dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 836 z 1421
Pokaż wyniki od 16.701 do 16.720 z 28404
  1. #16701

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zawór 20 do 43 stopnie, zwiększ podmieszanie ( wyższa wartość ).
    Prawdopodobnie za mało domieszujesz ciepłej wody.
    Praktycznie przy tak niskim zasilaniu zimna woda trafia na podmieszanie i w efekcie nie możesz zagrzać podłogi.
    Spróbuj jaki będzie efekt, oczywiście nie od razu
    Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.
    Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.
    Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?

  2. #16702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czy CO i podłogowa są zasilone z jednego krućca czy jedna z lewego a druga z prawego ?

  3. #16703
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.
    Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.
    Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?
    Po lewej stronie na pompie z autoadopt masz zwykłe biegi, ustaw też na III bieg , wciskając środkowy przycisk kilkakrotnie .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #16704

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czy CO i podłogowa są zasilone z jednego krućca czy jedna z lewego a druga z prawego ?
    Z jednego.

    Autoadopt mam obecnie na ok 10-13W. Popołudniu eksperyment mogę zrobić z biegami na pompie elektronicznej.

  5. #16705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    Sorry za wykopalisko, ale jakoś czasu brakowało, by zajmować się tematem. Może teraz.
    Zrobiłem sobie mały eksperyment. Odkręciłem 3d, który wychodzi do pompy CO i podłogowej na maxa i dotknąłem rury od podłogówki przed mieszaczem. W tym samym czasie chodziła pompa CO. Rura gorąca przed mieszaczem, za mieszaczem zimna. Następnie wyłączyłem z prądu pompę CO, w tym momencie rura od podłogówki przed mieszaczem gorąca za mieszaczem ciepła. Ponowne włączenie pompy CO. Natychmiastowo rura za mieszaczem od podłogówki zimna, a przed gorąca. Podczas testów temperatura na piecu ok 55 stopni. Efekt jest taki, że jak dogrzewam na piętrze pomieszczenia kaloryferami to na dole podłoga zimna, a że teraz trzeba trochę dłużej dogrzewać to też na dole się zimno zaczęło robić.
    Pompy dla CO elektroniczna na autoadopt, do podłogówki zwykła ustawiona na trójkę. Jakieś sugestie?
    Sprawdź filtr powinien znajdować się przy wyjściu z pieca przed pompą. U mnie pomogło.
    Pierwszy RBR Ekouniwersal 17kW na początku Europy - Zadowolony użytkownik
    https://esterownik.pl/sterownik/2991


    http://www.facebook.com/RbrEkouniwersal?ref=hl

  6. #16706

    Domyślnie

    Cytat Napisał zby-net Zobacz post
    Sprawdź filtr powinien znajdować się przy wyjściu z pieca przed pompą. U mnie pomogło.
    ????
    jaki filtr? ale u mnie grzeje tylko nie równocześnie.

  7. #16707
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    ????
    jaki filtr? ale u mnie grzeje tylko nie równocześnie.
    A powroty jak masz ? I jak podłączone te zawory 3D ? Najlepiej wrzuć fotki

  8. #16708

    Domyślnie

    Wczoraj sobie poobniżałem temperaturę na grzejniki i trochę mi się dziś rurki od podłogi rozgrzały, no więc spróbowałem jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że gdy pompa elektroniczna pójdzie wyżej niż ok. 9-10W (czyli jakieś dodatkowe grzejniki zostaną odkręcone) wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi robi się chłodna. Gdy sobie pompę elektroniczną dałem na 1 bieg ręcznie wtedy rurka przed mieszaczem od podłogi już robi się gorąca. Czyli, tak jakby mi grzejniki wysysały wszystko. Mało czasu na testy, więc to wszystko takie chaotyczne z mojej strony.

    Zdjęcia z opisem:
    https://plus.google.com/photos/11161...05808279579809

  9. #16709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Gdybyś dał grzejniki z jednego zasilania a podłogę z drugiego nie byłoby takich problemów.

  10. #16710

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi powiedzieć jak zmienić nastawy wstępne na zaworach termostatycznych takich jak na foto?
    W żaden sposób nie mogę tego ruszyć. Może jakiś specjalny klucz jest potrzebny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	236805
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór 1.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	236806

  11. #16711

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Gdybyś dał grzejniki z jednego zasilania a podłogę z drugiego nie byłoby takich problemów.
    A tak można? A co wtedy z zimną wodą trafiającą prosto z układu podłogowego do pieca? Nie byłaby mieszana z ciepłą. Czy wtedy kolejny zawór 4D?

  12. #16712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A to drugie zasilanie to po co jest wstawione ? żeby instalator korek w nie wkręcił ?
    Powroty można spiąć a jak się ktoś tym powrotem tak mocno martwi to można inaczej o niego zadbać.

  13. #16713

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A to drugie zasilanie to po co jest wstawione ? żeby instalator korek w nie wkręcił ?
    Powroty można spiąć a jak się ktoś tym powrotem tak mocno martwi to można inaczej o niego zadbać.
    Sam tego nie zrobię, więc muszę wołać instalatora. Czy na 100% rozwiąże to problem, a może problem może leżeć w wielkości pomp czy też instalacji?

  14. #16714
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    problemem jest woda
    płynie skubana tam gdzie ma łatwiej
    a łatwiej u Ciebie ma w kalafiory niż w podłogę (podłoga stawia większy opór)
    dlatego też karoka sugeruje 2 oddzielne obiegi
    wtedy jest woda zmuszana by płynąć tam gdzie chcesz Ty a nie gdzie chce ona
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  15. #16715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    problemem jest woda
    płynie skubana tam gdzie ma łatwiej
    a łatwiej u Ciebie ma w kalafiory niż w podłogę (podłoga stawia większy opór)
    dlatego też karoka sugeruje 2 oddzielne obiegi
    wtedy jest woda zmuszana by płynąć tam gdzie chcesz Ty a nie gdzie chce ona
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  16. #16716

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie ekogroszku. Czy ktoś pali ekogrochem z BARTEXu z Mysłowic. Mają w ofercie Czecha, Jareta, Retopal oraz Wesołą. Macie jakieś doświadczenia z tym opałem. Poza tym mam jeszcze na oku takie coś jak Retopal. Jestem nowym ekogroszkowcem i wybaczcie za tandetne pytania ale narazie poszukuję odpowiedniego opału. W przyszłym tygodniu odpalam piec

  17. #16717

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak zmienić nastawy wstępne na zaworach termostatycznych takich jak na foto?
    W żaden sposób nie mogę tego ruszyć. Może jakiś specjalny klucz jest potrzebny?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	236805
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór 1.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	236806
    Nikt nie wie?

  18. #16718

    Domyślnie

    Przypadkiem nie wciska się tego srebrnego guziczka i potem kręci ? Albo nie ciągnie się pokrętła do góry ? Może brakuje "nakrętki" którą obracasz i ona dociska bolec ...

  19. #16719

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Gdybyś dał grzejniki z jednego zasilania a podłogę z drugiego nie byłoby takich problemów.
    Zaraz, zapomniałem, że drugie zasilanie jest użyte do CWU. To, jak w takim razie teraz?

  20. #16720

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Przypadkiem nie wciska się tego srebrnego guziczka i potem kręci ? Albo nie ciągnie się pokrętła do góry ? Może brakuje "nakrętki" którą obracasz i ona dociska bolec ...
    Zawór jest chyba kompletny. Nie było w pudełku niczego więcej.
    Ten czerwony pierścień można zdjąc bolec też jak się go kleszczami złapie to się obraca i pewnie bym go mógł wyjąc ale nie jestem w stanie obrócić pierścieniem żeby zmienić nastawę. W tej chwili jest na "N" a to chyba jest " płukanie " instalacji.
    Grzejniki są ciepłe tylko kawałek od góry a u dołu zimne i tak myślę że może to trochę wina tych nastaw wstępnych. Pompa CO pracuje cyklicznie ale na ciągłej pracy jest niewiele lepiej.

Strona 836 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony