dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 482 z 1421
Pokaż wyniki od 9.621 do 9.640 z 28404
  1. #9621
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jak ten Juliusz to prawdziwy Kazimierz Juliusz, to ma spiekalność 0 RI. Raczej go sobie oszczędzaj, będziesz miał na ewentualne wykonanie mieszanki jakby Ci Bobrek chciał spieki koksowe dawać. Najlepiej następny zasyp daj z worek - dwa Bobrka i zobacz, co będzie. Jak się będzie koksował to sobie go z tym Kazimierzem zmieszasz po połowie i wyjdzie Ci coś na kształt Ekoretu. Bezproblemowe palenie.
    chyba nie do końca jest to Juliusz tylko jakaś mieszanka bo po histogramie widzę że raz jest za dużo powietrza raz za mało
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  2. #9622
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Jeśli to jest opał jaki podałeś,to ceny są z kosmosu.na dolnym śląsku trzeba by było dołożyć po 100pln do tony
    Chyba że ..to nie ten opał.Kazimierz od Osadkowskiego kosztuje 940 pln/tona.Ale to prawdziwy Kazimierz...
    W życiu bym tyle nie dał za Kazimierza. Z półtorej - dwie stówki taniej można fajny Jaret Plus zrobiony z Wesołej na pół z Jaretem kupić. Będzie miał wyższą wartość opałową, podobny popiół i też się spali bezproblemowo. W przypadku Kazimierza Juliusza płaci się w zasadzie tylko za markę, bo węgiel nie jest wart tej ceny. Podobnie jak Piekary. W tych przypadkach zarówno producenci jak i sprzedawcy naprawdę przeginają z cenami.

  3. #9623
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    W życiu bym tyle nie dał za Kazimierza. Z półtorej - dwie stówki taniej można fajny Jaret Plus zrobiony z Wesołej na pół z Jaretem kupić. Będzie miał wyższą wartość opałową, podobny popiół i też się spali bezproblemowo. W przypadku Kazimierza Juliusza płaci się w zasadzie tylko za markę, bo węgiel nie jest wart tej ceny. Podobnie jak Piekary. W tych przypadkach zarówno producenci jak i sprzedawcy naprawdę przeginają z cenami.
    O Kazimierzu mam podobne zdanie,ogólnie ujmując-opał dla "leniuchów"-mało popiołu.Nic więcej.Kalorii mało,jak dla mnie lipa.Ale u nas ze składów Osadkowski,tyle kosztuje.Gdzie masz swój skład opału,jestem ciekaw tego Jareta Plus

    Ktoś pali Wesołą w RBR -ku?

  4. #9624

    Domyślnie

    panowie, piszcie tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...roszek/page263
    Po co śmiecić RBR-owcom a jutro w temacie wegla zaraz ktoś bedzie pytał co sadzimy o Juluszu.
    MARTINOS

  5. #9625
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75max Zobacz post
    chyba nie do końca jest to Juliusz tylko jakaś mieszanka bo po histogramie widzę że raz jest za dużo powietrza raz za mało
    Jak się ładnie i bez koksu pali to i tak warto moim zdaniem zostawić, gdyby ten Bobrek się spiekał. Sprawdź sobie Bobrka, będziesz wiedział czy mieszanie będzie potrzebne.

  6. #9626

    Domyślnie

    Od wczoraj leci u mnie Wesoła od Bartexu na automacie (nie mam niestety póki co czasu na zabawę w kotłowni). Na dzielenie się wrażeniami jest jeszcze za wcześnie Wydłużenie czasu do kolejnego zasypu raczej nie dziwi biorąc pod uwagę, że dotychczas paliłem marketowym dziadostwem.

  7. #9627

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    panowie, piszcie tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...roszek/page263
    Po co śmiecić RBR-owcom a jutro w temacie wegla zaraz ktoś bedzie pytał co sadzimy o Juluszu.
    A mowilem ze zaloze forum
    Ktos zapewnial ze ma byc na dniach nowe forum a tu cisza.
    A tasiemiec rosnieeeeeeeeee..............

  8. #9628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Panowie czy te "Blachy" powinny lezec na środku, czy maja być jakoś lekko rozsuniete?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 1.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	217323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 2.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	217322
    Pierwszy RBR Ekouniwersal 17kW na początku Europy - Zadowolony użytkownik
    https://esterownik.pl/sterownik/2991


    http://www.facebook.com/RbrEkouniwersal?ref=hl

  9. #9629

    Domyślnie

    U mnie jest jedna na środku.

  10. #9630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    U mnie jest jedna na środku.
    Tak było czy jdna została usunięta ?
    Pierwszy RBR Ekouniwersal 17kW na początku Europy - Zadowolony użytkownik
    https://esterownik.pl/sterownik/2991


    http://www.facebook.com/RbrEkouniwersal?ref=hl

  11. #9631

    Domyślnie

    Mam jedną od nowości i jak widzę Twoje foty to u mnie ta blacha jest trochę węższa jak u Ciebie obie razem. Blachy u Ciebie muszą być złączone, aby ogień bezpośrednio nie operował po górnej powierzchni wymiennika i chyba ma służyć jako dyfuzor. Panowie od producenta kotła chyba wiedzą po co to to cudo w kociołku.

  12. #9632
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    U mnie też jedna, wymiar taki jak Twoje dwie razem
    Mam na środku.

  13. #9633
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Mam jedną od nowości i jak widzę Twoje foty to u mnie ta blacha jest trochę węższa jak u Ciebie obie razem. Blachy u Ciebie muszą być złączone, aby ogień bezpośrednio nie operował po górnej powierzchni wymiennika i chyba ma służyć jako dyfuzor. Panowie od producenta kotła chyba wiedzą po co to to cudo w kociołku.
    Też myślałem że do tego słuzy, ale nie byłem do końca pewnien. Dziekuję za info.
    Pierwszy RBR Ekouniwersal 17kW na początku Europy - Zadowolony użytkownik
    https://esterownik.pl/sterownik/2991


    http://www.facebook.com/RbrEkouniwersal?ref=hl

  14. #9634

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Gmaj, nie wiadomo czy Maher będzie miał dwa powroty do dyspozycji
    Większość producentów robi po jednym zasilaniu i powrocie.
    Przyjalem niemal za pewnik, ze bedzie to RBR, skoro Maher podpiera sie DTR tego kotla
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  15. #9635

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Chyba teraz dobrze zrozumiałem odnośnie zaworu 4D. Jak wygląda sprawa z zaworami zwrotnymi czy dobrze to poustawiałem?
    Odnośnie powrotów to jak będę miał RBR to tak zrobię (bardziej przekonuje mnie zakup tego pieca pomimo coraz to nowych na forum wykrywanych niedociągnięć tylko sterownik a raczej jego funkcja zdalnego podglądu i możliwości sprawdzenia bufora zdarzeń).
    Kol. Maher..zeby byc konsekwentnym w oznaczaniu zaworow zwrotnych, to musisz wiedziec, ze przeplyw jest od strony "niezacienionej" do "ciemnej|. Patrzac na Twoj schemat, to wiekszosc zaworow zwrotnych, pomimo, ze sa w odpowiednich miejscach, jest zle ustawiona i tak wykonana instalacja nie ma prawa dzialac. Po kolei:
    1/ zawor zwrotny przed DBV- dobrze
    2/ zawor zwrotny na bypasie pompy cwu...zle (powinien byc odwrotnie)
    3/ zawory zwrotne za pompami podlogowki: lewy ...dobrze, prawy...zle (tutaj dalbym przed kazda pompa zawor odcinajacy wraz z filtrem, chocby ze wzgledu na gwarancje pompy- przed kazda pompa powinien byc zainstalowany filtr siatkowy)
    Generalnie dobrze jest sie trzymac zasady: przed pompa zawor odcinajacy i filtr, za pompa zas zawor odcinajacy i zwrotny;

    4/ podgrzewacz cwu to osobny rozdzial, bo masz jego uzbrojenie totalnie przekombinowane i niewlasciwe;
    - na podejsciu z.w. do podgrzewacza, patrzac od strony podgrzewacza maja byc: zawor bezpieczenstwa, zawor zwrotny oraz zawor odcinajacy; trzeba tez pamietac o zbiorniku wyrownawczym membranowym, ktorego u Ciebie nie widze. Trzeba go wpiac najlepiej jeszcze przed zaworem bezpieczenstwa. Zawor bezpieczenstwa i zwrotny mozna zastapic zaworem "dwa w jednym", wazne, zeby zgodnie ze strzalka-powinna byc do zbiornika
    5/ cyrkulacja - tu masz zawor zwrotny zle ustawiony, pamietaj, ze pompa cyrkulacyjna tloczy wode do zbiornika, a nie z niego. Wiec jak przy kazdej pompie: przed nia zawor odcinajacy i filtr, za nia zwrotny. Odcinajacy za pompa mozesz sobie darowac, jesli pompa jest przy zbiorniku.
    6/ na wyjsciu c.w. ze zbiornika nie potrzeba zaworu zwrotnego, zreszta masz go tam i tak zle wstawionego;
    7/ podmieszanie zaworem termostatycznym c.w.- Jesli wyobrazisz sobie go jako trojnik, to pamietaj, ze ciepla woda jest na przelocie zaworu, zimna podmieszana jest z boku. Tak jak jest u Ciebie na schemacie, nie bedzie funkcjonowal...Jesli popatrzysz na zalaczone zdjecie zaworu dostrzezesz bez trudu, ze na godz. 9 jest wlot c.w., na 6 wlot zimnej, zas na 3- wylot wody zmieszanej. Pokretlem regulujesz stopien podmieszania.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawor mieszajacy esbe.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	217361

    Mysle, ze dostrzeglem wszystko... Jesli zas nie, albo zrobilem gdzies blad, koledzy na pewno mnie wyprostuja, juz nie raz to robili. Ja tylko na tym skorzystam
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  16. #9636
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cichy777
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Rydułtowy
    Posty
    141

    Domyślnie

    Zapewne Andrzej miał na myśli deflektor
    Ostatnio edytowane przez cichy777 ; 08-10-2013 o 20:28

  17. #9637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    ???

    Cytat z Wikipedii.
    Dyfuzor – kanał przepływowy z rosnącym przekrojem poprzecznym.W dyfuzorze (w wyniku wzrostu przekroju poprzecznego) następuje spowolnienie przepływu płynu, co odpowiada przemianie energii kinetycznej strumienia w energię ciśnienia.





    Naprawdę bywają tutaj na forum, przedstawiciele producenta kotła ?.
    Miało być "DEFLEKTOR", Wszyscy wiedzą o co chodzi więc po co Wikipedia???

  18. #9638

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Kol. Maher..zeby byc konsekwentnym w oznaczaniu zaworow zwrotnych, to musisz wiedziec, ze przeplyw jest od strony "niezacienionej" do "ciemnej|. Patrzac na Twoj schemat, to wiekszosc zaworow zwrotnych, pomimo, ze sa w odpowiednich miejscach, jest zle ustawiona i tak wykonana instalacja nie ma prawa dzialac. Po kolei:
    1/ zawor zwrotny przed DBV- dobrze
    2/ zawor zwrotny na bypasie pompy cwu...zle (powinien byc odwrotnie)
    3/ zawory zwrotne za pompami podlogowki: lewy ...dobrze, prawy...zle (tutaj dalbym przed kazda pompa zawor odcinajacy wraz z filtrem, chocby ze wzgledu na gwarancje pompy- przed kazda pompa powinien byc zainstalowany filtr siatkowy)
    Generalnie dobrze jest sie trzymac zasady: przed pompa zawor odcinajacy i filtr, za pompa zas zawor odcinajacy i zwrotny;

    4/ podgrzewacz cwu to osobny rozdzial, bo masz jego uzbrojenie totalnie przekombinowane i niewlasciwe;
    - na podejsciu z.w. do podgrzewacza, patrzac od strony podgrzewacza maja byc: zawor bezpieczenstwa, zawor zwrotny oraz zawor odcinajacy; trzeba tez pamietac o zbiorniku wyrownawczym membranowym, ktorego u Ciebie nie widze. Trzeba go wpiac najlepiej jeszcze przed zaworem bezpieczenstwa. Zawor bezpieczenstwa i zwrotny mozna zastapic zaworem "dwa w jednym", wazne, zeby zgodnie ze strzalka-powinna byc do zbiornika
    5/ cyrkulacja - tu masz zawor zwrotny zle ustawiony, pamietaj, ze pompa cyrkulacyjna tloczy wode do zbiornika, a nie z niego. Wiec jak przy kazdej pompie: przed nia zawor odcinajacy i filtr, za nia zwrotny. Odcinajacy za pompa mozesz sobie darowac, jesli pompa jest przy zbiorniku.
    6/ na wyjsciu c.w. ze zbiornika nie potrzeba zaworu zwrotnego, zreszta masz go tam i tak zle wstawionego;
    7/ podmieszanie zaworem termostatycznym c.w.- Jesli wyobrazisz sobie go jako trojnik, to pamietaj, ze ciepla woda jest na przelocie zaworu, zimna podmieszana jest z boku. Tak jak jest u Ciebie na schemacie, nie bedzie funkcjonowal...Jesli popatrzysz na zalaczone zdjecie zaworu dostrzezesz bez trudu, ze na godz. 9 jest wlot c.w., na 6 wlot zimnej, zas na 3- wylot wody zmieszanej. Pokretlem regulujesz stopien podmieszania.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawor mieszajacy esbe.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	217361

    Mysle, ze dostrzeglem wszystko... Jesli zas nie, albo zrobilem gdzies blad, koledzy na pewno mnie wyprostuja, juz nie raz to robili. Ja tylko na tym skorzystam
    Dzięki za wszystkie rady, gdy pisałeś odpowiedzi ja w tym samym czasie dorysowywałem resztę schematu. Odnośnie zaworów zwrotnych to wszędzie gdzie patrzyłem to woda płynie od strony zaciemnionej do jasnej (może narysuje w następnym schemacie strzałki), dorysowałem też dodatkowe zawory termostatyczne jakby 4D się nie sprawdził. Oto schemat który w międzyczasie zrobiłem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ogrzewanie1a.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	217384  

  19. #9639
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Miało być "DEFLEKTOR", Wszyscy wiedzą o co chodzi więc po co Wikipedia???
    Kolega Andrzej już tak ma.
    Facet nie głupi nawet wręcz przeciwnie ale lubi zabłysnąć podpierając się jakąś lekturą bądź Wiki.
    W sumie to nawet go lubię ale czasem tymi wywodami rozpieprza mi serce
    Ja nie mam na to czasu i lepiej niech może tak zostanie
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #9640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zby-net Zobacz post
    Panowie czy te "Blachy" powinny lezec na środku, czy maja być jakoś lekko rozsuniete?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 1.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	217323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 2.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	217322
    Wiejesz aż się iskry sypią

Strona 482 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony