dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 991 z 1421
Pokaż wyniki od 19.801 do 19.820 z 28404
  1. #19801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gość ma kable 12kW,ciekawy jestem jakby taki kolo podszedł do ciebie i powiedział,że ma 160m2,jaki kocioł, byś mu zaproponował znając jego obciążenie 2,5kW ? A jaki nie znając jego obciążenia ?
    Mowa o R&K.

    Widzisz czemu musisz sam robić OZC chcąc postępować uczciwie wobec klienta a nie tylko łoić z niego kasę ?
    Gro osób w tym temacie ma znacznie przewymiarowane kotły wg obciążenia nawet nie wiedząc o tym,nawet nie wiedząc o tym,że zużywają o ok.50 do nawet 100% więcej energii niż powinni bo sprzedawca kotła RBR o tym ich nie poinformował tylko wcisnął im to na czym zarabia.
    Postępujesz uczciwie w stosunku do nich ?
    Wg mnie nie ale co tam
    Ok Nauczycielu. Pokaż jak to wyliczyłeś na przykładzie kotła 7kW i 12kW ?
    Dodatkowo policz ile więcej będzie to kosztować ... do obliczeń weź Miał workowany 25MJ/kg w cenie 400PLN z teleportacją do kotłowni.

    Myślę że dasz radę to policzyć ...

    Nie zapomnij o cwu - niech będzie dla 4os rodzinki 2 na 2 (dwa samce , dwie samice)
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  2. #19802
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Najpierw trzeba poznać straty energii jakie traci dom następnie można wyliczyć ile potrzeba tej energii do uzupełnienia tych strat.
    Liczenie tej energii wg zużycia węgla nie ma sensu bo nie wiadomo ile wyleci kominem zamiast do domu.

  3. #19803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Liczenie tej energii wg zużycia węgla nie ma sensu bo nie wiadomo ile wyleci kominem zamiast do domu.
    Czyli tak jak pisałem: forumowy pleciuga
    Jak to jest że chyba dwa posty wyżej podajesz 50 czy 100% leci w komin i poszło w świat.
    Teraz już klepiesz co innego.
    Skąd wziąłeś te 50 czy 100% a teraz piszesz że to niema sensu.
    Jak zwykle pieprzysz żeby pieprzyć.
    Już Ci pisałem że ja nie muszę nic liczyć a nawet inwestor nie musi robić takich rzeczy, kto chce są od tego fachowcy którzy się na tym znają i robią takie rzeczy.
    Aha, Ciebie oczywiście nie uważam za takiego fachowca, Ty jesteś tylko forumowym bajkopisarzem, uczulonym nawet nie na ogrzewanie paliwami stałymi a na mnie

  4. #19804
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Witam,moze ktos zerknac na moje spalanie?jeszcze 4-5 dni temu spalałem 3,5kg/d teraz ok 6-7kg/d,wydłuzałem tylko czas miedzy załaczeniem sie pompy obiegowej 15 min pracy 1 godz postoju.Wczesniej chodzilo 15min pracy 30 postoju.P cyrkulacyjna erga

  5. #19805

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Witam,moze ktos zerknac na moje spalanie?jeszcze 4-5 dni temu spalałem 3,5kg/d teraz ok 6-7kg/d,wydłuzałem tylko czas miedzy załaczeniem sie pompy obiegowej 15 min pracy 1 godz postoju.Wczesniej chodzilo 15min pracy 30 postoju.P cyrkulacyjna erga
    Woda dłużej stoi i się bardziej wychładza, trzeba ją podgrzać. Jeszcze zrobiłeś zmianę na histerezie, może to też dopełnia ?

  6. #19806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Witam,moze ktos zerknac na moje spalanie?jeszcze 4-5 dni temu spalałem 3,5kg/d teraz ok 6-7kg/d,wydłuzałem tylko czas miedzy załaczeniem sie pompy obiegowej 15 min pracy 1 godz postoju.Wczesniej chodzilo 15min pracy 30 postoju.P cyrkulacyjna erga
    U mnie podobnie , tylko było tak , że na jakiś czas miałem wyłączoną podłogówke .jakieś dwa tygodnie temu znowu załączyłem (bo ktoś mi tam pisał ,że musi sie ponownie wygrzać ale dodam grzeje sie juz dwa tygodnie to chyba dawno sie wygrzała).Wczesniej spalał mi max 4kg/d a teraz 6kg/d .Jakoś nikt nic mądrego nie doradził.

  7. #19807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Zmienilem programator na cyrkulacyjnej,moze padniety był,zobaczym jutro

  8. #19808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    Jakoś nikt nic mądrego nie doradził.
    A to pech.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #19809

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Zmienilem programator na cyrkulacyjnej,moze padniety był,zobaczym jutro
    A ty co na urlopie?

  10. #19810
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dla wyjaśnienia i wyprowadzenia z błędu:

    A pompka p-w i prąd jednak nie zgęstniał...
    Cytat Napisał anatol 78 Zobacz post
    Została również poruszona kwestia PC typu powietrze/woda. Tu jestem na nie. Trche czytałem na ten temat i z tego co się dowiedziąłem to jest to zawodny system. Bez jakichś większych obaw można go stosować do podgrzewania wody ale do grzania w domu to juz rośnie problem i pare firm mi to odradziło bo system po osiągnięciu - 20 czy - 30 stopni na zewnątrz domu potrafi się wyłaczyć całkowicie. Tak więc ja osobiście bym się w to nie pakował i nie zamierzam.
    Dla wyjaśnienia i wyprowadzenia z błędu
    Słowo przeciw słowu

  11. #19811
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    U mnie podobnie , tylko było tak , że na jakiś czas miałem wyłączoną podłogówke .jakieś dwa tygodnie temu znowu załączyłem (bo ktoś mi tam pisał ,że musi sie ponownie wygrzać ale dodam grzeje sie juz dwa tygodnie to chyba dawno sie wygrzała).Wczesniej spalał mi max 4kg/d a teraz 6kg/d .Jakoś nikt nic mądrego nie doradził.
    Cudów nie ma,chociaż jak sam sprzedawca RBR twierdzi,że:
    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A to pech.
    to jedynie wypada liczyć na cuda bo opierać się na kimś kto nie ma pojęcia o specyfice domu to jak być saperem.

    Jeśli nic w ustawieniach nie zmieniałeś a opał jest ten sam to jest kilka opcji:
    1.Podłogówka po przerwie musiała przyjąć odpowiednio większą ilość energii i być może było to czasowe większe zużycie
    2.Warunki na zewnątrz zmieniły się na tyle,że dom potrzebuje większej ilości energii,nie wiem czy macie krzywe grzewcze w sterach
    3.Opał niby ten sam ale z innego worka może mniej kaloryczny czyli chrzczony ?
    4.Wymiennik jest zarościały i nie odbiera ciepła
    5.RBR rozdziawił się tak,że łyka większą ilość kg bez przyczyny

    Chociaż widzę,że ekosyf jest raczej oderwany od fizyki i nie koniecznie w/w opcje,które wystąpią przy cywilizowanym źródle ciepła,mogą być wiążące dla ekogroszka a zużycie to jak rosyjska ruletka,zależy od tego czy górnik ma dobry dzień
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-08-2014 o 00:43

  12. #19812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Cudów nie ma,chociaż jak sam sprzedawca RBR twierdzi,że:

    to jedynie wypada liczyć na cuda bo opierać się na kimś kto nie ma pojęcia o specyfice domu to jak być saperem.

    Jeśli nic w ustawieniach nie zmieniałeś a opał jest ten sam to jest kilka opcji:
    1.Podłogówka po przerwie musiała przyjąć odpowiednio większą ilość energii i być może było to czasowe większe zużycie
    2.Warunki na zewnątrz zmieniły się na tyle,że dom potrzebuje większej ilości energii,nie wiem czy macie krzywe grzewcze w sterach
    3.Opał niby ten sam ale z innego worka może mniej kaloryczny czyli chrzczony ?
    4.Wymiennik jest zarościały i nie odbiera ciepła
    5.RBR rozdziawił się tak,że łyka większą ilość kg bez przyczyny

    Chociaż widzę,że ekosyf jest raczej oderwany od fizyki i nie koniecznie w/w opcje,które wystąpią przy cywilizowanym źródle ciepła,mogą być wiążące dla ekogroszka a zużycie to jak rosyjska ruletka,zależy od tego czy górnik ma dobry dzień
    Czy takie obrażanie i pisanie o użytkownikach kotłów na węgiel i ekogroszek jest przez ciebie zamierzony? Czy celowo naruszasz zasady regulaminu obrażając tych użytkowników? Każdy twój post w których będą stosowane zasady regulaminu będę zgłaszał do moderatora i redakcji. Do skutku aż się nauczysz pisać bez obrażania ty "OLIMP FORUM"
    Do ciebie można pisać i mówić jak do nałogowego alkoholika, mówisz mu nie pij a on dalej pije a do ciebie nie pisz w temacie na którym się nie znasz a ty piszesz. Będę robił to do skutku aż wezmą ciebie na odwyk i innych będę do tego namawiał.

  13. #19813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A to pech.
    Panie W .... złośliwości pozostaw dla siebie i swojej licznej gromadki w domu o ile ją masz....

  14. #19814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Skoro nic nie zmieniałeś w ustawieniach a warunki atmosferyczne są takie same , opał taki sam i suchy to coś musiało się zmienić w kotle.Zawsze zaczynamy od tego czy wymiennik się nie zasyfił,czy czujnik spalin jest czysty.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #19815
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Czy takie obrażanie i pisanie o użytkownikach kotłów na węgiel i ekogroszek jest przez ciebie zamierzony? Czy celowo naruszasz zasady regulaminu obrażając tych użytkowników?
    W którym miejscu w zacytowanym przez ciebie poście kogoś obraziłem ?
    Wytłuść proszę tą obrazę.

  16. #19816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W którym miejscu w zacytowanym przez ciebie poście kogoś obraziłem ?
    Wytłuść proszę tą obrazę.
    Arturo. Odpuść proszę, bo od paru ładnych lat nie znajdujesz na tym forum nikogo, kto by twoje wpisy traktował poważnie. Oczywiste niedorzeczności, które wypisywałeś i wypisujesz, po zorientowaniu się w nich, kasujesz. My to wiemy. Nic się w naszych oczach nie zmieniłeś kasując swoje kompromitacje. Pozwól wymieniać tutaj poglądy na tematy kotłów ludziom, kotłami zainteresowanym.
    MArSTER

  17. #19817

    Domyślnie

    Witajcie ponownie. Pół roku mnie nie było a tutaj widzę jak było tak jest. Arturo spamuje i wkur%$a Wieśka. Minertu puścił parę z gełby o swoim cudzie techniki. Novy dalej kibicuje. Zbigmaz asystuje itd itp (bez urazy dla każdego - to takie żarciki). Widać że sezon się zbliża. Ale wracając do wątku. Miałem w lecie SPP na testach. Przebiegły tak sobie (trochę go poznałem). Wydaje mi się że w lecie to nie jest dobry czas na testy. Napewno algorytm spalania jest "czystszy" niż ecoal. CO do spalania u mnie wychodziło mniej na coali. ok 3,2 kg na SPP do ok 2,6 kg na ecoalu - dlaczego? nie wiem. Tak wychodziło i już. Ogólnie nie przekonał mnie i narazie nie zamierzam kupować. Może potestuję jeszcze zimą. Ogólnie będę się wprowadzał na te święta zatem będę już testował na żywym organizmie. Sam jestem ciekaw jak to będzie. Miałem przedsezon rozruchowy a teraz trzeba będzie już przejechać tak zeby nie zamarznać. Pozdrowienia dla wszystkich
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  18. #19818

    Domyślnie

    Spotkałem się też z opiniami,że to właśnie latem można się lepiej przekonać co do czystości spalania i wartości sterownika. Nie mam na ten temat własnego zdania, gdyż nie miałem okazji jeszcze porównać SPP z eCoalem. Pewnie ile osób, tyle opinii, tym bardziej, że każdy ma inną instalację, inny opał czy inny kocioł.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  19. #19819

    Domyślnie

    Jak ktoś z forum ma piec podłączony do netu mobilnego i kończy mu się promocja to mogę podsunąć pomysł na drugą promocje (miałem kilka/kilkanaście pw na ten temat), po tym jak aero2 do sterowania piecem się nie nadaję.

  20. #19820
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dobrze wyczyścić, jak gdzies ruda się pokazała to czymś zapaprać, niektórzy zabezpieczają antykorozyjnie miejsca w zasobniku tam gdzie osuwające się paliwo uszkodziło powierzchnię lakierowaną.
    Czy otwierać czy zamykać zależy od warunków w kotłowni.
    Jedni mówią otwierać, drudzy pozatykać co możliwe.
    Nie mam z tym problemu bo palę cały rok

    Witam wszystkich przed sezonem po długiej przerwie.

    Trochę czasu minęło od ostatniej wizyty w kotłowni. Kocioł zamknąłem na 4 spusty w tamtym tygodniu zajrzałem do pieca i widzę że to był błąd w środku strasznie zawilgocony gdzieniegdzie trochę rdzy się pojawiło otworzyłem i przez kilka dni wszystko ładnie wyschło.

Strona 991 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony