dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 754 z 1421
Pokaż wyniki od 15.061 do 15.080 z 28404
  1. #15061
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Przebadali jeden,a przypisali wszystkim.Co koorna nie wolno im?
    Na pewno tak nie było ,musieli robić jakieś badania .Przecież powierzchnia grzewcza inna itd..
    Może sprawność taka była ale inne wartości mogły się zmieniać .

    To inne kotły jak ktoś zna przepisy, to wie że nie można nic zmienić wewnątrz .Wtedy można opierać się na takim badaniu .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 18-12-2013 o 14:32
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #15062
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Na pewno tak nie było ,musieli robić jakieś badania .Przecież powierzchnia grzewcza inna itd..
    Może sprawność taka była ale inne wartości mogły się zmieniać .

    To inne kotły jak ktoś zna przepisy, to wie że nie można nic zmienić wewnątrz .Wtedy można opierać się na takim badaniu .
    Tych DTR-ek już nie ma.Nie ma o czym rozmawiać.Gdyby nie wojna na forum o certyfikaty,służyłyby by do dziś...

  3. #15063
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Tych DTR-ek już nie ma.Nie ma o czym rozmawiać.Gdyby nie wojna na forum o certyfikaty,służyłyby by do dziś...
    Tu producent jasno określił że jest większa niż 88%
    (może to być np. 88,2% wystarczy)
    musi mieć na to jakiś papier do każdego typu ,bo w sądzie by przegrał każdą sprawę związaną z produktem, gdyby wstawił odwrotnie znak (czyli miej niż) i napisał 90 czy 92% to nikt nie mógł by mu nic zarzucić .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 18-12-2013 o 14:31
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #15064
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    A certyfikat CE te kotły posiadają? Bo jeżeli nie to ewidentnie sprawa nadaje do postępowania przed UOKiK

  5. #15065
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Chyba trochę przesadziłeś.Wg tej tabeli http://forum.muratordom.pl/attachmen...343746198,jest ona tylko przykładowa dla kotła 15kW (choć pewnie niebawem,jesli zobaczymy badania) okaże się ,że 11kW bez ceramiki ma ponad 11kW-wynika że to moc ok 10-11kW. Dochodzi tu dodatkowo wielkość nadmuchu..

    I jeszcze jedno.
    Palnik mam od 17kW,tak? To co on robi w gabarytach 11kW co?
    Przeciez to już pisałem we wrześniu.

    To co oddajesz kocioł ??

  6. #15066
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Przeciez to już pisałem we wrześniu.

    To co oddajesz kocioł ??
    Dobrze wiesz,że od groma z tym zachodu.Pogadam z prawnikiem.Jeśli brakuje dokumentów na to co kupiłem,to można to uznać za niezgodność towaru z umową.Ja chcę kocioł z wszelkimi dokumentami,moc,badania,itd-wszystko co powinienem otrzymać.Jak Pan karoka wyniesie i wniesie,i zainstaluje nowy kocioł (z wszelkimi dokumentami) na pokładzie,uznam że sprawy nie było

  7. #15067
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Dobrze wiesz,że od groma z tym zachodu.Pogadam z prawnikiem.Jeśli brakuje dokumentów na to co kupiłem,to można to uznać za niezgodność towaru z umową.Ja chcę kocioł z wszelkimi dokumentami,moc,badania,itd-wszystko co powinienem otrzymać.Jak Pan karoka wyniesie i wniesie,i zainstaluje nowy kocioł (z wszelkimi dokumentami) na pokładzie,uznam że sprawy nie było
    Novy! czytać się już Ciebie nie da. Może lepiej pogadaj z psychologiem, lub z psychiatrą...
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  8. #15068
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Novy! czytać się już Ciebie nie da. Może lepiej pogadaj z psychologiem, lub z psychiatrą...
    Minie trochę czasu-sam skorzystasz z jego usług.

  9. #15069
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Dobrze wiesz,że od groma z tym zachodu.Pogadam z prawnikiem.Jeśli brakuje dokumentów na to co kupiłem,to można to uznać za niezgodność towaru z umową.Ja chcę kocioł z wszelkimi dokumentami,moc,badania,itd-wszystko co powinienem otrzymać.Jak Pan karoka wyniesie i wniesie,i zainstaluje nowy kocioł (z wszelkimi dokumentami) na pokładzie,uznam że sprawy nie było
    Proponuje Ci napoczątku wystosować pismo z żądaniem dostarczenia dokumentów potwierdzajacych sprawność dla twojego kotła.
    Lub zgłoszenie reklamacji z tyt. niezgodności towaru z umową, podstawa brak deklarowanej sprawności oraz mocy kotła.
    Jeśli nie mineło 6 miesiecy od zakupu to możesz od razu zażądać wymiany na nowy wolny od wad obnizenia ceny lub zwrotu zapłaty, z tyż że po stronie sprzedawcy jest pokrycie wszelkich kosztów związanych z demontażem transportem itp.

    Miałem już raz podobną sprawę i niesamowitą frajde jak mina sprzedawcy zmiękła jak na własny koszt musiał wszystko nosić i zabierać.

  10. #15070

    Domyślnie

    Witam Kolegów.

    Przerabiał może ktoś taką sytuację:
    CO ustawione np na 55 st.
    CWU ustawione np. 57 st.

    Zasobnik cwu 300l robi za taki mały buforek. Pewnie trzeba by było jako pompe CWU dać jakiegoś Stratosa ale powinno działać.
    Domek 160 m2. Reaktor RBR Ekouniwersal 11 kW Ceramic https://esterownik.pl/remote/2912

  11. #15071
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan3 Zobacz post
    A zwrócił ktoś uwagę na fakt ,że w dtr'ce podany jest zakres mocy palnika(tego samego) w dwóch różnych mocach kotła i te wartości różnią się ?? Jestem ciekaw jak to możliwe i dlaczego tak jest . Zresztą konkurent na O.... ma tak samo Normalnie cuda na kiju......
    Konkurent na O ma rozne ilosci powietrza powinienes to wiedzieć,

    a w I.. sa te same paliniki i te same dysze - taka sama liczba otworów

  12. #15072
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał taival Zobacz post
    Witam Kolegów.

    Przerabiał może ktoś taką sytuację:
    CO ustawione np na 55 st.
    CWU ustawione np. 57 st.

    Zasobnik cwu 300l robi za taki mały buforek. Pewnie trzeba by było jako pompe CWU dać jakiegoś Stratosa ale powinno działać.
    bedzie działać jak wode CWU bedziesz grzał wezownicą CO a całość właczysz w układ CO

  13. #15073

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Proponuje Ci napoczątku wystosować pismo z żądaniem dostarczenia dokumentów potwierdzajacych sprawność dla twojego kotła.
    Lub zgłoszenie reklamacji z tyt. niezgodności towaru z umową, podstawa brak deklarowanej sprawności oraz mocy kotła.
    Jeśli nie mineło 6 miesiecy od zakupu to możesz od razu zażądać wymiany na nowy wolny od wad obnizenia ceny lub zwrotu zapłaty, z tyż że po stronie sprzedawcy jest pokrycie wszelkich kosztów związanych z demontażem transportem itp.

    .
    A co zrobiłeś już tak i zabrali ci rbr-a??? Oj Marek Marek... od zachywytów we wrzesniu-pazdzierniku do klęski w grudniu a mówiłem..... nie chwal dnia....Co Ty sie tak kurczowo trzymasz tych ładnych wykresów.... zmiast z kotłem pokombinuj troche z instalacją....

  14. #15074

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan3 Zobacz post
    A zwrócił ktoś uwagę na fakt ,że w dtr'ce podany jest zakres mocy palnika(tego samego) w dwóch różnych mocach kotła i te wartości różnią się ?? Jestem ciekaw jak to możliwe i dlaczego tak jest . Zresztą konkurent na O.... ma tak samo Normalnie cuda na kiju......
    a to zupełnie tak jak z idetycznymi silnikami w różnych modelach aut, jeden do setki ma 10s a drugi 15s. Normalnie cuda na kiju.


  15. #15075
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan3 Zobacz post
    W O... nie ma 'różnych ilości powietrza' te same palniki z identyczną liczbą otworów nadmuchowych jeżeli o to Ci chodzi.....
    Piotrek,ten kocioł (z zakichana ceramiką) jest tak wrażliwy na zimny powrót,że jak tylko kryzuje CWU na powrocie,ciężko mu dojść do zadanej.Jak nie ma stabilnego układu,to najzwyczajniej nie ma w nim palenia.Nie wiem,powrót studzi tę ceramike czy jak?Coś tu jest nie tak,sam widzisz co się działo przy zimnym powrocie.
    Zawory w instalacji są pokryzowane,długo to trwało ale jest ok.Co mogę więcej zrobić?Nie ma szans na cykliczną ani wyłączoną pracę pompy.
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 18-12-2013 o 17:52

  16. #15076

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Piotrek,ten kocioł (z zakichana ceramiką) jest tak wrażliwy na zimny powrót,że jak tylko kryzuje CWU na powrocie,ciężko mu dojść do zadanej.Jak nie ma stabilnego układu,to najzwyczajniej nie ma w nim palenia.Nie wiem,powrót studzi tę ceramike czy jak?Coś tu jest nie tak,sam widzisz co się działo przy zimnym powrocie.
    eeee tam TY trochę za nerwowy jesteś masz instalacje na termostatach, tak? -tak,
    temp kotła na 60-65st pompa CO na wył lub cyklicza i zabawa, właczy się termostat pompa przepchnie ciepła wodę tam gdzie potrzeba i kocioł zacznie sie nagrzewac... ale za ładnie nie bedzie to wygladac...1 ceramika przeciągnie o jakieś 20 st, będa ostre spadki na powrocie... ale po to jest kocioł, że ma nagrzać wodę nałóż mu kaganiec na temp spalin żebyś nie grzał atmosfery i cześć
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 18-12-2013 o 18:01

  17. #15077
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    eeee tam TY trochę za nerwowy jesteś masz instalacje na termostatach, tak? -tak temp kotła na 60-65st pompa CO na wył lub cyklicza i zabawa, właczy się termostat pompa przepchnie ciepła wodę tam gdzie potrzeba i kocioł zacznie sie nagrzewac... ale za ładnie nie bedzie to wygladac...1 ceramika przeciągnie o jakieś 20 st, będa ostre spadki na powrocie... ale po to jest kocioł, że ma nagrzać wodę nałóż mu kaganiec na temp spalin żebyś nie grzał atmosfery i cześć
    He he ,kaganiec mówisz.Kto go będzie czyścił ,jak zejdę z dmuchawą w dół,powyżej np.160deg,a podawanie zostanie takie samo?Niedopał,syf w kotle.Takie bedą efekty.Znam już to.
    Cyklicznej i wyłączonej pracy pompy próbowałem już z Ogniwem,ten obiekt jak się wychłodzi -będę go grzał potem tydzień..
    Ceramika nic nie przeciągnie...zrozum -ona nie kumuluje żadnego ciepła,przeszkadza jedynie w jego wymianie.Popatrz na wykresy,półgodzinny cykl,4 min odstawienia i leci w dół.Teraz jak cykle są powtarzalne,to przynajmniej grzeje.Atmosferę też,spaliny 170deg

  18. #15078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    He he ,kaganiec mówisz.Kto go będzie czyścił ,jak zejdę z dmuchawą w dół,powyżej np.160deg,a podawanie zostanie takie samo?Niedopał,syf w kotle.Takie bedą efekty.Znam już to.
    Cyklicznej i wyłączonej pracy pompy próbowałem już z Ogniwem,ten obiekt jak się wychłodzi -będę go grzał potem tydzień..
    Ceramika nic nie przeciągnie...zrozum -ona nie kumuluje żadnego ciepła,przeszkadza jedynie w jego wymianie.Popatrz na wykresy,półgodzinny cykl,4 min odstawienia i leci w dół.Teraz jak cykle są powtarzalne,to przynajmniej grzeje.
    hehe nie spróbujesz nie bedziesz wiedział że próbowałeś z ogniwem nie znaczy ze z rbr-em będzie tak samo ,ważna rzecz przy termostatach. czujniki od temp wew wisi w NAJCHŁODNIEJSZYM POMIESZCZENIU kaganiec ustaw na np 200st (wartośc jeszcze akceptowalna.. a przesypywanie? niedopał,syf?? o czym to świadczy??? o złym prowadzeniu kotła i tak zeby ustawic kaganiec musisz iść w dwustan

    Aaaa możesz ustawić tryb pracy na ciągły- bez przerw 24h/doba nie bedzie odbioru to kocioł sie odstawi.. ale na kotle musisz dac wysoko ze 60-65 st Zeby szybko nagrzewał pomieszczenia no ale straty bedziesz znowu miał z cyrkulacji CO...

    Ps masz narzędzia- wykorzystuj je !!
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 18-12-2013 o 18:14

  19. #15079
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe nie spróbujesz nie bedziesz wiedział że próbowałeś z ogniwem nie znaczy ze z rbr-em będzie tak samo ,ważna rzecz przy termostatach. czujniki od temp wew wisi w NAJCHŁODNIEJSZYM POMIESZCZENIU kaganiec ustaw na np 200st (wartośc jeszcze akceptowalna.. a przesypywanie? niedopał,syf?? o czym to świadczy??? o złym prowadzeniu kotła i tak zeby ustawic kaganiec musisz iść w dwustan
    Teraz jadę w dwustanie,kocioł jest czyściutki,wymiennik też.Jak włączę regulator temp spalin,to już taki nie będzie.Zrobi ostatnie cykle z mniejszym nadmuchem a ta samą dawką,i jak myślisz -jaki będzie tego wynik?
    Czujnik,można skalibrować tak aby pokazywał 2 deg mniej,na to samo wyjdzie.Ehh..nie chce mi się juz,ale spróbuje z cykliczną pracą.Jutro pracownicy mnie zlinczują,czuje że będzie im zimno...

    P.S.No tak zapomniałem,Alpha 2 tego chyba nie zniesie (cyklicznej)
    Ostatnio edytowane przez Novy! ; 18-12-2013 o 18:18

  20. #15080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Teraz jadę w dwustanie,kocioł jest czyściutki,wymiennik też.Jak włączę regulator temp spalin,to już taki nie będzie.Zrobi ostatnie cykle z mniejszym nadmuchem a ta samą dawką,i jak myślisz -jaki będzie tego wynik?
    Czujnik,można skalibrować tak aby pokazywał 2 deg mniej,na to samo wyjdzie.Ehh..nie chce mi się juz,ale spróbuje z cykliczną pracą.Jutro pracownicy mnie zlinczują,czuje że będzie im zimno...

    Nie zapomnij podniesć CO !!! bo faktycznie Cię zlinczują widze mrozik jest u Ciebie więc z 60-65 będzie OK - (nie wiem jak masz grzejniki dobrane)

Strona 754 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony