dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 657 z 1421
Pokaż wyniki od 13.121 do 13.140 z 28404
  1. #13121

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Nie masz racji albo masz krótką pamięć. To się zaczęło na esterownik jak utworzony został wątek o RBR. Zawłaszczyliście sobie tamto forum jak by to było wasze a nie forum o sterownikach i każda wzmianka o RBR była atakowana. Portem przeniosło się tutaj.
    Ale ty jako osoba światła masz zawsze rację
    Tutaj też nie przychodzisz pomagać bo sam pisałeś że nie pomagasz ale boli cię zadowolenie użytkowników więc trzeba ich oświecić.
    Twoja historia postów mówi że jest to twój ulubiony wątek.
    Pamięć mam dobrą. A i rację też mam.
    Tak. Zaczęło się to na forum esterownik. Tzn. ten czarny pijar n/t kotłów OEPlus tam się zaczął. Pijar robiony przez niektórych użytkowników RBR. I dostaliście odpór. Nie boli mnie zadowolenie użytkowników RBRów, ale "oświecenie" jest potrzebne, kiedy ktoś usiłuje robić w bambuko przyszłych użytkowników kotłów.

    Ten wątek nie jest wcale moim ulubionym. Czuję się tu wstrętnie. Ze względu na takich pisarzy, jak Ty i karoka, między innymi, ale będę tu tak długo, jak będzie taka potrzeba.
    Ukłony dla Redakcji

  2. #13122

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zawijan, napiszę może trochę niegrzecznie, ale nie pitol.
    Karoka, nie ...
    Napisałem, jak widzisz, trzy kropki, bo nie wiem, czy do tego, co chciałbym Tobie napisać w odpowiedzi, nie jest czasem potrzebny płatny profil.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #13123

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Pamięć mam dobrą. A i rację też mam.
    Tak. Zaczęło się to na forum esterownik. Tzn. ten czarny pijar n/t kotłów OEPlus tam się zaczął. Pijar robiony przez niektórych użytkowników RBR. I dostaliście odpór. Nie boli mnie zadowolenie użytkowników RBRów, ale "oświecenie" jest potrzebne, kiedy ktoś usiłuje robić w bambuko przyszłych użytkowników kotłów.

    Ten wątek nie jest wcale moim ulubionym. Czuję się tu wstrętnie. Ze względu na takich pisarzy, jak Ty i karoka, między innymi, ale będę tu tak długo, jak będzie taka potrzeba.
    Czy moje wpisy na temat użytkowania kotła które poznałem podczas jego eksploatacji są dla ciebie wstrętne? Co w nich jest takiego złego co by twoją zawiść obudziło? Możesz mnie oświecić? W którym miejscu taką nieprawdę głoszę? Jeżeli mnie oświecisz to będę wdzięczny i poprawię się.

  4. #13124

    Domyślnie

    Panowie niech ktoś zerknie na moje ustawienia pieca,po przejściu na grupowe ładnie się węgiel wypala, kalafiorów też nie ma ale zostaje strasznie dużo sadzy,będę wdzięczny za podpowiedz. https://esterownik.pl:33334/device/3165/

  5. #13125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    P Czuję się tu wstrętnie. Ze względu na takich pisarzy, jak Ty i karoka, między innymi, ale będę tu tak długo, jak będzie taka potrzeba.
    Jak jak się źle czuję to tam nie łażę.
    A jaki tu z Ciebie pożytek, chciałem się coś dokształcić, zadałem konkretne pytania ale Ty udajesz że ich nie widziałeś albo normalnie olałeś.
    Dalej tylko mącisz wodę.
    Zawijan jak ktoś dzwoni i pyta o mały kocioł to także informuję o OEplus 10kW że taki jest z informacją że ich nie sprzedaję.
    Także nie pisz mi tu że jakąś nagonkę Ci robiłem czy robię.
    Co do usprawień pisaliśmy z minertu już ze dwa lata i dalej jak grochem o ścianę.
    Ty siedzisz czy siedziałeś sobie w labo a my pierdzielimy się z tym w kotłowniach, to taka mała różnica między nami.

  6. #13126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba171 Zobacz post
    Panowie niech ktoś zerknie na moje ustawienia pieca,po przejściu na grupowe ładnie się węgiel wypala, kalafiorów też nie ma ale zostaje strasznie dużo sadzy,będę wdzięczny za podpowiedz. https://esterownik.pl:33334/device/3165/
    Wklej zdjęcia tej sadzy.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  7. #13127

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00489.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	226418Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00490.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	226419
    wczoraj był czyszczony

  8. #13128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba171 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00489.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	226418Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00490.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	226419
    wczoraj był czyszczony
    Próbowałeś ten pył spalić?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #13129

    Red face

    Cytat Napisał kuba171 Zobacz post
    Panowie niech ktoś zerknie na moje ustawienia pieca,po przejściu na grupowe ładnie się węgiel wypala, kalafiorów też nie ma ale zostaje strasznie dużo sadzy,będę wdzięczny za podpowiedz. https://esterownik.pl:33334/device/3165/
    Pozwol, ze podziele sie moimi spostrzezeniami na temat Twojego sposobu palenia czy ustawien sterownika.
    1) Masz bardzo "plaska" krzywa grzania. Czyzby az tak dobrze ocieplony dom albo przewymiarowany kociol, ze musisz taka niska temperature zadana utrzymywac? A moze masz wiekszosc podlogowki? Za malo tu wiadomo na temat Twojej instalacji, zeby cokolwiek blizej powiedziec.
    2) Skoro juz dmuchasz na poziomie 43% i histogram pokazuje, ze jeszcze nalezaloby nieco podniesc, domyslam sie ze palisz czeskim groszkiem.Skoro ladnie sie wypala i kalafiorow nie ma... Temperatura spalin idzie mocno do gory, ale w slad za nia nie idzie temp. c.o., czyli nie ma dobrej wymiany spaliny-woda. Wyczysc kociol Temp. spalin spadnie a temp. c.o. - podniesie.
    3) Widze, ze nie masz pompy mieszajacej a skoki temperatury c.o. sa dosc spore, stad masz za niska temperature powrotu. Dlatego dobrze byloby wlaczyc opcje cwu + mieszajaca i ustawic jej temperature zalaczenia na co najmniej 40 C. Mnie tez tak tu na forum poradzono i jestem z tego zadowolony.
    4) spojrz tutaj: "Zaawansowane / Parametry CO / Tryb pracy pompy co dla reg wewn.". Masz ustawione na cykliczna, a powinno byc na ciagla....przeciez masz regulator pokojowy. Jak wlaczysz podpowiedzi, to wyraznie masz tam wskazowke, ze cyklicznej uzywa sie tylko w wyjatkowych wypadkach, gdy nie ma innej mozliwosci sterowania temp. wewnetrzna, a Ty przeciez uzywasz regulatora pokojowego!! Dodatkowo znacznie wplywa na obnizenie temperatury powrotu. Jak myslisz? Skad sie biora takie nagle spadki temp. co u Ciebie? Wyraznie widac, ze sa co godzine i jest ostry spadek w przeciagu 15-20 min. Przyczyna jest dla mnie prosta: praca cykliczna pompy c.o. - 10 min/ 60 min

    Oczywiscie nie musze miec stuprocentowej racji...koledzy z wiekszym doswiadczeniem na pewno cos od siebie dodadza. Moze i mnie poprawia, za co im tylko podziekuje. Przeciez ciagle sie ucze...
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 24-11-2013 o 12:50 Powód: literowki
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  10. #13130

    Domyślnie

    jak przytknę zapalniczką do tej sadzy to zaczyna się żarzyć

  11. #13131
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Od wczoraj kocioł odpalony, na automacie. Obyło się bez większych problemów, jednak brak nóżek poziomujących bardzo utrudnił instalację.

  12. #13132
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    ...

    Teraz Ty, kobra, po związaniu się z "grupą boleckiego", rozpoczynasz czarny pijar przeciwko sterownikom eCoal.pl. Sądzę, że też odbije Ci się to czkawką.
    Ale to Wasze sprawy. Nie moje.
    Jesteś światłym, wykształconym człowiekiem. Powinieneś dostrzec różnicę między chęcią szkodzenia a uprzedzaniem, że nie należy traktować eCoala jako remedium na wszystko co czeka palącego węglem. Różnicę między czarnym pijarem a ostrzeganiem przed budzeniem wśród użytkowników ( obecnych i przyszłych ) szkodliwej wiary, że eCoal jest lekarstwem na węgle mocno spiekające, szlakujące itp. Że mając eCoal można kupić każdy węgiel i spali się go bezproblemowo. Czyli - przed wiarą w cuda. edgar z ogromnej głębi swego doświadczenia ( kilkudniowego? kilkumiesięcznego? ) w prowadzeniu kotła z podajnikiem zawyrokował - winne sterowanie. Tako rzece partia. Napisz może Zawijan, jaki rodzaj sterowania lepiej sobie poradzi z bardzo spiekającym węglem. Automat eCoala, jakikolwiek inny znany Ci automat automat czy starannie dobrany dwustan? I na koniec - z Boleckim jestem związany posiadaniem sterownika SPP i BET -a. Czasem na jego forum coś napiszę, próbując komuś pomóc albo proponując jakąś zmianę w sterowniku. I tyle.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  13. #13133

    Domyślnie

    Zeby troche bardziej zartobliwa atmosfere wprowadzic, jak to przy niedzieli bywa, chcialbym przeprosic za nagminny brak u mnie polskich znakow... Wiem, ze czasem zle sie czyta.
    A jak mawia prof. Bralczyk :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bralczyk i laska.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	226420

    Sorry za offtop.

  14. #13134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Od wczoraj kocioł odpalony, na automacie. Obyło się bez większych problemów, jednak brak nóżek poziomujących bardzo utrudnił instalację.
    No to chociaż tyle że obyło się bez problemów.
    Co do poziomowania to raczej trzeba było przypilnować fachowców od wylewek czy tych co kafle kładli bo znowu wszystko wina .uska.

  15. #13135

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Pozwol, ze podziele sie moimi spostrzezeniami na temat Twojego sposobu palenia czy ustawien sterownika.
    1) Masz bardzo "plaska" krzywa grzania. Czyzby az tak dobrze ocieplony dom albo przewymiarowany kociol, ze musisz taka niska temperature zadana utrzymywac? A moze masz wiekszosc podlogowki? Za malo tu wiadomo na temat Twojej instalacji, zeby cokolwiek blizej powiedziec.
    2) Skoro juz dmuchasz na poziomie 43% i histogram pokazuje, ze jeszcze nalezaloby nieco podniesc, domyslam sie ze palisz czeskim groszkiem.Skoro ladnie sie wypala i kalafiorow nie ma... Temperatura spalin idzie mocno do gory, ale w slad za nia nie idzie temp. c.o., czyli nie ma dobrej wymiany spaliny-woda. Wyczysc kociol Temp. spalin spadnie a temp. c.o. - podniesie.
    3) Widze, ze nie masz pompy mieszajacej a skoki temperatury c.o. sa dosc spore, stad masz za niska temperature powrotu. Dlatego dobrze byloby wlaczyc opcje cwu + mieszajaca i ustawic jej temperature zalaczenia na co najmniej 40 C. Mnie tez tak tu na forum poradzono i jestem z tego zadowolony.
    4) spojrz tutaj: "Zaawansowane / Parametry CO / Tryb pracy pompy co dla reg wewn.". Masz ustawione na cykliczna, a powinno byc na ciagla....przeciez masz regulator pokojowy. Jak wlaczysz podpowiedzi, to wyraznie masz tam wskazowke, ze cyklicznej uzywa sie tylko w wyjatkowych wypadkach, gdy nie ma innej mozliwosci sterowania temp. wewnetrzna, a Ty przeciez uzywasz regulatora pokojowego!! Dodatkowo znacznie wplywa na obnizenie temperatury powrotu. Stad masz tez takie wysokie skoki temp. co. Jak myslisz? Skad sie biora takie nagle spadki temp. co u Ciebie? Wyraznie widac, ze sa co godzine i jest ostry spadek w przeciagu 15-20 min. Przyczyna jest dla mnie prosta: praca cykliczna pompy c.o. - 10 min/ 60 min

    Oczywiscie nie musze miec stuprocentowej racji...koledzy z wiekszym doswiadczeniem na pewno cos od siebie dodadza. Moze i mnie poprawia, za co im tylko podziekuje. Przeciez ciagle sie ucze...
    1) dom ocieplony 12 cm fasada czy kocioł przewymiarowany nie wiem 200 m2 po podłogach,podłogówka na chwile obecna wyłączona
    2) węgiel podobnież z Wesołej kocioł wczoraj czyszczony
    3) mam zawór 4d już podnoszę powrót
    4) pompę co daję na wyłączoną

  16. #13136

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Także nie pisz mi tu że jakąś nagonkę Ci robiłem czy robię.

    Ty siedzisz czy siedziałeś sobie w labo a my pierdzielimy się z tym w kotłowniach, to taka mała różnica między nami.
    Nie mi! Mi to możesz najwyżej naskoczyć...
    Nie piszę teraz, że robisz. Piszę, że robiłeś. Tak to dokładnie jest.

    Mi płacą za siedzenie w labo. Tobie płacą za pierdzielenie się w kotłowniach. Tak to dokładnie jest. Każdy pilnuje swego. To życie właśnie...
    Ukłony dla Redakcji

  17. #13137

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jesteś światłym, wykształconym człowiekiem. Powinieneś dostrzec różnicę między chęcią szkodzenia a uprzedzaniem, że nie należy traktować eCoala jako remedium na wszystko co czeka palącego węglem. Różnicę między czarnym pijarem a ostrzeganiem przed budzeniem wśród użytkowników ( obecnych i przyszłych ) szkodliwej wiary, że eCoal jest lekarstwem na węgle mocno spiekające, szlakujące itp. Że mając eCoal można kupić każdy węgiel i spali się go bezproblemowo. Czyli - przed wiarą w cuda. edgar z ogromnej głębi swego doświadczenia ( kilkudniowego? kilkumiesięcznego? ) w prowadzeniu kotła z podajnikiem zawyrokował - winne sterowanie. Tako rzece partia. Napisz może Zawijan, jaki rodzaj sterowania lepiej sobie poradzi z bardzo spiekającym węglem. Automat eCoala, jakikolwiek inny znany Ci automat automat czy starannie dobrany dwustan? I na koniec - z Boleckim jestem związany posiadaniem sterownika SPP i BET -a. Czasem na jego forum coś napiszę, próbując komuś pomóc albo proponując jakąś zmianę w sterowniku. I tyle.
    Nie mam nic przeciwko temu, co robisz z Boleckim. Nie mam też nic przeciwko Boleckiemu. Tak jak nie mam (i nigdy nie miałem) nic przeciwko innym producentom kotłów, niż OGNIWO.

    A o tym, do czego służy oraz co może i nie może eCoal.pl, napisałem bardzo wyraźnie. Czy można jeszcze wyraźniej?
    Ukłony dla Redakcji

  18. #13138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    ...palnik II generacji wraz ze sterownikiem ecoal powstaly po to aby umozliwic spalanie wegla gorszej jakosci w automacie a to g..o prawda, wystarczy poczytac ten watek lub ranking paliwa typu ekogroszek lub tez forum esterownik...
    Przeczytaj dokładniej mój blog. Z pewnością Ci sie to przyda.
    Proszę tylko - przeczytaj dokładniej.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #13139

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba171 Zobacz post
    1) dom ocieplony 12 cm fasada czy kocioł przewymiarowany nie wiem 200 m2 po podłogach,podłogówka na chwile obecna wyłączona
    2) węgiel podobnież z Wesołej kocioł wczoraj czyszczony
    3) mam zawór 4d już podnoszę powrót
    4) pompę co daję na wyłączoną
    1) Czyli rozumiem, ze moc kotla maksymalnie17 kW, choc wskazana nawet i 11 kW-14 kW. Niejeden instalator zaproponowalby Ci co najmniej 25 kW
    2) Wesola a "podobniez Wesola" to spora roznica. Ja rowniez teraz takim pale i musze powiedziec, ze na automacie "retorta eCoal" idzie spalanie kiepsko. Nieco lepiej na grupowym, za rada starszego kolegi, ale tu potrzeba czasu, cierpliwosci i metody malych kroczkow... Najlepiej podobno spala sie na recznym, czego nie probowalem jeszcze, bo u mnie czasu,( ... ), itp. niestety brak Wczesniej kobra64 pisal, ze dobrze jest mieszac 2/1 z jakims slabszym weglem, np. z Retopalem lub Jaretem.
    3) To tez jest rozwiazanie. Ja mam rowniez 4D, niestety zamontowany niezgodnie ze sztuka (pompa c.o. przed nim), wiec jest na full otwarty. Nie ma go po prostu..
    4) Nie wiem, jaka masz pompe, ale jesli adaptacyjna to dalbym na "wlaczona", wtedy pompa chodzi caly czas, obniza sie tylko zadana po osiagnieciu temp. wewnetrznej, ale kociol stabilniej chodzi. Zas jesli pompa "pradozerna" to lepiej jest jak jest wylaczona. Faktem jest, ze po osiagnieciu zadanej, pompa sie wylaczy. I po ponownym wlaczeniu wystudzona woda z ukladu zaleje kociol. Tu wazne jest dobre ustawienie 4D, wzglednie opcja c.w.u. + mieszajaca. Proponuje zostawic na razie tak jak jest.

    Szkoda, ze nikt inny sie nie wypowie, mialbym okazje skonfrontowac swoja wiedze. Widocznie glupot nie pisze, bo inaczej podnioslby sie wrzask...

    PS: A'propos polskich znakow...Dopisuje tutaj, zeby nie robic offtopow. Bardzo dlugo uzywalem laptopa z ang. windowsem, na domiar zlego z uszkodzonym "alt". Dlatego brak nawykow, a teraz to juz pewnie lenistwo
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 24-11-2013 o 14:06 Powód: literowka i P.S.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  20. #13140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Patrzac na Twoje skad nikogo nie powinien dziwic brak polskich znakow
    Mysle, ze to zbytnie uproszczenie. Jest tu jeszcze co najmniej trzech kolegow z tego samego wojewodztwa i jakos nie maja problemow z polskimi znakami
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

Strona 657 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony