dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 507 z 1421
Pokaż wyniki od 10.121 do 10.140 z 28404
  1. #10121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czy ta śruba czy coś widoczne na tej części rury pod czujnikiem to od tego szybra ?
    Może to powodować rozproszenie strugi czy skierowanie jej w jakimś kierunku, efektem mogą być takie odczyty.
    Tak, jest to szyber, i jest on niżej niż czujnik, zawsze zamknięty,
    Myślę że poczekajmy na zimniejsze dni, to wtedy zobaczymy realną temperaturę spalin.
    Na razie wszystko jest ok.

  2. #10122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Ten trzonek musialby byc bardzo dlugi, chyba ze u Ciebie silnik podajnika jest najwyzej 20 cm od sciany. Nie zostawiles odstepu do sciany co najmniej pol metra?? A co w sytuacji, kiedy przyjdzie wyciagnac podajnik czy slimak??
    Jak widać na zdjęciu, trzonek długi nie jest.
    Wiesz, wstawiłem kocioł, i postawiłem brakującą ściankę, jak będzie potrzeba wyjechaniem z całym palnikiem i podajnikiem, to zrobie dziurę w tej ściance i będzie gitara. Ja tam takich prac się nie boję. A później sobie tą dziurę zamuruję
    I też nie zakładam że kiedyś się zepsuje, wierzę że będzie wieczne .
    Nie przewiduję pesymistycznego scenariusza, takie już mam nastawienie do życia. I buczenie też mi nie przeszkadza .

  3. #10123
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Jak widać na zdjęciu, trzonek długi nie jest.
    Wiesz, wstawiłem kocioł, i postawiłem brakującą ściankę, jak będzie potrzeba wyjechaniem z całym palnikiem i podajnikiem, to zrobie dziurę w tej ściance i będzie gitara. Ja tam takich prac się nie boję. A później sobie tą dziurę zamuruję
    I też nie zakładam że kiedyś się zepsuje, wierzę że będzie wieczne .
    Nie przewiduję pesymistycznego scenariusza, takie już mam nastawienie do życia. I buczenie też mi nie przeszkadza .
    Rozumiem ,że czujnik jest oczyszczony,włożony na 2/3 długości ?Tak zwana sucha półka w położeniu ,takim jak dyktuje to wspawany ogranicznik?

  4. #10124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nie tylko INSTALCO montuje palniki EKOENERGIA w swoich kotłach.
    Nie przeczę, ale mowa o RBR, niech dla innych producentów robią głośne

  5. #10125

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Tak, jest to szyber, i jest on niżej niż czujnik, zawsze zamknięty,
    Myślę że poczekajmy na zimniejsze dni, to wtedy zobaczymy realną temperaturę spalin.
    Na razie wszystko jest ok.
    Nie jest ok...na 100 proc. wskazania czujnika nie sa miarodajne. A przy nadmuchu 41% i temp. c.o. ok. 50 C, temperatura spalin powinna oscylowac w granicach 65 C do nawet 100 C. Takie jest moje zdanie. Masz prawo miec swoje, to Twoj kociol i Twoje "zabawki"...
    PS: Wlasciwa temperatura spalin jest na pewno potrzebna algorytmowi eCoal, aby kociol pracowal wlasciwie. Teraz kociol moze reagowac roznie, moze np czesciej sie zalaczac, podnosic nadmuch.Nie znam algorytmu, wiec to tylko moje przypuszczenia.
    Widze ze masz programator pokojowy.Nie zastanawia Cie, dlaczego przy zadanej 18.5C, masz w domu prawie 24 C? Zakladam, ze nie masz podlogowki,bo ze schemetu ani z opisu nic takiego nie wynika...Zreszta patrzac na wykresy wnioskuje, ze u Ciebie kociol bardziej pracuje wg zapotrzebowania na c.w.u.niz na c.o.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 17-10-2013 o 04:55
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  6. #10126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    A co jesli ktos uzywa zasilacza awaryjnego np Orvaldi? Wtedy chyba z zasilacza kiszka

  7. #10127

    Domyślnie

    Albo oring, albo "młotek'. Oba te "super narzędzia" wzajemnie sie wykluczają. Młotek spowoduje przesunięcie osiowości wał silnika - gniazdo reduktora.
    Aby było hard-korowo to możesz do Orwaldi dokupić falownik o małej mocy (230V AC / 3x400V AC) i będziesz sterował silnikiem 3 fazowym. Da się ? Oczywiście że tak.

  8. #10128
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Sąsiad kupił piec z palnikiem ekonergi taki sam jak w naszych piecach tylko korona z nacięciami ten sam reduktor zobaczę jak uruchomi jak to będzie chodzić czy tak samo jak u nas będzie buczał.
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  9. #10129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Pewni jesteście, że to się da przerobić na 3 fazy ? Jeśli to jest typowy silnik jednofazowy to chyba nie da rady.

  10. #10130

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Pewni jesteście, że to się da przerobić na 3 fazy ? Jeśli to jest typowy silnik jednofazowy to chyba nie da rady.
    Wystarczy poczytać na tabliczce i tam będzie pisało. A jak wiem to wszystkie silniki do podajników są takie które można przerobić. Tylko nie każdy ma 3 fazy w kotłowni.

  11. #10131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Wystarczy poczytać na tabliczce i tam będzie pisało. A jak wiem to wszystkie silniki do podajników są takie które można przerobić. Tylko nie każdy ma 3 fazy w kotłowni.
    Ja mam taki jak ten, tylko że srebrny. Z tych parametrów nie wynika, żeby się go dało przerobić. Mogę się mylić

    http://www.domer.pl/silnik-do-podajn...18kw-bese.html

  12. #10132
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja mam taki jak ten, tylko że srebrny. Z tych parametrów nie wynika, żeby się go dało przerobić. Mogę się mylić

    http://www.domer.pl/silnik-do-podajn...18kw-bese.html
    W moim Ponarze również fabrycznie montowano do Brucków silniki 0,18kW. Ponieważ po zakupie inwertera notorycznie owe ustrojstwo się wyłączało przy załączeniu podajnika, to zmieniłem silnik na 0,09kW. Samo to zredukowało hałas o 50%.

  13. #10133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    W moim Ponarze również fabrycznie montowano do Brucków silniki 0,18kW. Ponieważ po zakupie inwertera notorycznie owe ustrojstwo się wyłączało przy załączeniu podajnika, to zmieniłem silnik na 0,09kW. Samo to zredukowało hałas o 50%.
    Hehe, połowa mocy = połowa hałasu

  14. #10134

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja mam taki jak ten, tylko że srebrny. Z tych parametrów nie wynika, żeby się go dało przerobić. Mogę się mylić

    http://www.domer.pl/silnik-do-podajn...18kw-bese.html
    Niestety nie mam mnie w domu i nie wiem kiedy będę tak że nie sprawdzę jaki jest u mnie.

  15. #10135

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Niestety nie mam mnie w domu i nie wiem kiedy będę tak że nie sprawdzę jaki jest u mnie.
    Mnie też nie ma w domu ale jak wrócę z pracy to pewnie sprawdze jaki jest u mnie

  16. #10136

    Domyślnie

    Panowie: Rozumiem, że sobie jakieś "jaja" robicie z tym podłączaniem 3 faz do silnika jednofazowego. Takie cuda to tylko w Erze. Trzeba kupić silnik 3-fazowy o mocy 90 lub 180W, dorobić sterowanie + zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe silnika (3-fazowe) i dopiero wtedy będzie to działało.
    Dla zainteresowanych takim rozwiązanie narysuję schemat takiego podłączenia, oczywiście w wolnej chwili.
    Kurcze, ale wymyśliliście: silnik 1 fazowy do zasilania 3 fazowego, chyba że Besel takie nowe cudo wymyślił i sprzedaje do naszych kociołków.

  17. #10137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Panowie: Rozumiem, że sobie jakieś "jaja" robicie z tym podłączaniem 3 faz do silnika jednofazowego. Takie cuda to tylko w Erze. Trzeba kupić silnik 3-fazowy o mocy 90 lub 180W, dorobić sterowanie + zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe silnika (3-fazowe) i dopiero wtedy będzie to działało.
    Dla zainteresowanych takim rozwiązanie narysuję schemat takiego podłączenia, oczywiście w wolnej chwili.
    Kurcze, ale wymyśliliście: silnik 1 fazowy do zasilania 3 fazowego, chyba że Besel takie nowe cudo wymyślił i sprzedaje do naszych kociołków.

    Dlatego pisałem, że jeśli to silnik 1-fazowy (a z tabliczki tak wynika), to nie da rady.
    Jeśli ktoś miałby silnik 3-fazowy podłączony pod jedną plus kondensator, to przez termik i stycznik dałoby radę

  18. #10138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Panowie: Rozumiem, że sobie jakieś "jaja" robicie z tym podłączaniem 3 faz do silnika jednofazowego. Takie cuda to tylko w Erze. Trzeba kupić silnik 3-fazowy o mocy 90 lub 180W, dorobić sterowanie + zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe silnika (3-fazowe) i dopiero wtedy będzie to działało.
    Dla zainteresowanych takim rozwiązanie narysuję schemat takiego podłączenia, oczywiście w wolnej chwili.
    Kurcze, ale wymyśliliście: silnik 1 fazowy do zasilania 3 fazowego, chyba że Besel takie nowe cudo wymyślił i sprzedaje do naszych kociołków.
    Nikt sobie jaj nie robi bo większość silników z kondkiem jest na 220 i na 3 fazy. Napisałem że nie ma mnie w domu i nie sprawdzę.Może dotrę na początku następnego tygodnia (jak mnie wypuszczą ) do domu to będę wiedział.

  19. #10139

    Domyślnie

    A to mnie zaskoczyłeś stwierdzeniem "większość". W takim razie "większość" silników w podajnikach jest 3-fazowych o większej mocy (budowa maszyn elektrycznych) i producent montuje kondensatory, aby mogły pracować na napięciu 1-fazowym 230V?.
    No, jestem bardzo zaskoczony takim podejściem producenta. Oczywiście można silnik 3-fazowy z 6-cioma wyprowadzeniami (trójkąt) podłączyć do napięcia 1x230V AC, tylko jedno ale: tracimy sporo na mocy silnika i momencie rozruchowym.

    Sprawdzę u siebie, może Besel był tak rozrzutny i sprezentował mi silnik 180W 3-fazowy?
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 17-10-2013 o 16:38

  20. #10140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Nie jest ok...na 100 proc. wskazania czujnika nie sa miarodajne. A przy nadmuchu 41% i temp. c.o. ok. 50 C, temperatura spalin powinna oscylowac w granicach 65 C do nawet 100 C. Takie jest moje zdanie. Masz prawo miec swoje, to Twoj kociol i Twoje "zabawki"...
    PS: Wlasciwa temperatura spalin jest na pewno potrzebna algorytmowi eCoal, aby kociol pracowal wlasciwie. Teraz kociol moze reagowac roznie, moze np czesciej sie zalaczac, podnosic nadmuch.Nie znam algorytmu, wiec to tylko moje przypuszczenia.
    Widze ze masz programator pokojowy.Nie zastanawia Cie, dlaczego przy zadanej 18.5C, masz w domu prawie 24 C? Zakladam, ze nie masz podlogowki,bo ze schemetu ani z opisu nic takiego nie wynika...Zreszta patrzac na wykresy wnioskuje, ze u Ciebie kociol bardziej pracuje wg zapotrzebowania na c.w.u.niz na c.o.
    Jest 24 bo
    mam podlogowke w kuchni, i jakos ogolnie cieplo jest w domu, a pompa od co chodzi ciagle wlaczona, bo wydaje mi sie ze koxiol chodzi stabilniej. Pozaty w pokoju corki ma byc cieplej, i tam ma kaloryfer ciagle podkrecony na wyzsza temperature. Ogolnie programator jest ustawiony, ale reguluje sobie termostatami. Dzis jak wroce to otworze szyber, i zobaczymy jakie beda temp.spalin

Strona 507 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony