dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 146 z 1421
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 28404
  1. #2901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panowie sprawę kilku przypadków głośniej pracy podajników dyskutowałem już kilka razy z Danielem, nawet dzisiaj.
    Rozmowy były także prowadzone z producentem palnika.
    O rezultatach napiszę o ile będę do tego upoważniony, bądź zrobi to producent jak będzie wszystko wiadomo co i jak.
    Proszę nie ciągnąć mnie za język na priva
    Myślicie że tu się pisze żeby pisać ?
    Czyta się równie uważnie i wyciąga wnioski starając się żeby wszystko było tak jak być powinno

  2. #2902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ostatnio tak profilaktycznie się pytałem mojego instalatora ile by mnie kosztowało przełożenie pieca na inny (mniejszy). Ze zdziwieniem zapytał dlaczego, ja mu na to, że wydaje mi się że ten który posiadam jest za duży, bo ciągle w podtrzymaniu, bo zarasta sadzą, bo przeciąga temperaturę w górę, a on na to że na moją odpowiedzialność może przełożyć za 500 zł, ale nie na mniejszy niż 19 kW (oczywiście kupiony przez niego), kurczę roześmiałem się i powiedziałem że pozostaniemy w kontakcie...
    Widzisz kolego sam jak to jest, ufa się bardziej instalatorowi bo jak to oni mówię że już zęby na tym zjedli hehe.
    A co tam jakiś mądrala z muratora będzie go pouczał.
    Wiesz jakie batalie niekiedy trzeba przechodzić z klientami żeby jakoś tą moc instalatorską obniżyć czasem chociaż o połowę ?
    Nie wszystkich da się przekonać ale co zrobić, niech się męczą, instalator kasę wziął, w razie czego zwali winę na ciulowy węgiel.

  3. #2903

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panowie sprawę kilku przypadków głośniej pracy podajników dyskutowałem już kilka razy z Danielem, nawet dzisiaj.
    Rozmowy były także prowadzone z producentem palnika.
    O rezultatach napiszę o ile będę do tego upoważniony, bądź zrobi to producent jak będzie wszystko wiadomo co i jak.
    Proszę nie ciągnąć mnie za język na priva
    Myślicie że tu się pisze żeby pisać ?
    Czyta się równie uważnie i wyciąga wnioski starając się żeby wszystko było tak jak być powinno

    karoka65 nie rozumiem po co to napisales jak nie chcesz sie podzielic informacjami?

    Halas niesie sie po instalacji CO a nie przez sciany. Dom od 15 lat zamieszkaly i po calosci umeblowany. Wystarczy silnik odkrecic i polozyc go na stole czy na czyms plaskim i uruchomic i poskakuje jak kangur. Moge wrzucic filmik jak pracuje silnik besela ale nie z rbr i on chodzi tak cichutko ze slychac prace wentylatora na tym silniku a nie ze buczy i zero drgan na nim!
    Ktos juz kiedys napisal nie wiem czy w tym temacie ze wystaczy wkretarke podlaczyc do motoreduktora i slychac jedynie chrupanie wegla.

    Fakt moze komus nie przeszkadza ze slyszy prace podajnika, ja akurat tego nie chce i wiem ze to buczenie to nieprawidlowa praca silnika wiec trzeba sie starac aby ta usterka byla usunieta.
    Ostatnio edytowane przez arur ; 14-12-2012 o 21:40

  4. #2904
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widzisz kolego sam jak to jest, ufa się bardziej instalatorowi bo jak to oni mówię że już zęby na tym zjedli hehe.
    A co tam jakiś mądrala z muratora będzie go pouczał.
    Wiesz jakie batalie niekiedy trzeba przechodzić z klientami żeby jakoś tą moc instalatorską obniżyć czasem chociaż o połowę ?
    Nie wszystkich da się przekonać ale co zrobić, niech się męczą, instalator kasę wziął, w razie czego zwali winę na ciulowy węgiel.
    Jak mi robili instalację w 2010 roku, byłem zielony w tym temacie. Tak się składa, że mieszkam na wsi w Wielkopolsce, (dużej wsi, ok 5000 mieszkańców). Instalator o którym wspominałem ma tutaj tzw. monopol na instalację c.o. Nawet mi do głowy nie przyszło, że guzik się zna na zapotrzebowaniu na ciepło budynków, jak to ktoś kiedyś wspomniał, robi tak jak w PRL-u. A budynki inne, ocieplenie inne, straty inne i zapotrzebowanie inne. Teraz już jestem bardziej uświadomiony, m. in. dzięki forum. Żałuję tylko, że tak późno... Pewnie jak by mi kocioł nie przeciągał temperatury z 50 do 75 i nie zarastał sadzą w przeciągu kilku dni, to dalej żyłbym w nieświadomości.

  5. #2905

    Domyślnie

    Cytat Napisał arur Zobacz post
    karoka65 nie rozumiem po co to napisales jak nie chcesz sie podzielic informacjami?

    Halas niesie sie po instalacji CO a nie przez sciany. Dom od 15 lat zamieszkaly i po calosci umeblowany. Wystarczy silnik odkrecic i polozyc go na stole czy na czyms plaskim i uruchomic i poskakuje jak kangur. Moge wrzucic filmik jak pracuje silnik besela ale nie z rbr i on chodzi tak cichutko ze slychac prace wentylatora na tym silniku a nie ze buczy i zero drgan na nim!
    Ktos juz kiedys napisal nie wiem czy w tym temacie ze wystaczy wkretarke podlaczyc do motoreduktora i slychac jedynie chrupanie wegla.



    Fakt moze komus nie przeszkadza ze slyszy prace podajnika, ja akurat tego nie chce i wiem ze to buczenie to nieprawidlowa praca silnika wiec trzeba sie starac aby ta usterka byla usunieta.
    Czyli w Instalco więdzą co jest przyczyną i z stąd u forumowicza trzecia wymiana silnika, ale jak silnik za każdym razem jest tej samej jakości jak poprzednio to niema co się dziwić że nadal jest głośno.

  6. #2906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Arur ja nie sieję plotek, jak będzie wiadomo co i jak to będzie to oficjalnie podane.
    Napisałem króciutko do tych którzy mają z tym problem żeby ludzie byli świadomi że firma o tym wie i stara się to załatwić jak trzeba, a nie że klient zapłacił i niech się buja.
    U mnie kotła nie kupiłeś a wiem że to u Ciebie była wymiana 3 razy

  7. #2907

    Domyślnie

    sakus chyba ze dwa miesiace temu dostal nowa przekladnie wraz z silnikiem(przyslali mu z instalco) i po wymianie bylo to samo wiec Pan Daniel stwierdzil ze wezwie od razu serwis ekoenergii do mnie ale mimo dwoch wizyt serwisu ekoenergii usterka jest nadal wiec wedlug mnie trzeba zmienic dostawce przekladni wraz z silnikami lub samych silnikow.
    Ostatnio edytowane przez arur ; 14-12-2012 o 22:02

  8. #2908
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    mój RBR 17kw jest cichutki. stoi sobie statecznie na gumie w kotłowni obok salonu i wymownie milczy. jak jest całkiem cicho w domu to czasem słychac podajnik. jak ktoś nie wie to go nie usłyszy.
    U teściów jest piec gazowy. z piwnicy dobiega niezbyt tłumiony huk. wolę nie myśleć co teść tam naprawdę wyrabia
    acha, moje 17kw jest przeciw wszystkim lokalnym instalatorom, którzy jednogłośnie orzekli 25kw. A piecyk jakoś nie przemęcza się, nawet w te mrozy i w pierwszym sezonie.

  9. #2909

    Domyślnie

    Witam. Ja jako upierdliwy człowiek Z pelną odpowiedzialnością stwierdzam że 11KW to dość na 150m2. sam mam 100m2 +8cm styropianu + okna 3 szybowe. i RBR 11KW nie

    ma specjalnie wysiłku .. Na początku zastanawiałem się nad 15-17KW ale Dzięki Karoka(Wieśkowi ) nie popelniłem tego błędu Dzięki Wiesiek i jako żaden tam grzeczny chłopiec któremu jak się powie że czarne jest białe a białe jest czarne to i tak nie uwierzę , zawsze się dobrze zastanowię i teraz mówie KAROKA i CHŁOPAKI mają racje... nie zawyżać mocy na kotłach z podajnikiem !!!

    P.S. z wyliczeń na nieocieplony dom wyszło mi ze potrzebuje ok 10kw na dom i 2 na CWU ale damek mam docieplony lekko więc chetnie bym kupił nawet i 7 KW Byle z eCoalą bo chłopaki z ES rąbią w tym roku kawał dobrej roboty

    P.S.2. Zeby nie bylo ze wpis sponsorowany to są i minusy RBR głośny podajnik, mały popielnik,średnie wykończenie,(np. nie pomalowany ładnie zasobnik węgla od środka) co do stera to chyba nie mogę powiedzieć bo chlopaki dają radę ciągle coś dodają dla nas...No ale dobra i ES ma minusa ze nie daje w zestawie przejściówki usb/rs232 musiałem ja teraz zamówić za 60zł z przesyłką i to minus dla nich

    P.S.3. Zerkniecie do mnie i ocenicie co jest powodem wzrostu temperatu podajnika od dzisiejszego rana ?
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek23 ; 14-12-2012 o 22:50

  10. #2910

    Domyślnie

    Panowie, sytuacja z hałasem jest widzę poważna. Powiem szczerze, że wcześniej miałem piec olejowy i przesiadłem się na RBRa (swoja drogą z kotła jestem bardzo zadowolony). Miałem świadomość, że słychać będzie pracę, bo węgiel jednak jakoś przesuwać trzeba. Jednak hałas jest uciążliwy. Wczoraj odwiedził mnie wuja, który też ma piec na ekogroszek i pytał co tak buczy? Dodam, że mieszkam na piętrze, a kotłownia znajduje się w piwnicy.

    Poważnie zastanawiam się nad reklamowaniem tej usterki.

    Ciekawe, czy producent wypowie się tutaj, tak jak to już niejednokrotnie bywało.

  11. #2911
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chris__

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    150

    Smile

    Cytat Napisał pawell_1610 Zobacz post
    Panowie, sytuacja z hałasem jest widzę poważna. Powiem szczerze, że wcześniej miałem piec olejowy i przesiadłem się na RBRa (swoja drogą z kotła jestem bardzo zadowolony). Miałem świadomość, że słychać będzie pracę, bo węgiel jednak jakoś przesuwać trzeba. Jednak hałas jest uciążliwy. Wczoraj odwiedził mnie wuja, który też ma piec na ekogroszek i pytał co tak buczy? Dodam, że mieszkam na piętrze, a kotłownia znajduje się w piwnicy.

    Poważnie zastanawiam się nad reklamowaniem tej usterki.

    Ciekawe, czy producent wypowie się tutaj, tak jak to już niejednokrotnie bywało.
    Hałas jest, a podkładanie nic nie da.
    U mnie stoi na gumie i filcu a słychać go wszędzie.
    Dzwoniłem do sprzedawcy i ma się odezwać przedstawiciel ale wątpię.
    Podzwonimy a później będziemy wysyłali pisemka.
    Będzie dowód.

    Proponuje podczas podawania otworzyć górną wyczystkę i się schylić.
    W ten sposób będziemy torturować producenta silnika

  12. #2912
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chris__

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek23 Zobacz post
    Witam.

    P.S.3. Zerkniecie do mnie i ocenicie co jest powodem wzrostu temperatu podajnika od dzisiejszego rana ?
    Pamiętasz czy wialo w tym czasie

  13. #2913
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Instalację CO do pieca z podajnikiem najlepiej zrobić z plastikowych rur,plastik nie przenosi odgłosów pracującego pieca,znajomy ma taką instalację i w pokojach ma ciszę a piec w kotłowni chałasuje niemiłosiernie "buczy-chrupie".Ja mam instalację z miedzi to jak montowałem piec to się przyłożyłem do wyciszenia , piec postawiłem na betonowej płycie 50x60 cm gr.4 cm pod płytę dałem matę z miękkiej gumy gr.0,8cm pod stópkę podajnika oczywiście też guma,połączenie pieca z palnikiem na czerwony silikon ,silikon połorzyłem grubo do okoła otworu na palnik ,odczekałem godzinę aż silikon wyschnie i zakręciłem palnik . Moim zdaniem najwięcej chałasu przenosi styk pieca z palnikiem ,i mam cicho w całym domu , nawet w nocy nie usłyszysz kiedy piec pracuje.

  14. #2914
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panowie sprawę kilku przypadków głośniej pracy podajników dyskutowałem już kilka razy z Danielem, nawet dzisiaj.
    Rozmowy były także prowadzone z producentem palnika.
    O rezultatach napiszę o ile będę do tego upoważniony, bądź zrobi to producent jak będzie wszystko wiadomo co i jak.
    Proszę nie ciągnąć mnie za język na priva
    Myślicie że tu się pisze żeby pisać ?
    Czyta się równie uważnie i wyciąga wnioski starając się żeby wszystko było tak jak być powinno
    Czekam na wieści - niecierpliwie

  15. #2915

    Domyślnie

    Nie wiecie jakiego producenta przekładni i silnika ma ogniwo eco plus,czytam też tamten wątek i tam nikt nie narzeka na hałas pieca.

  16. #2916
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie wiecie jakiego producenta przekładni i silnika ma ogniwo eco plus,czytam też tamten wątek i tam nikt nie narzeka na hałas pieca.
    Mam eko plusa 16 ,przekładnia to NORD a silnik to nie wiem tabliczka jest przypięta od dołu silnika i nie mam tam dojścia .

  17. #2917

    Domyślnie

    silnik pewnie besel

  18. #2918
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał arur Zobacz post
    silnik pewnie besel
    silnik też nord,-udało się odczytać jak podłożyłem lusterko.

  19. #2919
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał kumpex Zobacz post
    silnik też nord,-udało się odczytać jak podłożyłem lusterko.
    Nord = cisza, Besel = hałas i wszystko jasne. Sugestia do producenta - wpadałoby wymienić napędy i wszystko będzie ok.
    U mnie silnik Besel, przekładnia Trans Tecno i hałasuje....

  20. #2920
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Nie wiem morze się mylę napęd besel jest coś ok. 200 zł tańszy od norda ,firma chce trochę przyoszczędzić na piecu.

Strona 146 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony