dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 965 z 1421
Pokaż wyniki od 19.281 do 19.300 z 28404
  1. #19281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino49 Zobacz post
    Zobacz, co znalazłem w necie. Po otwarciu drzwi w łazience nadajnik bezprzewodowy wysyła sygnał odbiornikowi, który włączy pompę cyrkulacyjną. Po zamknięciu drzwi pompa wyłącza i o to chodzi... zdąży wymieszać w instalacji...

    http://www.elektrobock.cz/pl/bezprz-...ct.html?id=190
    I
    http://www.mieszkajsprytnie.pl/produ...ycznie_77.html
    Faktycznie to ciekawy pomysł na cyrkulację tylko np u mnie by nie zdało egzaminu bo dziewczyny zostawiają nie domknięte drzwi od łazienek, Oraz nie wiem czy pompka w kilka sekund zdążyłaby przecyrkulować wodę.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 21-06-2014 o 10:19
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #19282
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To chyba już lepiej dać do łazienki czuję ruchu. Może być bezprzewodowa. W odbiorniku ustawić odpowiednio długi czas działania jeśli się da.

  3. #19283
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino49 Zobacz post
    Zobacz, co znalazłem w necie. Po otwarciu drzwi w łazience nadajnik bezprzewodowy wysyła sygnał odbiornikowi, który włączy pompę cyrkulacyjną. Po zamknięciu drzwi pompa wyłącza i o to chodzi... zdąży wymieszać w instalacji...

    http://www.elektrobock.cz/pl/bezprz-...ct.html?id=190

    http://www.mieszkajsprytnie.pl/produ...ycznie_77.html
    A jak ktoś nie myje łap po przeczytaniu gazety na kiblu ,to znowu strata.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #19284

    Domyślnie

    To może w celach oszczędności na cyrkulacji CWU założyć sterownik różnicowy. Czujki: na zasobnik i rurkę powrotu cyrkulacji.... Gdy powrót przestygnie, start pompy. Ciepły? Pompa stop. Dodać strefy i automatyka jak ta lala

  5. #19285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witam po długim czasie,jakiś czas temu myślałem o zakupie kotła rbr,puźniej plany się rozmyłyraca brak czasu itd,jednak tego roku wracając do kraju wróciłem do tego tematu i zakupiłem rbr-a 12kw.Dom o powierzchni użytkowej 150m2 parter i mieszkalne poddasze, cztery sypialnie grzejniki z głowicami termostatycznymi,dwie łazienki drabinki,salon,kuchnia podłogówka.to tak po skrucie jakby kogoś to interesowało.w kotle już palę od 2 tyg wygrzewam budynek,w tym też grzeję wodę,eko spala się dobrze leci sam popiół,czasami może jakiś drobny niedopałek! ale jak na pierwsze palenie myślę że dobrze idzie.To mój pierwszy kocioł na eko i wogóle przygoda z węglem. oto kilka fotek mojej instalacji.Po skrócie opisze kocioł posiada 3 zasilania i dwa powroty,jedno zasilań idzie na c.w.u,drugie jest rozdzielone na dwa jedno na grzejniki drógie na podłogówkę każde posiada swoją pompkę zawory zwrotne itd,trzecie zasilanie jest zrobione tak na wszelki wypadek braku pradu grawitacyjnie tylko na grzejniki(to raczej taka pomoc na zimę przy braku prądu) mam pozakładane zawory trujdrozne termostatyczne jeden na podłogówke,drugi na c.w.u jak idzie juz na krany (żeby w razie czego dzieciaki sie nie poparzyły zbyt gorącą wodą,i trzeci też na grzejniki. Powroty z C.O i podłogówki spięte razem ,i osobny powrót z c.w.u. Czujniki wewnętrzny,zewnętrzny i podłogówki posiadam lecz jeszcze nie są one podłączone.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0474.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	266565   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0486.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	266566   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0483.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	266567   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0482.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	266568   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0476.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	266571  

    C77CL "Zręczny"wariant 3

  6. #19286

    Domyślnie

    Witam, zaizoluj sobie te rureczki
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  7. #19287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Witam, zaizoluj sobie te rureczki
    Witam.tak zaizoluje je puki co nic na nie nie nakładałem instalacja świeżo co zrobiona i doglądałem czy nigdzie nie cieknie
    C77CL "Zręczny"wariant 3

  8. #19288

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Chyba wystarczająco jasno napisałem z 200 czy 300 stron wstecz.
    Jeszcze Ci nie przeszło ?
    Nie,Tobie nie udostępnię bo i z jakiej okazji, co ja mam wspólnego z Twoją osobą ? nie ja zlecałem czy płaciłem za te badania czyli nie są moją własnością.
    Jak napisałem, jeśli ktoś sobie życzy je mieć wysyłam razem z fakturą.
    Otrzymało je też chyba ze trzech może czterech kolegów stąd z tym że to tacy normalni ludzie a nie awanturnicy
    200 czy 300 stron temu to coś pisałeś o świadectwie którego jak dotąd nikt z forum nie widział. Mi chodzi jakie to świadectwo, czego dotyczy i kto to przebadał, może to kolejna ściema jak wcześniej na głównej stronie Instalco jak ja kupowałem RBR-a i świadectwa się nie doczekałem i nie dostałem (jak będzie mi kiedyś potrzebne to albo je uzyskam od Instalco, albo mam możliwości aby uzyskać rekompensatę jego nie mając).

  9. #19289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    200 czy 300 stron temu to coś pisałeś o świadectwie którego jak dotąd nikt z forum nie widział.
    Są tacy co widzieli a nawet i mają.
    I czego znowu do mnie pijesz ?
    pij do sprzedawcy albo producenta a nie do mnie.
    już Ci pisałem że ja nic z Tobą nie mam, nawet Cię nie znam, wiem że jesteś Maher z forum muratora.

  10. #19290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał30 Zobacz post
    Witam.tak zaizoluje je puki co nic na nie nie nakładałem instalacja świeżo co zrobiona i doglądałem czy nigdzie nie cieknie
    Jak nie cieknie to już nie będzie
    Pościągaj te "skóry" z drzwiczek i góry kotła, niech tez i wygląda trochę

  11. #19291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    I znowu się biadolenie zaczyna. Świadectwo na życzenie dostaje klient wraz z FV.Dostają je tylko ci ,którzy zakupili kocioł po badaniach o mocy od 12 kW do 100 kW.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #19292
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    dziwactwo to wszystko-najpierw zapłać a pózniej fakty cóż to za tajemnica
    to tak jak bym kota w worku nabył

  13. #19293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Rajmek, ani ja ani minertu tego nie wymyśliliśmy.
    Myślę że spowodowane było to nagonką prowadzoną przez "pewne" osoby.
    Nie podoba się nie kupuj, nikt nikomu nic nie wciska na siłę, to inwestor decyduje za co i komu chce zapłacić.
    Wszyscy nie muszą grzać RBRem, inni też chcą żyć

  14. #19294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daro1309

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    No i powracam do tematu wraz ze zdjęciami.
    Jak wcześniej pisałem domek 200m2 wraz z garażem.
    Na piętrze rozdzielacz 9-obwodowy = 8 obwodów z grzejnikami +jeden obwód podłogowy na RTL-u
    Na parterze jeden rozdzielacz 8 grzejników oraz drugi rozdzielacz z 3 obwodami podłogówki
    Piec palnuję 17kW RBR Ekouniwersal
    NA zdjęciach widoczne to co w tej chwili jest wstępnie zrobione żeby można było przeprowadzić próby przed wylaniem posadzek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0189.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	266622Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0192.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	266623

    No i tak na ścisłość nie wiem co dalej.
    Na pewno chciałbym mieć pompkę podłogówki pod sterownik, myślę, że pompkę CO i pompkę CWU również.
    Cyrkulację ciepłej wody mogę zrobić na czymś niezależnym - to już jest chyba mniej istotna sprawa
    A najbardziej chodzi o to żeby to dobrze hulało wszystko razem
    RTL na drugim rozdzielaczu hydraulik wpiął mi na powrocie - prawidłowo czy też nie? Bo na zasilaniu wciąż będzie szła taka temp. jaka będzie na rozdzielaczu?
    Trzeba mi to łopatologicznie troszkę wbić do głowy bo nie jestem zbytnim fachowcem w tej dziedzinie.
    Może ktoś ma coś podobnego i rzuciłbym we mnie jakimś schematem niezbyt skomplkowanym?
    Ostatnio edytowane przez daro1309 ; 22-06-2014 o 11:19

  15. #19295
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    mnie nie rozchodzi się o pisaniu bzdur bo nie mam podstaw do wydawania takich opinii z racji jakiegoś wielkiego znawcy o rbr bo go nie posiadam
    pytam się grzecznie -dlaczego producent nie udostępnia publicznie świadectwa przed podjęciem decyzji zakupu przez zainteresowanego klienta-bo jak za uwarzyłem są tutaj zainteresowani -ba nawet i ja mógł bym znaleść przyszłych klientów rbr
    może coś nie tak jest z produktem-papierkiem delikatnie tak se piszę

  16. #19296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    mnie nie rozchodzi się o pisaniu bzdur bo nie mam podstaw do wydawania takich opinii z racji jakiegoś wielkiego znawcy o rbr bo go nie posiadam
    pytam się grzecznie -dlaczego producent nie udostępnia publicznie świadectwa przed podjęciem decyzji zakupu przez zainteresowanego klienta-bo jak za uwarzyłem są tutaj zainteresowani -ba nawet i ja mógł bym znaleść przyszłych klientów rbr
    może coś nie tak jest z produktem-papierkiem delikatnie tak se piszę
    Masz rację ale nie będziemy robili na przekór decyzji producenta. Faktem jest ,że to duży minus dla nas sprzedawców.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #19297

    Domyślnie

    Cytat Napisał berdnard Zobacz post
    ,,,, pytam się grzecznie -dlaczego producent nie udostępnia publicznie świadectwa przed podjęciem decyzji zakupu przez zainteresowanego klienta-bo jak za uwarzyłem są tutaj zainteresowani -ba nawet i ja mógł bym znaleść przyszłych klientów rbr
    może coś nie tak jest z produktem-papierkiem delikatnie tak se piszę

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Masz rację ale nie będziemy robili na przekór decyzji producenta. Faktem jest ,że to duży minus dla nas sprzedawców.

    Berdnard, śmiem przypuszczać, że producent kotła RBR-Ekouniwersal jest bardzo skromny w upublicznianiu swoich kotlarskich osiągnięć.

    Natomiast nieustannie zachwala cudze osiągnięcia.

    Inteligentny system regulacji procesu spalania paliw stałych w kotle małej mocy dla ogrzewnictwa indywidualnego – oparty na sterowniku eCoal.pl i palniku retortowym BRUCER – zdobył złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2009 w Brukseli.


    Można by poplotkować, gdyby takie "świadectwo" na witrynie internetowej zawisło.

    To może w ramach rekompensaty, Berdnard wkleje Ci Świadectwo Badań Na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego typoszeregu kotłów wodnych KWP z palnikiem retortowym prostym, firmy GALMET. http://www.galmet.com.pl/uploads/files/wiadectwo_bada%C5%84_kwp.pdf

    Kotły te opalane węglem kamiennym spełniają wymagania klasy 5, w zakresie emisji substancji gazowych i pyłowych zawartych w normie PN - EN 303 - 5 : 2012, Kotły grzewcze - część 5.

    Na świadectwie zauważyłem małe nieścisłości dotyczące podanych granicznych wartości emisji tlenku węgla i pyłu dotyczących klasy 5 normy PN-EN 303-5 : 2012.
    Także zwraca uwagę węgiel kamienny użyty podczas badania, posiadał on nieduże ilości zanieczyszczeń mineralnych.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  18. #19298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post

    Inteligentny system regulacji procesu spalania paliw stałych w kotle małej mocy dla ogrzewnictwa indywidualnego – oparty na sterowniku eCoal.pl i palniku retortowym BRUCER – zdobył złoty medal na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2009 w Brukseli.

    Widzę że znowu sraczki dostałeś i latasz po wszystkich forach z tą sensacją.
    Czy coś tam nie jest prawdą ?
    Czy niema się czym pochwalić że ma się w ofercie taki sterownik ?
    Na Brucerze też RBRy były montowane to o co to rozwolnienie ?
    Widać żyjesz dla plotek.

  19. #19299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ja to bym do E-S jeszcze napisał dlaczego INSTALCO i my takie rzeczy wypisujemy na swoich stronach.

    Andrzeju_M poczytaj sobie http://ecoal.pl/ na dole.Treść którą się posługujesz pochodzi z strony producenta sterownika.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #19300
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Masz rację ale nie będziemy robili na przekór decyzji producenta. Faktem jest ,że to duży minus dla nas sprzedawców.
    Ale chyba jak ktoś osobiście przyjdzie lub przyjedzie do sprzedawcy ,sklepu kupić to przed zakupem będzie mógł obejrzeć kocioł i świadectwo jeżeli poprosi .
    Czy najpierw faktura i kaska a dopiero papierki i kocioł ?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 965 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony