pompki zaburza pracę kotła, kocioł wtedy zaczyna pracować inaczej i objawia się to własnie zmianami na krzywej... jeżeli np masz wymiennik kilka pompek, właczy ci sie nagle pompka od CO (np termostat zasygnalizował obniżenie temp poniżej zadanej) co się dzieje?? ano kociołek jest zalewany dużą ilością chłodnej wody a jest pobór gorącej, temp w kotle spada,kocioł zaczyna pracować z dużą mocą.. krzywa idzie się gonić...czy to jest zle??? nie koniecznie po prostu zmieniły się nagle parametry i wszytkie ładne wykresiki już nie są ładne, dla mnie wyznacznikiem pracy kotła jest 1-ciepło w domu,2- cwu w kazdej chwili,,3- małe zużycie ekogroszku, kilka osób na forum ma linka na moj kociołek uwierz mi tam nie ma prostych lini.. ale w domu mam ciepło,cwu dostępne i na dom 150m2 +40m2 garażu (ogrzewanego zimą (12-14 st) zużyłem 2,5T dobrego ekogroszku. (na sezon 2011-2012)
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 09-12-2012 o 14:42 Powód: uzupełnienie

Strona 141 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony