dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 382 z 1421
Pokaż wyniki od 7.621 do 7.640 z 28404
  1. #7621

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    ps2.
    jaki masz router?
    Jeszcze nie mam bo nie założyłem internetu.


    Odnośnie zaworów, zdjęcie z bliska.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawory.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	208185
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 24-08-2013 o 14:59
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  2. #7622
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    to przemyśl montaż routera w kotłowni, cały zasięg w domu po wifi i już ( miej świadomość ograniczeń zasięgu wifi )
    Ja mam zrzucone z pokoju komputerowego 2kable do salonu na dole 'na przyszłość' i 1 komputer po kablu ( działa to lepiej niż wifi, zwłaszcza widać różnice przy użytkowaniu sieci lokalnej )
    Jak jest możliwość to przemyśl usytuowanie urządzeń i podłączenia zanim zaczniesz kupować, bo potem są niepotrzebne wydatki.

  3. #7623
    w84u
    Guest
    w84u

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    czyli to będzie to, niech ktoś tylko powie z jaką nastawą ciśnienia ewentualnie kupować
    3/4 cala są: 2bar, 2,5bar, 3bar, 3,5bar?
    ps.
    czy na stałą wartość czy da się ręcznie zmieniać ?
    W DTR producent kotła podaje maksymalne ciśnienie robocze, taki zawór należy zastosować. W układach zamkniętych, w kotłach retortowych praktycznie nie istnieje ryzyko "zagotowania" kotła. W instalacji jest kilka linii "obrony": w kotle termostat, zabezpieczenie termiczne 90st, pojemność palnika (żaru), naczynie przeponowe, zawór DVB1 lub węzownica, zawór bezpieczeństwa, niektóre sterowniki upuszczają nadmiar ciepła do cwu lub instalacji grzewczej. Zaworu bezpieczeństwa nie należy instalować na zasilaniu, zwiększa się ryzyko zarośnięcia kamieniem i ewentualne ryzyko dla użytkownika poparzenia w czasie obsługi. Większość eksplozji kotłów wywołana jest efektem przegrzanej wody. DVB1 chroni przed tym .

  4. #7624
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Do kupnej musisz doliczyć kominek + komin do niego , policzmy Twoja super hiper pompke 18 000 + komin do kominka 1500 bez obróbki + kominek_wkład to 2000 + obudowa z min 500 = 22000 + kotłownia w salonie
    Nie wiem co ma jedno z drugim wspólnego(pompa+kominek) ale nie wnikam w Twoje rozumowanie,niech pozostanie to Twoją tajemnicą
    Zostałeś przez kogoś wprowadzony w błąd lub Twoje rozumowanie jest błędne,to tak dla wyjaśnienia gdyż akurat moja pompa grzeje wodę na wyjściu do 58st.C także nie widzę pododów dla której nie mogłaby dogrzać domu do 24 a nawet 30st.C.
    Podłogówkę mam zaprojektowaną na temp.zasilania 30st.C dla 22st.C w domu,w łazience na +24st.C także jak zapodam nawet 35st.C na zasilaniu to będzie cieplej niż 22st.C czy nie ?

    Co po niektórzy zrobią zaraz oczy,że jak to,podłogówkę się projektuje pod temp.zasilania ? A owszem,przy węglu także
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-08-2013 o 17:23

  5. #7625
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Arturo72 daj sobie siana. Tutaj jak chyba zauważyłeś jest forum o RBR a nie PC. Czyb to takie trudne pojąć???

  6. #7626
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    jakie jest maksymalne ciśnienie robocze RBR 17Kw ? ( ślepy jestem w DTR nie widzę )

  7. #7627

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    jakie jest maksymalne ciśnienie robocze RBR 17Kw ? ( ślepy jestem w DTR nie widzę )
    U mnie na naklejce na kotle stoi 2 bary

    PS
    To jest max

  8. #7628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Dzięki Zbiggy ( mam nadzieję, że się nie pogniewasz )

    Sterownik zalega na podłodze w pokoju komputerowym czujniki leżą obok siebie. Wskazują różne temperatury - dlaczego ?
    Robiłem poprawkę w kalibracji czujników było ok, teraz znowu się rozjeżdza.
    Czujnik podajnika leży obok czujnika CO 2cm na podłodze
    CZujnik powrotu obok czujnika CWU
    Wyskalowane były wszystkie na jedną wartość skąd różnice ( kalibracja się sama przestawia czy co ) ?
    https://esterownik.pl/remote/2753

    Ps.
    Na kotle mam napisane: maksymalne ciśnienie robocze 2,5bar
    Czyli zawór 2,5 bara będzie ok ?
    Bo rozumiem, że mowa o ciśnieniu pracy, więc dopiero wszystko powyżej to 'zło'
    Ostatnio edytowane przez 5iatka ; 24-08-2013 o 18:55 Powód: ciśnienie

  9. #7629

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Dzięki Zbiggy ( mam nadzieję, że się nie pogniewasz )

    Sterownik zalega na podłodze w pokoju komputerowym czujniki leżą obok siebie. Wskazują różne temperatury - dlaczego ?
    Robiłem poprawkę w kalibracji czujników było ok, teraz znowu się rozjeżdza.
    Czujnik podajnika leży obok czujnika CO 2cm na podłodze
    CZujnik powrotu obok czujnika CWU
    Wyskalowane były wszystkie na jedną wartość skąd różnice ( kalibracja się sama przestawia czy co ) ?
    https://esterownik.pl/remote/2753
    Ja uważam takie małe błędy za tolerancję producenta
    A swoją drogą to zimą sprawdzałem swój czujnik z termometrem rtęciowym. Miałem różnicę 2*C, poprawiłem i do lata (trzy albo cztery tygodnie temu) sprawdziłem sobie jeszcze raz. Była różnica 3*C. Ten sam termometr i to samo miejsce

  10. #7630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    czyli podregulować i zapomnieć

  11. #7631

    Domyślnie

    No właśnie odnośnie czujników.
    Jak jest poprawnie skalibrować?
    Czujnik temp. zewn i wewn. porównać z jakimś rtęciowym czy innym w miarę przyzwoitym a czujnik temp. CO, CWU,, powrotu i podajnika?

  12. #7632

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    No właśnie odnośnie czujników.
    Jak jest poprawnie skalibrować?
    Czujnik temp. zewn i wewn. porównać z jakimś rtęciowym czy innym w miarę przyzwoitym a czujnik temp. CO, CWU,, powrotu i podajnika?
    Możesz podobnie tylko muszą leżeć koło siebie dłuższy czas, między nimi rtęciowy. Można też zagotować (ja tak robiłem) ale przed gotowaniem odfajkować powiadomienie SMS`em bo przyjdą? Gotować ze dwie minuty Będą na miękko

  13. #7633

    Domyślnie

    A czy można wyjąć bezpiecznie czujnik CO, CWU żeby to sprawdzić tak jak opisujesz?

  14. #7634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    No widocznie reaktywuje a już był taki miły parę miesiecy temu jak popadł w tarapaty, widocznie przy pupie lżej to i hardy sie na nowo zrobił. Namiętnie też pomija inne koszty tzn całkowity koszt budowy domucieplenie, rekuperacja, przy ostrych mrozach koszt drewna. Poza tym pompy ciepła to wciąż urządzenia nowe zobaczymy ile to podziała i jaka będzie spraność i pobór po 3-4 latach użytkowania jak się zaczną pewne elementy sprężarki wyrabiać itp itp. Ogólnie już mu kiedyś napisałem, że pompy owszem ale nie dla każdego i tak gdybym miał 700-800 tysięcy na budowę to postawiłbym pompę ale gruntową wodpowiednio zaprojektowanym i wybudowanym przez odpowiednie ekipy domu.
    Komin już ma, ale dajcie mu tak ze 3-4 lata chyba że szybciej dojdzie do właściwej decyzji

  15. #7635

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    A czy można wyjąć bezpiecznie czujnik CO, CWU żeby to sprawdzić tak jak opisujesz?
    Normalnie wyciągasz. Ja gotowałem na zasobniku na małej turystycznej butli gazowej. Tylko nie wsadzałem przewodu do wody bo nie wiedziałem czy to połączenie z metalową obudową jest szczelne.

  16. #7636

    Domyślnie

    Ok. Dzięki. Pasowało by przed zimą to zrobić.

  17. #7637

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Ok. Dzięki. Pasowało by przed zimą to zrobić.
    Dla mojej rodziny to nie ważne ile wskazuje, ma im być ciepło i tyle. To że tak skalowałem to też sugerowałem się wpisami na forum. Teraz to tylko tak dla tych wykresów aby było wiadomo co tam jest a czy to 1 więcej czy mniej to mały błąd. Teraz w lecie coś mnie ruszyło bo w altanie mam taki duży ogrodowy termometr a jak siedziałem tam z kompem to pokazało tą różnicę.

  18. #7638

    Domyślnie

    Co racja to racja. Ma być ciepło i tyle.
    Ale jak zamontowałem czujnik temp. zewn. to w porównaniu do czujnika ze stacji pogodowej pokazywał różnicę paru ładnych stopni a to w przypadku krzywej grzewczej chyba ma znaczenie. Temp. wewnętrzna też była sporo wyższa i jak wszystkie są fabrycznie tak skalibrowane to można by je porządnie poustawiać

  19. #7639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ale nie czaję za bardzo pytasz jak kalibrować ogólnie czy po zmianie temperatury ponownie występują odchylenia. Bo jak ogólnie to ustaw od tej stacji w ustawieniach zaawansowanych masz opcję. A od CO i CWU wrzuć do gotującej wody, powinno być 100.
    Ja dałem 98

  20. #7640

    Domyślnie

    Wiem jak kalibrować. Chodzi o to jak skalibrować te poza zewn. i wewn. czy wystarczy do temp. pokojowej czy trzeba gotować wodę jak kolega Zbigmaz

Strona 382 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony