dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 927 z 1421
Pokaż wyniki od 18.521 do 18.540 z 28404
  1. #18521
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Napisz jak ujarzmisz nowy sterownik w trybie lato ale tylko lato, przy grzaniu tylko CWU, ciekaw jestem jak szybko wrócisz do miska.
    Niech Pan nie świruje,pokazywałem i opisywałem.Pamięta Pan,machnąłem się w spalaniu godz/doba,i miał Pan radochę.Grzałem samo CWU ,spalanie 0,1-0,2kg/h,kocioł w ciągłej.Opał Jaret,550pln/tona.Teraz palę najtańszym opalem kamiennym.Wie Pan co,no problem.Ecoal by się już obkakał po pachy.
    Wuwoka niech Pan spyta,jak się mu pali na SPP
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 15-04-2014 o 17:26

  2. #18522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widzisz jakoś u mnie się to sprawdza, bo dom teraz dużo nie traci i podgrzewając tylko lekko rano i wieczorem mam ciepło non-stop.
    Różnica taka że ja nie twierdzę że moje rozwiązanie musi zadowalać kogoś innego ale może spróbować.

  3. #18523

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Oczywiście,dlatego płaca frajerską kasę za 4 pompy i inne pierdoły w układzie CO,a potem zdziwko,jak powyżej ,że rachunki po 80pln/mies.Do tego Pana "podgrzewanie" czasowe i już jest na plus
    Jak sobie wyobrażasz zasilanie jedną pompką piętra i parteru , całość w podłogówce + baniak 250l ? Parter ma dużo większą bezwładność cieplną jak poddasze - chcę uzyskać tą samą temp na dole i u góry ... Pochwal się jak to rozwiążesz na jednej pompce ?

    80PLN/miesiąc za cwu to dużo ? 750PLN/tonę , podgrzewanie dzień w dzień przez miesiąc 200l z 10*C do 50*C (dT=40) , przy sprawności 40% to 78PLN

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Prawa fizyki ,są jednak wciąż takie same.Niestety.Matematyka rozwiewa też tezy o złudnej oszczędności....jak te z postu ze strefami grzania
    No tak, na razie są takie jak 20lat temu ...chociaż ...

    Co w przypadku grzania baniaka 250l i korzystaniu z ciepłej wody miedzy 7-9:00 12:00-14:00, 19-22:00 - dalej strefy nie mają sensu ? Co z stratami postojowymi baniaka ?
    (4 osoby w tym dwie samice)
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 15-04-2014 o 17:23

  4. #18524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Niech Pan nie świruje,pokazywałem i opisywałem.Pamięta Pan,machnąłem się w spalaniu godz/doba,i miał Pan radochę.Grzałem samo CWU ,spalanie 0,2kg/h.Opał Jaret,550pln/tona.Teraz palę najtańszym opalem kamiennym.Wie Pan co,no problem.
    Ale nie sprostowałeś, poszło w świat
    U mnie latem nawet 0,1/godz czasem nie wychodzi i nie muszę świrować ze sterownikami żeby komuś tylko dokuczyć.
    Ale daj znać jak zaczniesz grzać tylko CWU, ok ?

  5. #18525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    J

    80PLN/miesiąc za cwu to dużo ? 750PLN/tonę , podgrzewanie dzień w dzień przez miesiąc 200l z 10*C do 50*C (dT=40) , przy sprawności 40% to 78PLN
    Z tymi 80-cioma plnów pił raczej do wpisu Łukasza za zużycie prądu ( dużo pomp ).

  6. #18526
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jak sobie wyobrażasz zasilanie jedną pompką piętra i parteru , całość w podłogówce + baniak 250l ? Parter ma dużo większą bezwładność cieplną jak poddasze - chcę uzyskać tą samą temp na dole i u góry ... Pochwal się jak to rozwiążesz na jednej pompce ?
    Nie muszę,to już działa Gdyby Pan karoka miał "lepszą" pamięć,to o to go kiedyś pytałem a propos rozmowy o jednej pompie w nowym domu Trochę to jego pomysł...
    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Co w przypadku grzania baniaka 250l i korzystaniu z ciepłej wody miedzy 7-9:00 12:00-14:00, 19-22:00 - dalej strefy nie mają sensu ? Co z stratami postojowymi baniaka ?
    (4 osoby w tym dwie samice)
    Rozmowa nie toczy się o grzaniu CWU. Czytaj uważnie.Chodzi o strefy dzienne CO.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 15-04-2014 o 17:37

  7. #18527

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Z tymi 80-cioma plnów pił raczej do wpisu Łukasza za zużycie prądu ( dużo pomp ).
    A to przepraszam Tylko czekać aż się "spsują" i wymieniać na elektroniczne... Moje 3 elektroniczne(12W+12W+9W)to 10PLN nie wykręcą w miesiącu chyba że będą pracować non-stop ...

  8. #18528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post


    Rozmowa nie toczy się o grzaniu CWU. Czytaj uważnie.Chodzi o strefy dzienne CO.
    Chodzi o strefy auto-lato

  9. #18529
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ale nie sprostowałeś, poszło w świat
    No tak,lepszy od Pana nigdy nie będę.Odniesie się Pan do artykułu z podanego linka?Czy jak zwykle ściema?
    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ale daj znać jak zaczniesz grzać tylko CWU, ok ?
    Ster jest on line,żadna tajemnica.Póki co testowany najgorszym opałem na składzie,a niech mi Pan wierzy,u Nas w okolicy mają szajs niezły.

  10. #18530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Wuwoka niech Pan spyta,jak się mu pali na SPP
    Interesuje mnie tryb lato

  11. #18531
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Chodzi o strefy auto-lato
    Jak zwał tak zwał.Strefy czasowe grzania (podgrzewania) CO.

  12. #18532
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Interesuje mnie tryb lato
    Panie,ile razy mam pisać.Grzałem przez 24h samo CWU na próbę.Zrobiło sie chłodniej,grzeję całą budę.Ile można powtarzać..
    .Kobra grzał w ubiegłym roku.Pan popyta.W pracy ciągłej jechał.he he....Ździwko co?

  13. #18533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie chodzi o to kto jest lepszy a kto gorszy.
    Jeden taki pisze że nie interesują go COPy, sropy tylko ile płaci za prund a mnie nie interesują artykuły.
    Interesuje mnie to czy mam w domu ciepło i ile spalam.

  14. #18534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panie,ile razy mam pisać.Grzałem przez 24h samo CWU na próbę.Zrobiło sie chłodniej,grzeję całą budę.Ile można powtarzać..
    .Kobra grzał w ubiegłym roku.Pan popyta.W pracy ciągłej jechał.
    Ja nie używałem to nie będę się wymądrzał na ten temat ale inni też testowali i mówią co innego o pracy w trybie lato.
    Poczekam jednak jeszcze trochę na nowe komentarze, również Twoje.

  15. #18535
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie chodzi o to kto jest lepszy a kto gorszy.
    Jeden taki pisze że nie interesują go COPy, sropy tylko ile płaci za prund a mnie nie interesują artykuły.
    Interesuje mnie to czy mam w domu ciepło i ile spalam.
    Odniesie się Pan do artykułu?Drugi raz pytam?jak do tego mają się Pańskie newsy z porad powyżej a'propos stref grzania?
    Niech Pan zwróci uwagę co autor pisze o temp.powietrza w domu i komforcie cieplnym.Zrozumie Pan do czego zmierzam,może.

  16. #18536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jak zwał tak zwał.Strefy czasowe grzania (podgrzewania) CO.
    Czyli co ? mam grzać non-stop nawet do 30 stopni, otwierać okna i będzie bardziej ekonomicznie ? czy jak mam rozumieć Ciebie i jakieś artykuły ?
    Myślę że znam już dość dobrze swój dom i swoje upodobania także dzięki za dobre rady.

  17. #18537
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czyli co ? mam grzać non-stop nawet do 30 stopni, otwierać okna i będzie bardziej ekonomicznie ? czy jak mam rozumieć Ciebie i jakieś artykuły ?
    Myślę że znam już dość dobrze swój dom i swoje upodobania także dzięki za dobre rady.
    Tak myślałem.Jak zwykle.Odpowiedzi nie będzie.Była rada,wujka dobra rada,ale z wyjaśnieniem już gorzej.Ok,zmykam,zanim Pan albo inny "praktyk-wyjadacz" mnie objedzie,że sterowniki,kotły zmieniam ble ble ble....
    Pozdrawiam,a i jak zwykle -zazdroszczę Panu domu.Pasywne się chowają.

    P.S.
    Po wywodach kolegi w84u i wyliczeniach Pana spalania,zniknęły statystyki.Pojawią się znów?

  18. #18538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Proszę dyskutować z autorami artykułów a nie ze mną, ja jestem za głupi i autor takiego artykuły ma mnie nauczyć co jest dla mnie dobre, dziękuję.
    Już były tu różne uczone głowy których teorie padły w kotłowniach.
    Nie mam zamiaru tego czytać a tym bardziej komentować.
    Kocioł jak i statystyki są moje i jak pracuje mi odpowiada, jeśli Tobie nie to na niego po prostu nie patrz.
    Kocioł to nie apteka, przepraszam ale to nie złośliwość w Twoją stronę i nikt mi nie będzie liczył co, ile i dlaczego bo nikt mi nie zabierze i nikt mi nie dosypie jak więcej spali a ja nie mam czasu ani kompletnego zajoba za przeproszeniem żeby ważyć każdą grudkę węgla czy popiołu.
    Kto ma czas i się nudzi ja mu nie bronię.
    Także również życzę powodzenia i mniej złośliwości.

  19. #18539
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Kocioł jak i statystyki są moje i jak pracuje mi odpowiada, jeśli Tobie nie to na niego po prostu nie patrz.
    Kocioł to nie apteka, przepraszam ale to nie złośliwość w Twoją stronę i nikt mi nie będzie liczył co, ile i dlaczego bo nikt mi nie zabierze i nikt mi nie dosypie jak więcej spali a ja nie mam czasu ani kompletnego zajoba za przeproszeniem żeby ważyć każdą grudkę węgla czy popiołu.
    .
    Tyle że nie rozmawialiśmy o Pana kotle,tylko o radach które Pan tu daje i jak się one maja do praw fizyki.No ale,kończy się jak zwykle Panie Wieśku.Proponuje Pan swoje rozwiązania innym (jak dla mnie wyssane z palca),a mnie neguje za teorie z jedną pompą?
    Niech Pan pomyśli czasem,że z drugiej strony sieci jest ktoś inny,a nie tylko potencjalny i głupi nabywca kotła,proszę.
    Pozdrawiam.Radosnych Świąt.

  20. #18540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Większość moich rad jednak widzę się sprawdza, nie muszą u każdego a ja się nie upieram że tak jest najlepiej i fizyka czy matematyka niema za bardzo nic do tego w tym wszystkim choć teoretycznie niby powinna.
    Pan był u mnie, obejrzał sobie co chciał czy też zalicza się pan do tej "potencjalnej" grupy ?
    Tak Ci z drugiej strony nie mają przeważnie takiej możliwości choć teraz już tych kotłow mam masę porozrzucanych po całym kraju i jak jest tylko taka możliwość to proszę klienta czy może pokazać zainteresowanemu swój kocioł i porozmawiać chwilę o eksploatacji.
    Nikt mi jeszcze nie odmówił, pan z resztą również a taka wizyta i rozmowa z użytkownikiem jest chyba najlepszym co może być dla człowieka który szuka opinii.
    Czy kiedyś kogoś prosiłem żeby coś ubarwiał czy wychwalał ?
    Wręcz przeciwnie, obejrzeć i podzielić się opinią o użytkowaniu nic więcej.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 15-04-2014 o 18:29

Strona 927 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony