dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 925 z 1421
Pokaż wyniki od 18.481 do 18.500 z 28404
  1. #18481
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Moja pompa elektroniczna bierze max 18W i czasem wchodzi na 15W.

    Zastanawiam się czy mam wyłączać pompkę jak skręcam zawór 4d? Na razie mam w domu saunę ale nie chcę mi się rozpalać pod wieczór dlatego skręciłem 4d na minimum ale nie do 0 a pompkę ustawiłem na 5w. Czy po skręcaniu 4d na 0 należy wyłączyć całkowicie pompę żeby nie padła?
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 13-04-2014 o 11:51

  2. #18482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Niema takiej potrzeby, będzie tylko przetaczała wodę kocioł, zawór, kocioł.
    Dlaczego nie korzystasz z programatora ?
    Ustawiasz sobie godziny na każdy dzień kiedy ma Ci podgrzać chałpę i z głowy.
    Nie wykorzystujecie tego co oferuje sterownik
    Jest tyle możliwości, u mnie kocioł pali się cały rok na okrągło.

  3. #18483
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    pompkę mam za zaworem 4d jak zakręcam na 0 to pompa zostaje odcięta od zasilania CO i chyba nic nie przetacza.

    O widzisz zapomniałem, że sterownik ma coś takiego ja programator CO
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 13-04-2014 o 11:55

  4. #18484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Raczej korzystałbym z auto-lato.
    Grzejesz CWU kotłem ?

  5. #18485
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    W zimie tak, od tygodnia gaz

  6. #18486

    Domyślnie

    Co do moich pompek to muszę policzyć to zużycie. Odpowiedzcie mi raczej na kwestię rdzy w moim kotle. czy to jest normalne że w naroznikach i poniżej brzegu palnika mój kocioł od środka jest rdzawy? Oczywiscie jak zdrapię popiół i sadzę
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  7. #18487

    Domyślnie

    Chyba tak, u mnie odpada jeszcze farba z "gipsikiem" i pod spodem jest "ruda" , cześć się "wypaliła" , część nie ... gruba blacha jest to się nie ma czym przejmować ... chyba

  8. #18488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Moje chłopaki to dobrze że węgla dosypią i czasem popiół wybiorą
    Czyszczenie to od wielkiego święta jak już użyję trochę stanowczych i ostrzejszych słów
    Niekiedy z telefonem idę na fajkę koło kotła i tam zajrzę ten kątownik który jest mocowaniem rusztu zawsze jest cały zasypany popiołem, jak to zgarnę i odrapię to pod tym tez "ruda" wygląda.
    W tym to i tak pikuś, w poprzednim z zasobnika po pół roku ani sladu z farby nie było a ruda płatami odlatywała, w tym po ponad roku jest jeszcze wszędzie farba.
    Co dziwne że teraz właśnie tego białego gipsu nie widać na tej tylnej ściance, w poprzednim prawie cały czas tam to było.
    Nie wiem dlaczego, może dlatego że teraz z czecha się wyleczyłem, pytałem nawet kiedyś Zawijana ale też nie mógł mi pomóc i to zidentyfikować co to jest.

  9. #18489

    Domyślnie

    co do mojej kotłowni to wychodzi mi że wszystkie pompy i kocioł łykają łącznie ok 200 W co daję łącznie ok 80 zł / miesiąc. Zatem niema się co dziwić że zapłaciłem ponad 100 zł za miesiac. Do tego dochodzi brama i światło od czasu do czasu. Co do wykończeń to narazie mało się tam dzieje. Robiłem płytki w łazienkach ale już 2 ekipy zdążyłem wyrzucić. Aktualnie skuwam płytki które spie$%^*&li Na tym już jestem ok 4 tyś w plecy
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  10. #18490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał djhiq Zobacz post
    co do mojej kotłowni to wychodzi mi że wszystkie pompy i kocioł łykają łącznie ok 200 W co daję łącznie ok 80 zł / miesiąc. Zatem niema się co dziwić że zapłaciłem ponad 100 zł za miesiac. Do tego dochodzi brama i światło od czasu do czasu. Co do wykończeń to narazie mało się tam dzieje. Robiłem płytki w łazienkach ale już 2 ekipy zdążyłem wyrzucić. Aktualnie skuwam płytki które spie$%^*&li Na tym już jestem ok 4 tyś w plecy :(
    A dlaczego Ty, a nie oni ?
    Umowa, umowa i jeszcze raz umowa ! Taka pisemna, najprostsza, na wykonanie robót budowlanych. Na samo pytanie o umowę, niektórzy pseudo fachowcy rezygnują

  11. #18491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Krzysiek ma rację, to już odstrasza partaczy

  12. #18492

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Krzysiek ma rację, to już odstrasza partaczy
    Trzy i pół miesiaca szukałem kogoś do łazienek - było u mnie kupę ludzi na budowie - nikt nie chiał robić. W akcie desperacji wpuściłem kogoś z drogi. Wywaliłem po dwóch dniach. Następnych po tygodniu - teraz kuję płytki. Niestety panowie tak to wygląda aktualnie. Nikt u mnie nie chce robić. Wróćmy do mojej rdzy w kotle
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  13. #18493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał djhiq Zobacz post
    Trzy i pół miesiaca szukałem kogoś do łazienek - było u mnie kupę ludzi na budowie - nikt nie chiał robić. W akcie desperacji wpuściłem kogoś z drogi. Wywaliłem po dwóch dniach. Następnych po tygodniu - teraz kuję płytki. Niestety panowie tak to wygląda aktualnie. Nikt u mnie nie chce robić. Wróćmy do mojej rdzy w kotle
    Mogę ci dać namiar ale tani nie jest
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #18494

    Domyślnie

    To nie rozumiem dlaczego między nami są takie rozbieżności w rachunkach za energię...
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  15. #18495
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Dlaczego nie kupujecie pompek elektronicznych ? co prawda cena jest sporo wyższa ale potem efekty widać w rachunkach

  16. #18496
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    To racja. Przy elektronicznych różnica będzie spora, ale nie zawsze jest to uzasadnione, bo czas zwrotu takiej pompki może być dłuższy niż jej żywotność. W przypadku gdy pompa "chodzi" 24h przynajmniej przez sezon grzewczy jest to bardzo opłacalne.
    Ja do CWU świadomie wybrałem zwykłą pompę. Przez pierwszy sezon naciągnie sporo, ale chyba w przyszłym roku będę przerabiał instalację bo i tak to trzeba zrobić, to wtedy ta pompa będzie sporadycznie używana - latem do grzania CWU jeżeli grawitacja nie da rady. Na zimę zaś instalacja będzie taka, że bojler będzie ładowany z CO, a więc pompa do CWU będzie zbędna. Oczywiście trzeba będzie się bawić zaworami 2 razy do roku, ale to wielki problem nie jest dla mnie.

    Z drugiej strony trzeba się zastanowić jak zakłady energetyczne liczą te prognozy. U mnie było tak, że je płaciliśmy regularnie i wyszło około 400zł dopłaty. Zapłaciło się to i kolejne prognozy były niższe. Jakim cudem? Żeby kolejna dopłata była wyższa? To, iż ktoś ma prognozę na taką a nie inną kwotę nie znaczy, że jest to dobrze wyliczone. Ja wolałbym jakby mi ZE policzył prognozę tak abym miał nadpłatę lub minimalną niedopłatę. Przecież łatwiej co miesiąc czy dwa dopłacić parę zł więcej niż potem jednorazowo wywalić kilkaset zł.

    Dobra... czas zmywać się do pracy coby znów się nie spóźnić (nie liczą mi czasu pracy, kiedy zaczynam, itd., ale chcę być 'fair' wobec mojego zespołu).
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  17. #18497

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Dlaczego nie kupujecie pompek elektronicznych ? co prawda cena jest sporo wyższa ale potem efekty widać w rachunkach
    Jeśli kupisz elektroniczną jako pierwszą pompę to OK, ale jeśli chcesz wymienić dobrą pompę na elektroniczną, to okres zwrotu inwestycji ok 5 lat. Jest sens? W/g nie ma żadnego. Jeśli istniejąca pompa padnie, to oczywiście warto kupić energooszczędną, w innym przypadku nie.
    Moje pompy: Grudndfos: I - 35W; II - 45W, III - 60W.
    CWU - I-szy bieg (30W), CO - II-gi bieg (45W). Nie ma tragedii.
    Na dzisiaj kocioł zużył 345kW energii - za ok 210 zł, a sezon trwa non stop od 14.09.2013r.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 14-04-2014 o 07:39
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  18. #18498
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post
    Z drugiej strony trzeba się zastanowić jak zakłady energetyczne liczą te prognozy.
    A po jaką cholerę jakieś prognozy ?
    Wziąć opcję z fizycznym odczytem licznika co miesiąc,dwa i po kłopocie,płacimy tylko tyle ile zużyjemy.

  19. #18499
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A po jaką cholerę jakieś prognozy ?
    Wziąć opcję z fizycznym odczytem licznika co miesiąc,dwa i po kłopocie,płacimy tylko tyle ile zużyjemy.
    A chciałeś płacić więcej za prąd niż go zużyjesz?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #18500
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Można kupić nowe pompy energooszczędne, elektroniczne z wyświetlaczem LED, np. z Diamonda na serwisie aukcyjnym są za około 300zł.
    Taka alternatywa jak ktoś nie chce kupować Grundfosa czy Wilo.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 925 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony