dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 486 z 1421
Pokaż wyniki od 9.701 do 9.720 z 28404
  1. #9701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aha Sławku, ja nic nie wycinałem, ja nie jestem producentem, mieszkam chyba ponad 500km do firmy.
    Jestem tylko marnym forumowym handlarzykiem za jakich Nas niektórzy uważają.

  2. #9702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    No i dla mnie tyle wystarczy.
    Przepraszam że ogólnikowo ale jak napisałem wcześniej nie potrafią pisać wywodów naukowych a i wiedzy teoretycznej mi brakuje.
    Wystarcza mi to co wiem a jak mam trochę czasu to tez się douczam, również od Was.

  3. #9703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Bo wiesz z Zawijanem trzeba inaczej.


    Tak, czasem trzeba całkiem inaczej
    Choć tak nie lubię.

  4. #9704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dobra panowie, rozważajcie dalej ale ja roboty mam jeszcze trochę

  5. #9705
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Żeby tylko raz
    Ile razy też userzy pytali dlaczego mój palnik wygląda inaczej jak na zdjęciach zessanych ze strony producenta czy gdzieś z internetu.
    Z powyższych powodów również Burner Zawijanów jest na razie jeden a stosowany w trzech mocach kotłów.
    Z wymiennika też trzeba było zejść, w RBR wycięto półkę, tzw, blok wodny w innym kotle zmniejszono wymiennik gdzie indziej, cudów niema.
    Pytajcie raczej innych producentów jak to jest że wkładają palnik seryjny 25kW czy 35kW do kotłów 10, 12 czy 15kW, jak oni modulują mocą przy seryjnym palniku.
    Schodzisz z nadmuchem, tracisz ciśnienie i masz po paleniu.
    Przepraszam Krzyś że to do Twojego cytatu się przykleiło
    Przecież to wszystko było już opisane nawet na tym wątku, jak ktoś czytał od początku to wie.
    "Dlaczego mam dziurki a gdzieś tam widziałem z nacięciami" itp.
    Pamiętam że padła też odpowiedź, że jak komuś się sposób napowietrzania nie podoba, to dostanie czystą koronę i sam sobie nawierci lub ponacina wg uznania

  6. #9706

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jestem tylko marnym forumowym handlarzykiem za jakich Nas niektórzy uważają.
    Zeby nie bylo jestem po Twojej stronie ale nie żal sie tak bo sie popłaczemy i popełnimy wsólne harakiri pewnie, ze pomagacie tutaj bardzo dużo ale nie oszukujmy sie zupełnie bezinteresownie tego nie robicie forum to taka forma reklamy i bez niego raczej o klientow bylo by trudniej

    EDIT: to ma być żartobliwe i nie ma zamiaru nikogo obrażać ani prowokowac do dyskusji o sensie istnienia forumowych handlarzykow
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez decybel ; 10-10-2013 o 18:23

  7. #9707

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Już byś lepiej tego nie pisał bo karoka pisze, że tam były wykłady w Zabrzu jak to zrobić aby moc zredukować a Ty teraz piszesz, że było propozycja aby sobie dziurki samemu wiercić i jak tu potem nie dopytywać.
    .
    e no normalne nie podobaja ci sie dziurki ? nie podobaja ci sie naciecia ? jestes mądrzejszy ? masz "goły" nawierc sobie sam proste

    jakos ja wiedzialem rok temu ze jest mala i duza ekoenergia i wiecej wyboru nie ma (chyba ze burner), mala w 11 i 17 duza w wiekszych. Nie wiem serio o czym tu dyskutowac i w czym zostaliscie oszukani

    Peace&Satan for all

  8. #9708
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał decybel Zobacz post
    e no normalne nie podobaja ci sie dziurki ? nie podobaja ci sie naciecia ? jestes mądrzejszy ? masz "goły" nawierc sobie sam proste



    Peace&Satan for all
    Dokładnie o to chodziło

  9. #9709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Decybel masz również rację, zawsze parę złociszy się zarobi.
    Za tą reklamę płaci się nie mało a dlaczego zbieramy łomot za wszystkich.
    W sumie patrząc nawet na forum to zdecydowanie dużo więcej postów napisałem jako zwykły user niż po zarejestrowaniu firmy i korzystania na forum z Płatnego Profilu.
    Chyba jeszcze mniej będę pisał bo i z czasem coraz bardziej krucho a w sumie jest już tutaj tylu kumatych chłopaków że niema co robić
    Aha, zapomniałem trzeba chłopaków do bicia bo z grześkiem nie odpowiadamy chyba tutaj tylko za gradobicia, choroby weneryczne i koklusz jak to ktoś powiedział w jakimś filmie
    W sklepie internetowym kupisz czy w hurtowni i bujaj się kolego a ja do sracza chodzę nawet z telefonem.
    No dzisiaj wyrobiłem normę chyba za dwa miechy w pisaniu

  10. #9710

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    ...jak to jest z 11kW, zna się Pan na piecach więc proszę tylko krotko wyjaśnić czy zastosowane w kotle RBR 11 KW rozwiązania są optymalne a może dopuszczalne i jaki ma to wpływ na użytkowanie i ekonomikę użytkowania takiego kotła. Czy tak ciężko to wyjaśnić?
    Dziwi mnie, że kierujesz to pytanie do mnie. Odpowiem jednak tak...

    Wiem prawie wszystko o RBR 23kW i zupełnie nic o RBRach 11kW, 17kW i innych (poza 23kW). Niech odpowiadają producent i sprzedawcy. Nawet mały handlarzyk powinien wiedzieć, co sprzedaje. Tak mi się wydaje. Gdybym miał taką moc, to sterownik ecoal.pl nie byłby sprzedawany firmie instalco. Takiej mocy jednak nie mam, bo...
    ...bo jej mieć nie mogę.

    Nie dyskutuję na tym forum o rbr-ach - jako takich - ani o ogniwach ani o żadnych innych. Odzywam się tylko w sprawach osobistych albo w celu zwrócenia uwagi na oczywiste brednie lub kłamstwa, które od czasu do czasu pojawiają się tutaj. Nie dyskutuję, nie mam ochoty dyskutować i nie będę dyskutował.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 10-10-2013 o 20:30
    Ukłony dla Redakcji

  11. #9711

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pamiętam jeszcze co nieco z wizyty w Zabrzu i to co mówił wtedy Zawijan o tych zależnościach.
    O ile pamięć mnie nie zawodzi to z Burnera i dmuchawy którą stosuje Ogniwo można wyciscąć coś około 50kW.
    Po pierwsze
    To Twoje stwierdzenie, które zacytowałem powyżej, jest nieprawdą. Pamięć Cię zawodzi.

    Po drugie
    To jest wątek "Rbr-Ekouniwersal".
    Pisz więc o rbr-ach. Odpowiadaj na pytania, które zadają tutaj userzy. Nie pisz o ogniwach, o które nikt tu nie pyta, choć znasz się na nich (na tych ogniwach znaczy się) najlepiej na świecie.
    I nie pisz o sobie, ani o mnie, bo ani Ty nie jesteś rbr-em, ani ja nie jestem rbr-em.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #9712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Po pierwsze
    To Twoje stwierdzenie, które zacytowałem powyżej, jest nieprawdą. Pamięć Cię zawodzi.

    .
    Zawijan, a kto to napisał na Twoim blogu, ja ?
    Czy wtedy jak byliśmy u Was nie był to prototyp ?

    Zawijan napisał:

    "Weźmy więc dla przykładu dmuchawę DM32SF, o wydajności nominalnej 180m3/h. Ta wydajność dmuchawy umożliwiła w przypadku prototypu palnika BURNER-S uzyskanie mocy palnika 40-45kW"

    Widzisz też zaglądam tam jak mam czas.
    W ogóle to polecę cały ten wywód, może się większości rozjaśni jak to jest z tymi palnikami i ich mocami:
    http://zawijan.wordpress.com/poradni...iki-retortowe/

  13. #9713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    krzysztof7 po części masz rację i się zgodzę z twierdzeniem kto pyta nie błądzi tylko:
    Na większość pytań dostaliście odpowiedzi a o resztę to zna producent gdyz użytkownicy kotła nie składają..
    Nikt nie atakuje tylko pytanie a szukanie jak to napisałem dziury w całym to dwie odmienne rzeczy.
    A przynajmniej tak to wygląda z mojej strony.
    Ponadto zanim się zapyta przejrzyjcie cały wątek(tydzień potrzebny) wszystko juz było i czasem trzeba tłumaczyć od nowa to co się kilka stron wczesniej napisało.

    Minertu czemu nie mogę priv do Ciebie napisać?
    Możliwe, że mam pełną skrzynkę.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #9714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Panowie to już było pisane ale przypomnę. Pierwszą małą ekoenergię modyfikowałem u kolegi titusj23 o ile nicka nie pomyliłem. Polegało to na zaklejeniu nacięć i nawierceniu otworów. Dysza ta pracuje od dwóch lat bez poprawki.I chyba coś nie tak zrobiłem bo za dobrze się w nich pali
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 10-10-2013 o 21:36
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #9715
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Faktycznie - proszę nie zaśmiecać wątku i proszę o powrót do tematu czyli " Rbr Ekouniwersal"

    posty nie na temat zostaną usunięte - mogą być bany
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 10-10-2013 o 21:44

  16. #9716

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Faktycznie - proszę nie zaśmiecać wątku i proszę o powrót do tematu czyli " Rbr Ekouniwersal"

    posty nie na temat zostaną usunięte - mogą być bany
    Wreszcie
    Prosimy częściej zaglądać
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 10-10-2013 o 21:44

  17. #9717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Ja jakoś nie wiedziałem albo nie skojarzyłem faktów, czytałem o tych nacięciach ktoś tam miał wymienianą koronę ktoś pospawane nacięcia ale nie skojarzyłem, że to ta modyfikacja w palniku która pozwala na zmniejszenie mocy bez negatywnych skutków dla spalania.
    Ja miałem wymienianą

  18. #9718

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Faktycznie - proszę nie zaśmiecać wątku i proszę o powrót do tematu czyli " Rbr Ekouniwersal"

    posty nie na temat zostaną usunięte

  19. #9719

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Wreszcie
    Prosimy częściej zaglądać
    Przylaczam sie do prosby... Bo jak dotychczas to zaparlo mi dech, podobnie jak kol. Zbigmaz01
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  20. #9720

    Domyślnie

    Cytat Napisał decybel Zobacz post
    Zeby nie bylo jestem po Twojej stronie ale nie żal sie tak bo sie popłaczemy i popełnimy wsólne harakiri pewnie, ze pomagacie tutaj bardzo dużo ale nie oszukujmy sie zupełnie bezinteresownie tego nie robicie forum to taka forma reklamy i bez niego raczej o klientow bylo by trudniej

    EDIT: to ma być żartobliwe i nie ma zamiaru nikogo obrażać ani prowokowac do dyskusji o sensie istnienia forumowych handlarzykow
    Pozdro
    Bezinteresownie pomagają nie tylko oni ale i zwykli użytkownicy i co ich spotyka?

Strona 486 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony