dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 608 z 1421
Pokaż wyniki od 12.141 do 12.160 z 28404
  1. #12141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spoko,Twój dom,Twój ruch
    Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła
    To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.
    Fakt instalację mam na wypasie bo tak chciałem, na pewno wydałem więcej kasy niż inni "groszkowcy" ale uwierz poza wsypaniem węgla raz na jakiś czas nic ma mnie nie interesować. Nie kręce rotametrami jak szalony, na rozdzielaczach widzę co się dzieje, przepływ itd. Czyszczenie kotła bez górnej wyczystki której nie czysciłem zajęło mi 3 minuty w podtrzymaniu. Mam sterowniki w pokojach i mam temp. jaką chcę. Widząc tematy na forum dotyczące podlogówki nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Ludzie nie mogą odkręcić kurka bo się boją że się urwie. Źle zamontowane zasilanie z powrotem. Nie widać przedzialki bo jej nawet nie ma itd. itp. szkoda nawet klawiatury żeby to wszystko opisywać.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  2. #12142

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Ty się zachowujesz jak małe dziecko.
    Pierwszy raz widzę jak jakiś gość pisze takie farmazony. Jak można chcąc mieć certyfikat nie dopytać dokładnie przed zakupem.
    .
    Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać. Ty jak przechodzisz np. przez przejście dla pieszych widzisz zielone światło to dopytujesz innych przechodniów czy świeci się zielone?

  3. #12143
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Fachowa analiza akwizytora od PC
    ...polecającego kupno kotła na prąd typu Kospel lub Elterm czyli tradycyjna i "celna" uwaga "inteligentnego" użytkownika kotła na ekogroszek...
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Najprostsze rozwiązanie to podpiąć do instalacji kocioł elektryczny Kospel lub Elterm,koszt to ok.2,2-3tys.zł a do cwu bojler,koszt ok.0,8-1tys.zł i cieszyć się tanim i bezobslugowym ogrzewaniem
    Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?
    Czy w snach widzicie tylko pompę ciepła i Arturo ??
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 21:27

  4. #12144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać. Ty jak przechodzisz np. przez przejście dla pieszych widzisz zielone światło to dopytujesz innych przechodniów czy świeci się zielone?
    Broń Panie Boże nie dopytuję ale mimo wszystko spoglądam w jedną i drugą stronę czy nic nie zapierd...
    Powiem tak.
    Kocioł przyjeżdża, nie ma w dokumentacji certyfikatu na którym mi bardzo zależy. Dzwonie do sprzedawcy i mówię że miał byc bo tak jest napisane i albo dajecie certyfikat albo zwracam kocioł na którego już ktoś czeka
    Koniec tematu. Nie chcesz to oddajesz i tyle. Przecie Ogniwo mas od ręki. Po co się męczyć oddać i brać niebieskiego i "będziesz Pan zadowolony" jak to mówią
    Co do dodatkowych kosztów. Jak kupisz telewizor który po odpaleniu nie pracuje tak jak byś sobie tego życzył domagasz się przy zwrocie kosztów przewiezienia go do domu instalacji itp?

  5. #12145
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Fakt instalację mam na wypasie bo tak chciałem, na pewno wydałem więcej kasy niż inni "groszkowcy" ale uwierz poza wsypaniem węgla raz na jakiś czas nic ma mnie nie interesować. Nie kręce rotametrami jak szalony, na rozdzielaczach widzę co się dzieje, przepływ itd. Czyszczenie kotła bez górnej wyczystki której nie czysciłem zajęło mi 3 minuty w podtrzymaniu. Mam sterowniki w pokojach i mam temp. jaką chcę. Widząc tematy na forum dotyczące podlogówki nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Ludzie nie mogą odkręcić kurka bo się boją że się urwie. Źle zamontowane zasilanie z powrotem. Nie widać przedzialki bo jej nawet nie ma itd. itp. szkoda nawet klawiatury żeby to wszystko opisywać.
    Uwierz mi,że po kilku ładnych miesiącach użytkowania i grzania dla takiego domu nie jest potrzebna jakakolwiek automatyczna regulacja temperatur w pomieszczeniach.Wylewka jest na tyle bezwładna,że utrzymuje zadaną temperaturę przez długi czas.
    Wahania temperatury w takim domu to max.1st.C na dobę.
    Po zamieszkaniu różnica temperatur między pomieszczeniami to 0,3-0,5st.C przy jednakowej temperaturze zasilania czyli 30-35st.C
    W tej chwili w sypialni mam 21,9st.C w najcieplejszym salonie mam 22,4st.C
    W sypialni mam przykręcone rotametry ale minimalnie i to było raz na początku grzania.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 21:39

  6. #12146

    Domyślnie

    [reprezentacja 38 milionów] 0 : 2 [reprezentacja 5 milionów]

  7. #12147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać.
    Maher, nie jesteś na forach od miesiąca czy dwóch.
    Sprawa była poruszana nie raz i nie miesiąc czy dwa temu to mi tu nie picuj że nie byłeś świadomy.
    Kocioł dopiero dostałeś zobacz od kiedy wojenka się toczy.
    Nie lubię w gnoju grzebac jak co nie którzy ale odnalazłbym ci pewnie wpisy jeszcze z tamtego roku.
    Tak że wiesz.
    Nie mam czasu na to.

  8. #12148
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Fakt .....
    Priv dotarł?

  9. #12149

    Domyślnie

    Cytat Napisał echelon Zobacz post
    [reprezentacja 38 milionów] 0 : 2 [reprezentacja 5 milionów]

    a przełączyłem na dwójke, miałem tam być ale choroba mnie zatrzymała w domu, szkoda...

  10. #12150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo nikt nie załącza certyfikatu z kotłem. Jest do wglądu u producenta, jesli ktoś potrzebuje np. do dopłat otrzymuje skana dla urzędu.
    Nie dostaję certyfikatów do kotłów p. Tilgnera, ani do Sztokerów ani do Skamów jareckiego ( w kompletach dokumentów )
    Może się mylę w niektórych przypadkach.
    Aż się dopytam jak będę miał czas.

  11. #12151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...polecającego kupno kotła na prąd typu Kospel lub Elterm czyli tradycyjna i "celna" uwaga "inteligentnego" użytkownika kotła na ekogroszek...


    Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?
    Czy w snach widzicie tylko pompę ciepła i Arturo ??
    inteligentne z twojej strony to jest obrażanie użytkowników kotłów na ekogroszek na ich własnym wątku, i doradzanie kupna PC i kotłów elektrycznych użytkownikom którzy już kupili i wybrali.Troluniu..

  12. #12152
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Sorry "wszytskich" za offtop
    Teraz nie złośliwie jaką masz teraz temp nadmuchu z reku a jaką wywiewaną ? Mam wszystko na dec`u a temp nawiewana przy -3 na zewnątrz to +9*C w środku +21*C centralka "puszczona" na turbo (coby wilgoć wyciągać)
    Nie wiem czy reku przekłamuje bo zawsze jakby połowa sumy temp wew i zew ...
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Daj 5 minut to pobiegam z termometrem po nawiewach i wywiewach
    Chciałem zapodać odpowiedź w formie zdjęć ale się nie udało ściągnąć na kompa zatem zapodam w formie pisemnej,stan na dzisiaj sprzed ok.0,5h.
    Temperatura zewnętrzna-4,2st.C
    Nawiew za GWC-12,7st.C
    Wywiew z domu (z kuchni)-24,1st.C
    Nawiew do domu (do holu)-16,8st.C

    Reku pracuje na 100m3/h.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 21:55

  13. #12153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post

    Kocioł należy do sprzętów o dużych gabarytach, więc wydaje mi się, że te zawiłości prawne są nieco inne.
    Auto jak ci nawali a jest większe chyba trochę to co zbiera go producent czy masz dowieźć do serwisu ?
    Pomijając Asistance.

  14. #12154

    Domyślnie

    napierdzielacie tych postów, hoho, dobrze że rbr chodzi bez problemów to jest kiedy to wszystko czytać,
    widzę, że popularność kotłów RBR wielu sie nie podoba, no widać , że konkurencja nie śpi...hehe
    kalio(chyba śpi dzisiaj ale za to jego funfle nie ) - krzysztof7,maher, mpepe dawajcie! co jeszcze mało namieszaliście? robicie tu niezłą rozpierduchę!

  15. #12155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Maher, nie jesteś na forach od miesiąca czy dwóch.
    Sprawa była poruszana nie raz i nie miesiąc czy dwa temu to mi tu nie picuj że nie byłeś świadomy.
    Kocioł dopiero dostałeś zobacz od kiedy wojenka się toczy.
    Nie lubię w gnoju grzebac jak co nie którzy ale odnalazłbym ci pewnie wpisy jeszcze z tamtego roku.
    Tak że wiesz.
    Nie mam czasu na to.
    Sprawa braku certyfikatu wyszła w momencie jak już przelałem za niego pieniądze, nie staram się o żadne dopłaty także w tej chwili nie jest mi do niczego potrzebny ale przynajmniej miałbym pewność że sprawność jest oparta na badaniach a nie pobożnych życzeniach. Certyfikat nie wiem czy nie będzie mi potrzebny w przyszłości bo w mojej okolicy starają się częściowo lub całkowicie wyeliminować piece na węgiel.

  16. #12156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...
    Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?
    Artur Ty niby taki inteligentny facet a nie dostrzegasz że wątki pomyliłeś ?
    Nie interesują mnie Twoje osiągnięcia, Twoja pompa, Twoje zużycia.
    Zmień wątek proszę bo coś na bakier z tą Twoją inteligencją.

  17. #12157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Sprawa braku certyfikatu wyszła w momencie jak już przelałem za niego pieniądze,.
    Mogłeś bez żadnego problemu zrezygnować jak i dalej możesz, zakładając nawet że tak było w co nie wierzę ale tak jak napisałem.
    Żadne tłumacznie dla mnie. Wypierdzielać mi z tym badziewiem z podwórka i koniec gadki.
    Tak robi facet.

  18. #12158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post

    Ja wspomniałem bardzo ogólnie o kosztach dostarczenia, demontażu, czy też naprawy na miejscu sprzętu o dużych gabarytach.
    A ja ci ogólnie dałem przykład, do serwisu musiałem dostarczyć auto na gwarancji.

  19. #12159
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    inteligentne z twojej strony to jest obrażanie użytkowników kotłów na ekogroszek na ich własnym wątku, i doradzanie kupna PC i kotłów elektrycznych użytkownikom którzy już kupili i wybrali.Troluniu..
    Widzę,że sprzedawcy i producenci kotłów biją się na tym wątku o przyszłe "owce do strzyżenia" to nie będę rozwijał tematu ale mylisz się i nawet jarecki został wyśmiany a "owce do strzyżenia" niech słuchają jak mohery o.Dyrektora zamiast uruchomić własny mózg
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6220601
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-11-2013 o 22:15

  20. #12160

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mogłeś bez żadnego problemu zrezygnować jak i dalej możesz, zakładając nawet że tak było w co nie wierzę ale tak jak napisałem.
    Żadne tłumacznie dla mnie. Wypierdzielać mi z tym badziewiem z podwórka i koniec gadki.
    Tak robi facet.
    Pisałem kilka stron temu że to nie takie proste. Ty jak ci samochód nawali wysiadasz zostawiasz do na środku drogi, bierzesz piec na plecy i gonisz do klienta ze 100km.
    Piec to tylko 8000zł, straty spowodowane rozmrożeniem instalacji mogą przekroczyć z 50000zł

Strona 608 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony