dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 736 z 1421
Pokaż wyniki od 14.701 do 14.720 z 28404
  1. #14701

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Pytam bo nie rozumiem,czytałem troszke co pan pisze i moge powiedzieć że ma pan OGROMNĄ wiedze w tym temacie ,jest to ogromny zasób wiedzy dla takiego laika jak ja żywie ogromny szacunek do pana i pańskiej wiedzy Ale nie rozumie tego co pan tu na tym forum pisze i w jakim stylu Naprawde nie moge tego pojąć
    A czego nie możesz pojąć?
    Ukłony dla Redakcji

  2. #14702
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Ja takie dofinansowanie dostałem. zresztą pisałem już kiedys o tym. Przynajmniej w mojej gminie musisz mieć:
    - dowód zakupu kotła np. faktura gdzie jest wymieniona nazwa i model pieca
    - dowód zdania na złom starego pieca
    - oświadczenie, że nowy piec bedzie w danym miejscu minimum 5 lat
    - oświadczenie kominiarza, że podłączenie jest OK
    - oświadczenie instalatora, że podłączenie jest OK
    - świadectwo czy certyfikat (jak zwał tak zwał) gdzie jest o ile pamiętam oznaczenie A --> dostajesz to od producenta lub sprzedawcy. na certyfikacie/świadectwioe musi być nazwa i model kotła, który jest na fakturze.

    Nikt nie ogląda pieca, nie sprawdza gdzie on jest, kominiarz wydaje oświadczenie nie wchodząc na dach, nikt nie sprawdza czym palisz, jak palisz itp itd.
    Dostałem zwrot 1/3 faktury. Termin otrzymania pieniędzy - około 12 miesięcy od złożenia wniosku.

    P.S. Sorry za offtop... w sumie nie w temacie...
    To jeszcze doczytaj że przez te 5 lat moga zweryfikować dokumnty ze stanem realnym - czy np kotła nie sprzedałęś, lub czy nie jest inny,
    U mnie w gminie sprawdzają kocioł od razu, robią fotki i naklejąja naklejkę z gwiadkami "współfinansowane ze środków EU"

  3. #14703

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    To jeszcze doczytaj że przez te 5 lat moga zweryfikować dokumnty ze stanem realnym - czy np kotła nie sprzedałęś, lub czy nie jest inny,
    U mnie w gminie sprawdzają kocioł od razu, robią fotki i naklejąja naklejkę z gwiadkami "współfinansowane ze środków EU"

    i Co udowodnia może ze 11 a 17 to inne kotły???bez jaj.....aaa sorry 17 też nie moze byc.. a to zawsze można załatwić papier na 23

  4. #14704

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A czego nie możesz pojąć?
    Nie moge pojąc tego jak pan sie zmienia ,porównując to co pan pisze w internecie to pełen SZACUNEK a po tym co tutaj....... ,nie jest moim zamiarem pan obrażac ani w jakis sposób panu urągać ale pan wybaczy to tak jakby dwie całkowicie inne osoby pisały

  5. #14705

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Nie moge pojąc tego jak pan sie zmienia ,porównując to co pan pisze w internecie to pełen SZACUNEK a po tym co tutaj....... ,nie jest moim zamiarem pan obrażac ani w jakis sposób panu urągać ale pan wybaczy to tak jakby dwie całkowicie inne osoby pisały
    Dr Jekyll And Mr Hyde ??))

  6. #14706
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Pomyśl - każdy kocioł ma coś takiego jak tabliczka znamionowa - co tam jest napisane

    No chyba że inteligentnie wydrukujesz sobie najleke z ogniwa - Ale kazda taka zmiana to oszustwo jest paragraf i za wyłudzenie też

    Jak jesteś taki odważny to powodzenia

  7. #14707
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    J
    Przy tym domu wyszło mi ok.60kWh/m2/rok.
    No ale moje 122kWh są wyliczone w świadectwie energetycznym przez osoby, które tematami termomodernizacji zajmują się profesjonalnie (w sensie, że to nie jakiś tam pan, który zaliczył kurs i ma programik i wylicza, żeby tylko się w normie dom zmieścił). Dziwi mnie zatem rozbieżność w tych wartościach.
    Ja jestem jednym z tych zboczeńców, którzy wydają raz więcej, a później cieszą się że płacą mniej, choć w ogólnym rozrachunku oszczędności są symboliczne lub może żadne.

    Pozostaje mieć nadzieję, że to cudo energetyki cieplnej przemysłu węglowego pochodzi dłużej niż 8 lat

  8. #14708

    Domyślnie

    kalio Ty to poważnie piszesz??? tabliczka znamionowa jest dla Ciebie....może odpaść ,możesz ją zgubić... etc na urzędników wystarczy naklejka na której sobie wypiszesz co chcesz...byle by sie zgadzało z papierem.. jak wspomniałem żyjemy w Polsce przykład idzie z góry... nawet ostatnio z rządu.. ja niestety się nie załapie bo mam już inwestycję wykonaną...

  9. #14709

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    To jeszcze doczytaj że przez te 5 lat moga zweryfikować dokumnty ze stanem realnym - czy np kotła nie sprzedałęś, lub czy nie jest inny,
    U mnie w gminie sprawdzają kocioł od razu, robią fotki i naklejąja naklejkę z gwiadkami "współfinansowane ze środków EU"
    OK, nie ma problemu. Formalności mam dopełnione. Dokumenty w segregatorze. A piec jak wytrzyma to postoi i dłużej w tym miejscu
    Choć naklejek żałuję

    Chciałem tylko powiedzieć, że certyfikat vel świadectwo rzeczywiście potrzebne jest tylko w kwestii dopłaty - jak to ktoś wcześniej napisał.
    MARTINOS

  10. #14710

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Nie moge pojąc tego jak pan sie zmienia ,porównując to co pan pisze w internecie to pełen SZACUNEK a po tym co tutaj....... ,nie jest moim zamiarem pan obrażac ani w jakis sposób panu urągać ale pan wybaczy to tak jakby dwie całkowicie inne osoby pisały
    I tego Pan nie pojmuje?

    Mogę to wytłumaczyć tylko tak.
    W różnych światach pisze się różnie. Tak, jak tego wymaga konkretny świat.
    To takie trudne do pojęcia?
    Ukłony dla Redakcji

  11. #14711

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Chciałem tylko powiedzieć, że certyfikat vel świadectwo rzeczywiście potrzebne jest tylko w kwestii dopłaty - jak to ktoś wcześniej napisał.
    Dla Ciebie - tak może być.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #14712

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Dla Ciebie - tak może być.
    i dla dziesiątek tysięcy użytkowników kotłów.....

  13. #14713

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    i dla dziesiątek tysięcy użytkowników kotłów.....
    też...
    Ukłony dla Redakcji

  14. #14714

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    I tego Pan nie pojmuje?

    Mogę to wytłumaczyć tylko tak.
    W różnych światach pisze się różnie. Tak, jak tego wymaga konkretny świat.
    To takie trudne do pojęcia?
    Dla mie tak, trudno mi to pojąc uwarzam że jeśli mi jakieś towarzystwo i atmosfera panująca w nim nie odpowiada to po prostu opuszczam je i nie próbuje zniżać się do ich poziomu tak uważam choćby z jednego powodu SZACUNKU DLA SAMEGO SIEBIE

  15. #14715

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Dla mie tak, trudno mi to pojąc uwarzam że jeśli mi jakieś towarzystwo i atmosfera panująca w nim nie odpowiada to po prostu opuszczam je i nie próbuje zniżać się do ich poziomu tak uważam choćby z jednego powodu SZACUNKU DLA SAMEGO SIEBIE
    Ależ mi to towarzystwo odpowiada i nie mam najmniejszego zamiaru nad nie się wywyższać.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #14716

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    OK, nie ma problemu. Formalności mam dopełnione. Dokumenty w segregatorze. A piec jak wytrzyma to postoi i dłużej w tym miejscu
    Choć naklejek żałuję

    Chciałem tylko powiedzieć, że certyfikat vel świadectwo rzeczywiście potrzebne jest tylko w kwestii dopłaty - jak to ktoś wcześniej napisał.
    A faktyczne (przebadane, zmierzone, opisane) parametry pracy kotła potwierdzone świadectwem nie mają żadnego znaczenia?
    To są dane kotła, na podstawie których decydujesz który kocioł kupić. Ważnym jest, aby parametry kotła opisane w DTR miały odzwierciedlenie w potwierdzających je badaniach.
    Chyba, że ja jestem z innej epoki i wypisanie danych na papierze w/g własnego widzi mi się jest dzisiaj normą.

  17. #14717

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    A faktyczne (przebadane, zmierzone, opisane) parametry pracy kotła potwierdzone świadectwem nie mają żadnego znaczenia?
    To są dane kotła, na podstawie których decydujesz który kocioł kupić. Ważnym jest, aby parametry kotła opisane w DTR miały odzwierciedlenie w potwierdzających je badaniach.
    Chyba, że ja jestem z innej epoki i wypisanie danych na papierze w/g własnego widzi mi się jest dzisiaj normą.
    W pełni się z tobą zgadzam. Moja krótka wypowiedź dotyczyła jedynie "postawy EKO" i jej propagowania m.in. przez dopłaty z UE. Sam piec nie wystarczy. Daje Ci jedynie podstawę. A to czym palisz i jak go prowadzisz jest w tej sytuacji wyznacznikiem.

    Choć nie jest chyba tak źle jak myślę. Rozmawiałem np. ostatnio z kominiarzem, który robił mi przegląd. Np. u mnie komin suchy i prawie w ogóle niezanieczyszczony. A w przeszłości bywało naprawdę różnie. Powiedział mi, że świadomość ludzi jest coraz wyższa i wiekszość pali dobrym grochem i tylko grochem. Są nadgorliwcy, którzy np. na awaryjnym próbują spalić coś więcej (nie mówię tu węglu czy drewnie) ale pewnie do pierwszego czyszczenia komory, wymiennika czy komina i dają sobie spokój. I dobrze.

    Powtarzam - certyfikat czy badania to bardzo wazna rzecz ale nie gwarancja, że jest się "EKO".
    MARTINOS

  18. #14718

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Powtarzam - certyfikat czy badania to bardzo wazna rzecz ale nie gwarancja, że jest się "EKO".
    Słusznie. Bo jeszcze jest operator ze swoimi umiejętnościami i poglądami.

    Czy jednak kocioł, który w badaniach atestacyjnych nie osiąga założonych kryteriów (wszystko jedno jakich - założonych) osiągnie je w trakcie eksploatacji?
    Czy taki kocioł powinien znaleźć się na rynku?
    Ukłony dla Redakcji

  19. #14719
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post

    Czy jednak kocioł, który w badaniach atestacyjnych nie osiąga założonych kryteriów (wszystko jedno jakich - założonych) osiągnie je w trakcie eksploatacji?
    Czy taki kocioł powinien znaleźć się na rynku?
    Bezapelacyjnie,nie powinien.Nawet nie może.

  20. #14720

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Słusznie. Bo jeszcze jest operator ze swoimi umiejętnościami i poglądami.


    Czy jednak kocioł, który w badaniach atestacyjnych nie osiąga założonych kryteriów (wszystko jedno jakich - założonych) osiągnie je w trakcie eksploatacji?
    Czy taki kocioł powinien znaleźć się na rynku?
    wiem do czego pijesz, bo czasem przeglądam ten właśnie wątek. cięzko mi się odnieść, w przeciwieństwie do większości tutaj fachowcem nie jestem. ale na zdrowy rozum chyba --> tak subiektywnie z punktu widzenia konsumenta... Piszę "chyba" bo nie znam prawa, norm i regulacji w tym zakresie.
    MARTINOS

Strona 736 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony