dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 57 z 1421
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 28404
  1. #1121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    awaryjnie czasami dało by rade ale tak ciągle palić drewnem hmm jakoś mi sobie ciężko to wyobrazić trochę było by to męczące no chyba ze często kłócisz się z zona i lubisz przesiadywać w kotłowni )

  2. #1122

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co ciekawe on go pierwszy raz zobaczy jutro jak wygląda, zakup w ciemno
    Potwierdzam, poszedłem w ciemno, choć po dogłębnej lekturze forum myślę że również będę zadowolony . Żeby emocje nie opadły to dwie godziny temu dotarł do mnie ale owinięty czarną folią i dalej nic nie widziałem. Nie rozpakowałem bo koparka ma być wieczorem żeby włożyć go do garażu, a gdyby padało do tego czasu lub koparka nie dotarła to byłby dodatkowy problem. Myślę że wieczorem będzie wszystko jasne.

  3. #1123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    To znaczy ile ? Łazienki będą "nad" bojlerem ~1,5m i ~4,5m, kuchnia ~10m - trzeba pompkę ?

    Tak wiem miałem zadzwonić ... ale był reset i nie byłem wstanie
    Tak jak ci mówiłem cyrkulacja to dobra rzecz bo odkręcasz kran i od razu masz ciepłą wodę ale generuje straty. Musisz wybrać albo ciepła woda od ręki ale większe straty, albo mniejsze straty na pracy cyrkulacji ale większe przy spuszczaniu chłodnej wody zanim pojawi się ciepła. Można korzystać z cyrkulacji czasowo, wtedy kiedy jesteście w domu, jeśli w pracy, szkole to nie musi pracować, oczywiście i koszt wykonania trochę wyższy.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #1124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    miał 25kJ a ekogroszek to pieklorz chyba 27kJ

    ciekawe jak by sie paliło tym http://allegro.pl/ekogroszek-z-mulu-...366716103.html
    Widziałeś jaka jest kaloryczność tego wynalazku ?
    Spalisz tego ponad 2 razy więcej.

  5. #1125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał arur Zobacz post
    Bardzo podoba mi sie ten kociołek ale mam dosc duzo drewna do spalenia i dosc duzy sad. Z tego co slyszalem to palenie w tym piecu drewnem to kiepski pomysl bo palenisko jest bardzo male.
    Tak jak pisze Gelo, jeśli w sobotę kręcisz się koło domu i masz czas to oczywiście możesz sobie palić drewnem ale żaden kocioł z podajnikiem nie zapewni ci stałopalności na dłużej, większość miejsca w takich kotłach zajmuje palnik.
    Piotrek42 o ile dobrze pamiętam pisał że w swojej N-ce chyba 2 lata utylizował drewniane pozostałości po budowie i dał radę, będąc w domu rozpalał na ruszcie i podgrzewał sobie CWU, także jak widać można ale jest to mało wygodne.
    Druga sprawa że jak chce się podgrzać tylko wodę to nie musi się wcale długo palić jaszcze jak bojler jest większej pojemności.
    Ja nie lubię, nie chce mi się itp, itd.
    17lat paliłem w śmieciuchu i wystarczy.
    Jak byłem przed zakupem takiego kotła to tylko pytania czy ma ruszt awaryjny, a jak po awarii sterownika 2 lata temu przyszło mi go założyć na dwa dni i palić to było już bardzo przykro i obym już nie musiał go używać, człowiek robi się leniwy i wygodny, szybko przyzwyczaja się do dobrego

  6. #1126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widziałeś jaka jest kaloryczność tego wynalazku ?
    Spalisz tego ponad 2 razy więcej.
    no i zawijan jednak odradza stosowanie tego.

  7. #1127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Także jak widzisz ja mały żuczek myślę podobnie jak profesor

  8. #1128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przydałby się mały wykładzić zawijana_2, on by dokładnie wyłożył czym to kleją do kupy, co się wydziela podczas spalania i jaki ma to wpływ na żywotność i brudzenie kociołka.

  9. #1129

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak jak ci mówiłem cyrkulacja to dobra rzecz bo odkręcasz kran i od razu masz ciepłą wodę ale generuje straty. Musisz wybrać albo ciepła woda od ręki ale większe straty, albo mniejsze straty na pracy cyrkulacji ale większe przy spuszczaniu chłodnej wody zanim pojawi się ciepła. Można korzystać z cyrkulacji czasowo, wtedy kiedy jesteście w domu, jeśli w pracy, szkole to nie musi pracować, oczywiście i koszt wykonania trochę wyższy.
    Można też zrobić dodatkowy przycisk włączający pompkę od cyrkulacji na kilka minut koło włączników lub sterowanie czujką alarmową (tak będę miał u siebie).
    Mam tylko jedno pytanie, bo ostatnio robili mi hydraulikę i rura cyrkulacyjna kończy się około 1,5m od prysznica i kranu czy tak powinno się to robić, czy powinno się dociągnąć rurę pod sam kurek (czy taka odległość nie jest za duża i za długo nie będę czekał na ciepłą wodę )?

  10. #1130

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak mocno odkręcisz wodę. Jeżeli masz baterię termostatyczną i mocno odkręcisz to może to trwać ze 2sek.

  11. #1131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Można też zrobić dodatkowy przycisk włączający pompkę od cyrkulacji na kilka minut koło włączników lub sterowanie czujką alarmową (tak będę miał u siebie).
    Mam tylko jedno pytanie, bo ostatnio robili mi hydraulikę i rura cyrkulacyjna kończy się około 1,5m od prysznica i kranu czy tak powinno się to robić, czy powinno się dociągnąć rurę pod sam kurek (czy taka odległość nie jest za duża i za długo nie będę czekał na ciepłą wodę )?
    Zazwyczaj z trzecią rura podchodzi się na ok 15cm od kranu.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #1132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

  13. #1133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Fajna pompa, ciekawa.
    U mnie jest zamontowana takaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	untitled.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	118271

  14. #1134

    Domyślnie

    U mnie jest dokladnie taka, http://www.wilo.pl/cps/rde/xchg/pl-p...t.xsl/2313.htm i teraz montuje również taką, gdzie od kotla do 1 baterii będzie ponad 20m!! Przy takich odległościach bardzo ważną rzeczą jest porzadne ocieplenie rurek.

  15. #1135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fi***o

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łaszczów
    Kod pocztowy
    22-650
    Posty
    128

    Domyślnie

    Rozumiem. Pompa z programatorem to też świetne rozwiązanie

  16. #1136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ciekawa alternatywa pompy tej firmy.Niczym nie odstępują WILO czy też GRUNDFOS.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #1137

    Domyślnie

    Odnośnie pompki z timerem to dużo tańszym rozwiązaniem jest kupienie zwykłego gniazdkowego timera (koszt około 15zł), tylko to ma też swoje minusy bo pompka chodzi nie zawsze kiedy chcemy i dodatkowo wychładza wodę w bojlerze. Także lepszym rozwiązanie jest to co pisałem wcześniej dodatkowy przycisk w łazience/kuchni który uruchomi pompkę na 2 minuty lub podłączyć się pod system alarmowy i naruszenie czujnika w łazience/kuchni wyzwoli wyjście które załączy pompkę na określony czas.

  18. #1138

    Domyślnie

    Beata&Slawek hehe życie zweryfikuje jestem uzytkownikiem który ma cyrkulację cwu, przy paleniu w kotle cyrkulacja to pratycznie rzecz pomijana,0 strat, ale jeżeli gasisz kocioł na lato, dogrzewasz zasobnik, prądem,gazem,pc, to juz są wymierne straty,z poziomu kilku lat wiem ze najlepiej ustawic jest cyrkulacje do sposobu życia mieszkanców w interwalach czasowych np wstajemy o 6 to cyrkulacja o 05:55 na 2-3 min(w zależnosci od instalacji) i powtarzamy ten cykl np do 7:30 jak dzieciaki pojdą do szkoły...pozniej powrót z pracy i wieczór wszystko zależy od preferencji użytkowników. a czy to bedzie pompka za 200czy 600zł... to juz sprawa drugorzędna i tak nie chodzi wiecej na dobę jak 30min.

  19. #1139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Pod wzgledem wychladzania twoje rozwiazanie nie jest lepsze a nawet gorsze bo woda nie cyrkulowana okresowo a tylko po wzbudzeniu czujnika bedzie sie wychladzala jeszcze bardziej. Poza tym wyobrazmy sobie sytuacje wracam do domu po pracy w ogrodzie lub z kotlowni chce umyc rece i musze i tak czekac az ta wode pomka przepompuje przy czym bedzie to sie odbywalo wolniej niz przy spuszczeniu pod cisnieniem wody z kranu.

    Osobny timer rzeczywiscie wyjdzie taniej.
    Jest jeszcze inne rozwiązanie cyrkulacji cwu, wg mnie najlepsze

    REGULATOR POMPY CYRKULACYJNEJ RPC-1 załącza pompę tylko wtedy gdy jest taka potrzeba

    http://www.estyma.pl/czujnik-2.html
    Ostatnio edytowane przez dino49 ; 31-05-2012 o 16:05

  20. #1140

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino49 Zobacz post
    Jest jeszcze inne rozwiązanie cyrkulacji cwu, wg mnie najlepsze

    REGULATOR POMPY CYRKULACYJNEJ RPC-1 załącza pompę tylko wtedy gdy jest taka potrzeba

    http://www.estyma.pl/czujnik-2.html
    No może nie takie idealne rozwiązanie bo urządzenie pobiera około 4Watów prądu przez 24H, to już lepiej wyjdzie kupić energooszczędną pompe cyrkulacyjną która pobiera około 4,5Wata kiedy pracuje.

Strona 57 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony